Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

От къде ще започне поскъпването на имотите в София и от кога?

Публикувано от turbozol 
Re: От къде ще започне поскъпването на имотите в София и от кога?
28-07-2009 - 12:16:10
Пич, върни се малко назад и виж - написал съм не понасям Люлин И Обеля. До глупавата докторска градинка стигах пеша за 2 минути и помня какво беше центъра преди 20 години... По абсолютно никакъв начин не можеш да ме убедиш в настоящите предимства на центъра.
Re: От къде ще започне поскъпването на имотите в София и от кога?
28-07-2009 - 12:21:09
avatar
kopan Написал:
-------------------------------------------------------
> Оптимистко:
> Луната съществува, но аз не говоря от ПЪРВО ЛИЦЕ,
> СЯКАШ СЪМ Я ПОСЕТИЛ. Ако беше поживял в баш
> центъра щеше друго да говориш. И не се заяждам.
> Просто ми е адкси весело. Толкова не съм се смял
> от доста отдавана... Хиподрума, Оборище,...
> център...
> Още малко ще кажеш, че и Лозенец е в центъра...
> Евлоги Георгиев - е ЦЕНТЪР според теб. Пич над 15
> години съм живял на Евлоги Георгиев - ако не си
> видял съм ти писал ОРЛОВ МОСТ, само че ти си
> толкова зле с географията на София, че не можеш да
> прецениш, че ОРЛОВ МОСТ СЕ НАМИРА НА ЕВЛОГИ
> ГЕОРГИЕВ.
>

Нещо се разми идеята да определим какво е Център.
Култовите сгради строени едно време може би ще е добър вариант а определим границите на видовете център.

Започвам.

Цялата Московска е топ център.
Застроена на два етапа с три последни намеси на съвременната архитектура.
Култови места за града с изявен комфорт на обитаване и стари елегантни сгради строени с акъл. *ok* *book*
Re: От къде ще започне поскъпването на имотите в София и от кога?
28-07-2009 - 12:25:59
avatar
Съгласен съм, че в Центъра са Топ имотите, ако допуснем че има лека правописна грешка и "ъ" по недоглеждане е сменено с "о" :}

Инак, няма как да си обясня, защо заможните хора по целият свят живеят встрани от смога, шума и гмежта в центровете на мегаполисите. *ok* *book* *angel*

Виж, ако си селяндур по душа, ще те влече да се изтъпанчиш като горд собственик на хапартамент в центъра на София, за да прикриеш дълбоко вкоренените си комплекси за малоценност. :}
Re: От къде ще започне поскъпването на имотите в София и от кога?
28-07-2009 - 12:32:39
И кое място около София би сравнил с предградие на европейска столица?

Изключвам Бояна Драгалевци и Симеоново, които практически са в града и не са достатъчно далеч от смога, гмежта и шума на мегаполиса

около Ихтиман ли, около Елин Пелин, около Своге, около Нови Искър ли,около Перник ли?
За съжаление местните селяни явно не са селяндури по душа, и все още гледат прасе до райграста вместо да се преместят У центърО на жълтите павета.

Re: От къде ще започне поскъпването на имотите в София и от кога?
28-07-2009 - 12:42:02
avatar
Живот на жълтите павета -
мечта заветна за човека с прасета.
Цървулите свалил е вчера,
но джитка вече с мерцедеса смело.

На брокер сладкодумен той се кланя -
в дом централен и престижен е за него Рая.
Какво от туй, че било шумно, мръсно, прашно?
В столицата на Цигания - живее той, така прекрасно!

Отвсякъде боклук на купчини се сипе,
в адски трафик и на празен ход димят колите.
От шум не може мислите си даже и да чуеш.
Но виж, поне кат Софиянец може да се поиздуеш!
Re: От къде ще започне поскъпването на имотите в София и от кога?
28-07-2009 - 13:06:00
valsodar Написал:
-------------------------------------------------------
> Инак, няма как да си обясня, защо заможните хора
> по целият свят живеят встрани от смога, шума и
> гмежта в центровете на мегаполисите.

>
> Виж, ако си селяндур по душа, ще те влече да се
> изтъпанчиш като горд собственик на хапартамент в
> центъра на София, за да прикриеш дълбоко
> вкоренените си комплекси за малоценност.
.......................................................................


Подчертаното е само половината от истината. А тя е, че заможните хора притежават луксозни имоти както в луксозните предградия на градовете / има и твърде нелускозни такива;-)/, така и в луксозния им център / не всичко в "центъра" е непременно луксозно/. Най-често и на двете места. Ако не вярваш - погледни какви апартаменти и на каква цена се продават в района около Сентръл Парк в НЙ, например.
Проблемът на София е в това, че наистина няма луксозни предградия или просто покрайнини. Небедените за такива Бояна, Драгалевци и пр. мутроместа са карикатура на луксозно предградие. Защото едно място става луксозно не само чрез строеж на свръхскъпи жилища, а и чрез един първоначален план, изразен в луксозно градоустройство.
Такова в София просто не е налице.
Докато в центъра, понеже се е сложил исторически, има, макар и малко, но наистина луксозни местенца - районът около Докторската е, например, такъв.
Това е цялата работа.


Re: От къде ще започне поскъпването на имотите в София и от кога?
28-07-2009 - 13:20:37
avatar
ivorad Написал:

> Защото едно място става луксозно не само чрез
> строеж на свръхскъпи жилища, а и чрез един
> първоначален план, изразен в луксозно
> градоустройство.
> Такова в София просто не е налице.
> Докато в центъра, понеже се е сложил исторически,
> има, макар и малко, но наистина луксозни местенца
> - районът около Докторската е, например, такъв.
> Това е цялата работа.

София е в плен на парвенющината, в чието име е загрезен до неузнаваемост целият град.
Комисионните взети, разрешителните за строеж дадени - грозотията ще е налице за дълги години напред.

Примера със Сентрал Парк е добър, ама я хвърли едно оченце колко е голям парка и как е поддържан?
А парковете в София??!

Разбираемо е желанието на хората за уютен дом в добра среда.
Не е разбираемо 20 годишното беззаконие и произлязлото от него грозно и безобразно застрояване в името на свръхпечалбите.

Една голяма част от бившите китни и спокойни квартали в София днес са гета именно по тази причина.

И човек се хваща за главата, когато му дойде време да избира - коя локация е в списъка на малкото зло и кое да предпрочете - мръсотия, шум, задръствания в комбинация с удобна локация или тишина и спокойствие на десетки километри от центъра?!

Просто не е мислено и именно поради това недомислие, София ще си остане една от най-грозните и неприветливи столици в Европа.


Re: От къде ще започне поскъпването на имотите в София и от кога?
28-07-2009 - 13:40:44
valsodar Написал:
-------------------------------------------------------
> Примера със Сентрал Парк е добър, ама я хвърли
> едно оченце колко е голям парка и как е
> поддържан?
> А парковете в София??!
................................................

Друже, ти твърдеше, че заможните хора живеят само в покрайнините. Това е твоя лична заблуда - те живеят добре и на двете места, стига да са луксозни.
Що се отнася до Сентръл Парк - районът около Докторската градина в София е напълно равностойна негова реплика, особено с оглед на близостта с Борисовата градина. Това е факт.
Факт е и пълната липса на луксозни предградия около София.
Така че - ако един наистина богат човек иска ДНЕС да купи истински луксозно жилище в София - единствената алтернатива е градския център - Докторската, Народния театър, Военния клуб и пр. Само там могат да се купят имоти, които наистина са елитни.
Ако същият човек поиска да "дублира" жилището си с такова в близък на града район - просто няма къде. Както вече ти казах, луксозността на едно предградие се формира на само от лукса на построеното, но и от инфраструктурата, съседите, разположението и пр. "нещица". Хората, които се набутаха на северния склон на Витоша не просто търпят последиците на лошата локация, но и са принудени да съжителстват с истински селяни и "стоката" им, да газят кал и да тънат в собствените си изпражнения. Техен избор.
Истински луксозните предградия в столицата тепърва ще се планират и строят, сега ги няма още. Това казах и продължавам да казвам.
Re: От къде ще започне поскъпването на имотите в София и от кога?
28-07-2009 - 13:48:46
kopan Написал:
-------------------------------------------------------
>По абсолютно
> никакъв начин не можеш да ме убедиш в настоящите
> предимства на центъра.
..................................................................

Я зарежи центъра и кажи нещо за Горубляне


:]
Re: От къде ще започне поскъпването на имотите в София и от кога?
28-07-2009 - 13:49:31
avatar
София не става за живеене - това е с едно изречение мнението ми за града.
Изключително грозен, мръсен, шумен и хаотичен град, довеждащ до неврози и трайни психически отклонения една голяма част от обитетелите си.

Колко са по-грозните столици от нашата в Европа?
Има ли изобщо такива?

И на този скапан град, да се изтъпанчиш баш в най-голямата гмеж за да се удариш гордо в гърдите, че си у Центъро на Вселената - това ми звучи по-скоро като диагноза, от колкото като повод за завист. *smiley_ahh*
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход