Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Ето че и аз опрях до съвет ( имот 145м2)

Публикувано от tao 
Re: Ето че и аз опрях до съвет ( имот 145м2)
05-10-2009 - 11:18:24
avatar
tao Написал:
-------------------------------------------------------

> ( ПП>>Най много ме фана яд че немаше за кво
> да се заям с жената, то и гараж се намери да го
> е*** )

Тао, имаш ли деца? Ако, да- помисли как ще ползват тая стръмна и тясна стълба с безумен завой. Теб не ща да те мисля- все трезвен трябва да ходиш........ :]
За кривите стени и колони където трябва и не трябва- думи нямам. Но за горещината лете и студа- зиме, докато не ги изпиташ, не можеш да си ги представиш.
Re: Ето че и аз опрях до съвет ( имот 145м2)
05-10-2009 - 11:27:50
Аз не познавам жена ти и не знам каква ще ти е съдбата, но защо не видиш нещо в Център за тези пари? Може да намериш 100 м2 при късмет в пряките на Витошка. Не, че ще има паркомясто, но там и не ти трябва. А 100 м2 в центъра са поне 3 пъти повече от 145 на майната си.

П.П. Др. Иванов, подготви някакво супер изгодно зимно предложение, че само аз останах без хапартамент...

За зимата нямам, най-рано през лятото.
Re: Ето че и аз опрях до съвет ( имот 145м2)
05-10-2009 - 11:42:54
avatar
др. Иванов Написал:
-------------------------------------------------------
А 100 м2 в центъра са поне 3 пъти
> повече от 145 на майната си.

Е, хич не е на майната си, знаеш ли, преди да нацвъкат през 3 метра блокове, колко хубаво беше? И зеленина, и градинки, и за нула време излизаш на Булеварда.........
Ех, спомени...... smiling smiley
Re: Ето че и аз опрях до съвет ( имот 145м2)
05-10-2009 - 12:19:23
Там отпред утрепаха Кюлев май?
Пробвай да уплашиш с това жена си ако не ти е по мерак.
Re: Ето че и аз опрях до съвет ( имот 145м2)
05-10-2009 - 12:21:49
За харесването нямам коментар. Ако ти е на сърце - купувай! Това е като с жената. Важното е ти да си я харесваш, а не съседите. За цените догодина може да се напише и обоснове цял ферман. И то в двете противоположни посоки. Предлагам ти по-лесен вариант. Отиди в няколко банки и излез с легендата че имаш бизнес и предлагаш апартамента като обезпечение. Те ще ти кажат на колко го оценяват. Така ще разбереш цената за следващата година като минимум. Съжелявам че охладих мераците на жена ти засега, но ти може и да почерпиш след някой месец. Успех!
Re: Ето че и аз опрях до съвет ( имот 145м2)
05-10-2009 - 13:06:30
Ще ти кажат на мук... За да имаш оценка, трябва да платиш за нея, не знам някоя банка, дето да ги подарява на днешно време... А като ще плащаш, що да ходиш в банка, те ползват или външен оценител, или техни си.
Но банката има една цел - да ти даде кредит, стига да отговаряш на условията. Така че, не е реално, ако имаш добър и стабилен доход, с удоволствие ще ти направят такава оценка, че като свалят херкъта (процент за обезпечение) да остане покритие на риска и да ти набутат парите.
Не е добър този подход, не си струва, така мисля аз.
Цена сега на този тип имоти реално няма, просто пазарът не е ликвиден Има оферта има и цена купува. Кой къде и кога се е срещнал - станала сделка, но са малко и тя не е показателна за това че пазарът плаща толкова. Поне не още.
Re: Ето че и аз опрях до съвет ( имот 145м2)
05-10-2009 - 13:09:22
200-300-400 лева за оценител, лично нает от теб, и ще получиш доста информация и разяснения. има оценители които наистина си разбират от работата.
tao
Re: Ето че и аз опрях до съвет ( имот 145м2)
05-10-2009 - 13:13:47
Много много благодаря на всички.
Казахте неща които наистина не ги бях взел под внимание. Затова човек винаги трябва да цени чуждото мнение а не да си мисли че всичко знае.
Сега ще подработя пунктовете които ми ги натъртихте:
1. Трафика.
2. Отопление и Вентилация
3. Структура и функционалности на блока, регионален квартал и входове / изходи.
4. Цена на цялостно преобзавеждане + проект ( тез цветове и аз не ги харесвах, ма нали не разбирам от дизайнерство чаках и друг да чуя)
5. Вътрешно премоделиране ( стълбата дето няма да издържа катерене на бутилка уиски eye popping smiley )
6. Цената- ми май тя не е проблем така според всички се оказа. наистина трябва да им тресна с 20к по-ниско и ако искат. ( ма ако стане номера де) Бе оценител ще зема да ми е мирна главата, ама не е кой знай кво като покупко определящо.
...Ще анализирам една седмица и ще обикалям райончето, като гледам действително има повече минуси та незнам..
Е, ако жената се тръшне -нема спасение ако ще и фекална канализация да минава през хола.
*black eye*
Бе,..сиебаломамата.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-10-05 13:15 от tao.
Re: Ето че и аз опрях до съвет ( имот 145м2)
05-10-2009 - 13:32:19
Стефан Б, знам че работиш в банка и по много от въпросите засягащи тази материя, не бих си позволил и насън да споря с теб. НО....първо, не става въпрос за ипотечен кредит, а за приемане на обезпечение по бизнес кредит. Второ, на бюрото, на което седиш ти, тоя номер може и да не минава, но ти е бедна фантазията малките неграмотни кредитни инспекторчета каква информация споделят. Трето - има специализирани фирми за услуги покрай кредитите. Е па там само да пробаш някое момченце или момиченце с обещанието да си пуснеш документите през него, ще ти извади инфо от всичките банки с които работи при 90-95% точност. Остави каналният ред. Работи се с хора, а те в повечето случаи са невероятно услужливи. Особено когато са на заплата и ПРОЦЕНТ. Усмивка и обещание - винаги вършат работа! :]
Re: Ето че и аз опрях до съвет ( имот 145м2)
05-10-2009 - 14:04:58
tao Написал:
-------------------------------------------------------
> Много много благодаря на всички.
> Казахте неща които наистина не ги бях взел под
> внимание. Затова човек винаги трябва да цени
> чуждото мнение а не да си мисли че всичко знае.
> Сега ще подработя пунктовете които ми ги
> натъртихте:
> 1. Трафика.
> 2. Отопление и Вентилация
> 3. Структура и функционалности на блока,
> регионален квартал и входове / изходи.
> 4. Цена на цялостно преобзавеждане + проект ( тез
> цветове и аз не ги харесвах, ма нали не разбирам
> от дизайнерство чаках и друг да чуя)
> 5. Вътрешно премоделиране ( стълбата дето няма да
> издържа катерене на бутилка уиски )
> 6. Цената- ми май тя не е проблем така според
> всички се оказа. наистина трябва да им тресна с
> 20к по-ниско и ако искат. ( ма ако стане номера
> де) Бе оценител ще зема да ми е мирна главата, ама
> не е кой знай кво като покупко определящо.
> ...Ще анализирам една седмица и ще обикалям
> райончето, като гледам действително има повече
> минуси та незнам..
> Е, ако жената се тръшне -нема спасение ако ще и
> фекална канализация да минава през хола.
>
> Бе,..сиебаломамата.


:]

Тао, smiling smiley
Аз като ти казвам, да включиш фън шуй изследване, ти не ми обърна никакво внимание. Само то е най-убедителната ти точка от анализа.
Ако се окаже в окото на тигъра... (справка поредицата на Джемс Клавел).
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход