Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Делено на две

Публикувано от dival 
Делено на две
18-07-2009 - 22:36:20
Според мен така ще се образуват цените в близките седмици
Може да ви звучи шантаво че един апартамент е струвал 100 к и ще се обяви на 50к , но натам вървят нещата
Няма нужда от някакви особенни доказателства или аргументи - чисто и просто фактите си говорят
Наскоро часните съдии започнаха много смело да обявяват имоти - това обаче не предизвика масовост за някакви покупки
Отделно от това знаете че банките също щяха да изкарват листове ...но се позабавиха - преди са чакали длъжника за 3 вноски сега за 6 , но и това се оказа че не тласка купувачите към покупки или някакъв интерес
Наскоро мои познат ми каза - абе няма да стане както преди - както кога ...го питам аз ....а тои обяснява за някакви 18 к долара че е струвало дадено жилище (неговото)
Доста хора свалиха цените -първо с измисленни 20 % - тоест качиха 20 и обявиха че ги свалят - не върза ...после свалиха с реални 30..35% - споредични сделки може и да станаха , но това по никакъв начин не раздвижи пазара
отново вдигнаха лихвите -но този път на потребителските кредити ...така принудиха хората -искат не искат да теглят ипотечни - поне за статистиката ...за друго няма ефект
Онзи ден пак бистрихме тук по някоя от темите .....но даите да помислим наистина реално
Твърдя и съм почти 100% сигурен че ако се обявят центе на половина ще има раздвижване на пазара и то веднага - може дори да се задържат нивата което е по добрия вариант...но има ли такива измъчени цени на имотите както са сега - просто още от началото на следващия месец ни очаква да видим реален пазар в деиствие - досега просто беше имитация
А след края на летния сезон (които е изключително слаб) ще имаме и повишаване на безработицата ...
ДЕЛЕНО НА ДВЕ
Рано е още
18-07-2009 - 22:55:09
avatar
Изчакай актуализацията на бюджета в края на м.Септември, след това излизаме от бултрапа. *book* *ok*
Re: Делено на две
18-07-2009 - 22:57:17
А ти що излезе от пазара вмсето да свалиш наполовина? spinning smiley sticking its tongue out
Re: Делено на две
18-07-2009 - 23:04:12
avatar
Ако не е на зор няма да дели на две smiling smiley

Но е неоспорим факт, че от незнам си колко милиона имота има някакъв процент на нуждаещи се продавачи - те участват на пазара и ако (то се вижда) падат цените е заради тях. Покрай тях виртуално (и на практика) падат цените на всички.

Както на нашата борса има много хитри фирми, които изкараха много малък процент акции, те се вдигнаха (2007ма) и така си вдигнаха общата капитализация. Бяха щастливи. Като се срина борсата, се получи обратния ефект.

Така и 2008ма 90% от българите се изживяваха като полу-милионери, защото имат панелки в Люлин и други подобни, без изобщо да участват на пазара. А сега и тук става обратното.
Re: Делено на две
18-07-2009 - 23:14:43
Не знам защо....ама много често тук като си пишете за "цени" някак неусетно се появява и "апартаменти" и от там нататък почти никой не успява да направи обоснована прогноза..просто защото всичко тръгва в погрешна посока.Апартаментите са просто част от пазара на недвижимости по принцип.Не обвързвайте целия пазар с тях.Това е погрешно и когато поскъпват,и когато падат.Не всичко при недвижимостите в БГ е балонирано така жестоко и отделните сегменти,дори да се повлияват от някаква обща тенденция,запазват ресурса си за самостоятелно движение-определено от техния си фундамент.
Re: Делено на две
19-07-2009 - 04:13:43
avatar
Борсата няма нищо общо с пазара на НИ в БГ.
Докато не го разберете ще се чешете с разни графики и ще си смятате измислени цени.
В четвъртък бях страна по сделка за 2850Е на кв. м.
Това като какво е.
Горен Лозенец до КРИТ.
378 кв.м.
Нямало пазар ли.
Акъл и пари нямате.
na
Re: Делено на две
19-07-2009 - 05:30:03
има връзка, ама е малко по-дтрудно доловима; (hint: mutual funds, hedge funds)
чувал ли си за "smart money"?
Re: Делено на две
19-07-2009 - 05:47:11
OwnerBG Написал:
-------------------------------------------------------
> Борсата няма нищо общо с пазара на НИ в БГ.
> Докато не го разберете ще се чешете с разни
> графики и ще си смятате измислени цени.
> В четвъртък бях страна по сделка за 2850Е на кв.
> м.
> Това като какво е.
> Горен Лозенец до КРИТ.
> 378 кв.м.
> Нямало пазар ли.
> Акъл и пари нямате.
>

Глупак,стига си лъгал!!!!!!!!!!!!!!
:g:
Re: Делено на две
19-07-2009 - 05:51:39
Не ти ли писна да се напикаваш докато сънуваш :}
Re: Делено на две
19-07-2009 - 07:33:25
OwnerBG Написал:
-------------------------------------------------------
> Борсата няма нищо общо с пазара на НИ в БГ.
> Докато не го разберете ще се чешете с разни
> графики и ще си смятате измислени цени.
> В четвъртък бях страна по сделка за 2850Е на кв.
> м.
> Това като какво е.
> Горен Лозенец до КРИТ.
> 378 кв.м.
> Нямало пазар ли.
> Акъл и пари нямате.
>

Да де нищо общо няма, само дето имотня балон гръмва по правило около 9 месеца след борсовия. Това ви го написах още през есента на 2007, когато хората на борсата още правеха някакви шантави печалби и всички ми се смеехте, че казвам, че борсата е един огромен балон, защото съм бил изпуснал някакви там "последни влакове". Борсата има много общо с имотния балон, тя показва нивото на заблуда. Да си мислиш, че нещо струва 1800 единици, а то се окаже, че струва 300, показва, че лесните пари, генерирани от нарастването на брутния външен дълг, са създали нагласи за 5-6 кратно набаланчване. Толкова бяха набалончени и някои имоти, като например панелките шиткани за по 1000-1200 евро. За ралика от борсовия балон, обаче пукането на имотния е по-продължителен процес, поради това, че собствениците на имоти приемат болезнено тоталното им обезценяване.


Моля отчитайте и факта, че на простолюдието са му спуснали по новините идеята, че кризата в България почти е свършила, още преди да започнала
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход