Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Как ще повлияе на пазара ето такава мярка?

Публикувано от hhristov 
Re: Как ще повлияе на пазара ето такава мярка?
10-09-2009 - 14:37:44
От край време е ясно, че в момента в който държавата спре да получава достатъчни пари от данъците върху потреблението (ДДС и акциз) ще посегне към данъци върху недвижимост и скритите доходи.
А дали държавата ще посмее да посегне към банките и информацията им за истинските доходи не е ясно. Според мен по скоро не. Защото ще излезе, че не само обикновения кредитополучател е тарикат, но и че банката е "престъпник". Пък и банковото лоби е силно.

Да се гледа от тук нататък казвате.....ми добре. Доход 400 лева, вноска 1000 лв. Вярвате ли наистина, че това може да продължи 20 години????
Re: Как ще повлияе на пазара ето такава мярка?
10-09-2009 - 16:18:03
Сега ми се изясни защо един кандидат-колега се репчи из лекса...

Тинооооооо, Тино! smoking smiley
Re: Как ще повлияе на пазара ето такава мярка?
10-09-2009 - 16:20:45
А на пазара на НИ точно този закон изобщо няма да влияе.
Освен, че взимате УВТ, започвайте да искате и удостоверения, издадени от ОДП, че срещу праводателите( кандидат- продавачи) няма образувани наказателни производства.

Ако някой ви кандиса на хрумката. :]

А, един последен съвет- издавайте на страната, която представлявате документи, че са ви клиенти, че имате протоколи за оглед на имоти, че сте взели онзи %- изобщо, че сте посредничели по сделката.
Това е реално помощта, която можете да окажете. А, като потенциален купувач- точно това ще искам и аз- да ми осигурите евентуално не толкова облачно бъдеще. Точно с такива документи.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-09-10 16:24 от Poli_2.
Re: Как ще повлияе на пазара ето такава мярка?
10-09-2009 - 16:50:43
Тоя Тино76 е странна птица.Тук с какъв плам хули комунизма и защитава капитала, а в лекса голям защитник на Кушлев излезе. *ok* Приятелю ако нарочно в двата форума застъпваш различни тези за да си интересен и да дразниш лошо няма-тролове бол, иначе шизофренията няма лечение да знаеш *drunk* .
Аз лично не цитирах това което ти каза там съдийката, с която си се заял и между другото която е перфектен пеналист, но е и малко лошичка и един път отказа да ми отмени глоба за това че бях закъснял 15 минути.Но личното отношение когато говорим за качества трябва да го зарежем.
Ако наистина се такъв блюстител на законността и честността ха отговори наистина как в една държава се натрупва първоначален капитал.
Мен лично този Евросъюз и тази еврокомисия взеха да ме дразнят жестоко.Искат българския бизнес да бъде смазан, и ни дават пари за пътища и какво ли не, ама ха сега коя фирма може да докаже че е честна и капиталите и са законни.Ами няма такава, ха сега наши фирми ще ви строят магистралите.Ха сега да одържавим на крадливите Бг бизнесмени, имоти и хотели по морето.Държавата ще ги продаде, но на кой, кой ще може да докаже такива големи пари.Разбира се кой-европейския инвеститор.Искат да ни държат на 120евро минмална работна заплата и да ходим там да им мием кенефите, а те тука като дойдат да се чувстват като царе и баровци, защото само техните пари са чисти и доказани.Сега поскъпнаха тука имотите, повишиха се цените на стоките, ооооооо българите от къде пари.Завидяха на скъпите коли по улците, в Германия нямало такива.
Айде серсеми двулични гледайте си работата и проверете лордовете как са забогатели с кражби и убийства от кръстоносните походи 12 век и им конфискувайте каквото имат, като сте толко ербап.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-09-10 16:53 от ivo_1.
Re: Как ще повлияе на пазара ето такава мярка?
10-09-2009 - 16:56:20
avatar
А-а-а-а, най-сетне и аз да харесам напълно едно мнение в полемиката! *ok*
Re: Как ще повлияе на пазара ето такава мярка?
10-09-2009 - 17:19:59
ivo_1 Написал:
-------------------------------------------------------

> Мен лично този Евросъюз и тази еврокомисия взеха
> да ме дразнят жестоко.Искат българския бизнес да
> бъде смазан, и ни дават пари за пътища и какво ли
> не, ама ха сега коя фирма може да докаже че е
> честна и капиталите и са законни.Ами няма такава,
> ха сега наши фирми ще ви строят магистралите.



Иво, не съм юрист за да мога да коментирам професионално с теб материята. За ЕС обаче няма какво да се дразниш. Искахме ли го - искахме го, като сме вътре трябва да се играе по правилата. Съвсем нормално е да могат големите фирми да докажат, че са им законни капиталите, ако наистина са такива. Ако няма, чужди фирми ще строят. По-редно ли е крадливите български фирми да печелят от европейските пари?




Ха
> сега да одържавим на крадливите Бг бизнесмени,
> имоти и хотели по морето.Държавата ще ги продаде,
> но на кой, кой ще може да докаже такива големи
> пари.Разбира се кой-европейския инвеститор.Искат
> да ни държат на 120евро минмална работна заплата и
> да ходим там да им мием кенефите, а те тука като
> дойдат да се чувстват като царе и баровци, защото
> само техните пари са чисти и доказани.Сега
> поскъпнаха тука имотите, повишиха се цените на
> стоките, ооооооо българите от къде пари.Завидяха
> на скъпите коли по улците, в Германия нямало
> такива.
> Айде серсеми двулични гледайте си работата и
> проверете лордовете как са забогатели с кражби и
> убийства от кръстоносните походи 12 век и им
> конфискувайте каквото имат, като сте толко ербап.


Не всички мият кенефи, много нашенци си работят в държави от ЕС по специалността.
Никой не е завидял на скъпите коли по улиците, просто на бай Ханс и на бай Клод не им е комфортно да знаят, че някои от тях са купувани с част от техните данъци.

Накратко казано, ако не ни е изгодно в ЕС да си излизаме и тогава няма да се налага да се спазват никъкви правила. Не може да сравняваш богатства събрани по време на кръстоносните походи с крадени пари от последните 20 години.

Re: Как ще повлияе на пазара ето такава мярка?
10-09-2009 - 21:10:45
Булкан,

Аз също съм за правила и за тяхното спазване. До колкото разбирам, защото и аз не съм юрист, тук става въпрос и за друго.

Казус. Всички доходи на лицето Х са легални - плащал си е данъците. В един момент, решава да прехвърли имот на детето/ децата си.
Поради редица съображения, честата практика е това да става с покупко-продажба, а не с дарение.

Излиза, че детето автоматично става нарушител и въпросният имот подлежи на конфискация.

Re: Как ще повлияе на пазара ето такава мярка?
10-09-2009 - 21:29:22
Muza Написал:
-------------------------------------------------------
> Булкан,
>
> Аз също съм за правила и за тяхното спазване. До
> колкото разбирам, защото и аз не съм юрист, тук
> става въпрос и за друго.
>
> Казус. Всички доходи на лицето Х са легални -
> плащал си е данъците. В един момент, решава да
> прехвърли имот на детето/ децата си.
> Поради редица съображения, честата практика е това
> да става с покупко-продажба, а не с дарение.
>
> Излиза, че детето автоматично става нарушител и
> въпросният имот подлежи на конфискация.


Ще се сетиш!
Точно за това си говорим спазване на законите. Щом е дарение, нека е дарение, а ако е продажба нека отрочето докаже от къде има парите. Ако не може, нека държавата секвестира имотеца.
Re: Как ще повлияе на пазара ето такава мярка?
10-09-2009 - 21:31:20
Muza Написал:
-------------------------------------------------------
> Булкан,
>
> Аз също съм за правила и за тяхното спазване. До
> колкото разбирам, защото и аз не съм юрист, тук
> става въпрос и за друго.
>
> Казус. Всички доходи на лицето Х са легални -
> плащал си е данъците. В един момент, решава да
> прехвърли имот на детето/ децата си.
> Поради редица съображения, честата практика е това
> да става с покупко-продажба, а не с дарение.
>
> Излиза, че детето автоматично става нарушител и
> въпросният имот подлежи на конфискация.
>

Муза,

Погледнах и постингите в началото на темата, наистина би било ужасно да пострадат "дребни" хора. Но в последния пост на иво_1 става въпрос за големи фирми. Там според мен не можеш ли да покажеш произход на капитала е нормално да се счита за незаконен. Намекваше се и за завист към България, даже към скъпите коли по улиците, което е несериозно.
Re: Как ще повлияе на пазара ето такава мярка?
10-09-2009 - 21:42:04

Съображенията за прехвърляне с покупко-продажба, а не с дарение, често са не за укриване... а, за предотвратяване най-малкото на бъдещи разправии. Това е практика още дори в началото на миналия век.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход