Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Кеш и инфлация

Публикувано от Пламен Николов 
Re: Кеш и инфлация
08-06-2009 - 21:30:50

Току що се говорих с учителката ми по география-78 годишно бабе с бистър ум и хладен взор. Попитах я Черно море топло море ли е, както се твърди във форума. Отговорът бе:

Обясни му на тази шамандура мойто момче ( за нея съм си момче) определението за топли морета, а именно: "ТОПЛИ МОТЕТА СА ТЕЗИ, КОИТО НИКОГА НЕ ЗАМРЪЗВАТ"
Черно море има едно научно документирано масирано замръзване, 2 или 3 появи на локални ледени блокове или ледени каши откакто са започнати метеостатистиките и наблюденията т.е отпреди 100-на години. Един бог знае колко пъти е замръзвало преди това.

Re: Кеш и инфлация
08-06-2009 - 21:31:17
Пламен Николов Написал:
-------------------------------------------------------
> Нищо няма да се случи на банковата система. Ако
> хората решат да си ги теглят, банката ще хлопне
> кепенци и кешовиците-депозитари ще пийнат айран
> без мляко. То в света няма банка която да издържи
> теглене на всички депозити. Което не е нещо
> страшно - поне не виждам смисъл всички да си
> теглят парите. Ако имаш какво да ги правиш добре,
> иначе да ги държиш под дюшека само ще ти убиват .


Много сладко си спинкам даже, нека да си ми убиват. Чувствам се като чичо Скруч...
Що не си кажеш направо да ти купя апартаментчето, а?



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2009-06-08 21:38 от Scyther.
Re: Кеш и инфлация
08-06-2009 - 21:34:54
По тази логика Вие, другарю, защо Ви да се занимавате с цените като знаете, че не може да им влияете? Май Ви се иска, но...

Тук говорим за хипотези и се опитваме да предвидим какво ще се случи. Някои неща вече са ясни - като Сънито например, но аз там интереси нямам и ми е все едно :]
Re: Кеш и инфлация
08-06-2009 - 21:44:14
Незнам какво ще го правят това съни ако не построят завод наблизо smiling smiley
Re: Кеш и инфлация
08-06-2009 - 21:51:03
То Асен и за златото викаше да го шортваме, че ще капне на $350-400, па тя ква стана, само дето си продадох трите вагона ми добре че лонгвах няколко кораба със сребро. Миналата седмица добри пари ми дадоха едни мучачоси от Аржентина, да са живи и здрави. Това в рамките на майтапа чета Ви всички, действително тази тема ме върна няколко години назад (доброто старо качество), тогава наистина беше доста интересно тук благодарени на доста хора, които мигрираха към други форуми. Жалко ! А за евро/ долар (вечната тема), всички в момента са тотално объркани и сносен съвет едва ли някой би могъл да даде. И на доларжиите и на евристите (какви думи само) доводите им са достатъчно основателни. Прочиташ анализ на някъква банка дето е на лонг по еврото и вроде всичко си пасва - прави са така ще стане, на другият ден некви си други викат за долара и мотивите им и те железни. Минават още два дни и какво да видим всичко се обърнало с точност до наоборот. По-рано си мислех, че когато си решат американците, независимо от боксуващите напоследък икономически механизми и здрав разум, тогава и ще го сринат долара а сега започвам да мисля, че не те ще решават а китайците ще го решат за тях и техния долар. Това е добре за долара въпреки че аз почти избягах на другия бряг, за сега Китай наистина искренно е заинтересуван от силния долар а не като лицемерът Буш, който винаги, когато декларираше че Америка е заинтересувана във силния долар той се сриваше все повече и повече.

_________________
Re: Кеш и инфлация
08-06-2009 - 22:23:54
Я кажи накакъв адрес си спинкаш, че тука едни момчета се интересуват winking smiley.
Иначе не ми се ще да си продам апартаментчето - после къде ще живея? Едно време го купих за 11 000$, после стана кам 90 000 Евро, сега трябва да е към 50 000. А то едно и също, чудя му се просто - нито е по-ново, нито е по-хубаво, ама разни хора по разно време му определят цената. Ама не се продаваsad smiley. И 1 000 000 да стане и 1 000 да стане, кво да правя, трябва някъде да се спи. Та толкова господа кешовици.
Между другото темата беше не какво ще правим при инфлация при нас, а какво ще правим при световна инфлация. това за много хора е нещо немислимо - американците май не са виждали такова нещо, а германците май за последен път са го гледали къде 1920 година.
Та ако бензина стане 150$ литъра, а хляба 15 Евро бройката, ние с нашия мизерен кеш къв ще го дириме???
Па дали лева ще е вързан за еврото или за т..ите на мин. Орешарски все тая
Очаквам и коментара на Асен, че той много ги разбира "хамериканските" работи winking smiley



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-06-08 22:27 от Пламен Николов.
Re: Кеш и инфлация
08-06-2009 - 23:14:21
Та ако бензина стане 150$ литъра, а хляба 15 Евро бройката, ние с нашия мизерен кеш къв ще го дириме???
......................................................................................

Да си чувал, че в историята освен кризи и революции има?

Дори и робът, модерният роб има някакъв праг на търпимост. Прекрачат ли го господарите и започват бунтовете.
Това важи и за нас българите, въпреки овчия ни нрав и столетния опит под разни "присъствия".

Така че аз залагам при твоята хипотеза на "световна" революция, съответно нашенска имитация в частност и осъществени ме1ти на всички правоверни коминтерновци,болшевики, ленинци и сталинисти. Асен да казва има ли фючърси и опции за тва нещо да играя.
Re: Кеш и инфлация
08-06-2009 - 23:47:44
Пламен Николов Написал:
-------------------------------------------------------
> Та ако бензина стане 150$ литъра, а хляба 15 Евро
> бройката, ние с нашия мизерен кеш къв ще го
> дириме???

Ще плющим биг мак меню с голяма кола за 3 рубли.
Re: Кеш и инфлация
09-06-2009 - 00:14:29

Пламен Николов написал:

> Я кажи на какъв адрес си спинкаш................................................
........................очаквам коментара на Асен.....................................<

Тук , доколкото разбирам,( аз съм тук съм само за сеира, не съм икономист)
дискусията е между кешовци, ипотекари , брокери и строители..

Пламен Николов, ако се съди от поста му, е към фондацията " Родна стряха" . Участниците от тази фондация са със статута на сеирджийте, т.е нашия...
Това, че не продаваш гарсониера дори за 1 000 000 евро, защото ще хванеш синузит след това като спиш на пейката, не значи че гарсониерата струва 1000 000 евро.
Re: Кеш и инфлация
09-06-2009 - 00:20:51
:} Добра тема и много свежи постове *yes* *beer*
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход