Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Идва им края на публичните продажби на имоти - който купил - купил , който НЕ - ще купи от Пазара !

Публикувано от пунди 
Re: Почти невъзможно е да се купи имот от публична продан без Големи ПРОБЛЕМИ !
20-10-2009 - 14:48:46
Жорес -Напълно съм наясно как става сделка с ЧСИ .Ти също поне предполагам.нО ТОВА ПРЕОРИТЕТТ ли е на масовия клиент-НЕ .Тая информация за която си траеш е най -важна за тези които не знаят-кое как става.Публичната ПРОДАН безрискова сделка !!?? eye popping smiley eye popping smiley А всъщност приятелю...цените от 1990г на търговете са по -ниски Личен опит winking smiley .Но пазарЪт е едно а търговете нещо съвсем различно .."Масовият клиент" не ходи по търгове!!Колкото до вписване и оспорване след вписване и рискове на придобити имоти от Публична продан -спри се ..,че става сложно ..
За цените и имотите какво да кажа НАГОРЕЕ...от скоро . *bow* *xxx*
Re: Почти невъзможно е да се купи имот от публична продан без Големи ПРОБЛЕМИ !
20-10-2009 - 15:09:26
Истината е че покупката от публична продан е много по безрискова от правна гледна точка.Единствения начин да бъдеш отстранен е ако се окаже че имота не е бил собственост на длъжника.Всяка друга сделка може да се развали по 10-ти други причини.
По нагоре в темата ви дадох пример и за едни други изгодни продажби, които стават и до днес и то точно хора с ниски доходи, но с работа в държавната администрация се сдобиват с жилище не смешни цени.
Има безброй начини да придобиеш топ имот на ниска цена.
Преди 2 години и от агнецията за приватизация имах възможност за една уникална сделка.Но и аз си виках като будала, о там играят само големи връзкари.Да ама не, за няма и 200 000лв беше приватизирана фирма с маса апетитни имоти и то при търг с явно наддаване и без никакви изисквания към купувача.
Да не говорим пък АДВ-то колко често продава имоти на изгодни цени.Най-сладко е когато купуваш топ магазин на главен булевард с 10-на наследника, които са си викали, о тази 1/10 е няма нищо.Така и така наема не го делим , не се разбираме, нищо не съм видял от този магазин.Изведнъж разбира че за тая 1/10 му се предлага цена с която може да си купи апартамент.Да но новия собственик дейставйки професионално и без претенциите на маса народ го отдава на цена водеща до възвращаемост за 9 години.
Така наречения свободен пазар, който според вас задължително значи безбожни цени, достъпни само със заробващ кредит е някаква химера вече.Да така беше няколко години, но вече не.Това бяха годините на изкривена пазарна логика.Незнам защо продължавате да искате да наложите една такава идея в която само вие вярвате.И Какво разбирате под топ имот.Те 2-3% от имотите са топ.Останалите са средностатистически за средностатистически нормални хора.
Имотите които е постнал Жоро са точно такива.Вие какво искате 150кв/м на Московска и Оборище.За такъв имот кандидати са има-няма 0.1-0.2% от всички търсещи жилище.Въобще не ги слагайте в никакви сметки и класации тези имоти.
Re: Почти невъзможно е да се купи имот от публична продан без Големи ПРОБЛЕМИ !
20-10-2009 - 15:14:10
turbozol Написал:
-------------------------------------------------------
> Жорес -Напълно съм наясно как става сделка с ЧСИ
> .Ти също поне предполагам.нО ТОВА ПРЕОРИТЕТТ ли е
> на масовия клиент-НЕ .Тая информация за която си
> траеш е най -важна за тези които не знаят-кое как
> става.Публичната ПРОДАН безрискова сделка !!??
> А всъщност приятелю...цените от 1990г на търговете
> са по -ниски Личен опит .Но пазарЪт е едно а
> търговете нещо съвсем различно .."Масовият клиент"
> не ходи по търгове!!Колкото до вписване и
> оспорване след вписване и рискове на придобити
> имоти от Публична продан -спри се ..,че става
> сложно ..
> За цените и имотите какво да кажа НАГОРЕЕ...от
> скоро .


Една покупка от ПП изисква определени стъпки, както и една покупка на свободен пазар.
Има имоти на ПП за които не бих участвал!
Има имоти на свободен пазар, които не бих купил!

Масовият клиент не е ориентиран на там, поради простата причина, че при този тип продажби има ограничено "предлагане" и ограничен избор на имоти, но значи ли това, че всяка различна възможност за покупка на имот от стандартаната трябва да се анатемосва.
Защо на черното трябва да се казва бяло а на бялото черно

"А всъщност приятелю...цените от 1990г на търговете
> са по -ниски Л" не можах да хвана смисъла."

Дай боже да са нагоре, всяка вечер преди лягане удрям по една молитва
smiling smiley .

П.П По безрискова ли е една покупка на дупка например!
П.П Няма сложно, има непознато. А то плаши!
Re: Почти невъзможно е да се купи имот от публична продан без Големи ПРОБЛЕМИ !
20-10-2009 - 15:50:41
Всички имаме сметка пазара да тръгне нагоре, това да е с едни нормални умерени темпове, за да имаме 10 години непрекъснат растеж, а не 4 години ъп, 2 години срив.
Re: Почти невъзможно е да се купи имот от публична продан без Големи ПРОБЛЕМИ !
20-10-2009 - 15:52:29
avatar
Иво, я кажи кои сте тези "Всички" бре? winking smiley
Re: Почти невъзможно е да се купи имот от публична продан без Големи ПРОБЛЕМИ !
20-10-2009 - 15:59:25
Не мога да ти ги изброя че ще мине цял ден.За това ти казвам всички имат сметка, без тези които имат намерение да купуват някой си ден спестявайки пари.
На купувачи които купуват, но и същевремнно продават друг имот им е все едно.
Re: Почти невъзможно е да се купи имот от публична продан без Големи ПРОБЛЕМИ !
20-10-2009 - 16:06:58
jores Написал:
-------------------------------------------------------
А това е мнението ми за публичните продажби :

Човек трябва да е наясно в какво точно се забърква и да е подготен за различни развития на събитията, като и не само: забава с овладяването, брутален отпор от страна на обитателите, проблеми с вдигането на тежестите, обичайните пререкания относно задълженията към монополите, ако има жалба да се грижи да се придвижва сравнително бързо, ако е необходимо уведомяване на страни а се скатават да се грижи за по - бързото и надлежно уведомяване, процесуални недогледици, които биха могли да ти извъртят лош номер т.н. и т.н.


------------------------
осъзнай се-пуснал си три пъти повече постове от мен в моя тема.......дали ТОВА не говори за "нещо"?????

няма мераклии да си купят пробеми на половин цена,не разбра ли ?

...............................................
за всеки балон - ИГЛА , за всяка дупка - ЧЕП
Радой Ралин winking smiley
Re: Почти невъзможно е да се купи имот от публична продан без Големи ПРОБЛЕМИ !
20-10-2009 - 17:05:59
Да прав си от покупка на имот от ПП няма смисъл!
Предавам се!
Поздравявам те за победата!

Правя ти евала за едно, темите ти винаги са на върха!

Когато приключиш взаимоотношенията със сегашния си работодател ми пиши на лични, ще те наема да пишеш за мен, даже може още сега да обсъдим колко струваш.
Re: Почти невъзможно е да се купи имот от публична продан без Големи ПРОБЛЕМИ !
20-10-2009 - 17:17:18
jores Написал:
-------------------------------------------------------
> Да прав си от покупка на имот от ПП няма смисъл!
> Предавам се!
> Поздравявам те за победата!
>
> Правя ти евала за едно, темите ти винаги са на
> върха!

>
> Когато приключиш взаимоотношенията със сегашния си
> работодател ми пиши на лични, ще те наема да пишеш
> за мен, даже може още сега да обсъдим колко
> струваш.
-------------------


"еваллата" не е нужна , но ако имаш цел,трябва да се следва
иначе се превръщаш в жорес,валсозар,и пр. форумни ............

...............................................
за всеки балон - ИГЛА , за всяка дупка - ЧЕП
Радой Ралин winking smiley
Re: Почти невъзможно е да се купи имот от публична продан без Големи ПРОБЛЕМИ !
20-10-2009 - 18:11:46
Пунди цел, но всяко нещо има граници и цена.

Ти постигаш твойта цел, каквато и да е за сметка на другите в случая мен.
Аз постигам мойта цел с труда си без да лежа на гърба на който и да е winking smiley .

Не са ме обучавали за демагог, и ми е трудно да се боря с похватите на комунистическата школа по дезинформация.

Много писачи като теб си изарват хляба само по избори, ти проявяваш и инициатива навлизаш във водите на капитализма със стари но изпитани методи - дезинформация, поддържане на 100% неверни тези с цел манипулация.

В основата на темата ти стоят моите изопачени думи, ти освен тях не прилагаш никакви други доказателства за тезата си, в цялата ти плеяда няма дори един факт, който да я защити.

Принуди ме да слезна на нивото ти и да се оправдавам без да има никаква причина за това, освен моите думи произнесени от твоите уста.

Вадиш нещо от контекста и заявяваш, че е абсолютна истина без обосновка, без никакви познания, дори смяташ, че няма нужда от такива защото оществото се движело в дадената посока! По този начин обиждаш всички не мислиш ли.

Ако целта на темата ти беше да докаже, че ПП нямат отношение/ към пазара на НИ и са толкова нищожна част от него, че дори не заслужават обсъждане бих разбрал.

Но!

"jores Написал:
-------------------------------------------------------
А това е мнението ми за публичните продажби :

Човек трябва да е наясно в какво точно се забърква и да е подготен за различни развития на събитията, като и не само: забава с овладяването, брутален отпор от страна на обитателите, проблеми с вдигането на тежестите, обичайните пререкания относно задълженията към монополите, ако има жалба да се грижи да се придвижва сравнително бързо, ако е необходимо уведомяване на страни а се скатават да се грижи за по - бързото и надлежно уведомяване, процесуални недогледици, които биха могли да ти извъртят лош номер т.н. и т.н.


------------------------
осъзнай се-пуснал си три пъти повече постове от мен в моя тема.......дали ТОВА не говори за "нещо"?????

няма мераклии да си купят пробеми на половин цена,не разбра ли ?"

Е долна манипулация и на всяка нова страница в темата ТИ ще подсещам хората да я изчетът цялата, за да не попадат в капана ти и да се оставят да бъдат дезинформирани. И линкче ще слагам да онагледи реалностите.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход