Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

България <-> Латвия ?!?

Публикувано от greenbul 
Re: България <-> Латвия ?!?
14-06-2009 - 21:35:50
Наскоро Global Рroperty Guide публикува статистиката, според която недвижимите имоти в Латвия са поевтинели за година с около 40 процента и така страната е лидер по спад на цените в целия свят.

eye popping smiley eye popping smiley eye popping smiley eye popping smiley eye popping smiley

Стига бе. Как така от първо място по растеж изведнъж на първо място по спад.
А какво иде в България, която само година по-късно измести Латвия от първото място по растеж. Вероятно и тук след година ще сме први по спад ...
Tod
Re: България <-> Латвия ?!?
14-06-2009 - 21:57:33
Амми - че ние винаги сме първи, но понеже сме скромни не си го признаваме.

Я виж банера по-долу на тази страница - тези имоти колко добре звучат:
1. Люлин център
2. До Била
3. До Метро
4. Само за 570 еврака (със сигурност ще кандиса и на 500 само да има сделка)

Някой да помни такова нещо как вървеше преди няма и годинка? 1300 - 1400 евро - най-малко.

Та кой е шампиона по срив?
Латвия да имат да взимат!

И още ние не сме се развихрили.
Ами ако фалира само една банка и това ми население хукне да си тегли депозитите.
Ами като вземат банките да вадят апартаментите дето ги задържат.
Ами като (ако) отвържат левчето от еврото...
Амо като...
Ами като...



clap: Който не е продал - все още не е закъснял. Който продаде СЕГА - догодина ще си купи ДВА! *ok*

*book* Ето ви всеприетите ценообразуващи формули:

1. Средна заплата - квадратен метър.
Ако средната заплата за региона е 250 евро, то един апартамент с реални 100кв трябва да е 25 000 евро.

2. 8-10 годишен наем.
Ако средният наем на 100кв е 250 евро, то за 9 години ще генерира 27 000 евро. Махаме ремонти и паузи между наематели - слиза под 25 000.

Това са формули за нормални апартаменти с инфраструктура, отстояния, разположение, напълно завършени и за реални квадратури.
Важи за времена без пренасищане на пазара, без кризи и дефлации - при пренасищане, кризи и дефлации цените са много по-надолу от тези!
Всичко останало е лудост и следствие от лудостта!
Re: България <-> Латвия ?!?
15-06-2009 - 10:10:14
Дали ще се смени курсът или ще се орежат заплатите, разлика голяма за имотите няма. Какво значение има например дали ще ти намалят два пъти заплатата или ще ти вдигнат 2 пъти еврото. Латвия не са по-зле от нас. Техния БВП на галва от населението е с 30-40% над този в България. Те просто хронологически надуха балона преди нас и сега там виждаме последствията, които ще дойдат при нас след година.
Re: България <-> Латвия ?!?
15-06-2009 - 10:29:49
greenbul Написал:
-------------------------------------------------------
> Латвия не са по-зле от нас. Техния БВП на галва от
> населението е с 30-40% над този в България. Те
> просто хронологически надуха балона преди нас и
> сега там виждаме последствията, които ще дойдат
> при нас след година.

хахахахахахаха........... Това сигурно само ти и група латвийски учени си го мислите! Латвийците са най-прегрялата икономика от цяла Европа.....





Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-06-15 10:36 от dr. Нouse.
Re: България <-> Латвия ?!?
15-06-2009 - 10:59:31
Латвия е по-напред от нас в доста отношения, най-простият пример, който greenbul ти е дал е за БВП на глава от населението - виж сам: GDP per capita - 2008

Много ми е интересно защо смяташ, че "Латвийците са най-прегрялата икономика от цяла Европа"? Дай някакви статистически данни за това ...
Re: България <-> Латвия ?!?
15-06-2009 - 11:03:46
Matador Написал:
-------------------------------------------------------
> Латвия е по-напред от нас в доста отношения,
> най-простият пример, който greenbul ти е дал е за
> БВП на глава от населението - виж сам: GDP per
> capita - 2008
>
> Много ми е интересно защо смяташ, че "Латвийците
> са най-прегрялата икономика от цяла Европа"? Дай
> някакви статистически данни за това ...

ами просто сравнение на изчислените проценти на прегряване:



Като ги гледаш червеничкото колко голямо ти се вижда - колкото зеленичкото ли?
Да не ти предпиша очен преглед пък на тебе? :]

Латвия била по-напред - така е! В балона е доста по-напред... а бвп-то какво общо има с прегряването? Или като е по-голям бвп - значи че по-малко е прегряването? :]



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2009-06-15 11:06 от dr. Нouse.
Re: България <-> Латвия ?!?
15-06-2009 - 13:35:14
Кво стана бе бвп-умници? що млъкнахте>>>
Re: България <-> Латвия ?!?
15-06-2009 - 13:43:45
Невидимко Написал:
-------------------------------------------------------
> Щото хората разбраха, че спор с пундивци, камита,
> оунъри, ивановци и турбозоли е напълно безмислен.

Ти си по-глупав....... те поне разбраха че срещу факти не се рита...... ще мине време и ти ще узрееш, не бой се winking smiley
коментара ми беше очевадно саркастичен, ама ти и това не вдяна........ а няма кой да ти подскаже...... язък



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-06-15 13:44 от dr. Нouse.
Re: България <-> Латвия ?!?
15-06-2009 - 14:19:29
А бе, другарю Julius какво се мъчиш да ни убедиш , с достоверното ти и професионално подбрано инфо? Балона им бил по надут, икономиката им била най-прегряла...
В момента съм в Латвия. От една седмица я обикалям - туристически.
Цени на храни и бензини, като в БГ. На имотите също, поне по рекламните пана... Кола под 10 години е чудо да срещнеш, но съм виждал! Боклуци няма! Пътищата им прекрасни, а дупки няма!
Както и да го погледнеш - Европа е!
А нас твоите другари все към Анадола ни бутат.

Искам да живея добре в Родината си и децата ми да живеят в нея, а не да бягат навън!
Какво правят другарите ти със 70% (10%ДОД+40%ДОО+20%ДДС ) удържани данъци от редовия данъкоплатец?
Какво има направено?
Re: България <-> Латвия ?!?
15-06-2009 - 14:24:57
ахаааа... значи като няма дупки и икономиката им не била прегреля :} :} :} :} :}
ти си готов за нобелова награда по икономиак :] :} :] хахахаххаха
другарю Julius ??? никакъв другар не съм ти........
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход