Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Само за ъп-ери продавам: 400евро с идеалните части !!!

Публикувано от kopan 
Re: Само за ъп-ери продавам: 400евро с идеалните части !!!
20-07-2009 - 13:02:15
750 е ЧЖП. Мисля че достатъчно ясно съм го написал. 400 е с идеаните части паркоместата и прочее. Ако не съм, се извинявам.
ПП всъщност цената е по-ниска, но за хората мислещи само за повишаване на цените съм оставил въпросните 750 евро.

ivorad
само да те питам дали си виждал обяви с ЧЖП 50%+стени20%+общи части 30% + паркоместа по 4-5000 евро?



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2009-07-20 13:09 от kopan.
Re: Само за ъп-ери продавам: 400евро с идеалните части !!!
20-07-2009 - 13:08:58
kopan Написал:
-------------------------------------------------------
>> едит:
> опимистко, за мен 700квадрата е голяма къща.
> Навремето 94-та един "стротел" почна да строи блок
> 8 етажа по 200 кв + мазета итн.. смяхме му се
> дружно, как така ще прави блок с 1 вход. Доживях
> обаче да видя страшно много блокове с по 1 вход по
> 1200-1300кв... и там да живеят 60-70 човека
> минимум.
>
> В Щутгарт - видях много къщи 500-700 квадрата 3
> етажа с дворове итн. Живеят по 3-4 семейства. Това
> за мен е нещо нормално. Ама да се буташ в
> мравуняка - сори.
>
>
>
> Редактирано 3 пъти, последният път 07/20/09
> 12:57PM от kopan.


Копан, за мен къща е онова нещо с малко подстригано дворче, където живея само аз и семейството ми.
А не само 5 семейства.
Тая къща, в която живеят 3-4 семейства си е блок.
700 кв.м. е малък блок.
Но блок.
Та проблемът му не е че е малък блок, а че е в Горубляне.

Затова, преди, по време и след кризата, независимо дали я има, дали я нама, дали е въобръжаема или не, купувачи за това нещо липсват!

Разни хора, разни представи.





Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-07-20 13:12 от optimistko.
Re: Само за ъп-ери продавам: 400евро с идеалните части !!!
20-07-2009 - 13:24:26
kopan Написал:
-------------------------------------------------------
750 е ЧЖП. Мисля че достатъчно ясно съм го написал. 400 е с идеаните части паркоместата и прочее. Ако не съм, се извинявам.

.....................................................................

Ах, нима? 750 - ЧЖП, а с отчитане на идеалните части - 400 / т.е. - офертата за ЧЗП е близо 87% по-висока/?
Я да проверим, друже, какво си написал:

Quote

На всички ъпери предлагам инвестиция в апартаменти в малък горублянски блок. ЗП 150 РЗП 750. Почти никакви общи части - да речем 5%, с парцел 550 квадрата, на който да си паркирате каквото си искате, стига да не е танк. С други думи по 3 паркоместа абсолютно безплатни, в рамките на имота. Има още няколко и пред него
Следват още екстри: на главен път, но тих. Бъдеща спирка на метрото в близост. Транспорт, комуникации итн. Също така в близост магазини, детски градини, паркове, реки, и други водоеми. Добро озелеленено място. Панорама и тн итн.
В центъра. В центъра на Горубляне естествено!!!

Ей да щях да забравя тухла, бетон, желязо.... не че е екстра ама да го впиша.
Само за ъперите, комисиона е от тях, а не от продавача. За останалите комисион няма.
Общо 5 апартамента в сградата - 4*75 кв и един 150. + 300 сладкарница (детски увеселителен център), която не се продава засега.
Само за ъперите, цената е 750 евро на квадрат. За другите, по-малко.
За всички - гъвкави схеми на изплащане.

Продажбата е абсолютно сериозна, и 100% актуална. Пускам я само заради Ъперите, които настояват че нивата на Барбарон или мойте няма да ги бъде. Припомням - 511Барба, 485 аз. Истината може и да е по-средата между двама ни.
За сега спирам. Много ми е интересно, какво ще ми отговорят ъперите. Другите също. Относно топ-локацията на имота - само на лични. Депозит за оглед 2 студени бири.

Въпроси :
1. Моля те да ми цитираш, къде ТОЧНО си казал, че ако 400 евро е цената с идеалните части, то 750 - за ЧЗП?
2. Можеш ли да ми обясниш по какъв начин "почти никакви общи части - да речем 5%" пораждат разлика в цената от 87%, при положение, че сам си казал :"по 3 паркоместа абсолютно безплатни"?Как така?
3. При наличие на 6 апартамента Х 3 ПМ - как така смести 18 паркоместа на 400 кв.м. площ на парцела? Защо те са хем "напълно безплатни", хем са част от изчислената цена от 400 евро/м?
.............................
Та , казваш - писал си тия смехории "абсолютно сериозно" и стоиш "твърдо зад думата си"?
Пак да те питам - зад коя точно дума стоиш? Защото очевидни са ДВЕ "думи" в "офертата" ти.....
Т.е.- да изясним шизофренните елементи в обявата ти, накратко казано. Па ако след тази операция се намерят още наивници, които да се връжат на поредната откачалка във форума - моля, техен избор winking smiley



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2009-07-20 14:17 от ivorad.
Re: Само за ъп-ери продавам: 400евро с идеалните части !!!
20-07-2009 - 14:15:06
kopan Написал:
-------------------------------------------------------
ivorad
само да те питам дали си виждал обяви с ЧЖП 50%+стени20%+общи части 30% + паркоместа по 4-5000 евро?
..................................................
Виждал съм.
Твойта е такава.
Иначе няма обяснение как така "5% общи части и безплатни паркоместа" пораждат.....87% по-висока цена на кв.м. ЧЗП!

:]
Re: Само за ъп-ери продавам: 400евро с идеалните части !!!
20-07-2009 - 21:49:40
Първо: 750Е/м2 чисто за Горубляне не е малко, т.е. нормална цена, но в никакъв случай много на сметка.

Второ: койт смята, че цените само ще растат знае, че освен това в момента банките дават до 12% лихва, че тече бясна кампания за да се снижат още цените, че имотите които се продават на ниски цени не са добри, т.е. те и преди си баха на най-ниските цени в обявите за района. Затова едва ли някой, който има 100 хил. в банката ще хукне да ги тегли за да си купи в Горубляне, защото имота е нещо за цял живот. Купуваш го и после си живееш в Горубляне.

Аз лично не бих направил никакъв компромис нито с лошо място, нито с лошо строителство или с неудобства/паркиране, шум, далечни комуникации/ дори за 200Е/м2 горница. А и едва ли има много, дето ще направят.

Това е същото някой да каже, който мисли, че имотите ще падат, да ми прададе апартамента си на Витошка за 1000Е/м2 пък догодина да си купи пак там за 600. няма навалица от такива, от което едва ли следва, че всички са сигурни, че имотите ще скачат.
Re: Само за ъп-ери продавам: 400евро с идеалните части !!!
21-07-2009 - 09:51:32
Мдаммммм - нашият селски тарикат май окончателно отлетя за района на Горубляне..... Вероятно е отишъл да се закопае там след кацанетоwinking smiley
Кой го караше да обявява цени.....
А така - всеки може да направи простичката сметка: 75Х750=56250 евро цена на имота.
Когато разделим на 400 / обявената цена "топтан"/, ето какво лъсва за общата квадратура, която се плаща при тая стойност - 56250:400=140,25 кв.м "заедно с общите части". Вадим от тази обща квадратура дела на "ЧЖП" и получаваме ....ммммммм......140,25-75=..................65,625 кв.м..................
Т.е. - наред със седемдесетте и петте си квадрата, при така обявените цени ние плащаме още близо 66 кв.м. общи части. Според собственото твърдение на селския бег, това е "има-няма 5% ОЧ"......И паркоместата, разбира се, са много и гратис!
"Насаааааааам, народеееееее!............."
................................................................
Който каже, че форумът не е весело място - май се е пообъркал winking smiley
Най-смешното, обаче, не е тъпанарският тарикатлък на изкопаемото - най-смешното е, че като нищо има хора, които все още се връзват на подобни "оферти" confused smiley
Re: Само за ъп-ери продавам: 400евро с идеалните части !!!
21-07-2009 - 10:32:35
Разбира се че думите ми са две - едната е за кликата на ъперите smiling smileysmiling smileysmiling smiley
Радвам се за изчислената от теб цена. Както вече споменах тя важи за кликата на ъперите smiling smiley Май и ти си от тях. За по-нормалните хора цената е под 50к евро, ама това както споменах е само на лични. От друга страна даже и общите части, балкони, и паркоместа си включил в 66-те квадрата.... добре смяташ. Явно си или брокер или строител. Бих се радвал, ако познатия ми вземе тези пари, но в края накраищата аз съм разумен човек и горе-долу знам, къде са нещата и накъде отиват. А те за съжаление на всички са далеч, доста далеч от 56250 smiling smiley за нормален по размер апартамент и за норамални места за паркиране, в краен квартал.
Хайде лек ден на всички.





Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2009-07-21 11:05 от kopan.
Re: Само за ъп-ери продавам: 400евро с идеалните части !!!
21-07-2009 - 11:03:53
kopan Написал:
-------------------------------------------------------
Радвам се за изчислената от теб цена. Както вече споменах тя важи за кликата на ъперите Май и ти си от тях. За по-нормалните хора цената е под 50к евро, ама това както споменах е само на лични.
.....................................................................................

Друже, след такова уличаване в лъжа, доброто възпитание изисква човек да се извини, да си вземе думите обратно и да спре с изявите си по темата.
Вместо това ти предпочиташ да продължиш, но не с контрааргументи, а с персоналните оценки /според тях аз съм от ъперите, а те не са "нормални" хора/. Твоя работа - явно това са представите ти за джентълменско поведение.
Само за протокола - дори при цена от 40 000 / 30% по-ниска от тази за ъперите, т.е. - за "нормални хора"/ - обявените 5% ОЧ никак не са 5%, а над 33%.......Т.е. - категорично излиза, че търсените от теб "нормални" клиенти задължително трябва да са глупаци, за да не съобразят това миризливо обстоятелство.
Е, извинявам се, че не съм такъв! Както правилно си забелязал - пресметнал съм точния характер на "деловото" ти предложение за около 20 секунди. Просто професионален навик, нищо повече. И категорично съм го класифицирал в графата "идиот се опитва да прекара идиоти".
Може и да не ти харесва, да ме наричаш както си искаш , оказвайки се без валидни аргументи, но това е положението. Съжалявам.
Re: Само за ъп-ери продавам: 400евро с идеалните части !!!
21-07-2009 - 11:12:14
40000/75=533 Хайде сега ти ми кажи от 400 до 533 включвайки 2 парко места по 15 квадрата колко прави smiling smiley



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2009-07-21 11:52 от kopan.
Re: Само за ъп-ери продавам: 400евро с идеалните части !!!
21-07-2009 - 11:23:38
kopan Написал:
-------------------------------------------------------
40000/75=533 Хайде сега ти ми кажи от 400 до 533
включвайки 2 парко места по 15 квадрата колко прави

................................................




Quote

по 3 паркоместа абсолютно безплатни

Време е да млъкнеш, селски хитрецо!
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход