Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Кеш и инфлация

Публикувано от Пламен Николов 
Re: Кеш и инфлация
08-06-2009 - 18:18:10
Scyther Написал:
-------------------------------------------------------
> Сега ти ше ме прощаваш, ама си в голеееема грешка.
> Всичките ми познати, които са "инвестирали" в
> апартаменти за синовете "един ден да имат", са или
> бивши собственици на земите и са ги "обещетили" с
> апартаменти, или са "инвестирали" с пари, които не
> са техни, вярвайки в перпетуум-мобилето, че наемът
> ще погасява заема форевър и един красив ден след
> 25-30 години ще са на далаверка. Сега половината
> ги продават, защото "много вдигнаха лихвите", или
> защото "сина нещо закъсал и дължи пари".
> Останалата половина продължава да плаща вноските
> си. Засега.
> А ти наистина ли вярваш, че никой не продава? Щото
> следя обявите и намаляват единствено цените
> обратнопропорционално на обявите.
>
>
> "Ледът се пропука, господа съдебни заседатели!
> Ледът се пропука!"
> Остап Бендер


Напротив, народът ОБЯВЯВА, но не продава. Продават малцина, защото точно толкова са тези, които купуват. И те купуват, не защото е евтино, а защото имат нужда. А тези, които Не купуват е не защото цените не са под 250 евро на квадрат, както казва мечтателят Тод, а защото падат - независимо дали е бавно или бързо.
Купувачите са малко, когато цените падат и са много, когато цените се вдигат. Факт.

А огромна част от тези, които продават са хора, изхвърлили се я в цена, я в квадратура, повечето от тях ще купят по-малък и по-евтин имот, а няма да оставят кеша да го яде инфлацията или тъщата. Вервай ми, и аз познавам много такива...

Всъщност, ако искаш ми вЕрвай...





Редактиран 3 път(и).Последна редакция на 2009-06-08 18:20 от optimistko.
Re: Кеш и инфлация
08-06-2009 - 18:25:15
Ами щом ще се стискат ако ще и да карат на хляб и вода аз съм спокоен за банките. И да не ревът по форумите за лихвите ако можеше щеше да екстра smiling smiley
Re: Кеш и инфлация
08-06-2009 - 18:25:20

Муза написала:

> Пламене, ще бъдат прецакани всички в БГ....... ...
............мен лично не ме радва този срив.....и т.н.т <

Милата Муза пак мисли за всички. Колко хубаво би било всички да са добре...
Мила ми Муза, в джунглата не може всички да са добре. Ако лъвът е сит , антилопата е дала фира, ако антилопата припка щастлива , лъвът може да даде фира, ако не може да я стигне защото му тежи ЕГН-то...
Правителствата и парламентите са тези, които трябва осигурят на едно общество да живее и да се развива нормално, а не криминално по законите на джунглата. От всички соц страни (без СССР) само в БГ прехода се криминализира на 100 %.
В нито една страна не е крадено толкова много от фондове , които трябваше да създадат производсвена база, колкото се краде в БГ. Мой познат германец се изцъкли като видя суперкичозния , олигавен в непотребен лукс дворец "Дюни" на юг от Созопол. Човечеца попита кой милиардер го е построил. Обясних му набързо че "милиардера'" е един изрод , който го е построил с неговите (на германеца ) пари.... Това явно му дойде много на човечеца , защото доби вид на германски ефрейтор от пролетта на 1945-та година.
След толкова много крадене, не може да няма срив. Единственото , което работи в БГ е зърнопроизводството, защото се поддава на машинна обработка и затова все още БГ съществува.
Катастрофа ще бъде да се даде държавна помощ за довършване на закъсали строежи.
Първо, защото дори и да се довършат, не виждам кой ще дойде да купува при положение че в Прага цените са същите , а в Будапеща дори по-ниски...
...и второ- един господ знае колко пари ще бъдат надписани и откраднати от тази помощ от скотовете около и във властта
Колколкото по-зле за строителството , толкова по-добре за БГ !!!!!
Туморът трябва да е реже навреме, така поне казва моят приятел д-р Менгеле.

Другото са лакърдии около басейна с форма на тоалетно биде в Сънито, съзерцавайки шведските нянки-Ванката май им викаше монокини...
Re: Кеш и инфлация
08-06-2009 - 18:25:57
За първи път чувам за някаква война "кешовици" срещу "собственици"...аз от кои трябва да съм нямам представа! Мисля, че хората които имат пари в брой а не разполагат с имот са...много малко! Може би има противоборство между хората, които знаят цената на парите и тези, които са обърнали всичко в имоти...

П.П. От къде излезе този термин "кешовик"...
Re: Кеш и инфлация
08-06-2009 - 18:27:14
Реалните цени в момента не ги знаем нито вие нито аз , защото за реална сделка се договарят купувача и продавача - отсъпките които съм чувал са около 30 %
има апартаменти които се влачат като оферти от септември -октомври миналата година - продавачите виждаики ситуацията са много сговорчиви
проблема сега е че палачинката се обърна и купувачите се държат като ущипани моми......и ще е така защото купувача знае- времето работи в негова полза - утре имотите ще са по евтини
Re: Кеш и инфлация
08-06-2009 - 18:56:50
първо,нещо за което писах и преди година-по времето на виденов НЯМАШЕ ИНФЛАЦИЯ,А ИМАШЕ ДЕФЛАЦИЯ!!!!!!!!!
тва,което се учи в унссто е пълна глупост.инфлацията беше в лева и беше заради девалвирането му,но ако се сметне девалвацията в инфлацията,реално в бг имаше убийствена дефлация.и това най лесно се вижда,ако имотите се пресметнат в долари-те паднаха драстично.
за тва много хора в бгетовеицата бъркат,че при криза има висока инфлация....НЕ Е ТАКА!!!!!ОБРАТНОТО Е!!!!!!!!
винаги при рецесия има дефлация!ВИНАГИ!!!!хората нямат пари ,съответно не могат да пазаруват,никой не купува продукцията-цената й пада,с това фирми фалират и т.н.
в момента вече реално виждате дефлационните процеси в бг в следствие на кризата-всичко пада-имоти,коли,техника,ваканционни пакети,храна и т.н.
с други думи-който е в кеш е реално на печалба,че дори и под дюшека да си държи парите,а всички останали,които са инвестирали където и да е,в момента трупат загуби и ще продължават да трупат.
сънят на другаря иванов струва скъпо-всеки ден имотите му се обезценят,всяка сутрин се събужда по беден,отколкото вечерта,преди да си легне......
и тепърва се започва този процес в бг.ТОВА Е САМО НАЧАЛОТО!!!!!!!
поради масовата безработица,която се задава и намалянето на паричната маса в бг,много хора ще се върнат по селата,защото няма да имат друг избор.
семейната ферма-20 кокошки и 2 прасета отново ще стане на мода,която беше позабравена в последните години,поради безбожното задлъжняване на българия,което е на ниво ,все едно е прекарала десетгодишна война.
не трябва човек да е вундеркин,че да пресметне кво се задава-ако не можете да се досетите,просто си припомнете изсторията-ще стане абсолютно същото както при предишните матрьошки-отрелете един ден за спомени и си припомнете кво точно стана и се подгответе за абсолютно същото.
данске банк емитира дълг в левове на 10% ийлд(дивидент) за година,когато същото нещо в евро е към 3%.......
защо го направиха и дават 3 пъти повече ийлд,когато лева е вързан към еврото?
ами обяснението е едно-залагат,че борда ще падне.
дръжте си парите във валута,никакъв случай в левове и нищо друго.
нито злато,нито сребро,нито квито и да е активи в бг.абсолютно нищо не купувайте,ако имате възможност продайте квото имате,макар че вече е прекалено късно и няма да има кой да купи.
банкнотите в обръщение са намалели от близо 9 милиярда миналата година,до 7.7 милиарда днес.
по принцип трябва да е обратното-поради разрастването най вече на имотите,има произведена много повече продукция и съответно паричната маса в бг в момента трябва да е най 11 милиярда,а тя е едва 7.7 милиярда.
тва е нищо повече от паричен вакуум който ще обезцени всички активи в държавата на нива на паричната маса.
пешо е произвел 100 кила домати миналата година и туньо е имал 100 лева и му ги е купил.
пешо е доволен и тези сто лева ги е инвестирал за производсто на 200 кила домати,както е и тегил кредит за 100,който също ги е инвестирал за още 200 кила домати.
пешо вече има 400 кила домати,но туньо вече не само няма 400 лева да му ги купи,но и 100 лева няма.
колко струват 400 кила домати на пешо,ако в системата има само 50 лева?
кво се получава накрая-пешо миналата година е направил добри пари,но тази година не само е загубил всичко,но и допълнително дължи 100 лв на банката.....която ще му вземе и земята......
няма ли пари,той на банката дължи пари,а не домати.
абсолютно същото е и с икономиката ,колкото и страно да звучи...всичко е много по лесно,отколкото си мислите.
просто управляващите са малоумни аборигени и един аграр ще управлява държавата по добре от тях.колко пъти да повтарям,че УНСС е поточна линия за осъкатяване на мозъци???????
бг задлъжняваше в последните години много повече от ръста на БВП,отделно този ръст беше в тухли и бетон-нещо,което в бъдеще доходност не може да донесе,освен ако станишев не измисли начин да полива блоковете и те да раждат малки блокчета и тях да ги продава в чужбина.
задлъжняването довеждаше до наливане на парична маса-искров печатеше левчета за всяко евро,което влизаше в бгетовицата.разширяването на праичната маса доведе до бясна инфлация и мощни инвестиции-всичко скачаше и всеки гледаше да тегли заеми за да "НЕ ИЗПУСНЕ МОМЕНТА".....
сега паричната маса се изтегля,парите в обръщение съответно намалят пропорционално на намалянето на валутните резерви на бг,но има създаден продукт(главно имоти),които за да стоят на сегашните си цени изискват увеличаване на паричната маса със 50%,а не намаляне.
съответно се получава така,че другаря иванов не може да повярва,че не може да продаде един апартамент в софето за 500 евро,а миналата година същия го е продавал без проблем за 1100 евро....и се чуди защо,след като цената на застрояване е повече от тези 500 евро,като се брои и това,че е платил на някоя баба по 200 000евро за декъра земя,на която е строил и сега бабата си бие гъза у тавана от кеф,а другаря иванов банката му дища във врата.
строителя разбира от строителство,но не и от икономика....а това,че в момента имотите вече почват да струват по евтино от номинала за построяването им,това строителя не може да си го обясни защо става и смята,че е невъзможно така да продължава.......
и съответно днешните строители ще фалират по същия начин,както и фалираха колегите им преди 13 години.те тогава също останаха "изненадани"......
борда ще падне,това е неминуемо-никой няма да дава пари на станишев да продължава да си живее...така не става,никога не е ставало и никога няма да става.
наглостта да искаш пари от МВФ за да си поддържаш курса е равностойна на това,да отидеш в банката и да искаш 100 000 заем,защото иначе няма да можеш да им изплатиш заема от 50 000.
звучи ми като някоя мутра,която не може да си плаща вноската за мерцедеса и обвинява банката,че не иска да му даде повече заеми.
Re: Кеш и инфлация
08-06-2009 - 18:57:42
Scyther Написал:
-------------------------------------------------------
> Иванов, прав си, че нищо не може да се направи.
> Как мислиш, "инвеститор" ли е човек, купил на
> 1200-1500 евро/кв в Сл. Бряг и мечтаещ да продаде
> на 300 Е/кв с включени нощувка, гала вечеря, и
> коледна изнанада под възглавницата?
>
>
Че защо да продава? За да купи на тези цени значи е имал пари за купуване. Инвеститора купува парцел и го дава за обезщетение, сам строи или купува на ранен етап няколко апартамента и ги завършва. Апартаментите купени за 1500 си носят същите наеми, както когато са били купени, без значение дали има кой да ги купи сега. На Слънчев бряг никой, или само глупавите, са купували с надежда цените да скочат бързо, защото имаше много парцели за строителство. цените там са стабилни и с тенденция постоянно да се покачват, защото парцелите свършват. Естествено при лихви от 10% е било по-добре да си държиш парите в банка, но тези лихви са за 1-2 години, а апартамента за 200-300.


Re: Кеш и инфлация
08-06-2009 - 19:09:14
Абе Иванов, там не свършиха ли тия парцели бе smiling smiley До къде още ще се строи, гледай го тоя Слънчев бряг на какво е заприличал, някакъв кошмар е там...ама то всъщност строи ли се?
Re: Кеш и инфлация
08-06-2009 - 19:14:59
Кошмар е голям, пълно е с девойки, а аз съм със жената и щерката. Няма управия.

Има още малко парцели в Запад. То и Изток все си пуска, като брашнан чувал, уж няма пък излезе нещо. От миналата есен не е започван нов строеж/няколко малки по 2-3 хил.м2/. довършват се няколко големи комплекса от по 300-500 апартамента в запад. Тази есен също се надявам да не се започва нищо, за да могат да се продадат и завършат започнатите.
Re: Кеш и инфлация
08-06-2009 - 19:29:59
Иванов, не си ли идваш в повече понякога бе? Еех това Съни, обаче чух че идват супербогати Монголски инвеститори продали юртите си из степите по време на монголския имотен балон и сега идват да ги инвестират на сънито. ИМА НАДЕЖДА!!!

Не ме интересува има ли надежда или не, аз виждам какво има и това което има е добро, като минимум колкото миналата година. А ако говорим за надежда, нея я има не защото ще идват монголци, а защото още не е взето решение за построяване на ново топло море в Европа.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход