Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Само за ъп-ери продавам: 400евро с идеалните части !!!

Публикувано от kopan 
Re: Само за ъп-ери продавам: 400евро с идеалните части !!!
18-07-2009 - 04:06:58
Имах предвид малките клиенти,големите винаги са били глезени,дори когато става въпрос за кредитни линии.Получателите на потребитески кредити,ипотечни такива,както и малките фирми се смятат за незначителни и не получават същите услуги!!!!!!
Re: Само за ъп-ери продавам: 400евро с идеалните части !!!
18-07-2009 - 17:15:27
Додо2, да риска е фактор но...
Примерно теглил си ипотечен ... де да знам 2005а да речем... плащаш над 10% лихва... Къде е риска за банката - има ипотека над имот, който сега струва много повече...
Те винаги искат самоучастие, прецакват те с оценката и на това отгоре ти дават %т от нея... не мисля че има кой знае какъв риск - все пак имат ипотека... не би трябвало процентите да са такива... Ипотечния заем е доста нискорисков - имаш само риск от загуба на работата а дори и той далеч не означава лош финал... Да ок, може би сега наистина като паднаха цените, реално ипотеките са вече върху по евтини имоти, но не винаги е било така, просто се печели безугледно на гърба на хората, то не че и строителите не правеха така...
Дане говорим за някакви %ти по кредитни карти от сорта на 18% - това си е лихварство... вярно че и на българина може би този тип култура да речем 'кредитната' му куца ама чак пък такива извращения...

И само като хляб за размисъл - почти всяка банка има определен %т ограничение за кредитиране на отделините отрасли (от банките майки и по вътрешните си правила за кредитиране)... smiling smiley А сега, са ли били спазвани те? smiling smiley Яд ме е, че пак ние ще го отнесем заради алчността им, ама то винаги е така и то не само за тях...
na
Re: Само за ъп-ери продавам: 400евро с идеалните части !!!
18-07-2009 - 17:39:24
ами какво да кажем за хората, които купиха 2008г. на 1500е/кв с ипотеки и сега имотите им струват 800е/кв и пак няма кой да ги купи?
Re: Само за ъп-ери продавам: 400евро с идеалните части !!!
19-07-2009 - 04:16:33
avatar
И за какъв срок.
След две години колко ще струва имота .
А кажи и после смятай.
na
Re: Само за ъп-ери продавам: 400евро с идеалните части !!!
19-07-2009 - 05:19:19
ама ти сериозно ли си мислиш, че цените ще се удвоят за 2 години? *stop*
според мене в най-добрия случай цените след 2 години ще са около +/- 10% от сегашните; тоест, хората, купили миналата година с ипотека, няма да се избият още доста години като сметнеш годишната лихва;
докато има растяща безработица, липса на кредитиране, високи лихви по депозити, никакъв чуждестранен интерес към БГ, не очаквай чудеса на пазара на НИ.










Re: Само за ъп-ери продавам: 400евро с идеалните части !!!
20-07-2009 - 12:23:41
Оунъре, цялата тема тръгна от едно мое предложение. За всеки който смята, че цените оттук насетне само ще се повишават. За сега имам само 2-ма що годе сериозни. Всички останали намират някакви основания. Далече е, гадно е комшиите са лоши итн. Аз продължавам да стоя зад това което съм писал. Вие които защитавате обратната теза, заповядайте и купувайте. Ако искате съберете се заедно, купете целия имот и се оправяйте след това. Дискаунта ще е голям. Печалбите за вас ще са огромни. Днес ще купите на едни скромни пари, а след две години ще продадете 2-3 пъти по-скъпо. Действайте.
Re: Само за ъп-ери продавам: 400евро с идеалните части !!!
20-07-2009 - 12:36:39
avatar
kopan Написал:
-------------------------------------------------------
> Оунъре, цялата тема тръгна от едно мое
> предложение. За всеки който смята, че цените оттук
> насетне само ще се повишават. За сега имам само
> 2-ма що годе сериозни. Всички останали намират
> някакви основания. Далече е, гадно е комшиите са
> лоши итн. Аз продължавам да стоя зад това което
> съм писал. Вие които защитавате обратната теза,
> заповядайте и купувайте. Ако искате съберете се
> заедно, купете целия имот и се оправяйте след
> това. Дискаунта ще е голям. Печалбите за вас ще са
> огромни. Днес ще купите на едни скромни пари, а
> след две години ще продадете 2-3 пъти по-скъпо.
> Действайте.


Желая успех на начинанието на твоя познат и успешна помощ от твоя страна.
Споменах ти че имам свое мнение и при конкретна оферта не би било редно да го изказвам.
Но.
Мястото е достатъчно приемливо за живеене, но напълно неприемливо за бърза спекулативна инвестиция или дългосрочно влагане на пари с идея за покачване на цената.
Не е ли крайно време да стане ясно че имот е и къща в Еленския балкан и петстаен апартамент в престижен квартал.
Но основанието за купуване е коренно различно при различните имоти.
И още веднъж успех.
Re: Само за ъп-ери продавам: 400евро с идеалните части !!!
20-07-2009 - 12:43:51
Копан,

Инвестиция в Горубляне...
в блок....
отврат...

Хората искат да живеят в апартаменти в града
и в къщи извън града,
а не обратното. :]

Ентусиасти за твоето предложение няма .....
така, както не е имало и миналата година по това време.




Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-07-20 12:46 от optimistko.
Re: Само за ъп-ери продавам: 400евро с идеалните части !!!
20-07-2009 - 12:50:05
Оунъре,
smiling smiley Мерси за пожеланието.
Между другото за уйкенда отидох до Созопол, там се нагледах на строителни недоразумения. На връщане видях Нови хан, което за мен е друго строително недоразумение....
Пълно е със строителни недоразумения. Не всеки ще оцелее. Това е положението. А за съжаление, покрай сухото ще изгори и мокрото. Не искам това да става, но е вече късно. Фалитите са налице.

едит:
опимистко, за мен 700квадрата е голяма къща.
Навремето 94-та един "стротел" почна да строи блок 8 етажа по 200 кв + мазета итн.. смяхме му се дружно, как така ще прави блок с 1 вход. Доживях обаче да видя страшно много блокове с по 1 вход по 1200-1300кв... и там да живеят 60-70 човека минимум.

В Щутгарт - видях много къщи 500-700 квадрата 3 етажа с дворове итн. Живеят по 3-4 семейства. Това за мен е нещо нормално. Ама да се буташ в мравуняка - сори.



Редактиран 3 път(и).Последна редакция на 2009-07-20 12:57 от kopan.
Re: Само за ъп-ери продавам: 400евро с идеалните части !!!
20-07-2009 - 12:58:28
kopan Написал:
-------------------------------------------------------
Аз продължавам да стоя зад това което
съм писал.
..............................................................................

Веднъж пишеш "400евро с идеалните части !!!", в "офертата" - следва "750 евро само за ъпери"..........
Мога ли да попитам - зад какво точно, всъщност, стоиш, "сериозни" човече?!?

winking smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход