Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Как ще повлияе на пазара ето такава мярка?

Публикувано от hhristov 
Re: Как ще повлияе на пазара ето такава мярка?
09-09-2009 - 22:40:17
hhristov Написал:
-------------------------------------------------------
.Според е почти невъзможно с равносметките които прави комисията да се докаже доход.
...........................................................

Само това изречение е достатъчно, за да имам основание да Ви препоръчам следното: не се опитвайте да пишете по темата. Очевидно нямате капацитет да осъзнаете проблема.
Re: Как ще повлияе на пазара ето такава мярка?
09-09-2009 - 22:49:48
Тао, аз те разбирам, въпреки, че се опитах да кажа същото. Че този закон "кушлев" или както там е сега новото му име е противоконституционен именно заради това, че според него си виноват до докавзане на противното, което противоречи на конституцията. Поради това трябва да бъде отменен. Нещо повече - де се е чуло и видяло присъдата да изпревари делото, че и такова може и да няма?
Ето защо писах, че вероятно е възникнало недоразбиране на поста ми, а най-вероятно да не съм се изразил правилно, следствие на третата биричка, която ми се усмихва в момента от хладилника. winking smiley *beer*
Re: Как ще повлияе на пазара ето такава мярка?
09-09-2009 - 22:52:33
ivorad Написал:
-------------------------------------------------------
> hhristov Написал:
> --------------------------------------------------
> -----
> .Според е почти невъзможно с равносметките които
> прави комисията да се докаже доход.
> ..................................................
> .........
>
> Само това изречение е достатъчно, за да имам
> основание да Ви препоръчам следното: не се
> опитвайте да пишете по темата. Очевидно нямате
> капацитет да осъзнаете проблема.


Това прозвуча гръмко! Не е ло по-добре вместо да определяме капацитета, да се опитаме да обясним необяснимото за онези от нас, нискокапацитивните?
Re: Как ще повлияе на пазара ето такава мярка?
10-09-2009 - 09:30:48
avatar
Не виждам какъв е проблема, човек да си докаже доход, дори и за годините в които е бил без работа - все пак е имал роднини, които са го издържали?

Идеята според мен е добра основно в две посоки:
- Осигуряване на реална заплата, а не на минимална - по-големи постъпления в бюджета
- Възпрепятстване на изпирането на мръсни пари в недвижими имоти

И двете мерки ще са частични поради закъснението с което се въвеждат и си мисля, че ако няма закон опрощаващ стари данъчни прегрешения, за да се изкара сивата икономика на светло, то ще настане пълно мазало ако се търсят доходи 5-10 години назад, когато повече от половината фирми бяха в сивата икономика и осигуряваха на минимална заплата служителите си. winking smiley
Re: Как ще повлияе на пазара ето такава мярка?
10-09-2009 - 09:50:56
Глупчо, каза ти някой, че изгърмелите ще са случайни хора. Този, който има ще се оправи или поне 90%. Стотици хиляди баби и дядовци си продаваха имотите на данъчна оценка, за да не плащат купувачите данък. Само че сега не го отнасят Клюна или Маргините, а бабите дего са им продали имотите. Защото за парите, които са взели нямат документ, а Големият Маргин, който е купил парцел преди 6 г. за 5000 хил., сега го продава за 5 млн. и има 5 млн. узаконени, а бабата е взела 50 хил. и е купила апартамент на името на внука, без да оформят дарения и т.н. и сега прибират апартамента от внука, защото за трите години трудов стаж е нямало как да си купи апартамент. И конфискувания апартамент го продават на половин цена на Маргина, който си има узаконени пари - 5 млн. и участва сам в наддаването, защото другите кандидати са видели охраната му.
Re: Как ще повлияе на пазара ето такава мярка?
10-09-2009 - 09:56:38
avatar
др. Иванов Написал:
-------------------------------------------------------
> Глупчо, каза ти някой, че изгърмелите ще са
> случайни хора. Този, който има ще се оправи или
> поне 90%. [bgcolor=yellow]Стотици хиляди баби и дядовци си
> продаваха имотите на данъчна оценка, за да не
> плащат купувачите данък.[/bgcolor] Само че сега не го
> отнасят Клюна или Маргините, а бабите дего са им
> продали имотите. [bgcolor=orange]Защото за парите, които са взели
> нямат документ[/bgcolor], а Големият Маргин, който е купил
> парцел преди 6 г. за 5000 хил., сега го продава за
> 5 млн. и има 5 млн. узаконени, а бабата е взела
> 50 хил. и е купила апартамент на името на внука,
> без да оформят дарения и т.н. и сега прибират
> апартамента от внука, защото за трите години
> трудов стаж е нямало как да си купи апартамент. И
> конфискувания апартамент го продават на половин
> цена на Маргина, който си има узаконени пари - 5
> млн. и участва сам в наддаването, защото другите
> кандидати са видели охраната му.

Лакомо дупе - кръв сере!
След като си решил да лъжеш държавата в данъците, що после ревеш когато същата те постави в стойка "Г" ?!

Не може да се живее по андрешковски и колкото повече хора го разберат навреме, толкова по-добре за тях!


spinning smiley sticking its tongue out winking smiley
Re: Как ще повлияе на пазара ето такава мярка?
10-09-2009 - 10:10:42
Мунчо, кой лъже държавата бе тикво? 80 годишната баба, живяла при комунизма дето не знае какво е данък? Хората дето са работиле на частно или по обектите е са им били шута без да си ги осигурили. И след 15 г. работа не стига, че е без пенсия, а и му взимат къщата, защото няма заплати с които да я оправдае. Ти си като един отворко тук, дето обясняваше как трябва да се краде от банките, но питаше: абе вие защо не си плащате данъците. Аз също не знам какво е данък и ще ме хванат"кога върбата роди круши", както казвахме като деца.
Re: Как ще повлияе на пазара ето такава мярка?
10-09-2009 - 10:25:38
avatar
valsodar Написал:
-------------------------------------------------------

> Лакомо дупе - кръв сере!
> След като си решил да лъжеш държавата в данъците,
> що после ревеш когато същата те постави в стойка
> "Г" ?!
>
> Не може да се живее по андрешковски и колкото
> повече хора го разберат навреме, толкова по-добре
> за тях!

И е така, и не е . Държавата дава възможност да се изповядва по данъчна оценка. Бабите и дядовците не са го измислили. При това, когато внасят парите в банката, пишат че са от продаден имот. И никой не им търси документ, доказващ цената. Така че, ако тръгнат да разследват внука, ще трябва да се произнесе вещо лице по въпроса за цената на трансформираната собственост. И най- много, бабата да плати данък върху разликата. По- сложно ще е за този, който е купил " нивата". Той ще трябва да докаже откъде е имал парите. И не са само мутрите от типа "Маргини". Всички "редови" граждани, а те са поне 80% от купувачите, попадат в категорията. Така че, комисията Кушлув, не е създадена да гони всеки, а само тези, които са й " подадени" от съответните власти.

Прочетох писанието на юриста в лекса. На такъв "специалист" да попаднеш- да защитава правата ти, пази Боже!:]
Re: Как ще повлияе на пазара ето такава мярка?
10-09-2009 - 10:28:26
avatar
Незнаенето никога не е било оправдание.
Не ги оправдавам, така както и тези решили да преметнат следствие и съд давайки и последният си лев на телефонни измамници.

В една държава, за да я бъде е редно да има закони, които да се спазват от всички.
Спазваш законите, имаш право на защита от държавата.
Не ги ли спазваш - спасяваш се сам. Вече си аутсайдер и разчиташ изцяло на себе си, на знанията и опита си. winking smiley

И бих те посъветвал да внимаваш леко в изказванията си, защото... времената се променят и нищо чудно след време да почукат и на твоята врата с въпроса - А бе, я да го видим, кой е тоя голям тарикат ИваноФ?! :]
Re: Как ще повлияе на пазара ето такава мярка?
10-09-2009 - 10:36:46
avatar
valsodar Написал:
-------------------------------------------------------
> Незнаенето никога не е било оправдание.
> Не ги оправдавам, така както и тези решили да
> преметнат следствие и съд давайки и последният си
> лев на телефонни измамници.
>
> В една държава, за да я бъде е редно да има
> закони, които да се спазват от всички.
> Спазваш законите, имаш право на защита от
> държавата.
> Не ги ли спазваш - спасяваш се сам. Вече си
> аутсайдер и разчиташ изцяло на себе си, на
> знанията и опита си.

По- скоро, аз си задавам въпроса, защо се надига такъв вой срещу комисията и защо се пишат небивалици? Защо се прави опит да се сплашат "редовите" граждани? Явно, търси се начин- а както виждам и от някои постове тук, доста успешно, събуждането на силно недоволство, за да се закрие комисията.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход