Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

От къде ще започне поскъпването на имотите в София и от кога?

Публикувано от turbozol 
Re: От къде ще започне поскъпването на имотите в София и от кога?
24-07-2009 - 16:57:56
avatar
Добре ама каква е тезата ти:
"Аз няма да фалирам и правя някакви сделки"
или се опитваш нещо да вдъваш кураж и на останалите:
"Стада купувачи се редят на опашки, иде кожената мартеница" или там както е патента на пунди.
Re: От къде ще започне поскъпването на имотите в София и от кога?
24-07-2009 - 16:58:47
Турбозоле, пожелавам само сделки. Истината е че някои просто си заминават, а другите ще имате даже и повече работа.
Re: От къде ще започне поскъпването на имотите в София и от кога?
24-07-2009 - 17:11:55
Додо -Просто коментирам и защитавам тезата си,че тотален срив на цени няма да има ..и ,че скоро след кризата цените ще дръпнат плавно нагоре.Оборвам цени от 150-300е на кв.м..според някои "умници" са факт.

Стада от купувачи СКОРО НЯМА ДА СЕ РЕДЯТ НА ОПАШКИ...Просто сделките плавно ще се увеличават..,цените също.За точна дата и час няма как да знам.. *write*
Re: От къде ще започне поскъпването на имотите в София и от кога?
24-07-2009 - 17:13:04
Копане -На сто процента съгласен!!!Доста отсяване трябва да има...то е в действие ама ..
Re: От къде ще започне поскъпването на имотите в София и от кога?
24-07-2009 - 17:23:27
Турбозоле, пазара е сринат. По твоите думи 3 от 5 агенции са фалирали. Цените според твойте данни, поне за познати на мен квартали са над 40% надолу. НА това ако не му се вика срив, значи не знам какво трябва да е срив. Може би всички да фалират и нищо да не се продава? Не го пожелавам на никой.
Цени от 150-300 се дават от наистина черногледи хора, дай боже да не са прави.
Да се надяваме, че съвсем скоро нещата ще се закотвят без значение на какви нива.




Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-07-24 17:25 от kopan.
Re: От къде ще започне поскъпването на имотите в София и от кога?
24-07-2009 - 17:35:41
avatar
А аз съм убеден, че в повечето квартали ще стигнат 300..

Получава се нещо друго странно чисто психологически: понеже преобладават скапаните в прекия смисъл апартаменти - такива, в които като влезнеш изпитваш погнуса (стари), или такива в които като влезнеш изпитваш недоумение (нови), то цената на свестните даже може да скочи прилично. Защото търсиш, търсиш (тъй като повечето брокери се правят на неразбрали какво точно търсиш) и като видиш нещо нормално си казваш "бах маа му то имало и хубави неща" и си склонен да дадеш и повече (това се отнася до купувачите с пари в брой).

Та ако ти си избереш такава таргет група, защото комисионата ще е по-висока и можеш да си позволиш повече разход за реклама и представяне, ще правиш сделки - ОК. Обаче това, че не виждаш тези за по 300-400 е/м2, не значи че ги няма, нито че ще няма да са масовите сделки за години напред (примерно, не се ангажирам с прогнози, не ми е това работата). Единствено мога да кажа, че нивата от 2008 бяха безумни, народът беше (все още е) тъп и ще остане тъп, докато Коефициента на Тъпота е над 1.0 (от една друга тема) (или докато не дойдат марсианците и им вдигнат заплатите като тези на съседите им в Германия примерно).


turbozol Написал:
-------------------------------------------------------
> Додо -Просто коментирам и защитавам тезата си,че
> тотален срив на цени няма да има ..и ,че скоро
> след кризата цените ще дръпнат плавно
> нагоре.Оборвам цени от 150-300е на кв.м..според
> някои "умници" са факт.
>
> Стада от купувачи СКОРО НЯМА ДА СЕ РЕДЯТ НА
> ОПАШКИ...Просто сделките плавно ще се
> увеличават..,цените също.За точна дата и час няма
> как да знам..


Re: От къде ще започне поскъпването на имотите в София и от кога?
24-07-2009 - 17:50:07
dodo2 Написал:
-------------------------------------------------------
като
> видиш нещо нормално си казваш "бах маа му то имало
> и хубави неща"


Много точно казано. Това е все едно в БГ като някой ти даде път докато шофираш или срещнеш интелигентен непознат и си казваш "ах, че приятен човек", после се замисляш, че самия факт, че ти прави впечатление (т.е. е рядко явление) не е на добре.
Re: От къде ще започне поскъпването на имотите в София и от кога?
24-07-2009 - 17:54:56
Додо-Всичко което казваш е така...,но 300е -не мисля..Изключвам Ботунец Бухово и т.н..Сега досети ли се защо някои продаваме и на "малко" по-високи цени.. *book*
Re: От къде ще започне поскъпването на имотите в София и от кога?
25-07-2009 - 13:17:49
avatar
300-400 за неремонтиран в Люлин, Надежка, Обеля (в зависимост дали е много гаден или малко гаден) - ще проверим след време дали съм познал.

А за Q3 според НСИ спадът на годишна база за София ще е 60-65%. За да се върнат от това ниво цените ще трябва след това да се качат 2.5-2.8 пъти - значи това ще стане примерно за десетина години при 10% ръст годишно.

@BulCan smiling smiley също забележи физиономиите на пешеходците като ги пуснеш да минат на пешеходна пътека - едни такива учудени "не мога да повярвам, пусаха ме!".
Re: От къде ще започне поскъпването на имотите в София и от кога?
25-07-2009 - 13:53:09
Додо, вече има на 450 в Надежда, Обеля идр. Само не знам, защо на конкурентния сайт. Тук някак си не реагират толкова бързо ли? А всъщност тук има ли частни неплатени обяви?

Проблема е друг - Куку или Асен не предричат средни цени 300 евро. Това са максималните цени, които дават. Поне аз така разбирам "300 евро Топ Локейшън"
По-веророятно, поне на мен, ми изглежадат наистина около 500 евро цени. Това обаче означава огормно количество некачествени и стари жилища на цена от 300-500 евро и малко количество наистина качествени жилища, които могат да отидат и над 1000-1200 евро.
Ако примерно сметнем че Софжилфонда е бил около 500 000 жилища, от които най-новите са на по 20 години, а най-старите на около 50. То едни 50 000 качествени жилищни сгради, няма много да променят средната стойност. Да не говорим, че дори и при новото строителство едва ли ще се намерят такова количество качествени апартаменти.
Ето я и простата сметка:
1. Остарели, амортизирани, лошо ново строителство, което вече не е ново:
Крайни квартали 350 000 * 400 = 140М, където 400 е ср. цена от 300 до 500
Широк център 150 000 *500 = 75М където 500 е ср. цена на жилища от 400 до 600

2. Качествени (без значение къде) 50 000 * 1200 = 60М ---- 1200 се явява средата на жилища с цени на квадрат от 600-1800
140М+75М+60М=275М/550К=500
При това положение имаме точно 500 евро ср. цена на квадрат
С други думи при цени от 300-1800евро на кв.м средната цена може съвсем спокойно да е около 500 евро.
Разбира се цифрите са съвсем приблизитлни и неточни...



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-07-25 13:54 от kopan.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход