Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Дъна, дъна ...

Публикувано от greenbul 
Re: Дъна, дъна ...
28-07-2009 - 16:10:07
avatar
Аз го написах "пунтирайки", иначе не ми е в стила smiling smiley

Иначе тук е приятно. Напомня ми как преди 15-20 години сме се катерили по планините и не съм си помислял да мъкна с мен каквато и да е техника освен фотоапарат smiling smiley
Re: Дъна, дъна ...
28-07-2009 - 16:13:38
dodo2 Написал:
-------------------------------------------------------
> Аз го написах "пунтирайки", иначе не ми е в стила
>

Да бе, пошегувах се, колкото да пусна вица smiling smiley

>
> Иначе тук е приятно. Напомня ми как преди 15-20
> години сме се катерили по планините и не съм си
> помислял да мъкна с мен каквато и да е техника
> освен фотоапарат.

Да, и на мен "Кончето" ми навява много приятни спомени. Приятно изкарване още веднъж *beer*
Re: Дъна, дъна ...
28-07-2009 - 16:22:20
Wilson Написал:


> Няма да се обяснявам на теб, колко работа и труд
> са необходими, за да създадеш и ръководиш Успешен
> и Печеливш Real Estate Business.
=========================================================
айде.......българина с неговото чувство за гениялност и професионализъм.....
уилсъне,аз не обвинявам брокерите за виновни за качване и падане на пазара,понеже много добре знам,че са продукт на пазара и нищо повече......
ама айде няма нужда да се фалиш,че било много трудно и си бил много умен и интелигентен,че да "ръководиш" успешен АНИ бизнес,че ставаш смешен........
щото според мен се изисква същия професионализъм,както и да продаваш варена царевица на плажа на китен.........
ако продаваш царевицата зимата-нямаш работа,защото няма "летуващи"-плажа е празен......а лятото винаги имаш работа,защото плажа е пълен......
брокерите сте царевичари всичките......тва,че си направил повече пари отколкото и някога си си мечтал,не значи,че си вундерикин,повервай ми........щото ако беше така,сега пък брокер ще се равнява на гамен,защото в момента не може да сключи и една сделка......
просто си уцелил правилното място в правилното време.....НИЩО ДРУГО......
и ако не си си заделил парите в кеш,а си решил да ги реинвестираш обратно в НИ....са ша гледкаш как ти се изпарява направеното.........
на много хора в капитализма им се случва да са на правилното място в правилното време.....и тези хора правят много пари,дори и състояния....проблема на тези хора е,че не разбират,че са жертви на случайността,а не "умници",за каквито се мислят...
и характерното за тези "вундеркини" е,че не могат да задържат състоянието си-загубват го така ,както и са го изкарали.......
и бг брокерите са жив пример-колко от тях са се усетили и са излезнали от маркета и кеширали всичко...и колко от тях са се взели за "вундеркини" и са си наляли изкараните пари обратно в тухли и бетон,че да забогареят още повече?????
единици са тези,които са се осетили навреме......и те са били истинските професионалисти-освен брокери,са били и макроикономисти .......но тва са единици...останалите са гамени,взели се насериозно,че са изкарали пари и си мислят,че са вундеркини,а са плюнки.....и веднага стават жертва на малоумието си......и загубват всичко,което са изкарали......
сигурен съм,че над 50% от брокерите са вкарали обратно всички изкарани пари в тухли и бетон.......а от тях има и такива,които дори и заеми допълнително са теглили и не само ще изпозагубят всичко дето са изкарали,ами и от собствените им жилища ще ги изгонят...........а допреди 1 година са се мислели за милионери...ставали са сутрин,влизали са в имоти.нет и се поглеждали с колко са нарастнали цените от вчера и колко са забогатяли ,докато са спали..........
бг брокера е перфектен пример,как обикновен човек се взима за вундеркин и не знае,че успеха му е случаен и кратък......и загубва всичко за отрицателно време....че дори и повече....
разликата между продавач на варена царевица на плажа и брокер е,че царевичаря знае,че зимата на плажа "сделка" не може да сключи,докато бг брокера не може да предвиди маркета-защото е аматьор........което прави един царевичар по голям професионалист от един бг брокер.........
Re: Дъна, дъна ...
28-07-2009 - 16:32:45
Асене, отдавна не си писал. Милко се "сбогува" официално с форума. Ти и Куку не се появявате, започна да доскучава...

Да използвам да те питам нещо, което не мога да си обясня - Иванов писа тук, че има 52 млрд. лева депозити на фицически лица и фирми в БГ банките, аз не му повярвах, но после видях статия в инвестор.бг, която го потвърждаваше. Не мога да вдяна, при условие, че има толкова пари на депозити, от какъв зор бамките дават такива високи лихви? При такива размери да депозитите не би ли трябвало да има ликвидност? Аз съм лаик в икономиката и финансите и не мога да си го обясня, та си мислех от известно време точно теб да те попитам.

Как ги виждаш БГ банките в следващите 6-10 месеца? Ще ударжат ли фронта?


Иначе за царевичарите и от брокерите на НИ в БГ си напълно прав. Има много нищожен процент според мен, които са професионалисти и най-вероятно ще си останат на пазара (имам впредвид брокерите), другите точно бяха попаднали на точното място и в точното време и си повярваха (преди 3 години даже имах гадже в София с нейна АНИ, която правеше доста пари, сега хлопна кепенците и си мисли, че за 2-3 месеца може да стане професионален фотограф, иди и разправяй, че не е същото и се искат доста умения и знания, иначе е добро момиче, толкова знае).



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-07-28 16:43 от BulCan.
Re: Дъна, дъна ...
28-07-2009 - 16:56:31
кви 53 милярда депозити........тва са глупости......просто "пропускат" да ти кажат една малка "подробност".......а тя е ,че голяма част от тези депозити са всъщост заеми-това е дълг на бг банките-тъака ги финансират банките им майки..........чрез "депозити".....
такава олигуфрения е правен абсурд,но както знаеш бг е абсурдистан......следователно е нормалко.....
никой не държи пари в банка вече.......в бг няма кеш-на хората са им нужни в момента повече,отколкото да трупат пари от депозити........
най много да има фирмени разплащателни сметки-например нефтохима трябва да има поне 1 милиярда оборотни пари в системата,които се водят "депозити"......както и електрическите компании и телефонните оператори.....ама тва са оборотни пари.......всичко останало в тази сума от 53 милиярда е всъщност дълг към западни банки,ноо нарочно поставен в графа депозити........
Re: Дъна, дъна ...
28-07-2009 - 17:05:35
Да бъдем по-точни - около 1/3 от тия пари са депозити на банките майки в БГ клоновете
Re: Дъна, дъна ...
28-07-2009 - 17:08:25
acen1975 Написал:
-------------------------------------------------------
> кви 53 милярда депозити........тва са
> глупости......просто "пропускат" да ти кажат една
> малка "подробност".......а тя е ,че голяма част от
> тези депозити са всъщост заеми-това е дълг на бг
> банките-тъака ги финансират банките им
> майки..........чрез "депозити".....
> такава олигуфрения е правен абсурд,но както
> знаеш бг е абсурдистан......следователно е
> нормалко.....
> никой не държи пари в банка вече.......в бг
> няма кеш-на хората са им нужни в момента
> повече,отколкото да трупат пари от
> депозити........
> най много да има фирмени разплащателни
> сметки-например нефтохима трябва да има поне 1
> милиярда оборотни пари в системата,които се водят
> "депозити"......както и електрическите компании и
> телефонните оператори.....ама тва са оборотни
> пари.......всичко останало в тази сума от 53
> милиярда е всъщност дълг към западни банки,ноо
> нарочно поставен в графа депозити........

Благодаря, така нещата ми се "връзват" в главата.
Re: Дъна, дъна ...
28-07-2009 - 17:14:19
acen1975 Написал:
-------------------------------------------------------
> кви 53 милярда депозити........тва са
> глупости......просто "пропускат" да ти кажат една
> малка "подробност".......а тя е ,че голяма част от
> тези депозити са всъщост заеми-това е дълг на бг
> банките-тъака ги финансират банките им
> майки..........чрез "депозити".....
> такава олигуфрения е правен абсурд,но както
> знаеш бг е абсурдистан......следователно е
> нормалко.....
> никой не държи пари в банка вече.......в бг
> няма кеш-на хората са им нужни в момента
> повече,отколкото да трупат пари от
> депозити........
> най много да има фирмени разплащателни
> сметки-например нефтохима трябва да има поне 1
> милиярда оборотни пари в системата,които се водят
> "депозити"......както и електрическите компании и
> телефонните оператори.....ама тва са оборотни
> пари.......всичко останало в тази сума от 53
> милиярда е всъщност дълг към западни банки,ноо
> нарочно поставен в графа депозити........


Миналата седмица си говорих с менажерката на банковия клон, където банкирам. Та стана дума за ликвидност и пр. на банките в БГ по принцип. Тя сега няма да ми каже примерно, че тяхната банка има проблеми, но каза, че чуждите банки в БГ като им дойде време за отчет в края на месеца, вземали пари от "майките", изкарвали сметките да са ОК, после веднага ги връщали, следващия месец - пак така...
Re: Дъна, дъна ...
28-07-2009 - 17:22:24
Снощи пуснах на другаря малко числа, но темата му нещо се затри.
Парите по всякакви видове сметки (спестовни, депозитни, дебитни карти, разплащателни, набирателни и т.н. сметки ) на граждани, фирми и други некредитни институции са 42 милиарда лева. Кредитите на граждани и фирми са на обща стойност 50,7 милиарда
Re: Дъна, дъна ...
28-07-2009 - 17:27:48
Imotenbalon Написал:
-------------------------------------------------------
> Да бъдем по-точни - около 1/3 от тия пари са
> депозити на банките майки в БГ клоновете

защо една трета?депозитите на фирми и бг граждани са 22 милиярда.....от 53 милиярда,това са 31 милиярда въпросни пари.........31 милиярда,от 53 милиярда 1/3 ли са?
едва 22 милиярда са парите на фирмите и гражданите.......като махнеш фирмите......ще има ли и 5 милиярда депозити на граждани?
при 7 милиона население,това са по малко от 1000 лева на човек в банковата система........и част от тези пари са "забравни" малки сметки,бабата,която отворила на внучето "спестовна" сметка...сметки които са нужни за поддръжка за други нужди-хора,които си получават сметките по банков път-нужни са им пари,с които да поддържат сметките си.....и т.н.
я има реални 500 милиона,които са наистина за печалба от високите лихви,я няма и толкова.........
в бг няма пари-тва е истината......нищо,че пише,че има 53 милиярда депозити........
ами банката за развитие,от която изшползват вашите пари-от резерва на бг,че да "подпомагат" икономиката......знаеш ли как се помага на сдухана бг банка да не фалира,като ваши пари се поставят като "депозит" в банката?????
колко от тези депозити реално са пари от резерва на бг?
за първите 2 месеца -зимата,откакто е създадена банката,е "подпомогнала" бг "бизнеса" с над 1/2 милиярд лева.........а до сега колко са станали,че гамени като ПИБ да не фалират??????
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход