Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Фсъщност от цените няма смисъл

Публикувано от tao 
Re: Фсъщност от цените няма смисъл
28-08-2009 - 12:26:34
след 20-30 години , може и да Фърчим с летящи коли
Но там където националното ястие е боб......е пълно само с пръдлЮФци
Re: Фсъщност от цените няма смисъл
28-08-2009 - 12:40:11
dival Написал:
-------------------------------------------------------
> след 20-30 години , може и да Фърчим с летящи коли
>
> Но там където националното ястие е боб......е
> пълно само с пръдлЮФци

--------------
с тази метафора изби рибата :} clap:
ако си рибар - все ще ти е пълен коша !

...............................................
за всеки балон - ИГЛА , за всяка дупка - ЧЕП
Радой Ралин winking smiley
Re: Фсъщност от цените няма смисъл
28-08-2009 - 19:57:51
аз живея в 200 годишен имот и които не отстъпва по качество на тези строени преди 2 години можеш ли да ми кажеш откъде да си купя 200 годишен компот които става за ядене?
Re: Фсъщност от цените няма смисъл
29-08-2009 - 13:11:02
Геко,
Глупчо, живял съм 80% от живота си на Трапезица, на 150 м. от президенството, а от прозореца го виждах. Други 15% съм живял в чужбина, предимно в Бразилия, в сгряда, която се казва едифисио Банеспа, т.е. сграда на Банко до Сао Паоло, остатъкът на Сл. бряг в тристаен апартамент, в хотелски комплекс. Малко съм живял в Толстой и понякога съм оставал да спя в Обеля 1. Тези дни ще пусна снимки от "гетата", а ти може да пуснеш от "престижните", и да сравняваме озеленяване, отстояния, паркоместа, големи магазини в близост, транспортни връзки, отстояния до центъра и въобще по какъвто показател искаш. Аз сега се сетих за един важен - да сравняваме и по процент на кореняци софиянци. И тъй като повечето "престижни" са били села, когато например Триъгълника и Надежда са били в София, ще приемем, че кореняци софиянци са и селяните от партийната номенклатура, заселили след 1950-1955 г. Лозенец, Мотописта, Стрелбище, Изток, Яворов и др. подобни квартали. Ще броим само новите, дето като ги чуеш как говорят се оглеждаш за преводач.

Естествено, че и в чужбина не важи за 95% от хилищните имоти историята с локациите, тя е за магазини. Една сграда може да е лоша като цяло, т.е. да не е локация, но да си направил мансарда с изглед, удобство и т.н. и тя да е топ локация. И обратно в супер локация да си в лоша сграда, някоя маломерка от 30-те години, която нито можеш да бутнеш, нито да продадеш.

Не говори неща, които са от речника на новозаселващите се селяни в София.
tao
Re: Фсъщност от цените няма смисъл
30-08-2009 - 03:29:06
Не ми серете в темата.
Който не я е разбрал , не е за тука.
За друго говорех.
Освен тва, не бях гледал отдавна свястно кино:
-Пуснах си 3 филма: "Ворошиловский стрелок", "Враг пред портите" и "Bope"...последният се разказва за гетата в Бразилия,...фавелите.
Сега ще обърна на Бушмилс. ( добър е)

А понеже Др.Иванов , постоянно разправя за Бразил и т.н, ще си позволя да му задам един тъп въпрос:
-Се ту пенсаш , ке тодош сао буррош аки е нао компрендем нада де пресош нем дош казаш, еш ум бурро,..фоде'с ? таш а пенсар къ нингем нао вивеу онде е ту тамбем, е нао сабе нада? ..ки е тамбем ума гранде копа де мерда комо али. Е нао фале муйто, сем сабер ком кем фалеш...
smiling smiley



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2009-08-30 03:30 от tao.
Re: Фсъщност от цените няма смисъл
30-08-2009 - 05:03:25
Tao преведи и за останалите а...


..ки е тамбем ума гранде копа де мерда комо али winking smiley
Re: Фсъщност от цените няма смисъл
30-08-2009 - 10:11:14
avatar
ispancheto Написал:
-------------------------------------------------------
> Tao преведи и за останалите а...
>
>
> ..ки е тамбем ума гранде копа де мерда комо али


Накратко- двете писания значат:
" Мислиш ли, Иванов, че твойта пишка е по- дълга от нашата? Не е, Иванов, щото ние сме двама".........
Re: Фсъщност от цените няма смисъл
30-08-2009 - 11:09:07
В Бразилия не се ш-ътка с изключение на Рио и то не в такава степен, а на Ту/ти/ не се говори, само на Вие. На ти се говори само с Бог, в любовната поезия и на много ограничени места в Рио Гранде до Сул.

Не съм казал, че всички тук са магарета, а само 95%, а че не разбират от цените на къщите/редно беше да използваш imóveis - имотите/ е ясно. Може някой е да е живял където и аз, но това естествено не значи, че разбира от каквото и да било, което личи и от написаното. Тук естествено, че е както навсякъде, има добри и лоши места. Разликата е, че поне спрямо Бразилия няма толкова скъпи, но като изключим циганските гета, няма и толкова лоши и като цяло е далеч, далеч по-добре отколкото в Ю.Америка. Само за пример - минималният парцел за къща в Бразилия е 125 м2. обикновенно с размер 5/пет/ х 25 м., на който по дължината се строи къща широка 3,5 м2 на калкан.

А по темата:

Напоследък обаче, тенденцията е в имота да живее не повече от 1 поколение, демек 20 години.
След 20 години, максимум 30 ( ама едва ли).. всичко ще е във въздуха, особенно колите.
Ще си фърчим напред-назад.
С мобифоните беше така, появиха се на 1200-1500 марки след 10 години са по 10 лева.



Неточно условие. няма тенденция в България в една къща да живее едно поколение, нито поколението е 20 г./ херодот е приемал 3 поколения за 100г., но това е в исторически аспект/. Поколението си живее по 70-80 г. и окото му не мига. Не могат да се сравняват недвижими с движими вещи.


Оттук следват много важни изводи:

1. Топ локейшъна няма никакво значение след 20 г, ще има "музейна стойност"
Относително вярно, но за "топ локейшъните" на Геко, брокерите и строителите, т.е. за несъществуващите. За реалните - в Центъра не е така.

2. Не давай 50% повече пари за локейшън щото детето ти няма да живее там а и след 20г ще си е загубило стойността.

Ако не е център трябва да си яко изперкал за да дадеш 50% горница, което обаче се прави масово.

3.Дали ще живееш в Люлин или Пловдив няма да има никво значение.

Ако работиш в Костенец определено няма.

4. Направи баланс на удобство!, придвижване и минимален харч на пари защото след 20г ще се окаже че си купил фабрика на 9-ти септември и ще си биеш главата за многото пропуснати ползи.


Личен избор.

5. Не давай никога при никакви обстоятелства повече от 10-годишен среден наем за цената на апартамент в съответния град, защото след точно тези 10г ще има толкова технологий, транспорт и нови средства за живеене и придвижване че ще се окаже че настоящата стойност на парите е била в доста твой ущърб ( ще останеш набутан, тоест, и то сериозно)

Глупости на търкалета.

6. Не забравяй че имота е продукт като кашкавала и цигарите а не смисъл и цел на живота и тоз продукт трябва да се оценя от гледна точка на технология, остаряване, нови продукти и т.н
...Т.е не е нужно кат излезе най-новия модел компютър да си го купим нали?
Може да изчакаме 6 месеца и цената му ще падне и тогаз да го купим.
Помнете че имота по нищо не се различава от един компютър или компот!
Продукт и тва е.


Невярно, кашкавала и цигарите са употребими вещи, а имота недвижима. Той се определя от собствеността върху земята, която е исторически/човешката история/ вечна и променя качествата за векове или десетилетия/напр. имал си хубави и богати ниви, те са били такива много векове или хилядолетия, но се строи град и лошите ниви, тези на бедняците влизат в регулация, ставайки десетки пъти по-скъпи от хубавите. Това продължава няколко десетилетия, докато града стигне и до хубавите. затова примери с движими вещи са неуместни.


Та...нема много смисъл да се говори за цени и имоти, трябва да се купи нещо максимално евтино което максимално ще свърши работа, след 20г вече ще бъде песен.

Това е истинската гледна точка, добре дошли във века на енергията и информацията!
Нещата стоят по този начин, стига да се оттласнем от декартовата система и стереотипите и да започнем да анализираме не само трендове и цени но и фактора прогрес.


Така казал и пехотинеца Тарс на колесничаря Берс, когато се връщали от Троянската война.

Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход