Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Двустаен тухла в района Белите брези/Стрелбище/? Цена на кв.м.?

Публикувано от Fly_by 
Re: Двустаен тухла в района Белите брези/Стрелбище/? Цена на кв.м.?
29-09-2009 - 13:15:21
Невидимко Написал:
-------------------------------------------------------
> 500-600 е наистина несериозно, но 1100 евро/м2 ЧЖП
> е постижимо с малко повече пазарлък.


Като останат съвсем без купувачи и 500-600Е ще им се виждат много....1200 в момента си е направо обирджийство!

Re: Двустаен тухла в района Белите брези/Стрелбище/? Цена на кв.м.?
29-09-2009 - 13:40:18
току що говорих с брокерката, каза че собствениците на единия апартамент не били склонни да отстъпят повече от 500 евро от цялата цена, защото цените били стигнали дъното и оттук нататък щяли само да растат, затова продавачите ще задържат, но няма да свалят по-значително цената. :g: Не виждам защо ще ме лъже, в неин интерес е да ги убеди в противното, за да сключа сделката - нейния комисион би бил почти същия ако се спазари в моя полза
Re: Двустаен тухла в района Белите брези/Стрелбище/? Цена на кв.м.?
29-09-2009 - 14:00:15
Несебър не е Сл.бряг, вероятно става дума за нещо мужду Равда и Несебър или м/у Несебър и Сл.бряг. Освен това собствениците там са "наследствено обременени", като си взел 40 арартамента на обезщетение може да продаваш на всякакви цени.


По темата.

Цена от 1200 чисто е добра и едва ли ще свалят много, а може да стане за 3-4 хил. евро да го изпуснеш, ако ти харесва.

За мен "супер лукс" е нещо, което е така направено, че първо да е красиво, после да не го ремонтираш поне 20 г. за по-временните неща и 50-80 г. за останалите. Настилки от гранит, стълби от дебел гранит, парапети месинг/по-трудно се поддържа/ или инокс. Асансьор, който да изкара поне 80 г. и да няма никакви стъпала до него, за да се ползва при нужда инвалидна количка или да не се спъваш като се почерпиш. Задължително стая до стълбите за колички и други неща, достатъчно широки площадки и т.н. Говоря за общете части в сградата.
Re: Двустаен тухла в района Белите брези/Стрелбище/? Цена на кв.м.?
29-09-2009 - 14:39:10
Кеш ли ще плащате или с кредит сте решили да купите? Ако е с кеш, изскачат изгодни предложения при съдебните изпълнители.
Re: Двустаен тухла в района Белите брези/Стрелбище/? Цена на кв.м.?
29-09-2009 - 14:47:17
с кредит за съжаление, но още неуреден.
някак се завъртях в омагьосание кръг - не подписвай предварителен договор преди одобрение от банката - не може да одобри банката без предварителен договор
Re: Двустаен тухла в района Белите брези/Стрелбище/? Цена на кв.м.?
29-09-2009 - 14:53:05
Fly By, идвай в банката, попитай за вноски колко сега трябва да плащащ, след това направи сметката дали наем не те излезе по ефтин....
Повечето от европейци живеят под наем, така е по удобно. И от моят опит това е по удобно. За да живееш ти трябва работа, но ако имаш по добро предложение за работа в друг град? какво ще правиш? Хора живеят в града само за работа. А когато пенсионират по добре да имаш вила някъде в планина с коза и пчелички.
Имаш пари? намери си хубова къщичка така е по здравословно и за деца и за теб, училища има, болници има. А в София наеми нещо простичко, само за работа през седмица. Ще спестиш здраве(това е скъпо нещо, един болен бъбрек ще ти струва 200 000 евра, да не говорим за сердце и нерви) и парички. Парички защото банки могат да дигат лихви, за 25 години лихви по долар са движили от 0% и до 20%, не рискувай с такава политика, лесно ще останеш без апартамент, къща и парички.

Преди няколко дни проверих тезата "НИ винаги Ъп"... не е вярна. За 100 години стойност и себестойнос на имоти падна в 10! пъти(при това че за последни години злато поскъпна в 3 пъти). Преди 100 години хора от среден клас не си могли дори да помислят за закупване на имот, богаташи също живеели под наем- упс! ако някой не вярва да провери в исторически архиви.
Имали някой който е наследил апартамент построен в 1900-1920гг? Не питам за къщи!
Re: Двустаен тухла в района Белите брези/Стрелбище/? Цена на кв.м.?
29-09-2009 - 15:13:50
Флиби-От казаното до сега ..Разбрах,че си попаднала на брокерка ,която май нещо не в час..Учудва ме защо се занимава (на този етап ) с теб след като не си си осигурила парите...Тоест ...собственика,ако е нормален човек не само,че няма да намали цената ,а ще ВИ забрани достъп до имота!!!!Като гледаш без пари...не можеш да купиш без пари..!!!Така,че ПЪРВО СИ ОСИГУРИ ПАРИТЕ ОТ БАНКАТА!!А после искай да купуваш!!!!А и собственика е изцяло негов проблем дали ще ти намали цената...или ще го продава още пет години...Разбира се и ти имаш избор да купиш съседния ..Но първо си намери парички..,а после ходи на огледи... *sos*
Re: Двустаен тухла в района Белите брези/Стрелбище/? Цена на кв.м.?
29-09-2009 - 16:01:23
ще ти кажа защо се занимава - щото явно няма други "опаричени" купувачи с които да се занимава
глад мори говедата, пардон брокерите confused smiley
собственикът явно също няма изобилие на клиенти с кеш
Re: Двустаен тухла в района Белите брези/Стрелбище/? Цена на кв.м.?
29-09-2009 - 16:12:53
Флиби-Не става въпрос за опаричени с кеш,А в твоя случай да е уреден кредита...Всъщност за брокерката си е неин проблем..Ама ти как ще го купиш..апартамента..?!!??И как ще сваляш цена без готовност ...?!!??
А ЗА МЕНЕ НЕ СЕ ТРЕВОЖИ...мене глад ме не лови.., не съм като твоята брокерка да водя клиенти без уреден кредит и ако им търся (изключват се имотите които аз предлагам)трябва да са дали поне 100кинта в аванс(прави се ресто при сделка)!!!.За собственика не знам..какви клиенти има..,но със сигурност знам,че му е все едно кой ще му купи имота..Е колко може да"чака"..,божа работа...Първо се уреждат кинтите ,а после се оглежда и се купува!!!! *bow*
Re: Двустаен тухла в района Белите брези/Стрелбище/? Цена на кв.м.?
29-09-2009 - 16:49:25
Виж сега, негладни ми брокере, кинтите се уреждат за конкретен имот. Това че банката може да ми даде ХХХ лева при моето кредитно досие не означава, че ще ми ги даде за ТОЗИ конкретен имот и че ще го оцени на исканата от купувача цена.

Към настоящия момент най-голям процент от отказаните искания за ипотечни кредити са заради надценена стойност на ипотекирания имот. Затова преди да се кандидатства за ипотечен кредит клиентите е добре да направят проучване на реалната стойност на имота, предлаган за обезпечение. *smiley_ahh*

Нещо повече - естествено че ще искам да постигна минимална цена и съответно да тегля минимална сума.

Или може би трябваше да ми обясниш какво наричаш "уреден кредит"?
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход