Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Анкета: Нужен ли ви адвокат при покупка на недвижим имот или АНИ и Нотариуса са достатъчни гаранти за сделката?

Публикувано от Wilson 
Нямам много време!
Колко хора са завършили право в СУ , живеят в Панчарево( този селски рай), имат малко дете и са горди собственици на АНИ, чиито роднини са ги прецакали в сделки, по които са посредничили? Аз лично мога сериозно да стесня кръга.
За крушовицата не споменавам- от тънкажни сметки на претендиращи за социален статус ми се гади.
Всъщност- можеш да бъдеш открит твърде лесно( подчертавам "твърде"winking smiley.
Драги ми Смехурко, не си специален.

Толкова си лесно откриваем ... :]
Не работя само граждански дела, но от носа си по далеч не виждаш. winking smiley
А казват незрящите били по сензитивни.

п.п. Статус, не се конфронтирай- отдавна му написах, че е ограбен в човешки план. На този виден представител на еманацията на нацията ни му е нужно време да го осъзнае. *huh* Е, има риск- възможно е и да не проумее цял живот.


Да не пропусна - абонирам се за темата. Нямам намерение да ти дишам във врата, като те гоня из форума- тук ми е достатъчно.
.....................................................
.....................................................
....................................................

mental status confirmed.

"Чуждите работи" не са изобщо чужди ,когато са публично достояние и са демонстрация на лош вкус и липса на възпитание.
А подмяната на аргументи с лични нападки без мярка е наистина лош вкус.
Ако и да си гамен - към жените трябва да си джентълмен.
Иначе - наистина нищо лично - форумът е интересен с разнообразието на мненията и не са тези мнения факторът, който определя цените на НИ и отношението към брокерите, строителите, адвокатите ,нотариусите и пр.

*beer*
Вилсонеееееее, да не пише некой нов дихател от агенцията през твоя профил.
Че такваз чак простащина е баш странна.

На Поли адвокатин и защитник няма да ставам че си е достатъчно мъжко момиче /лични и конкретни впечатления/ и сама може и да те уреди и да те нареди.
Ако реши де.

Ама много кир и мръсен дъх се носи наоколо от таквииа отношения.
Quote

Wilson (IP съхранено)
Дата: November 5, 2009 05:29PM

... НО речеш ли ще си поиграя с ТЕБ!


Ела. smiling smiley Или да пратя да те вземат от къщата в Панчарево?


Към останалите участници в темата - поднасям извинения.
Проблема с този съфорумецът се оказа лесно разрешим.... Решен.
Айде пак някой е трил в правилна посока.
Неговата.
Що не изтъркате цялата тема а само части водещи в нечия посока.

Ами то да си плюем, да си се псуем, а накрай некой ще да забърше.
Ама прочетеното остава так където модиираторите нямат достъп.

И пак да попитам.
Кой от форумните братя е с модераторски права.
Re: Анкета: Нужен ли ви адвокат при покупка на недвижим имот или АНИ и Нотариуса са достатъчни гаранти за сделката?
05-11-2009 - 19:42:44
.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-06-22 18:23 от barbaron.
Не е нужен адвокат,ако сделката се изпълнява от добре работеща АНИ !!!
Този типаж "адвокати" са неблагонадежден вариант.Могат само да провалят сделката с цел да си вземат хонорара от 50-200лв(хонорара е определен от участниците във форума, не е от мен).По принцип изпълняват ролята на агресивни кибици ,които се заяждат неоснователно с брокери и нотариуси!Резултата от тяхното участие е негативен, най-вече за този който ги е наел!!Разбира се винаги има процент изключение ,този процент струва около 2%от материалния интерес .ЗА ЧИТАВ АДВОКАТ ТОЛКОВА!!Този хонорар се доближава до стандартната брокерска комисионна .Преценете сами!!За стандартни сделки точната схема е брокер нотариус!! *ok* *drunk*
Според тарифата за минималните такси:

8. за съставяне на: писмен договор, нотариални актове за собственост, продажба, замяна, дарение, ипотека, суперфиция и сервитути, извънсъдебна спогодба, както и за извършване и съставяне на акт по обстоятелствена проверка на база цената на съответния договор или акт:

а) (отм., предишна б. "б", изм., ДВ, бр. 2 от 2009 г.) при интерес до 1000 лв. - 50 лв.;

б) (предишна б. "в", изм., ДВ, бр. 2 от 2009 г.) при интерес от 1000 до 10 000 лв. - 150 лв. + 1 на сто за горницата над 1000 лв.;

в) (предишна б. "г", изм., ДВ, бр. 2 от 2009 г.) при интерес от 10 000 до 50 000 лв. - 250 лв. + 0,5 на сто за горницата над 10 000 лв.;

г) (предишна б. "д", изм., ДВ, бр. 2 от 2009 г.) при интерес от 50 000 до 100 000 лв. - 500 лв. + 0,2 на сто за горницата над 50 000 лв.;

д) (предишна б. "е", изм., ДВ, бр. 2 от 2009 г.) при интерес над 100 000 лв. - 700 лв. + 0,1 на сто за горницата над 100 000 лв.;

Отделно от това, за консултация- минимум 60лв. на час.
turbozol Написал:
-------------------------------------------------------
> Не е нужен адвокат,ако сделката се изпълнява от
> добре работеща АНИ !!
!


Има ли такава АНИ в БГ, аз поне не знам. Ако имаш в предвид себе си, не е добре някой сам да си дава оценка - пазарът е най-обективния съдия

> Този типаж "адвокати" са неблагонадежден
> вариант.Могат само да провалят сделката с цел да
> си вземат хонорара от 50-200лв(хонорара е
> определен от участниците във форума, не е от
> мен).

Хонорарите на горе-долу добрите адвокатите са 100 лв/час (без ДДС за фирми). Средно по сделка - 6 - 8 часа работа. Та смятай и това не е гаранция за перфектен договор.

По принцип изпълняват ролята на агресивни
> кибици ,които се заяждат неоснователно с брокери и
> нотариуси!Резултата от тяхното участие е
> негативен, най-вече за този който ги е
> наел!!


Аз поне разбирам работата на адвоката така - да ми договори и създаде схема на сделка така че:

Ако съм Купувач - да съм гарантиран, че парите ми ще влезат по сметката на Продавача само и единствено при вписан нотариален акт в агенц. на мое име и чисто удостоверение за тежести на мое име. Това АНИ досега уви, не го е правила за мен....
Ако съм Продавач - обратното

Отделно да не говорим за гаранции, ако се купува нещо в строеж. Щото практиката ми с АНИ досега е била винаги стандартна - ".... Той Продавача мн.добър, много точен, много солиден, много честен, много красив /брокерките го гледат с обожание/... ". Имам горчив опит и не съветвам никой да се връзва на думите на посредници.


Разбира се винаги има процент изключение
> ,този процент струва около 2%от материалния
> интерес .ЗА ЧИТАВ АДВОКАТ ТОЛКОВА!!

Въпросът за читав адвокат е резонен, щото и тук нещата са много трудни. Адвокатът може да се разглежда като вид по-голямо сигурност при сделка, но не е гаранция за перфектност.

Ако сам не се пазиш, трудно някой друг, та бил той АНИ или адвокат, ще ти гледа интереса, независимо че им плащаш.

> Този хонорар се
> доближава до стандартната брокерска комисионна
> .Преценете сами!!За стандартни сделки точната
> схема е брокер нотариус!!

Сервел написал-
"чисто удостоверение за тежести на мое име"АКО СИ КУПУВАЧ ,Е СЕГА СТАНА СТРАШНО ?! *xxx*
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход