Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

как да се отърва ,моля за съвет

Публикувано от obarkan 
Re: как да се отърва ,моля за съвет
23-06-2009 - 10:59:59
Мисля,че прекалявате в момента с 250-те евро.Зависи как ще се развие кризата,но за сега се вместваме в оптимистичния сценарий.
Re: как да се отърва ,моля за съвет
23-06-2009 - 13:44:23
obarkan Написал:
-------------------------------------------------------
> нов съм във форума ,но се нуждая от компетентното
> ви мнение ,дайте ми съвет ,изчетох почти всичко за
> пазара на имоти в софия ,да кажем,че съм наясно в
> някаква степенс.става въпрос за следното -имам
> жилище епк във военния блок първия като се слезе
> от цариградско шосе,
в дружба 2 100 кв с.м с
> тераса усвоена с добре направен навес
> и50квс.мАпартамента е сравнително нов от 1997
> година,искам да го продам и да си купя нещо
> поз-малко в приличен квартала,знам ,че дружба 2 е
> един от найз-лошите в екологично отношение
> квартали и изобщо ще ви бъда благодарен ако ми
> дадете професионален съвет момента подходящ ли е
> и на каква сума мога да да го обявя и дали си
> струва сега на този етап да го продавам ,за да си
> купя нещо читаво или да изчакам ,много се
> колебая,самия апартамент не никак лош,но
> изискването на сина ми еза екологично поз-прилична
> среда , а такава не знам има ли в дружба 2 и кой
> друг квартала също така да изберем ,за да е
> наистина пос.чисто като въздух благодаря
> предварително на всички ,които ще ми пишат ,за да
> взема някакво решение
Ако съдя по тези думи Дружба2 е по-ниско от Цариградско шосе в началото си, т.е. във втора част. В края, където е пета част, квартала и шосето са на едно ниво, т.е. не може да се каже, че се слиза. Имам и предположение кой е блока, но щом човекът не е пожелал да конкретизира, няма да го споделям засега. Смятам, че е във втора част на Дружба2, т.е. номерата с 200.


КОГАТО КАРТАТА И ТЕРЕНЪТ НЕ СЪВПАДАТ, ВЯРВАЙТЕ НА ТЕРЕНА.
Стара военна аксиома
Re: как да се отърва ,моля за съвет
23-06-2009 - 13:50:46
Човекът иска да купи 50 кв.м в екологичен квартал на София.

Остава да споменеш и квартала, щото аз като един вехт брокер се не сещам!

Това беше шега, по принцип Дружба е в ниската част на града и е доста мъгливо през калния сезон и доста задушно през прашния сезон.

Т.е. идеята ти е добра, но пък що не послушаш съфорумците, що не си продадеш колата и след месец два да му купиш на сина Хапартамента в екологичния квартал.

Ако нещо не стане, пиши пак тук във форума, ако апартаментите не са станали по два за левче, все ще измислят нещо друго форумистите...нЕма начин да не са ти от полза :}
Re: как да се отърва ,моля за съвет
23-06-2009 - 13:59:01
много благодаря за изключително полезните мнения,апартамента ми е на втори етаж ,южен изцяло и вътрешен ,дотук добре ,но пусто това чувство ,че слизам и се потапям в началото като в дупка не ми дава спокойствие,възможно е и аз вече подведен от сина ми да си внушавам опасност повече от реалната ситуация,купили сме го пак навремето нов от по-изгодната цена ,не че ми ебило любимо място ,но сами разбирате да се впускам сега пък в авантюра ,ако не еобоснована пак си е страшно ,напарво съм си объркан,чи исе побърках да споделя от факта ,че сякаш и тези високи блокове са като криви и това допълнително ме навява на мисълта за здравината при тези и земетресения .ей такива са ми общо взето мислите ,но искам и реално да си създам представа наистина ли да се надявам от тази продажба да купя по-добро или само с мечтите ще си остана ,че иядове мога сда си докарам на главаат ,а иначе знам все пак кои са добрите местна пв софия ,ама къде изобщо мога да се прецеля ,май в южните райони пак на най-лошите места .благодаря ви отново за последващи мнения и евентуално и за връзка с врял и кипял брокер на място ,за да се действа.
Re: как да се отърва ,моля за съвет
23-06-2009 - 15:59:31
Здравей!
Пазарната ситуация е сложна, но това не значи, че трябва да стоиш и гледаш. В твоят случай движението на цените не е фатално, а още по-малко трябва да си уплашен, защото ти продаваш един апартамент, за да купиш друг. При повишаващи се цени на имотите, след продажбата, парите започват да намаляват покупателната си способност и трябва да бързаш. При такава ситуация, брокерите с мазна усмивка съветваха "Купи сега, че утре няма да ти стигнат", предвкусвайки комисионната си. Характерното беше, че трудно се купуваше, защото всичко се разпродаваше още на идея. Обявите бяха малко, а до пазарлък почти не се стигаше.
При днешната ситуация обаче, нещата са обратно. Сега трудно се продава, цените падат, обявите "продава" и "отдава под наем" се увеличават. Една продажба сега, би ти донесла средства, с които по-късно да купиш по-доброто жилище. (Това на брокерски език се нарича "по два за лев"winking smiley Трудното сега е да продадеш, защото купувачите са кът и чакат съществено намаляване на цените. Трудно, всъщност е меко казано. Брокерите знаят най-добре какво е... :] Ореваха орталъка, че видиш ли хоп, и пазарът изведнъж ще се обърне, защото някои (я руснаци, я англичани, я евреи, я арабски шейхове) са се наредили по опашки за визи, да изкупят всичко в прешъс луксозната чалгаджийница тук, незнайно защо наречена държава. Сякаш пазарът е заек, който аха и ще се шмугне в храстите. Плашат клиентите си с дядо торбалан, защото това им е образУванието. Те друго не могат. 5-6 години това са правили. Как сега да очакваме любезно да съдействат?! А пазарът ежедневно доказва обратното на това, което те плашат. В момента масово англичаните разпродават имотите и колите си на половин цена. Същите, които купуваха "на далавера" и които носят част от вината за балона на имотите. Достатъчно ти е да прочетеш някоя страница от темата "Преглед на печата 2", за да ти стане ясно.

Ето и моят съвет: Оцени си имота според средните цени за района, извади 10% и публикувай обяви. Задължително публикувай снимки. Хубави снимки, а не както брокерите ги плющят, и това наричат "реклама". В обявите отбележи, че квадратурата е ЧИСТА ЖИЛИЩНА ПЛОЩ. Публикувай обявите сам, без агенция, защото това се цени от купувачите. Пиши и, че продава частно лице. Купувачите предпочитат да се пазарят директно с продавача, а не някакъв нещастник да им обяснява как неможело да се смъква цената и затова да му плащат комисион, "защитавайки интересите и на двете страни". В обявата пиши повечко информация за имота (маза, таван, състояние на Ел. и ВиК инсталацията и т.н.), но си спести малко плюсове за пазарлъка. Бъди готов да се пазариш, но не продавай на всяка цена. Пазарлъка е неизменна част от всяка сделка. Тогава е времето да контрираш с плюсовете на имота. Не на последно място, отпечатай обяви и залепи на своя, както и на съседните входове и блокове. Много често купувачите са там, защото решават да купят за децата си и желаят те да са наблизо. Намери си и адвокат, който да удари рамо с договора и всички юридически неща, и реално ще защити интересите ти. Определено той ще си заслужи парите. Коригирай периодично цената според пазара, но винаги бъди с една идея по-ниско.
Ако свършиш всичко дотук, ще си направил повече за продажбата от която и да е АНИ, но ще си си спестил комисиона. Твоят и на купувача. Това ще привлече купувачи.
Вероятно ще те търсят брокери от АНИ, да продадеш "есклузив" чрез тях. Аз бих им теглил една "ол инклузив"...
Re: как да се отърва ,моля за съвет
23-06-2009 - 16:39:21
Вариантите са два -

1. Вариант 1 - последвай съвета на Scyther, можеш да почнеш да се подстригваш сам, да садиш домати на балкона и да събираш реколтата, да гледаш шаран за Никулден и прасе за Коледа, жена ти да си маха сама космите от краката и да си шие сама тоалетчетата и др.дреболии, от които можеш да спестиш още някой лев , да не даваш пари на алчните брокери и да си купиш още някой квадрат отгоре, дай боже!smiling smiley

2. Вариант 2 - пиша го като втора възможност, за да не ме заклеймят съфорумците, че пак гоня интереса си, разпитай познати и роднини, вероятно след като си чел този форум ще останеш учуден, но някои от тях биха ти препоръчали някоя агенция, от която са останали доволни. smiling smiley
Re: как да се отърва ,моля за съвет
23-06-2009 - 16:53:56
И ако вземе, и сам да си бърше задника, и да си реже ноктите с нокторезачка, съвсем ще я втаса като Scyther.
То ама много сложна работа да направи една обява и да я копира на 5 входа, и да пусне в 2-3 сайта такава... Брокер с вишу "филология" трябва! Вишу и агенция, фрашкана с безработни "експерти"!
smoking smiley



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2009-06-23 16:57 от Scyther.
Re: как да се отърва ,моля за съвет
23-06-2009 - 17:01:26
по-скоро трябва един Скитер с вишу по философия,

пробвай с обявата, ако не стане, питай пак "вишуто по философия", ще измъдри нещо друго, ако не стане, пробвай с агенция, те не го мислят тепърва.

Моят съвет е през свободното си време да пробваш да лепиш обяви и там където търсиш имот, щото като бръкнеш в интернет да търсиш, все на алчни брокери кръвопийци ще попадаш.

Доколкото разбирам, целта ти не е да се отървеш от дома си, а да го смениш. smiling smiley
Re: как да се отърва ,моля за съвет
23-06-2009 - 17:17:32
Титаник е строен от професионалисти, а ковчегът на Ной - от аматьори. *huh*
Re: как да се отърва ,моля за съвет
23-06-2009 - 17:20:51
Нищо не пречи да си пускаш сам обяви И да ползваш и брокер(и).
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход