Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Двустаен тухла в района Белите брези/Стрелбище/? Цена на кв.м.?

Публикувано от Fly_by 
Re: Двустаен тухла в района Белите брези/Стрелбище/? Цена на кв.м.?
30-09-2009 - 16:31:25
Бай Пешо...Бай или си Пешо ни тъ знам ,ама от имоти не разбираш то цените им пък хич..2010 ГОД...ЦЕНАТА ЩЕ НАГОРЕ...
Re: Двустаен тухла в района Белите брези/Стрелбище/? Цена на кв.м.?
30-09-2009 - 16:36:18
avatar
turbozol Написал:
-------------------------------------------------------
> Бай Пешо...Бай или си Пешо ни тъ знам ,ама от
> имоти не разбираш то цените им пък хич..2010
> ГОД...ЦЕНАТА ЩЕ НАГОРЕ...

Обоснови се ! Аз казвам, че ще са надолу и то не с 10 %, а повече ! И ако искаш ще ти изброя 7-8 причини цените на НИ да стигнат нормални нива / 2000 - 2002 г /, щото сега е лудост да купиш НИ.
Re: Двустаен тухла в района Белите брези/Стрелбище/? Цена на кв.м.?
30-09-2009 - 16:39:54
Fly_by Написал:
-------------------------------------------------------
> айрян Написал:
> --------------------------------------------------
> -----
> > Като стане въпрос за отстъпки, не разчитай
> на
> > брокера да свърши твоята работа. Пазаренето
> е
> > работа на клиента, въпреки че повечето
> брокери
> > умишлено или не, "заблуждават" клиентите си,
> че ще
> > договорят отстъпка. Брокерът е просто
> посредник.
> > Направи следният експеримент. Обади се на
> брокера
> > и му кажи да предаде на продаващата страна (
> която
> > уж не е склонна да отстъпи повече от 500Е ),
> че
> > даваш 10% по-малко отколкото искат. Никой
> нищо не
> > губи. После чакай. След седмица брокерът ти
> ще те
> > потърси да ти съобщи, че са съгласни на
> отстъпка
> > 5%. Ти го отрежи с 10% или нищо. След още
> седмица
> > ще клекнат. Добре ще е да публикуваш
> междинните
> > резултати тук.
>
> Това ще го пробвам, макар че 10% ми се виждат
> абсурдни, но поне 5% ще е екстра ако стане.
>
> Ако все пак не свалят, брокреката предлага
> алтернативен малко по-евтин вариант - голямо
> тристайно ЕПК в Банишора за ремонт, вместо
> хубавото, новичко, но маломерно тухлено в Бели
> Брези.
>
> Разликата в големината е цели 30 квадрата срещу 5
> 000 евра по-малко (срещу които мога да направя
> напълно приличен ремонт)

Нали темата беше за Стрелбище - Бели Брези, а ти къде отиде на Банишора?
Доколкото схванах, ти търсиш жилище за тебе си, а не за инвестиция. Значи трябва да ти е удобно като местоположение. Не мога да си представя къде работиш, та да се колебаеш между Стрелбище и Банишора. Ако местоположението не ти е удобно, въобще не се хващай.
5000 евро са малко за изкъртване на старото и за ремонт. Поне двойно.
ЕПК-тата обикновено са 12+ етажни, без места за паркиране. В това нещо е ужас да живееш. В Белите брези новите блокчета са 5-6 етажни с доста паркинги. Броят на етажите е голям плюс.
Абе щом ти ще живееш там, обикаляй и оглеждай до момента в който вътрешно почустваш, че това е твоето жилище. Другото са дребни кръчмарски сметки.
Re: Двустаен тухла в района Белите брези/Стрелбище/? Цена на кв.м.?
30-09-2009 - 16:56:24
Дракар -Ами бих обяснил ,ама като е безплатно не ми се губи време...в по издържани анализи...Но по простичко казано става въпрос за следното...

Съгласен,че цените се надуха яко...
Съгласен,че имотите се "връщат на цените преди балона ..ако е балон въобще...
Факт,че сделки има сега...тоест началота на уравновесяването..
Факт,че интереса към имотите ...не е замрял днес съм бил на огледи с чужденци които ИСКАТ да инвестират...
Факт е ,че който има пари купува сега -не става въпрос за" масови сделки.."
Факт е ,че скоро не мога да посоча час...Банките ще започнат да раздават...пари под наем с по ниска лихва
Факт е ,че банките имат предписание...за даването..
Факт е ,че доходите на населението ще се увеличават .дай боже да е по -скоро..
Факт е ,че евросъюза ще натисне сивата икономика...,доходите излизат на бяло..
Инвестициите във всяка една свера на икономиката ще се УВЕЛИЧАВАТ...по този начин се "бори криза"

Елементарно сравнение..1996 год ако Пешо беше чул за гарсонира в Люлин за цена от 25000е ..(то нямаше и евро и заплатите бяха 30 щ.д.)Щеше да гледа умно ..но ето,че след време се случи...Така,че колкото и да сме в утепана държава макар и бавно въвиме напред за да не се затрием..Тоест цените на стоки и услуги се вдигат..доходите на населението също..За без пари толкова..Ако ми дойде кефа ще ти дам и професионален статистически анализ в ретроспекция от 1993 год до "наши дни "Чао!!
Re: Двустаен тухла в района Белите брези/Стрелбище/? Цена на кв.м.?
30-09-2009 - 17:03:21
тя темата какво беше, в какво се превърна, но едва ли е заради моите няколко постинга *angel*

за мене си го търся жилището, но ще сменям работата след 6 месеца, така че къде ще работя е божа работа.

за паркингите си в ОГРОМНА грешка. Само човек, който не се е опитвал да паркира в Бели Брези може да каже подобно нещо. Това е НАЙ-ЛОШИЯ за паркиране квартал в София, като изключим идеалния център. Да, гаражи има, но ги продават за 10-15 хилки допълнително, безумците му с безумци.

В ЕПК съм живяла в бл.11 на Зона Б18 и не беше ужас нито паркирането, нито поддръжката на входа, единствено чакането на асансьора сутрин беше малко изнервящо. Но пък какви гледки - виждаш кубетата на Ал. Невски, а не съдържанието на хладилника на отсрещния съсед, както е в момента в Бели Брези.

Но стига съм се "отклонявала от темата", всяко нещо си има + и -, които ще си преценявам, а допитвам се за да не пропусна някой + или -.
Re: Двустаен тухла в района Белите брези/Стрелбище/? Цена на кв.м.?
30-09-2009 - 17:05:27
avatar
С едно от казаното съм съгласен и то е, че БАВНО вървим напред.

Основната грешка на бльокитата е да обвързват финансовото възстановяване на банковият сектор с икономическото, а икономическото с възстановяването на пазара на имоти и да вадят грешните заключения, че и трите се движат с една и съща скорост във времето.

Да, взаимно те са обвързани и си влияят, но... конкретно за имотният пазар има няколко безспорни фактора, които в близките 10 години няма да му позволят да се възстанови на тези нива, на които бе през 2007-2008-а година.

За повишение на цените през 2010-а година е просто смехотворно да се говори и освен на странно чувство за хумор, не знам на какво друго да отдам подобни прогнози и очаквания в средите на брокерите.
Re: Двустаен тухла в района Белите брези/Стрелбище/? Цена на кв.м.?
30-09-2009 - 17:09:32
Флиби -Ако се задълбочи проблема с паркирането си купи колело...пО БОРИС Има ВЕЛОАЛЕЯ....чак до Руски паметник...С две завъртания на педала си на работа..А И линия ще запазиш предполагам де.. *bow*
Re: Двустаен тухла в района Белите брези/Стрелбище/? Цена на кв.м.?
30-09-2009 - 17:14:40
ти пък как разбра че работя на Руски паметник *huh* *bow*

добре че не ме фърли на Лъвов мост.... :]
Re: Двустаен тухла в района Белите брези/Стрелбище/? Цена на кв.м.?
30-09-2009 - 18:00:18
Нече съм разбрал просто трасирах маршрута от Руски паметник продължаваш на където искаш...Може и да се върнеш обратно към Овча купел...вАЖНОТА Е ,ДА МОЖЕ ДА КАРАШ КОЛЕЛО. :]
Re: Двустаен тухла в района Белите брези/Стрелбище/? Цена на кв.м.?
30-09-2009 - 18:16:41
Турбо, абе в една друга тема зададох един въпрос към goro основно, но споменах и теб и другите брокери във форума, сигурно не си го видял.

Та въпроса ми беше:

На колко средни месечни наема трябва да се равнява цената на средно жилище? 100, 150, 200, 250, 300, 350??

Не говорим за уникални имоти. Ако наистина си професионалист, няма да отговориш, че няма такава зависимост м-у наеми и цени. Става дума за жилища, не за търговски площи.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход