Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Идва им края на публичните продажби на имоти - който купил - купил , който НЕ - ще купи от Пазара !

Публикувано от пунди 
Re: Почти невъзможно е да се купи имот от публична продан без Големи ПРОБЛЕМИ !
21-10-2009 - 09:04:25
avatar
Най-изненадани са тия с клишетата, когато се окаже, че в даден случай става нещо по-иначе. "Когато такива като теб заговорят за очевидното - очевидно е време за смяна на очевидното" - може би, но не винаги. За имотите в България това не важи. Дълго време ще виждаме очевидното и нищо няма да стане.


Все още не отговори на въпроса за овцата. Не ти ли е малко тъпо сам да паднеш в капана, за който все говориш. Или така избиваш вината пред себе си? То за това те гони шизофренията с 15 ника, че и сам на себе си пишеш. Ой, ой.
Re: Почти невъзможно е да се купи имот от публична продан без Големи ПРОБЛЕМИ !
21-10-2009 - 09:42:04
Добро утро Пунди да припомним на какви цени всеки човек има реална възможност в рамките на около месец/ два да си закупи имот у Софето:

Двустаен 72кв.м. Бели Брези: 42 000Е
Двустаен 65кв.м. Банишора: 42 000Е
Тристаен 90кв.м. Люлин: 45 000Е
Едностаен 42кв.м. Младост: 25 000Е
Двустаен Зоната 72кв.м.: 41 000Е
Едностаен 44кв.м. Люлин: 26 000Е
Двустаен 61кв.м. Младост: 35 000Е


За гъзари може и парцелчета в така наречените тарикатски квартали, като Камбаните на цена от: 60 евро квадрата


eye popping smiley

Пунди събуди се, упоритостта предлагана ни под формата на кретения не може да изкриви числата, те са такива каквито са.
Re: Почти невъзможно е да се купи имот от публична продан без Големи ПРОБЛЕМИ !
21-10-2009 - 10:09:44
jores Написал:
>
>
> Пунди събуди се, упоритостта предлагана ни под
> формата на кретения не може да изкриви числата, те
> са такива каквито са.
>





..........................................................


снощи се беше поуспокоил - от аргуменитте ми ли ,някакви лекарства ли вземаш ?!?!
тази сутрин ПАК скачаш като петле !
Разбери много добре ЕДНО :
БГ е страната на простите хорица - за тях се правят закони "като за тях" , съотв и ЗЧСИ !!!
--------------------
самият ТИ в момент на просветление ПРИЗНА , ЧЕ за публичните продажби може да се каже СЛЕДНОТО :

Quote

Човек трябва да е наясно в какво точно се забърква и да е подготен за различни развития на събитията, като и не само: забава с овладяването, брутален отпор от страна на обитателите, проблеми с вдигането на тежестите, обичайните пререкания относно задълженията към монополите, ако има жалба да се грижи да се придвижва сравнително бързо, ако е необходимо уведомяване на страни а се скатават да се грижи за по - бързото и надлежно уведомяване, процесуални недогледици, които биха могли да ти извъртят лош номер т.н. и т.н.


не знам каква ти е точно формата на разтроение-но определено би бил интересен екземпляр от гледна точка на психологията (не си за психиатър,все още)

ако аз искам да купувам такъв имот и прочета ТОВА с ЧЕРВЕНОТО - знаеш ли кога ще си купя ???
глупаци никога не свършват - купили са-след седмица де продънят форума от вой: прецахаха ме,излъгаха ме и пр......
имаше една реклама на Уинтърфреш " Дъвчи и дишай по-леко"
----------

за да се майсторееш успешно - трябва да ми дадеш темите, които искаш да наложиш като теза - аз ще ти преценя медийното поведение,подход и средства - за да успееш в начинанието !
Профила ти отдавна ми е ЯСЕН и НЕпечеливш !!!
това , което пробваш да правиш сега-аз съм го пробвал през 2003 - за друга ниша - но ЗНАМ много преди теб : КОЕ , КОГА , КАК и пред какви хора !!!
Ако търсиш УСПЕХ - оферирай !
провала вече е постигнат !








...............................................
за всеки балон - ИГЛА , за всяка дупка - ЧЕП
Радой Ралин winking smiley
Re: Почти невъзможно е да се купи имот от публична продан без Големи ПРОБЛЕМИ !
21-10-2009 - 11:02:44
Пунди написа:

"за да се майсторееш успешно - трябва да ми дадеш темите, които искаш да наложиш като теза - аз ще ти преценя медийното поведение,подход и средства - за да успееш в начинанието ! "

А сега ПУНДИ погледни се в огледалото и после чети, като изчетеш пак се погледни:
:} доста оригинално. Смешко аз не искам да налагам теми а предоставям фактически данни, извадки от закони, статистика на база на която човек сам да може да направи изводи.

Ти ме бъркаш, аз не желая чрез пресяване на инфо да насочвам масата в дадена посока.
Мойта целева група не е твойта целева група. Аз от зайци и офци файда нямам, продуктите ми са насочени към мислещи, рационални хора които имат умствения багаж да оценяват възможностите обективно.

Светкаш ли се, аз постигам траен ефект, а той с посредственост и въвеждане в заблуда няма как да се получи.
Да хванеш посредственият човек е лесно той се движи със стадото, той приема чуждото мнение без ревизия и го разпространява като свое, той винаги е със силните и се отличава с безличието си.....

Пуинди ти си социален вампир приателю, комплексите ти са толкова много, че и десет форума няма да ти стигнат, след себе си не оставяш нищо смислено освен опити за провокация от най - долен тип.
Ти не би могъл да се развиваш на "светло", всичко което изсипваш закрилян от анонимността тук е показ на слабостта Ти, да правиш нещо смислено, което да оставя следа в реалния живот.

Удобно ти е да те смятат за луд във форума, но не СИ. Много добре знаеш каква е действителността, навън ти си - малодушен, лицемер с безброй комплекси и единственият начин да се чувстваш значим по някакъв начин е тук, скрит зад анонимността, провокиращ, обиждащ, живуркаш с теория за оФце и вълци с две думи правиш това което не можеш да си позволиш в реалния живот - ДА СЕ ИЗЯВИШ, защото си г-н/жа НИКОЙ, но ако все пак си НЯКОЙ моля те сподели, ако проявиш тази смелост, което силно ме съмнява може би не си такова нищожество, каквото изглеждаш
winking smiley





Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-10-21 11:38 от jores.
Re: Почти невъзможно е да се купи имот от публична продан без Големи ПРОБЛЕМИ !
21-10-2009 - 11:13:13
Той е резултат от клонинг, като е взет материал от Станишев, Доган и Сакс-Кобургготски smiling smiley
Re: Почти невъзможно е да се купи имот от публична продан без Големи ПРОБЛЕМИ !
21-10-2009 - 11:44:13
jores Написал:
-------------------------------------------------------
> Пунди написа:
>
> "за да се майсторееш успешно - трябва да ми дадеш
> темите, които искаш да наложиш като теза - аз ще
> ти преценя медийното поведение,подход и средства -
> за да успееш в начинанието ! "
>
> А сега ПУНДИ погледни се в огледалото и после
> чети, като изчетеш пак се погледни:
> доста оригинално. Смешко аз не искам да налагам
> теми а предоставям фактически данни, извадки от
> закони, статистика на база на която човек сам да
> може да направи изводи.
>
> Ти ме бъркаш, аз не желая чрез пресяване на инфо
> да насочвам масата в дадена посока.
> Мойта целева група не е твойта целева група. Аз от
> зайци и офци файда нямам, продуктите ми са
> насочени към мислещи, рационални хора които имат
> умствения багаж да оценяват възможностите
> обективно.
>
> Светкаш ли се, аз постигам траен ефект, а той с
> посредственост и въвеждане в заблуда няма как да
> се получи.
> Да хванеш посредственият човек е лесно той се
> движи със стадото, той приема чуждото мнение без
> ревизия и го разпространява като свое, той винаги
> е със силните и се отличава с безличието си.....
>
> Пуинди ти си социален вампир приателю, комплексите
> ти са толкова много, че и десет форума няма да ти
> стигнат, след себе си не оставяш нищо смислено
> освен опити за провокация от най - долен тип.
> Ти не би могъл да се развиваш на "светло", всичко
> което изсипваш закрилян от анонимността тук е
> показ на слабостта Ти, да правиш нещо смислено,
> което да оставя следа в реалния живот.
>
> Удобно ти е да те смятат за луд във форума, но не
> СИ. Много добре знаеш каква е действителността,
> навън ти си - малодушен, лицемер с безброй
> комплекси и единственият начин да се чувстваш
> значим по някакъв начин е тук, скрит зад
> анонимността, провокиращ, обиждащ, живуркаш с
> теория за оФце и вълци с две думи правиш това
> което не можеш да си позволиш в реалния живот
> защото си г-н/жа НИКОЙ, но ако все пак си НЯКОЙ
> моля те сподели, ако проявиш тази смелост, което
> силно ме съмнява може би не си такова нищожество,
> каквото изглеждаш
>
-------------------------------------


разбирам те напълно и ти съчувствам !
дребният човечец има нужда от съпоставяне с по-дребен за да е значим !
когато срещне друга порода-той се гипсира - ПРОЧЕТИ си снощните творения :]
преспал си , забравил си провала и хоп пак активност!
не разбра ли , че нямам нужда от диалог с теб и сходните ти , не разбра ли че нямам нужда да "водя" пазара - обикновено пазарувам когато и каквото другите НЕ пазаруват
за това твърдя,че очевидното е очевидно грешно !
изобщо не ме вълнуват проблемите на купувачите на 1500 Е/кв през 2007 / 2008 , както и проблемите на продаващите през лятото на 700 Е/кв , нито лихви по кредити , нито каквото и да било от вълнуващите ви вас проблеми !
За всеки влак има пътници-просто трябва да се разсее мъглата!
Влизам във форума за да се "разхладя" с простотията ви и напъните ви да сте значими на Пазар , за който изобщо нямате представа кой,кога,защо,накъде........

Ето барбарон се включва като "вирус" и се дразни,че не приемам диалозите с него а му говоря в монологичен формат -дразни се защото принципно е читав и не е научен на такава комуникация!
а аз съм категория съдист и го правя умишлено - просто защото позволява такова поведение winking smiley
има още един/двама нормални - останалите се надбягвате с вятъра spinning smiley sticking its tongue out
за такива като теб руснаците имат поговорка: а я лучший всех
аз ще я допълня: может быт и не лучший,но захотелось очень
------------
понеже си просто момче - давам ти обективно доказателство:
ти си обтекаем със мнозинството / масата (в разбиранията си за добро и лошо)
но същото това мнозинство/маса осигурява последно място на БГ в Еврокласирането
е,питам те - колко струват принципи и ценностна система-осигуряваща провала !?
горе долу последният в А РФГ да оценява ЦСКА или Левски (зле съм с футбола,та може и да бъркам)
нямаш новини за мен за това се дразниш че не си значим и на всеки мой пост пишеш по три......така не се печели , трябва и акъл *angel*

...............................................
за всеки балон - ИГЛА , за всяка дупка - ЧЕП
Радой Ралин winking smiley
Re: Почти невъзможно е да се купи имот от публична продан без Големи ПРОБЛЕМИ !
21-10-2009 - 11:52:30
Опитах да чета темата, но получих замайване :-))))
Пунди, не мога да разбера, за какво всъщност пледираш.

Дай за миг да оставим позите и да опитаме да разсъждаваме трезво, от позиция на здравия човешки разум. Нека не изключваме напълно и човешката солидарност и християнската обич към ближния.

Казваш - нека нормалините хора не купуват при ЧСИ, че лошо и страшно.
Но, какво се случва после ?!

Лицето Х спира да плаща. Възможни последици (неизчерпателно).

1. Банката (кредиторът) го подканва любезно няколко пъти. Резултат няма. Пак пишат и пак нищо. Събира се съответното управително тяло, изчита документите, вкл. служебни бележки от социалните служби за тежкото му материално положение, от кварталния отговорник, че всъщност Х е добро момче (момиче) и му пишат любезно писмо. Добре, този път ти опрощаваме дълга, ама друг път да не правиш така.

2. Банката (кредиторът) и цялото общество тотално неглижират проблема, създават неясни, противоречиви правила за изнасяне на ПП. Забъркват се каши, спорове, дела.
Силоваци и спекуланти държат имотите, придобивани и владяни при неясни условия.

3. Банката (кредиторът) чрез своето лоби прокарва закони и създава среда, в която по абсолютно прозрачен, бърз и ефективен начин се продават обезпечения в състезателни условия сред широк кръг потенциално заинтересовани купувачи.
Осигурява се пълна проверка, поемат се гаранции, правят се бързи въводи.
Рекламира и популяризира тази практика.

Пунди, сигурно е страшно да дойдат и да те изхвърлят от дома ти заради неплатен дълг. Не желая и не пожелавам това да се случи никому.
Но, можем ли да отречем, че хората задлъжняват необмислено и трябва да има някакъв способ за покриване на дългове.

Защо не искаш да се продават тези имоти. Така нищо не се решава. Не помагаш и на длъжниците. Като се "бориш" с ПП нищо друго не се случва освен обстоятелството, че дългът им расте. Разбери, длъжниците имат интерес от ПП. Бързо, ефективно, при максимално висока цена. Кой ще я даде тази цена ?!


Да, гадно е, но разберете. И кредиторите и длъжниците и обществото имат интерес - стигне ли се до такава ситуация, да има механизъм от максимално бързо излизане от нея, при ограничаване на щетите до възможния минимум.

И нека животът да продължи.
Re: Почти невъзможно е да се купи имот от публична продан без Големи ПРОБЛЕМИ !
21-10-2009 - 12:03:35
"Влизам във форума за да се "разхладя" с простотията ви и напъните ви да сте значими на Пазар , за който изобщо нямате представа кой,кога,защо,накъде........ "

Да се чете: Влизам във форума за да избия коплексите си.

"питам те - колко струват принципи и ценностна система-осигуряваща провала !? "

Не ми пука кое колко струва, преследвам целите си с единствената мисъл да задоволявам собствените си потебности в случая професионални, по правилен за мен начин а той е:

Чрез обективна информация подкрепена с факти, предоставям тема за размисъл касаеща различни от общоприетите възможности за покупка на НИ.

С последното изречение влагам смисъл, който изчерпва интересите ми, за мен единствената "оценка" е тази на ползвателя, който има право на осъзнат избор и преценка.
Re: Почти невъзможно е да се купи имот от публична продан без Големи ПРОБЛЕМИ !
21-10-2009 - 12:26:42
nacheff Написал:
-------------------------------------------------------
> Опитах да чета темата, но получих замайване
> :-))))
> Пунди, не мога да разбера, за какво всъщност
> пледираш.
>
> Дай за миг да оставим позите и да опитаме да
> разсъждаваме трезво, от позиция на здравия човешки
> разум.
Quote

Нека не изключваме напълно и човешката
> солидарност и християнската обич към ближния.
>
> Казваш - нека нормалините хора не купуват при ЧСИ,
> че лошо и страшно.
> Но, какво се случва после ?!
>
> Лицето Х спира да плаща. Възможни последици
> (неизчерпателно).
>
> 1. Банката (кредиторът) го подканва любезно
> няколко пъти. Резултат няма. Пак пишат и пак нищо.
> Събира се съответното управително тяло, изчита
> документите, вкл. служебни бележки от социалните
> служби за тежкото му материално положение, от
> кварталния отговорник, че всъщност Х е добро момче
> (момиче) и му пишат любезно писмо. Добре, този път
> ти опрощаваме дълга, ама друг път да не правиш
> така.
>
> 2. Банката (кредиторът) и цялото общество тотално
> неглижират проблема, създават неясни,
> противоречиви правила за изнасяне на ПП. Забъркват
> се каши, спорове, дела.
> Силоваци и спекуланти държат имотите, придобивани
> и владяни при неясни условия.
>
> 3. Банката (кредиторът) чрез своето лоби прокарва
> закони и създава среда, в която по абсолютно
> прозрачен, бърз и ефективен начин се продават
> обезпечения в състезателни условия сред широк кръг
> потенциално заинтересовани купувачи.
> Осигурява се пълна проверка, поемат се гаранции,
> правят се бързи въводи.
> Рекламира и популяризира тази практика.
>
> Пунди, сигурно е страшно да дойдат и да те
> изхвърлят от дома ти заради неплатен дълг. Не
> желая и не пожелавам това да се случи никому.
> Но, можем ли да отречем, че хората задлъжняват
> необмислено и трябва да има някакъв способ за
> покриване на дългове.
>
> Защо не искаш да се продават тези имоти. Така нищо
> не се решава. Не помагаш и на длъжниците. Като се
> "бориш" с ПП нищо друго не се случва освен
> обстоятелството, че дългът им расте. Разбери,
> длъжниците имат интерес от ПП. Бързо, ефективно,
> при максимално висока цена. Кой ще я даде тази
> цена ?!
>
>
>
Quote

Да, гадно е, но разберете. И кредиторите и
> длъжниците и обществото имат интерес - стигне ли
> се до такава ситуация, да има механизъм от
> максимално бързо излизане от нея, при ограничаване
> на щетите до възможния минимум.
>
>И нека животът да продължи .



-------------------------------------------

дано ти е леко замайването *angel*
-----
ще поразсъждавам само върху подчертаното с болд - с твое позволение!
--------
първи цитат: това е Пазар - каквото и да разбираш под това понятие !

втори цитат: това е Пазар приоритизиращ САМО интереса на Кредиторите , длъжниците имат задължения , общество няма - има рая която плаща най-високите цени за всичко в Европа !
скоро зададох на един психолог въпроса - защо НЕ знаем турската дума за народ и нация ???
а само за население (думата им е рая)
как се връзва ТАЗИ новина с вашите нагласи ??? [profit.bg]...........а престоящите новини до Нова година ???
няма много люде,на които да не съм казвал , че на пазара НЕ се продават числа (отчети,показатели,индикатори) по простата причина,че всеки би узнал истината предварително и би печелил...........тото,в което всички знаят предварително печелившите числа ??
НА пазара се продава ГЛУПОСТ ,демек НЕзнание !!!
най-коварното образование е икономиката - внушава ти,че знаеш печелившите числа а всъщност осигуряваш ликвидност на пазара,само !
попитай някой компютърджия защо се форматира диска преди преинсталация на уиндолса - в това е тайната на това за което питаш !!
лошото е,че човек много трудно си форматира главата - за това не ти харесва Александър Николов- казва ти неща за преформатирана глава
----------
жена ми изведе следните принципи,базирайки се на адвокатската си практика:
- истината Не е комплимент , - спр. Александър Николов
- свободата Не е спокойствие - получаваш ли работна заплата..............
- разумът не е даденост - ако беше така,светът щеше да фалира
------------
за това очевидното е очевидно грешно , защото е лесно


---------------------------
скоро слушах един умник да коментира посоката на долара:
доларът е изчерпил технически ресурс за поевтиняване,но винаги може да излезе фундаментален фактор-обуслявящ това поевтиняване !
аз специално му свалям шапка на този г-н ..........за теб вероятно говори глупости

...............................................
за всеки балон - ИГЛА , за всяка дупка - ЧЕП
Радой Ралин winking smiley
Re: Почти невъзможно е да се купи имот от публична продан без Големи ПРОБЛЕМИ !
21-10-2009 - 12:32:36
avatar
пунди ти от 11 месеца играеш срещу очевидно грешното и предсказваш как от следващия месец цените са нагоре, ама грешката ти е че "апартаментите" в България нямат нищо общо с конвертируема валута. По-скоро имат общо с цените на изтърбушените коли "нов внос от Германия". А там цените са както дойде.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход