Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Анкета: Нужен ли ви адвокат при покупка на недвижим имот или АНИ и Нотариуса са достатъчни гаранти за сделката?

Публикувано от Wilson 
Турбозоле наистина е време да се скриеш някъде. Ти си срам за форумното пространство.
това е от НАРЕДБА ЗА ЕДИННИТЕ ДЪРЖАВНИ ИЗИСКВАНИЯ ЗА ПРИДОБИВАНЕ НА ВИСШЕ ОБРАЗОВАНИЕ ПО СПЕЦИАЛНОСТТА "ПРАВО" И ПРОФЕСИОНАЛНА КВАЛИФИКАЦИЯ "ЮРИСТ"
Чл. 13. (1) Студентите, изпълнили задълженията си по учебния план и положили успешно държавните си изпити, получават диплома за завършено висше образование с професионална квалификация "юрист" на образователната и квалификационна степен "магистър".

(2) Дипломите се издават от висшето училище, което студентите са завършили.

(3) (Изм. - ДВ, бр. 117 от 2002 г., в сила от 17.12.2002 г.) Дипломираните юристи придобиват юридическа правоспособност след тримесечен стаж и полагане на изпит в съответствие с чл. 163 от Закона за съдебната власт.

(4) (Нова - ДВ, бр. 69 от 2005 г., в сила от 23.08.2005 г.) Стажант-юристите, които на изпита за придобиване на юридическа правоспособност са получили оценка "неиздържал", се явяват на повторен изпит на основание чл. 166, ал. 2 от Закона за съдебната власт след допълнителен двумесечен стаж.

(5) (Нова - ДВ, бр. 69 от 2005 г., в сила от 23.08.2005 г.) Инспекторатът по чл. 35б от Закона за съдебната власт при Министерството на правосъдието осъществява текущ контрол за правилното организиране и провеждане на стажа по ал. 3 и 4.

(6) (Нова - ДВ, бр. 69 от 2005 г., в сила от 23.08.2005 г.) Магистратите, на които е възложено практическото обучение на стажант-юристите, по предложение на министъра на правосъдието могат да бъдат стимулирани със средства от бюджета на съдебната власт при условия и по ред, определени от Висшия съдебен съвет.

Затова понятието "юрист" е много широко. Всеки завършил става юрист по смисъла на тази наредба. Но някой юристи стават адвокати, други нотариуси, трети прокурори, следователи, съдии и т.н. т.е. адвокатът също е юрист. Но с твоята ограничена брокерска обща култура няма как да го знаеш това. Научи се първо да се изразяваш и след това пиши в публичното пространство - така поне простотиите ти ще са грамотно написани простотии. Аре ходи сега се скрий някъде.... :} :} :} :} :} :} :} :} :} :} :}
Тино -Аз не съм се "изразявал".Напраих копи пейст бе брато..

А иначи те това от тебе го разбрах-

Затова понятието "юрист" е много широко. Всеки завършил става юрист по смисъла на тази наредба. Но някой юристи стават адвокати, други нотариуси, трети прокурори, следователи, съдии и т.н. т.е. адвокатът също е юрист.

Мухлюююооу .... :]Дипломирал съм се преди 4 год мухлююоууу.. :]

Трету висшо имам ПРАВО МУХЛЮООУ...

Какво не ти ареса у написането мухлюооу....

:] :]
еша ве майсторе...ти нямаш основно...а на бас?...смотаняк
Дечо -А на бас, пари имаш ли ?Отговарям с три дипломи за ВИСШО.Ще вържеш ли некой лев..Пред нотариус и адвокат за да ти гарантират сделката. :] :]
ОЩЕ ЗА АЙДУКАТА
Преди шест месеца жена на име Малена Милушева Пеева по стечение на обстоятелствата се срещнахме и тя се представи за адвокат.В този момент ми се наложи да водя дело за клевета срещу Председателя на съдиите по хокей на лед и тази госпожа си предложи услугите.Но условието беше да ме заведе при нейна колежка и съдружничка , която се занимавала с този вид дела.Колежката й се казва Красимира Димова(кантората се намира на 3 ет. № 319,Търговски дом на Алабин.)Веднага след като уж подготви исковата молба и ми взе таксите - изчезна.Телефон изключен,няма я в кантората.Никаква връзка.Почти всеки ден виждам жената,която ме заведе при нея,защото децата ни тренират в един отбор.Естествено потърсих първо помощ от г-жа Малена Пеева,след което вече започнах да й задавам въпроси наистина ли тази жена е адвокат и дали не е обикновена мошеничка.Малена Пеева ме убеждаваше,че всичко е наред,но междувременно се опитваше и на други места да прилага вече познатия номер.И на други хора предлагаше някакви колежки,които са по-добре запознати с тази "материя".Започнах да провеждам лично разследване и попаднах на обява в интернет в която- "бинго "се издирва моята адвокатка на която повече не видях очите , а именно адв.Красимира Димова.Оказа се , че е "търсена" адвокатка.
Много моля за съвет към кого да се обърна и каква е процедурата по-нататък,защото нямам намеренущрявам некадърните мошеници и да позволя да пострадат други хора. d
Идентификация
Име Красимира Николова Димова
Личен номер 1000292910
Колегия София
Адрес 1000; област: София; община: Столична; град: София; ул. "Алабин" 22, ет. 3, к-ра 305
Телефон (02) 9817143
Статус
Дата на първоначално вписване 25.3.1998 г.
Основание за първоначално вписване Решение на АС №5 / 11.3.1998 г.
Основание за първоначално вписване Постановление на АС №12 / 11.3.1998 г.
Наказание Лишаване от право да упражнява адвокатска професия


Ако е тази - иди в колегията и от там - с малко късмет - на домашния адрес
можеш също да се оплачеш официално
turbozol Написал:
-------------------------------------------------------
> ОЩЕ ЗА АЙДУКАТА
> Преди шест месеца жена на име Малена Милушева
> Пеева по стечение на обстоятелствата се срещнахме
> и тя се представи за адвокат.В този момент ми се
> наложи да водя дело за клевета срещу Председателя
> на съдиите по хокей на лед и тази госпожа си
> предложи услугите.Но условието беше да ме заведе
> при нейна колежка и съдружничка , която се
> занимавала с този вид дела.Колежката й се казва
> Красимира Димова(кантората се намира на 3 ет. №
> 319,Търговски дом на Алабин.)Веднага след като уж
> подготви исковата молба и ми взе таксите -
> изчезна.Телефон изключен,няма я в
> кантората.Никаква връзка.Почти всеки ден виждам
> жената,която ме заведе при нея,защото децата ни
> тренират в един отбор.Естествено потърсих първо
> помощ от г-жа Малена Пеева,след което вече
> започнах да й задавам въпроси наистина ли тази
> жена е адвокат и дали не е обикновена
> мошеничка.Малена Пеева ме убеждаваше,че всичко е
> наред,но междувременно се опитваше и на други
> места да прилага вече познатия номер.И на други
> хора предлагаше някакви колежки,които са по-добре
> запознати с тази "материя".Започнах да провеждам
> лично разследване и попаднах на обява в интернет в
> която- "бинго "се издирва моята адвокатка на която
> повече не видях очите , а именно адв.Красимира
> Димова.Оказа се , че е "търсена" адвокатка.
> Много моля за съвет към кого да се обърна и каква
> е процедурата по-нататък,защото нямам
> намеренущрявам некадърните мошеници и да позволя
> да пострадат други хора. d

Това значи ли, че и искова молба не ти е написала? eye popping smiley
Турбозор,
Ако ти искаш да водиш дело за клевета се откажи. Това са трудни дела, трябва ти специалист, а това, което се присъжда не е достатъчно за да платиш. При тези дела има процесуална тънкост която тези, които не са водили те знаят, а които са водили не казват.
Това не е случай ,който се е случил лично на мен.ПРОСТО Е НЕВЪЗМОЖНО ДА СТАНЕ ПРИ МЕНЕ.Цитирах от Лекса .Съжелявам,че не съм представил нещата ясно за всички. *ok*
Вземам този въпрос на Ome от юридическия раздел на Форума, за да покаже нагледно как Адвокати като каката - Полина манипулират обикновените хора ....

Оme написал: Майка ми и баща ми си построиха апартамент
> (навремето). Баща ми почина преди няколко години.
> След неговата смърт, съответно аз и брат ми,
> придобихме по 1/6 от този имот (като майка ми има
> 4/6). Сега майка ми иска да прехвърли на мен
> нейната част от имота. Как да направи това, така
> че брат ми да не може да има никакви претенции и
> да атакува нейното решение, защото той получи
> други имоти (от които аз дарих моите части на
> него, само да има мир и любов!)... Нейното желание
> е и аз да бъда обезпечена, тъй като той вече има
> достатъчно...


а тук каката - Полина написала:

Взех да не влизам тук... щото аман от юристи Всички се оплакват от нас.

Ама, едно ще ти кажа- от страната на булката си. Пък ти както искаш ме разбирай.
Не ти препоръчвам нотариус, по ред причини, просто си намери адвокат и ще решите задачката с лекота.

Хора- говорим за имот, който не струва 2,20,200,20000лв. Едно не проумявам- как може с лекота да рисувате върху такива интереси...

------------------------------------------------------------------------------------

С един Нотариус от Витошка - приятелка поЗАЧЕТОХМЕ какви глупости ги е написала каката ... и ТЯ Нотариуса ме попита по скайпа: 'Абе на тая дъската ли И хлопа или нещо си Е въобразила?' Аз И рекох (т.е написах) - Не знам, но нещо май са го ЗАКИНАЛИ Адвокатините да си правят реклама колко са велики и как без тЕх сделка не може да се състои.'

А тя ми пише: 'Адвокат и сделка - бЕгай оттука, само ми се мъкнат, дошли от село, искат ТЕ да ми пишели Нотариалния акт, за да заработят някой лев, Мизерници ...'

......... поговорихме си и за други неща, НО се замислих над последните И думи ... Мизерници, селяни, доста обобщаващо, НО може би тя визираше събирателния образ на Адвокатина Бай Ганьо, който се доближава до този на каката ...

На каката и отговорих в юридическия раздел на форума, така че няма да се занимавам сега с нея, пък И мие под нивото ... само да Ви припомня ... За успешна сделка НЕ ви трябва Адвокат, а Нотариус ... е ако се развеждате нямам против да дадете 200 кинта на нЕкой от тях, НО за сделка да ви консултира Адвокат ... what the fuck is this bullshit?!?

Колкото на овцата и е нужен вълк, толкова и на обикновения човек Адвокат. Запомнете това! Ако пък искате да ви доят алчни адвокати и да Ви свалят кожата - Go ahead, the choice is yours ... *drink1*
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход