Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Деньги- пирамида долгов

Публикувано от filmatoplo 
Деньги- пирамида долгов
24-08-2009 - 20:17:30
Деньги - пирамида долгов , напишете това в Ю тубе и изгледайте 6 те филмчета . Ще си отговорите на много въпроси . Още ли има прос народ който мисли че всичко което хвърчи се еде. Как ще излезем от кризата -с големи дългове *ok*
Re: Деньги- пирамида долгов
25-08-2009 - 10:27:15
Аресахте ли филмчето бая ни цакат - Бойко печати пари и раздавай че ке умрем от глад.Ако чуете че МВФ ни отпуска пореден транш сещайтесе .В момента в банките няма пари, не е и имало ха ха ха било е блъв.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-08-25 10:30 от filmatoplo.
Re: Деньги- пирамида долгов
25-08-2009 - 15:03:14
В щатите точно така борят проблема.В ЕС точно от това се пазят.
Понеже трябва да има връзка с имотите...на мен никой не ми отговори на въпроса,дето зададох преди седмица...:

"При 10% инфлация имотите се качват с 5%.Поевтинели ли са или са поскъпнали имотите?".
Re: Деньги- пирамида долгов
29-08-2009 - 10:05:38
Казах ли ви аз за транша от МВФ *ok* на 9 септ още един - виртуални парички няма как шоу мъст гоу .Не вярвахте и ме пренебрегнахте. spinning smiley sticking its tongue out
Re: Деньги- пирамида долгов
29-08-2009 - 12:04:44
salvador Написал:
-------------------------------------------------------
> В щатите точно така борят проблема.В ЕС точно от
> това се пазят.
> Понеже трябва да има връзка с имотите...на мен
> никой не ми отговори на въпроса,дето зададох преди
> седмица...:
>
> "При 10% инфлация имотите се качват с
> 5%.Поевтинели ли са или са поскъпнали имотите?".

При 10% инфлация и при 5% покачване на цените на имотите, естественно, че са поскъпнали. Само че нито едното е налице, нито другото, по-скоро е обратното.

Не можах да разбера насоката на поста ти?
Re: Деньги- пирамида долгов
29-08-2009 - 12:37:20
avatar
Аз бих казал, че са поевтинели. Парите са само разменно средство, за да се избегне натуралната търговия. Ако под инфлация се има предвид "поскъпване на цените на определен брой продукти" (защото може да значи и друго), то за определен брой картофи (или друго), ще може да се купи повече количество имот, т.е. имотите ще са поевтинели. И обратно, за определено количество имот, ще могат да се купят по-малко картофи и домати.
Re: Деньги- пирамида долгов
29-08-2009 - 12:56:55
Именно.На практика и двете са верни.Чашата може да е наполовина пълна или празна,зависи кой как я вижда.От там и играта с ценообразуването-в дадена пазарна ситуация ще ти излезе по-евтино да купиш готово,в друга-да строиш сам.
И с кредитите пак така...в опредлелена ситуация кредит с 10% лихва може да ти излезе "по-евтин" от такъв с 6%.
На пръв поглед звучи малко налудничаво,ама...смятайте да видите,че е така.

Съответно и филмчето е малко подвеждащо-в кредитите и дълговете няма нищо лошо.Но е спред зависи.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-08-29 13:00 от salvador.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход