Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Идва им края на публичните продажби на имоти - който купил - купил , който НЕ - ще купи от Пазара !

Публикувано от пунди 
valsodar Написал:
-------------------------------------------------------
> По сагата:
>
Цитат:Преди да стигне до ситуацията да остане на
> улицата заедно с болната си майка и дъщеричката
> си, Тодорка имала сериозни амбиции да развива
> успешен шивашки бизнес. За целта през 2005 г.
> изтеглила ипотечен кредит от 95 000 лв. от Първа
> инвестиционна банка със срок за погасяване 10 г. и
> бизнес кредит от още 15 000 лв. По една или друга
> причина забавила плащанията, но успяла да погаси
> по-малкия заем.
>
> Междувременно бизнесът й западнал и производството
> спряло. За да се издължи на банката, тя помолила
> своя колежка - Цонка Василева, да заложи жилището
> си и да изтегли ипотечен кредит от 96 000 лв. от
> ОББ. "Взех парите и веднага ги занесох в Първа
> инвестиционна банка, за да откупя апартамента си,
> но оттам отказаха да ги вземат. Заявиха ми, че
> искат жилището ми", оплака се вчера Тодорка
> Куманова. От трезора не проявили интерес към
> оборудването на цеховете й, което много по-трудно
> би се продало. На същата логика заложили и от ДСК,
> откъдето Тодорка Куманова също теглила кредит от
> 45 000 лв.
>
> Тръгнало дело, в което кредиторите се обединили -
> освен банки, имало и физически лица, сред които
> Станимир Ненов - познат на Тодорка. Според
> бизнесдамата той фалшифицирал записни заповеди със
> суми, надхвърлящи 40 000 лв. Дали подписът на
> Тодорка Куманова е неистински в документите,
> предстои да се произнесе съдът, където върви друг
> процес.
>
> Така вместо да изплува, Тодорка Куманова все
> по-дълбоко потъвала в задължения - вземала от едно
> място, за да се отчете на друго. До февруари,
> когато частният съдия-изпълнител Станимира Данова
> продала на публичен търг апартамента на Тодорка
> Куманова (90 кв. м в кв. Чайка) за 128 000 лв.
> Купувачът е фирма "ИВ Комерс" ЕООД. Собственикът е
> и вещо лице към съда.

>
> "Това е пълен цирк. Всичко е законно - за
> апартамента имаше явен търг с наддаване", контрира
> съдия-изпълнителят Станимира Данова. Продажбата на
> жилището е била обжалвана и потвърдена на три
> инстанции. Изпълнителното дело е спирано четири
> пъти и са давани срокове за доброволно плащане на
> дълговете, но това не станало факт. Семейството на
> Куманова живеело в жилището от февруари, без да
> плаща наем, обясни тя.
>
>
>
>
> Коментари (3)
> От: Свидетел 01:16 Сряда 04 Ноември 2009
>
> Познавам лично Тодорка Куманова,за която може да
> се говори много.Цял живот да работи във
> затвора,пак не може да се исплати на работниците
> си,и на всички който е завлякла.Не я съжалявайте,а
> я убийте със камъни.
>
>
> От: izmamena 10:04 Вторник 03 Ноември 2009
>
> АЗ ИЗПЛАЩАМ ОТ 2 ГОДИНИ НА ТОДОРА ДВА КРЕДИТА ЗА
> ОКОЛО 15 000 ЛВ.МНОГО Е ПЕ4ЕНА.НЯМА ДА СЕ
> УЧУДЯ,АКО УВОЛНЯТ ПОЛИЦАИТЕ ,КОИТО СА Я АРЕСТУВАЛИ
> И ДА ГИ НАКАРАТ ДА СЕ ИЗВИНЯТ НА ТОДОРА.ПОЗНАВАМ
> МНОГО ХОРА И ВСЕ С ПО ДВА КРЕДИТА ЗА
> ТОДОРА.ОТЛИЧНА СХЕМА ЗА ОЦЕЛЯВАНЕ В КРИЗА.И КАТО Я
> ГЛЕДАМ В РЕПОРТАЖИТЕ ПО ТЕЛЕВИЗИИТЕ ДАЖЕ И СЕ
> ГРИМИРАЛА ОТ МЪКА.ЖАЛКО ЗА ДЕТЕТО,НО ПРИ ТАКАВА
> МАЙКА ПО-ДОБЪР ЖИВОТ НЕ ГО ЧАКА.МНОГО ПАРИ ЩЕ
> ВРЪЩА ДЕТЕТО КАТО ПОРАСНЕ.
>
> Медалът винаги е с две лица.
>
> Арести заради дългове към банки

Какъв интересен купувач
Мда-а-а, старата практика приближени до банката лица да закупуват не е отшумяла, но... я да видим какво ще се случи след като се изсипе лавината от имоти, от които банките панически ще се мъчат да се освободят, преди да са се обезценили съвсем??! winking smiley

750 имота на публична продан

Quote

Както е тръгнало, частните съдия-изпълнители ще изядат хляба на брокерите на имоти. Задава се лавина от иззети от длъжници апартаменти, хотели, терени и фабрики.
*book* *ok*



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-11-04 09:32 от valsodar.
"Взех парите и веднага ги занесох в Първа инвестиционна банка, за да откупя апартамента си, но оттам отказаха да ги вземат. Заявиха ми, че искат жилището ми"

Това е долна лъжа, първо никой не може да те спре да внесеш парите и с документа да докажеш издължаването съответно да се спре производството.
Второ банката на практика не придобива имота и няма никаква гаранция, че на проданта дори да го желае ще успее да го закупи.
Завличаш една камара народ със себе си, но не пледираш да оправиш проблемите, които си им създал а мислиш за собствният си подслон???
И трето ПИБ могат да я спукат от съд за клевета, някои хора нямат срам, нямат достойнство не признават собствения си провал и винаги някой им е виновен - БИЗНЕСА В БГ реве пред собствената си немощ това показват с кампанията си от въпросната организация. Да сметнат докато се занимават с глупусти, колко човекочаса са загубили.
Що за наглост е това да имаш дългове и вместо да си спукаш задника от бачкане, както е редно, губиш своето и на околните време да цивриш пледирайки, че останалите са длъжни да те финасират - Банките и Правителството /ако се случи цялата музика ще я платим всички останали/
Аз почвам да се радвам на кризата, защото ще изчисти посредствените "бизнесмени" и след нея се надявам нещата да изглеждат по различни.
Сега хвърлих едно око на цените в кв. Чайка на оферта са 60/70 000Е: имота на въпросната дама е продаден според посочените в предишни постове данни за 128 000лв. или 65 500Е направо без пари са го купили и то февруари, когато пазара тотално беше замрял.
Дано!
Въпреки, че именно посредствените бизнесмени бяха създадени от червените емисари с доларовите куфарчета през 89-та и поставиха основите на нелоялният бизнес у нас.

Доста има да се чисти, докато се изчистим от тях.
А такива учили-недоучили, бивши далавераджии от типа на "брато, дай да завъртим едни пари" тях пазара първи ще си ги изчисти.
Надявам се, след тях на опашката да са родовите династии - шуробаджанашките фирми и фирмички, в които компетентността на персонала винаги е била на последно място във вземането на решения. winking smiley


Всяко зло за добро *angel*
този който е продал имота в чайка за 65000 евро е МАЙСТОР в търговията! доста добре съм запознат с цените и пазара във Варна, особено във Левски и Чайка. 730-740 е/м2 в момента е НАД пазарната цена - не разбирам защо жената цивреше че имота бил продаден под масата на 40% от цената - някой вярва ли че имот 90м2 в чайка струва 1850е/м2 или 166000 евро??? цялата работа много мирише според мен...

колкото и да е неприятно подобни неща ще стават все по-чести - не може да теглиш заем и да не плащаш - просто НЯМА как да стане това. от една страна даваш апартамента като залог а от друга като ти го вземат ореваваш цяла българия. трагедията е за детето и бабата, дано да имат и други имоти където да живеят.
целия случай е нагледен пример как заради глупостта на един човек страда ЦЯЛОТО СЕМЕЙСТВО. за съжаление май българина е ТЪП по рождение и не се замисля нито за деца нито за родители... :cry:
vivic Написал:
-------------------------------------------------------
> този който е продал имота в чайка за 65000 евро е
> МАЙСТОР в търговията! доста добре съм запознат с
> цените и пазара във Варна, особено във Левски и
> Чайка. 730-740 е/м2 в момента е НАД пазарната цена
> - не разбирам защо жената цивреше че имота бил
> продаден под масата на 40% от цената - някой вярва
> ли че имот 90м2 в чайка струва 1850е/м2 или 166000
> евро??? цялата работа много мирише според мен...
>
> колкото и да е неприятно подобни неща ще стават
> все по-чести - не може да теглиш заем и да не
> плащаш - просто НЯМА как да стане това. от една
> страна даваш апартамента като залог а от друга
> като ти го вземат ореваваш цяла българия.
> трагедията е за детето и бабата, дано да имат и
> други имоти където да живеят.
> целия случай е нагледен пример как заради
> глупостта на един човек страда ЦЯЛОТО СЕМЕЙСТВО.
> за съжаление май българина е ТЪП по рождение и не
> се замисля нито за деца нито за родители...

За да сме коректни трябва да се отчете, че имота е продаден началото на годината, когато цените на оферта още си седяха високи, ако имаш наблюдения през този период какви са били цените сподели...
не, за февруари нямам инфо за абсолютно никакви сделки. но от пролетта насам няколко колеги накупиха там (района е може би най-хубавия във Варна) пък и аз пообикалях тази година на няколко пъти, така че 740 е/м2 си е съвсем нормално за двустаен там. а в случая говорим за многостаен чиито цени знаеш че по принцип винаги са били по-ниски. януари - април сделки не само за левски/чайкаами и за Варна като цяло почти нямаше. то и сега на много обяви си стоят цени над 1000 е/м2 но реалните сделки които аз чувам, а и които на мен се предлагат са на доста по-ниски цени.
иначе писах че продавача на имота е "майстор" главно защото е продал в абсолютно замръзнал пазар. ако това нещо сега трябва да се продава и 550 няма да му вземат. всеки се научи вече като търси имот да реже офертната цена с поне 20-30% и колкото това беше смешно миналата зима, толкова сега е реалност. оферти бол - винаги някой "каталясва".
vivic Написал:
-------------------------------------------------------
> този който е продал имота в чайка за 65000 евро е
> МАЙСТОР в търговията! доста добре съм запознат с
> цените и пазара във Варна, особено във Левски и
> Чайка. 730-740 е/м2 в момента е НАД пазарната цена
> - не разбирам защо жената цивреше че имота бил
> продаден под масата на 40% от цената - някой вярва
> ли че имот 90м2 в чайка струва 1850е/м2 или 166000
> евро???

Tова е твърдението на Тодорка, а онзи шушляк Николов по мегафона твърди даже, че бил продаден на търг тройно по-ниско от пазарната цена (т.е. 128 000 лв. х 3 = 384 000 лв = на 196 923 Е = 2461 Е на м2), та според него пазарната цена е 2461 Е на м2. Аз много често като ходя да банката спирам пред този блок в Чайка, израстнал съм в квартала. Мястото не е лошо (като за БГ), но блока си е стара соц. панелка и излгежда меко казано не-добре.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-11-04 12:11 от BulCan.
А какво да говорим тогава за тези, чиито имоти банките ще продадат през следващата година, щом на продадените през началото на тази им се казва, че са на 3-но по-ниска цена от "пазарната" ? :} *angel*
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход