Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Възможна ли е цена 300-400 лв. на квадрат?

Публикувано от dmb 
Re: Възможна ли е цена 300-400 лв. на квадрат?
03-03-2012 - 12:20:08
avatar
Quote
др. Иванов
Строителството е на върха на пирамидата, по-трудно от него е само хотелиерството и ресторантьорството, поне така ми е казвал мистър Сюдо. Много е трудно е строител да фалира по простата причина, че работи с главата си и опита си, друго не му трябва. Има строители, които 50 години карат само с една чанта. Дори да загубе всичките си пари, пак ще ги направи, защото прави нещо с реална стойност, която при отпадане на 80% от строителите ще скочи чуствително. Наистина много строители купиха земя, но това е най-ценната стока, просто повече не се произвежда. Като не могат да я реализират сега ще го направят след 2, 10 или 20 г., докато не продадеш ли контейнера с лаптопи за 3 месеца трябва да им свалиш цената 2 пъти или да ги пуснеш като детски играчки.

др.Иванов, ние не говорим за строител единак (с една чанта на рамо), а за сериозен тип строителен предприемач.
Такъв, който е вложил в база поне 1 млн. лв, държи под крилото си поне 12 - 20 човека.
Такъв, който е в ГФО декларира 4 - 5 млн лв обороти.
Е, те такъв, на който му виси техника, база и хора като разходи е в поза партер.
Ако е набутал и 2 - 3 млн лв в поляни и ливади - да се чуди кво да прави.
Нито е от големите акули с "нашите поръчки", а не е и цаца.
Е тези най-много го отнесоха.
Re: Възможна ли е цена 300-400 лв. на квадрат?
03-03-2012 - 12:58:28
тука постоянно се твърди, че строителите работели с огромни печалби, та някой може да се е набутал само ако е теглил кредитил Всъщност повечето ги купуваха с взети на зелено пари от клиенти, но там нещата постепенно се оправят. Славейков е описал една поговорка - Ако търговците само печелеха щяха да им викат "печелковци". Купили са неща, които утре пак ще им вършат работа, за разлика от други, които купуваха фикции които никага няма да използват.
Re: Възможна ли е цена 300-400 лв. на квадрат?
03-03-2012 - 14:45:05
avatar
Quote
portokal
http://lambo.blog.bg/politika/2011/09/07/zashto-ciganina-iashar-ubi-georgi-markov.815158 от сигурен источник научих че до 2014 включително се очаква повече от 200 хиляди етнически българи с семействата си да напуснат българия!

Аха, твоят " сигурен източник" ги е карал по списък да декларират, че ще се изнесат до 2014г.!?:]
Re: Възможна ли е цена 300-400 лв. на квадрат?
03-03-2012 - 17:21:19
Ееее, какви цветущи сте ги къдрили без мен..... Дарки пада ли, пада ли? Гледам станало март месец според мене. И освен падащи тухли от незавършени строежи друго паднало няма, spinning smiley sticking its tongue out :}. Какво стана с тез банки? Мноооо жилави ? Или пък портфейлите им празни? Знам ли?

ПП. Има два вариянта за излизане от ситуацията:
1. Да фалират кредитополучателите
2. Да фалира банката

Като гледам сте заложили на 1, но нещо не се получава. Влогарчетата пак ще ядат боба ми се чини.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2012-03-03 18:18 от Lubimec13.
Re: Възможна ли е цена 300-400 лв. на квадрат?
03-03-2012 - 19:44:21
Quote
камелия

А, стига тъпотии!
Знаеш ли с какво огромно удоволствие бих ви прочистила всички неграмотници, ама и по белите страни са вдигнали ръце от вас.
Ками, не знаех, че хазяи като Перо и тебя проявявате интерес към личните вещи като средство за разплащане, самобръсначката ми, обувките ми и компютъра ми. Мислех, че тва са консумативи, баси, ма тва е мноу елитарно........ да разгледаме тогава тоа вариянт.
Паста за зъби Колгейт протект - употребявана(!) и Лакалут, пак половин тубичка. Мое да си миете зъбките (ако имате) с квото е останало в тубата. Поне четка са надявам да си купите.....Мисла, че ша ви хареса, спрете с таа Астера от 1.лев! За обувките ми кат ги продадеш мое да земеш половин наем. За бръсначката, едната е спомен от дядо ми и е "Бебо шер" произведена 1923-та година и некой ценител мое да ти даде добри пари, повече от обувките със сигурност! Другата, жилет Mach3 ти я подарявам, да си бръснеш........краката! Пръстена на ръката ми представлява един златен долар от 1852-ра година. Тук вече нещата стават други. Цената не е на грам! Ша требва с Перо да доплащате, баси.......
Ръчния часовник съвсем нема как да участва. Лонджин. Пише се longinees. Аз съм дал доста пари за него. Само стъклото му - чист сапфир - е цифра, баси.... Мисла да не ви го давам, щот след година-две мое да го размена за некоя гарсониера, баси!
А колата.....Корола Версо 2008-ма.....нея моа да ви я дам ако дадете панелката и доплатите, ма требва да сметна "по курса на деня" колко......Имам и една жипка, ма нея не моа да я дам засега, щот е на лизинг и не стаа. Вноската е мноу голема и ша са озорите....шегувам са! Продавам ги и двете, ма вия за таквиз работи пари не давате. Тва си е секънд хенд се пак, баси.....
Та аз немам интерес към "отдаваните" (мноу смешна дума!) от вас "имоти", по-точно коптори. Иначе, навит съм за експеримента "изхвърляне на наемател"!
Ша ви дам жокер. Първо действам, после мисла. Тва е мноу важно за вас кат са срешнем ........Нал тъй Имотен? Гледам, че си "най-големата работа в Колизеума".........имаше такъв лаф във един филм.
Тва е само експеримент, нема нищо лично, нал нема да са сърдите?Един съвет: намалете филмите, Корешио е филмов образ......Чък Норис е актьр........Дарки също........


Иначе наистина живея под наем. В малка кооперация, на тиха улица. Хората в нея са добри, интелигентни, почтенни, хора с престижни професии в миналото, но в момента сравнително бедни. На някои от тях помогнах с пари да изкарат последните два месеца. Аз не съм богат във вашия смисъл на тая дума. Квото изкарам-фукам, баси.....немам пет живота! Ма нали бачкам от време на време, та се справям.
Имам обаче едно наследство, едно богатство големо, единственото което съм наследил, друго почти не остана (благодарение на комунистите, тежка им пръст!). Тва са гените на дядо ми. Той е бил голем човек, произвеждал е обувки. Ама мноу обувки. Изнасял е и за Германия......

На есен мисла да смена града, мноу бързо ми омръзват жилищата, баси......
Почнах и аз като Явчо, ама вие са не спирате, баси!



Ооооо, Сахибе, как си майна? Кат решите да си изолирате блока, ма целия, са обади! Ша ти направа цена, та свет да ти са завий! Да падниш от скелето, баси! Лонг лиив рокенрол!!!
Кемъл, на тебя не предлагам, щот вашия блок ша искате без пари, баси........:}:}:}
.........................................................................................................................................................

П.П. Този пост е със унизително за наемодателите съдържание. След малко ша го изтрия. Ако не успея, модератора да го изтрие.
Но все пак хубаво е да са видят отстрани през очите на наемателите например.........повечето ми приличат на Плюшкин, на чичо Скруудж....на наперени глупави гъсоци, въобразили си, че са собственици на нещо значимо, уникално.............смешни са, ма не са виждат отстрани, баси.......
Тва е бизнес за мноу стиснати хора, не е за секи. Обикновено самите те не живеят добре. Живеят по-зле от наемателите си, тва имам предвид!
За хора даващи един, два, три имота е просто препитание, думата "бизнес" е неуместна..........бизнес е нещо мащабно, отговорнос за други хора, поемане на риск, сериозни инвестиции но и сериозна печалба, баси.



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2012-03-03 20:41 от darkside.
Re: Възможна ли е цена 300-400 лв. на квадрат?
03-03-2012 - 20:31:46
Quote
darkside


Ооооо, Сахибе, как си майна? Кат решите да си изолирате блока, ма целия, са обади! Ша ти направа цена, та свет да ти са завий! Да падниш от скелето, баси! Лонг лиив рокенрол!!!
Кемъл, на тебя не предлагам, щот вашия блок ша искате без пари, баси........:}:}:}

А това е положително. Изкарваш по някой лев, че за тези имоти все не стигат парите.
Re: Възможна ли е цена 300-400 лв. на квадрат?
04-03-2012 - 13:22:44
avatar
Quote
darkside
Ками, не знаех, че хазяи като Перо и тебя проявявате интерес към личните вещи като средство за разплащане, самобръсначката ми, обувките ми и компютъра ми. Мислех, че тва са консумативи, баси, ма тва е мноу елитарно........

Не, Дарки, личните вещи и предмети, са си точно и само " лични вещи и предмети".
"Консумативи" е нещо съвсем друго:]
И пак не си разбрал- никакъв интерес към вещите ти не е проявен- обяснено ти е, че те ще те чакат няколко дена на " отговорно пазене", че да си ги прибереш от там, където са складирани- извън квартирата, която вече нямаш право да обитаваш.
Хвалбите ти, ще ги отмина, щото в тоя форум, един се хвали с водорасли,пиене и вносни парцалки, друг- с пръстени и часовници............първенющина отвсякъде и тотална скука за четящите.
Никъде не съм проявила интерес към теб като наемател, едно че във форума се забавлявам, а работа върша в реала и според професионалните изисквания на бранша, второ че, след хвалбите ти как си бил цакал предишния си хазаин, не бих допуснала до теб никакъв наемодател.


Quote
darkside
Иначе, навит съм за експеримента "изхвърляне на наемател"!
Ша ви дам жокер. Първо действам, после мисла. Тва е мноу важно за вас кат са срешнем ........Нал тъй Имотен? Гледам, че си "най-големата работа в Колизеума".........имаше такъв лаф във един филм.
Тва е само експеримент, нема нищо лично, нал нема да са сърдите?Един съвет: намалете филмите, Корешио е филмов образ......Чък Норис е актьр........Дарки също.......

Личи ти, Дарки- колкото и пъти да ти се обясни, че няма начин да станеш наемател на някого от нас, поради условията, на които трябва да отговориш и начина на сключване на договора, и клаузите вътре, под които трябва да се подпишеш, ти упорито предлагаш да ни покажеш колко трудно е да се справи човек с некоректен наемател. Не става, Дарки- поне аз, не съм се водила никога по мутренски разбирания при уреждане на отношенията.


Quote
darkside
На есен мисла да смена града, мноу бързо ми омръзват жилищата, баси......
Почнах и аз като Явчо, ама вие са не спирате, баси!

Ооооо, Сахибе, как си майна? Кат решите да си изолирате блока, ма целия, са обади! Ша ти направа цена, та свет да ти са завий! Да падниш от скелето, баси! Лонг лиив рокенрол!!!
Кемъл, на тебя не предлагам, щот вашия блок ша искате без пари, баси........:}:}:}

Е, поне имаш напредък- ясно ти е, че изхвърлянията ти будят само смях.
Що се отнася до топлоизолацията- това е нещо, което преди години сме направили, та дори и да искаш- не ти се урежда въпроса.
.........................................................................................................................................................
Quote
darkside
П.П. Този пост е със унизително за наемодателите съдържание. След малко ша го изтрия. Ако не успея, модератора да го изтрие.
Но все пак хубаво е да са видят отстрани през очите на наемателите например.........повечето ми приличат на Плюшкин, на чичо Скруудж....на наперени глупави гъсоци, въобразили си, че са собственици на нещо значимо, уникално.............смешни са, ма не са виждат отстрани, баси.......
Тва е бизнес за мноу стиснати хора, не е за секи. Обикновено самите те не живеят добре. Живеят по-зле от наемателите си, тва имам предвид!
За хора даващи един, два, три имота е просто препитание, думата "бизнес" е неуместна..........бизнес е нещо мащабно, отговорнос за други хора, поемане на риск, сериозни инвестиции но и сериозна печалба, баси.

Постът е унизителен за теб, защото наистина не можеш да се погледнеш отстрани- некоректността и силовите изпълнения, може ида възхищаваха тинейджърите по Пернишко, ама беше преди години, когато анцуНГите бяха официални дрехи.
Сега, всичко това, буди само усмивки на съжаление.winking smiley
Re: Възможна ли е цена 300-400 лв. на квадрат?
04-03-2012 - 14:04:55
Камелиа, наистина си ми мноу симпатична! Мисла да та предложа за форумен боец на годината, баси! Защитаваш Ъп-а се едно е Орлово гнездо! Ма Радецки в случая нема да дойде!
11000 поста си е за Гинес, баси!
Re: Възможна ли е цена 300-400 лв. на квадрат?
04-03-2012 - 15:21:03
avatar
Quote
darkside
Камелиа, наистина си ми мноу симпатична! Мисла да та предложа за форумен боец на годината, баси! Защитаваш Ъп-а се едно е Орлово гнездо! Ма Радецки в случая нема да дойде!
11000 поста си е за Гинес, баси!

Ниска топка, Дарко, ниска дори и за теб!:]
Никакъв ЪП не защитавам- пиша ти за етика в отношенията, а колко поста имам- мои са си и нямам навика да твърдя едно, пък после да почвамда усуквам и извъртам, като че не съм го казала.
Re: Възможна ли е цена 300-400 лв. на квадрат?
04-03-2012 - 19:17:21
Кемъл, ми кат ми подавате се ниски топки, аз кви да ви връщам....мноу ясно, че пак ниски, да моете да ги фащате. А годината вече е 97-ма............149$ в провинцията е реалност, скоро ша е лукс, мечтана цена!
Хората имащи жилище в което живеят не ги касаят проблемчетата които имат инвеститУрите инвестирали в неколко имота с цел мегапечалба. Тази категория алчни и мързеливи, а както се оказва и доста тъпи хора не заслужават никво съжаление!

при маймуните има един мноу интересен обичай. Преди да лапнат маслинка, мерят на едно друго място дали ша излезе после, т.е. търсят максимална сигурност на нещата........

Цените на имотите падат по-бързо отколкото мога да реагирам!
"Скромността е за хора, които не разполагат с други качества." Darkside
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход