Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Кеш и инфлация

Публикувано от Пламен Николов 
Кеш и инфлация
08-06-2009 - 11:59:14
Другари кешовици, как ще я караме с инфлацията?
Факти - всеки който може печата пари. Българската банка слава богу не може. Тези пари в един прекрасен ден ще излязат на пазара и съответно цената им ще падне. Това иначе казано е инфлация. Инфлация ще се развихри не само в Зимбабве а и в САЩ и в Европа. Дълго време марката и долара гарантираха сигурност и спокойствие и всички смятахме че това ще продължава безкрай. Но последните статии (както и лихвите по депозитите) ме навеждат на мисълта, че скоро един хляб може да струва 10 Евро или 50$ и тогава за пореден път кешът ни ще се разтвори в небититето. Досега сме го гледали с левовия ни кеш, може да го видим и с евровия такъв.
Tod
Re: Кеш и инфлация
08-06-2009 - 12:10:23
Ами то и имотите са с такова бъдеще...
Тоест нямат такова - някой да може да гарантира стабилност там?... Сега трещи а какво ли е при една хипер инфлация - кой ще ти мисли за имоти?

Най - добре е човек да инвестира в нещо стабилно или да си купи нещо което в момента е изгодно.

clap: Който не е продал - все още не е закъснял. Който продаде СЕГА - догодина ще си купи ДВА! *ok*

*book* Ето ви всеприетите ценообразуващи формули:

1. Средна заплата - квадратен метър.
Ако средната заплата за региона е 250 евро, то един апартамент с реални 100кв трябва да е 25 000 евро.

2. 8-10 годишен наем.
Ако средният наем на 100кв е 250 евро, то за 9 години ще генерира 27 000 евро. Махаме ремонти и паузи между наематели - слиза под 25 000.

Това са формули за нормални апартаменти с инфраструктура, отстояния, разположение, напълно завършени и за реални квадратури.
Важи за времена без пренасищане на пазара, без кризи и дефлации - при пренасищане, кризи и дефлации цените са много по-надолу от тези!
Всичко останало е лудост и следствие от лудостта!
Re: Кеш и инфлация
08-06-2009 - 12:21:33
avatar
По-добре, дайте една анкета колко ще струва еврото, след отвързването на лева от него.

Навсякъде се шушука под сурдинка, че левът е силно надценен и следва да се обезцени в нивата между 2.50-4.50 лева за евро.

Не е случаен и натиска от страна на банките за превалутиране на левовите кредити в евро.

Та, като ще говорим за инфлация, нека да е в цифри!
Въпреки, че в момента си тече и дефлационен процес, ако се вярва на статистиката ни.
Re: Кеш и инфлация
08-06-2009 - 12:25:51
Пламен Николов Написал:
-------------------------------------------------------
> Другари кешовици, как ще я караме с инфлацията?
> Факти - всеки който може печата пари. Българската
> банка слава богу не може. Тези пари в един
> прекрасен ден ще излязат на пазара и съответно
> цената им ще падне. Това иначе казано е инфлация.
> Инфлация ще се развихри не само в Зимбабве а и в
> САЩ и в Европа. Дълго време марката и долара
> гарантираха сигурност и спокойствие и всички
> смятахме че това ще продължава безкрай. Но
> последните статии (както и лихвите по депозитите)
> ме навеждат на мисълта, че скоро един хляб може да
> струва 10 Евро или 50$ и тогава за пореден път
> кешът ни ще се разтвори в небититето. Досега сме
> го гледали с левовия ни кеш, може да го видим и с
> евровия такъв.


Пламене,

Първо ще ти издам тайната, че в условията на криза, инфлация няма, а има дефлация.
Второ - Всичката я е Мара втасала та сега и за еврото се притеснява а не за собствената си валута.
и трето: доларът може да се обезцени ако азиатците кажат (Китай и Япония) понеже те са основните кредитори на УСА. Ама не вярвам да стане тази работа щото и те самите доста са се набълбукали с долари.

Не съм икономист но така виждам нещата.

И аз ще ти задам един въпрос: Какво ще стане с цената на НИ ако кешът се разтвори в небитието както казваш? То сега никой не купува че пак има някакъв кеш, пък тогава съвсем всичко ще умре.

За еврото да ти кажа още нещо: ако то се обезцени всички държави от еврозоната имат готовност да се върнат към старата си валута и тогава ще се разбере кой болен кой здрав. Но наистина не ми се мисли какво следва когато левчето остане на произвола на пазара като практически нито политика имаме нито икономика.




Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-06-08 12:31 от Невидимко.
Re: Кеш и инфлация
08-06-2009 - 12:33:39
smiling smiley
Имам чувството, че колегата Пламен Николов го е подгонила мощна имотна дефлация!
Re: Кеш и инфлация
08-06-2009 - 12:34:33
avatar
hrabar Написал:
-------------------------------------------------------
> > Имам чувството, че колегата Пламен Николов го е
> подгонила мощна имотна дефлация!

Дефлорация?

Re: Кеш и инфлация
08-06-2009 - 12:40:55
Нормално е да се притеснявам за еврото. Ако отвържем лева, бедна ми е фантазията какъв ще бъде курса му. Най-вероятно ще видим курс без 'с' накрая winking smiley. Но и еврото го чака хиперинфлация. Германците печатат по един трилион на всеки три месеца. А не са само те. Да не останем с по 100 000 евра кеш, които да стигнат за боксониера в Ботунец. Не че някой ще я купи, ама... В зората на демокрацията имах към 14 000лв, колкото струваше едно двустайно панелче. Година по-късно нямах нито левчета, нито панелче. После нещата си дойдоха на мястото, ама си мисля, че човек да държи пари в кеш си е най-рисковано. Както се казва "Яж, пий и си носи новите дрехи". А и тези безумни лихви по депозитите - 10% и нагоре определено ме навеждат на някакви мисли. Някак не ми се вярва банката да иска да ме направи по-богат. Растат си банкови пирамиди ама с върха надолу. И колкото повече баламурници се качват на основата, толкова по-нестабилна става пирамидата.
Re: Кеш и инфлация
08-06-2009 - 12:48:10
Евро "печата" ли се? Знам само за Щатите, че са завъртели машината и сегашния курс е един голям балон. Има ли опасност за Еврото. Европа е в дефалционна криза и ако не се печата евро не виждам причина за притеснение.
Re: Кеш и инфлация
08-06-2009 - 12:54:05
Пламен Николов Написал:

> Германците печатат по един трилион на всеки три
> месеца.

Брей пък аз се чудя къде изчезна тоалетната хартия по магазините. Наш Пламен обаче разкри немците. (шегувам се)

ама ти откъде имаш тази ценна информация? Ако имаш роднинска връзка с Ангела Меркел или президента на ЕЦБ казвай щото сега е момента да кандърдисам жената да ходиме в Австралия.
Re: Кеш и инфлация
08-06-2009 - 12:56:35
По-големи дивотии скоро не бях чел : Купуваите сега имоти , че видите ли парите ви ще се обезценят ......Защо автора мисли така ? Набутваики кеша в тухли сигурно ще запази стоиноста си -така ли ?
Дори да има масова обезценка - по добре с 50 евро в джоба за хляб , отколкото 50 евро в бетон ..... *xxx*
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход