Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

От къде ще започне поскъпването на имотите в София и от кога?

Публикувано от turbozol 
Re: От къде ще започне поскъпването на имотите в София и от кога?
28-07-2009 - 14:01:56
valsodar Написал:
-------------------------------------------------------
> София не става за живеене - това е с едно
> изречение мнението ми за града.
> Изключително грозен, мръсен, шумен и хаотичен
> град, довеждащ до неврози и трайни психически
> отклонения една голяма част от обитетелите си.
>
> Колко са по-грозните столици от нашата в Европа?
> Има ли изобщо такива?
>
> И на този скапан град, да се изтъпанчиш баш в
> най-голямата гмеж за да се удариш гордо в гърдите,
> че си у Центъро на Вселената - това ми звучи
> по-скоро като диагноза, от колкото като повод за
> завист.
....................................................................


Като оставим настрана кой с какво се пъчи / аз с местообитаването си не се пъча, например/ - имаш абсолютното право да не харесваш и да не живееш в София. Тук спор не може да има.
Що се отнася до "най-грозната" столица.......малко ще ти възразя - ако се изключи района на Монастираки, кварталчетата под Ликавитос и олимпийските строежи по крайбрежието - Атина е един изключително грозен град..... Белград също не ми го хвали, Тирана е недоразумение, Загреб е една спалня, Варшава - комплекс Младост.....Истанбул, който е истинско великолепие в историческата си част, е пълно урбанистично недоразумение в останалите.
Истината е, че при всичките си кусури, София все още разполага със свои козове - преди всичко с добрата локация, Витоша, парковете и великолепната възможност за луксозно развитие в северна посока, към южните склонове на Стара планина . Ако се подобри инфраструктурата и градът се плъзне разумно към Балкана - София има прекрасни шансове да се качи в класацията!
Не разбирам защо, при това положение, си се отдал на плюене......

Re: От къде ще започне поскъпването на имотите в София и от кога?
28-07-2009 - 14:28:41
ivorad Написал:
-------------------------------------------------------
> kopan Написал:
> --------------------------------------------------
> -----
> >По абсолютно
> > никакъв начин не можеш да ме убедиш в
> настоящите
> > предимства на центъра.
> ..................................................
> ................
>
> Я зарежи центъра и кажи нещо за Горубляне
>
>
>

Абсолютно същата простотия е и там. Това, че уж помагам на познат да продава, не означава, че аз бих си купил от него да живея там. Това е истината. Факт е обаче че около 500 000 жители има въпросното село към настоящ момент. Никога не забравяйте в чие землище е Младост и Дружба...




Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-07-28 14:29 от kopan.
Re: От къде ще започне поскъпването на имотите в София и от кога?
28-07-2009 - 14:33:51
avatar
По-скоро балканът ще се плъзне към града, ако си виждал картата с геоложките разседи за София и провериш дали има изградена канализация в презастроените бивши вилни зони. winking smiley

София е обезобразена за години напред по вина на главните й архитекти и ширещата се корупция при издаването на разрешителни за строеж.

Ако някой иска София някога да е отново красив град, такава каквато е била преди 20-25 години и повече, на първо време ще трябва да докара един батальон сапьори да изчистят недоразуменията от пейзажа.

В момента София може да е много неща, но не и красив град в който с гордост и удоволствие да живееш.
Ако не си съгласен с мен, посочи ми един единствена квартал където инфраструктура, екология, архитектура да вървят ръка за ръка - такива за съжаление вече няма.

Не знам дали в последната година си минавал по панорамното шосе, но вервай ми - гледката там вече няма абсолютно нищо общо с тази от преди 5-6 години и малкото красиви кътчета от Витоша са вече унищожени.

В коя посока да се развива София?
В посока токсилогичното гробище Кремиковци или да продължи в посока Пловдив, докато двата града един ден не се обединят в имитация на Мексико Сити или Истамбул?

С тия темпове на обезлюдяване на градове и села - това е бъдещето.
Трудоспособното население в два-три града, а останалите - кучета ги яли.

Причината София да се превърне в това което е, е в продължаващите 20 години безумия облечени в думичките - Преход към Демокрация.

Имаше преди време предложение за смяна на столицата ни с друг град, но като знам как ще се обезобрази всичко отново ми става жал за настоящите му жители.

Re: От къде ще започне поскъпването на имотите в София и от кога?
28-07-2009 - 15:12:29
ivorad Написал:
-------------------------------------------------------

> Що се отнася до "най-грозната" столица.......малко
> ще ти възразя - ако се изключи района на
> Монастираки, кварталчетата под Ликавитос и
> олимпийските строежи по крайбрежието - Атина е
> един изключително грозен град..... Белград също не
> ми го хвали, Тирана е недоразумение, Загреб е една
> спалня, Варшава - комплекс Младост.....Истанбул,
> който е истинско великолепие в историческата си
> част, е пълно урбанистично недоразумение в
> останалите.

Гледай каква телепатия само, преди да ти видя поста ви четох малко "джафканията" за София и се замислих дали съм виждал по-неприятни за обитаване градове, хайде да не гледаме по света, че става прекалено сложно да се сравнява, ама поне големи градове в Европа. Веднага се сетих за Атина, после и за прехваления Неапол, аз лично бих предпочел да живея в София отколкото в тези два града, за Тирана не говорим изобщо и не би трябвало да се сравнява. Истанбул не мога да го преценя, колкото и да му е живописно и стратегическо местоположението не мога да го възприема като типично европейски град. Това не значи, че няма десетки по-добри места за живеене от София. Уточнението е, че говоря за градове, в които даже и да съм ходил много пъти, не съм живял за по-дълът период от време. Тези, в които съм живял са доста по-добри, като изключението само е Варна, която за мен лично е "на кантар" със София с почти еднакъв брой плюсове и минуси.

Подчертавам, че мнението ми е базирано на лични наблюдения само и е строго субективно. Ако искате статистики - има си такива много по нет-а и то по най-различни показатели. Не включвам също и иконимически критерии като възможности за работа, доходи, цени на НИ, наеми, услуги, прехрана и пр.




Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-07-28 15:15 от BulCan.
Re: От къде ще започне поскъпването на имотите в София и от кога?
28-07-2009 - 23:37:58
avatar
BulCan,
Такава ерес отдавна не бях чела! Да има по- грозен град от София?!Чакай само да го прочетат " специалистите"! Взимам си пуканки и билет за първия ред- да не изтърва като те наскачат......... *xxx* :loveu:
Re: От къде ще започне поскъпването на имотите в София и от кога?
29-07-2009 - 00:08:30
камелия Написал:
-------------------------------------------------------
> BulCan,
> Такава ерес отдавна не бях чела! Да има по- грозен
> град от София?!Чакай само да го прочетат "
> специалистите"! Взимам си пуканки и билет за
> първия ред- да не изтърва като те
> наскачат.........

Разбирам, че ме иронизираш, но лошо няма, и аз понякога правя така. Просто винаги се опитвам да съм обективен, доколкото мога поне. Разбира се, че има и то някои известни градове, за които се сетих, има и други, които ми идват на ум. Заставал съм на страната и на брокери на НИ, когато им отправят необосновани обвинения. Повечето от "специалистите" едва ли ще тръгнат да ме оборват за по-грозните градове от София, но пък всеки си има право на мнение.

За да те изкефя тотално, ще ти напиша, че бих живял по-скоро в София, отколкото в Лос Анжелис или Детройт (не смятам икономически показатели). Ню Йорк или Бостън пък ми харесват много повече от който и да е град в БГ.
Re: От къде ще започне поскъпването на имотите в София и от кога?
29-07-2009 - 00:27:46
Хехехе
Ками, този път, в ролята на сеирджийка. С пуканките на първия ред... :] :] *ok*

Много далеч сте от истината, къде е най-добре да се живее в Бг. Но.... няма да ви го кажа.
Ще се юрнете всички... Вярно, ще вдигнете цените на имотите, но ще ми развалите спокойствието...smiling smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход