Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

продажба на нов панел

Публикувано от kristo_1972 
Re: продажба на нов панел
10-06-2009 - 12:36:31
nradev11 - извинявай докато съм писал моя пост е минал около час и половина - прекалено много работа имах, и сигурно през това време си направил промените smiling smiley

Камелия, за да си наясно имам точно 4 магазина в съсобственост със сестра ми, както и 2 апратамента....+ един неин.Сори от Младост съм та в момента метрото ме дразни, ама кво да правя като съм там 20години и си бях свикнал. Е да и около 5-7г съм живял на Гогол, и около 5 на Симеон, но никога не съм бил под наем!
А да щях да забравя вилата в любимото дефиле на продавачаsmiling smiley.
За да си по-наясно защо съм фиксирал 15 000 евро за един тотален ремонт ще ти кажа - защото се занимавам със строителни материали. Цените които съм фиксирал са точно тези. Ако случайно не вярваш виж да речем vidima.bg - на сайта има ЗАВОДСКИ цени.
Ако питаш кой ще даде 65000евро за коптора попитай колегата ти драгула той оценява на 900/1000 евро въпрсния 17годишен необитаван панел, строен по времето на западането на комунистическото строителство от СТРОИТЕЛНИ ВОЙСКИ. Това само по описанеи БЕЗ ДА ГО Е ВИЖДАЛ.
Разбира се сумата винаги може да бъде 3-4 пъти намалена, ако се закупят китайски боклуци от Практикер, но срокът на живота им е около 3-5 години, след което повтаряш отново цялата процедура.
ПП да ме извиняват брокерите, 80% от които са нормални хора и работят нормално. Примерно Алхимика, от който съм само с добри впечатление. Колкото и странно да е и от продавача, но на теб май ти е време да сменяш професията. Научи един източен език в 18-то или в читалище Хр. Ботев и стани туристически гид в Люлин. (за японците ЛЯО-ЛИН). Аааа да не забравя вземи и компаса с теб, че горкия вече май и комп няма от който да ни залива с мъдроста си.
Re: продажба на нов панел
10-06-2009 - 17:30:15
avatar
kopan Написал:
-------------------------------------------------------

> Камелия, за да си наясно имам точно 4 магазина в
> съсобственост със сестра ми, както и 2
> апратамента....+ един неин.Сори от Младост съм та
> в момента метрото ме дразни, ама кво да правя като
> съм там 20години и си бях свикнал. Е да и около
> 5-7г съм живял на Гогол, и около 5 на Симеон, но
> никога не съм бил под наем!
> А да щях да забравя вилата в любимото дефиле на
> продавача.
> За да си по-наясно защо съм фиксирал 15 000 евро
> за един тотален ремонт ще ти кажа - защото се
> занимавам със строителни материали. Цените които
> съм фиксирал са точно тези. Ако случайно не вярваш
> виж да речем vidima.bg - на сайта има ЗАВОДСКИ
> цени.
> Ако питаш кой ще даде 65000евро за коптора попитай
> колегата ти драгула той оценява на 900/1000 евро
> въпрсния 17годишен необитаван панел, строен по
> времето на западането на комунистическото
> строителство от СТРОИТЕЛНИ ВОЙСКИ. Това само по
> описанеи БЕЗ ДА ГО Е ВИЖДАЛ.
> Разбира се сумата винаги може да бъде 3-4 пъти
> намалена, ако се закупят китайски боклуци от
> Практикер, но срокът на живота им е около 3-5
> години, след което повтаряш отново цялата
> процедура.
> ПП да ме извиняват брокерите, 80% от които са
> нормални хора и работят нормално. Примерно
> Алхимика, от който съм само с добри впечатление.
> Колкото и странно да е и от продавача, но на теб
> май ти е време да сменяш професията. Научи един
> източен език в 18-то или в читалище Хр. Ботев и
> стани туристически гид в Люлин. (за японците
> ЛЯО-ЛИН). Аааа да не забравя вземи и компаса с
> теб, че горкия вече май и комп няма от който да ни
> залива с мъдроста си.

Вече съм наясно- "крупен собственик", който се изхвърля, та пушек се вдига. :} Тъй като и двамата не сме виждали жилището- ето ти още една гледна точка: Собственикът писа, че вътре са правени преустройства, апартаментът е изцяло довършен, което ще рече, че банята и WC са направени, чисто нови и неползвани. Ако можеш да обясниш защо трябва да ги изкъртиш, защо трябва да махнеш подовите настилки, ще ми е интересно да чуя. Защо да не освежиш и обзаведеш жилището и да го дадеш под наем за 250Е, а да се опитваш да правиш ремонт, който не би ти донесъл по- висок наем, тъй като класа на жилището не може да е друг- дори и златни кранчета в банята да сложиш?
Нека ти дам и аз съвет- Опитай се да не изпростяваш само защото някой не е съгласен с писанията ти. Опитай се да не се перчиш с неща, които много хора знаят..............като това, че връзкарите, служещи в ГУСВ, не ходеха по обектите. Та, ако си ходил, то не е било за друго, а да научиш занаят и да не останеш с основно образование. Ако не е така и си бил в щаба, ясно е защо приписваш панелното строителство на ГУСВ ............но е ясно и колко си запознат с видовете строителство :]

Мозъчните гънки не се виждат, ама като ги няма,си личи!

За прост човек и силен вятър, прегради няма ...
Re: продажба на нов панел
11-06-2009 - 00:04:26
Камелия пак не е разбрала за какво става дума.
Re: продажба на нов панел
11-06-2009 - 00:31:13
Лю Лин = Зелена гора

КОГАТО КАРТАТА И ТЕРЕНЪТ НЕ СЪВПАДАТ, ВЯРВАЙТЕ НА ТЕРЕНА.
Стара военна аксиома
Re: продажба на нов панел
11-06-2009 - 00:48:51
Търся си вила в Люлин,много е близо до София.
Re: продажба на нов панел
11-06-2009 - 07:13:56
dival Написал:
-------------------------------------------------------
> стига сте дрънкали глупости - какви 60 000 евро ви
> гонят за панел ?????????
> кои да ги извади да ги плати - 120 000 лева с 800
> лева заплата и без кредит ?
>

Що бе? Ще купува по-евтинка храна и ще спестява по 100 лв на месец. След 1200 месеца климизарника е негов. Какво са 100 години за българина, че за него до вчера 30 години кредит бяха, докато се обърнеш и си го платил :}
Re: продажба на нов панел
11-06-2009 - 10:50:36
Ех, Ками, Ками... кьорава си та две не виждаш "връзкар" съм го сложил в кавички. За твое сведение съм завършил 1 път ЕТУ-ЕС към ВМЕИ (още не го бяха преименували); и след това ТУ-ФКТТ. Не съм бил в щаба, а теглех кабели и копах канли за тях. Ей на даже и псевдонима ми е КОПАН Както и да е. Ако можеш да различиш КЕЧ от СВ може и да разбереш, кой какво и къде е строил. А и да ми кажеш, коя според теб държавна организация е строила 1992-1994-та панели, че наистина не знам - интересно ми е.
А сега по въпроса защо трябва да се прави ремонта. Като видна химичка, трябва да разбираш най-малкото от корозия и да можеш да ми отговориш на колко години трябва да се сменят поцинковани тръби. Освен това никъде не видях собственика да е писал ДОГРАМА, ИЗОЛАЦИЯ, НАСТИЛКИ. Къде видя баня - на теракот и фаянс? Аз лично видях само, че има някакво си преустройство. За последен път ще ти напиша - стойноста която съм ти дал е за ремонт средна ръка можеш да си провериш цените на материалите навсякъде. Даже и на този сайт има фирми.
Хайде лек ден и много сделки пожелавам. Наистина, от все сърце го пожелавам.
Re: продажба на нов панел
11-06-2009 - 12:37:25
avatar
kopan Написал:
-------------------------------------------------------
Ако можеш да различиш КЕЧ от СВ може и да
> разбереш, кой какво и къде е строил. А и да ми
> кажеш, коя според теб държавна организация е
> строила 1992-1994-та панели, че наистина не знам -
> интересно ми е.
> А сега по въпроса защо трябва да се прави ремонта.
> Като видна химичка, трябва да разбираш най-малкото
> от корозия и да можеш да ми отговориш на колко
> години трябва да се сменят поцинковани тръби.
> Освен това никъде не видях собственика да е писал
> ДОГРАМА, ИЗОЛАЦИЯ, НАСТИЛКИ. Къде видя баня - на
> теракот и фаянс? Аз лично видях само, че има
> някакво си преустройство. За последен път ще ти
> напиша - стойноста която съм ти дал е за ремонт
> средна ръка можеш да си провериш цените на
> материалите навсякъде. Даже и на този сайт има
> фирми.
> Хайде лек ден и много сделки пожелавам. Наистина,
> от все сърце го пожелавам.


Ще отмина заяжданията ти, само ще ти кажа, че смяната на вертикален щранг струва 150лв.В двустайните, строени от ДК-2 след 1980г. има по един в апартамент. С това отговарям и на въпросът ти кой строеше панелите- домостроителните комбинати. Бяха два, доколкото си спомням Костов ги приватизира около 1999г. Това, че за теб изразът " правени са преустройства и трябва само освежаване" е равнозначен на "шпакловка, замазка и тапа", ме изумява. В ония времена имаше БДС, според което в кухнята имаш долни и горни шкафове с вградена мивка. Санитарен фаянс в банята, както и подови настилки.
А разлика между КЕЧ и ГУСВ правя........... smiling smiley

Мозъчните гънки не се виждат, ама като ги няма,си личи!

За прост човек и силен вятър, прегради няма ...
Re: продажба на нов панел
11-06-2009 - 13:51:16
dival Написал:
> > стига сте дрънкали глупости - какви 60 000 евро ви гонят за панел ?????????
> > кои да ги извади да ги плати - 120 000 лева с 800 лева заплата и без кредит ?

greenbul Написал:
> Що бе? Ще купува по-евтинка храна и ще спестява по 100 лв на месец.
> След 1200 месеца климизарника е негов. Какво са 100 години за българина

Нали е наш човек, уредих му един заем във френската банка smiling smiley
Даваме му 100 000 лева с фиксирана лихва 8% за 50 години.
Общо за 50 години ще внесе 407523 лева.
Месечната му вноска ще е само 679 лева.
Стигат му 121 лева на месец за ядене. Дрехи нали си има smiling smiley
Re: продажба на нов панел
11-06-2009 - 14:30:11
> Ще отмина заяжданията ти, само ще ти кажа, че
> смяната на вертикален щранг струва 150лв.В
> двустайните, строени от ДК-2 след 1980г. има по
> един в апартамент. С това отговарям и на въпросът
> ти кой строеше панелите- домостроителните
> комбинати. Бяха два, доколкото си спомням Костов
> ги приватизира около 1999г. Това, че за теб
> изразът " правени са преустройства и трябва само
> освежаване" е равнозначен на "шпакловка, замазка и
> тапа", ме изумява. В ония времена имаше БДС,
> според което в кухнята имаш долни и горни шкафове
> с вградена мивка. Санитарен фаянс в банята, както
> и подови настилки.
> А разлика между КЕЧ и ГУСВ правя...........
>
1. Елементарна сметка 150лв топла вода и 150 студена вода или 150 за двете? Освен това тази цифра която даваш е за ВЕРТИКАЛЕН ЩРАНГ . Айде сега ми кажи и колко е разводката, тъй като някак не върви да смениш вертикалния, а хоризонталния в апартамента да не сменяш. Хайде сега ми кажи и ако в мазетата не е сменен хоризонталния щранг, колко ще струва. Тъййй стигнахем до парното. То да не би да е правено с някакви по-дълготрайни тръби? Може би са медни или месеингови? хайде сега кажи, че в 1 апартамент има 1 щранг. Нещо си в грешка. Аз лично се сещам за следните 1. Вода 2 Парно в банята 3 Парно в 2 стаи (може да се мине с 1 щранг). А в горната сметка съм забравил даже, че трябва да подмениш ламаринените радиатори, не че не са хубави ... ама 17 години.
2. Сега да те питам: В КОИ ВРЕМЕНА??? Говорим за 1992-1994 ти ми разправяш за 1980 нещо малко се разминаваме.
Хм и оеще нещо - не съм стр. инж., за това единственото което намерих за Домостроителните Комбинати е следното :
[bg.wikipedia.org]
Малко извадки:
.....към края на 80-те години на ХХ век на територията на България са функционирали 30 домостроителни комбината (ДК), произвеждащи елементи за сгради по различни номенклатури.
.....ликвидирането на едропанелното строителство в България през първата половина на 90-те години
Опс ДК какво точно произвеждаше - панелите или блоковете?
3. Не те питам за разликата между КЕЧ-а и ГУСВ, а между КЕЧ-а и СВ. ГУСВ, драга, е държавна фирма остатък от СВ. СВ(Строителни Войски) беше държавно строително предприятие на пряко подчинение на Министерството на Териториалното Развитие и Благоустроиството. В него по зла участ се пращаха цигани, турци, и неудобни дългокоси хипари. КЕЧ-а (Квартирно Експлоатационни Части)за разлика от него бе подчинено на Военното Министерство. В СВ и КЕЧ служеха войници, но едните бяха специализирани в гражданско стротелство, другите (КЕЧ) във военно.
Всъщност няма значение дали е било строено от СВ, ДК или ГБС, или който и да е. Факта е че началото на 90-хората работеха през куп за грош, заради мизерни заплати и още по-мизерни условия на труд. Точно тогава по мои наблюдения са най-калпавите панелки. Разбира се нямам нищо против това кото е правено 60-те 70 и до средата на 80-те. Принципно нямам дори противоречие с теб относно принципните предимства на панела като структура устойчва на земетръс и прочее.

Последно :
Шпакловка, замазка и тапа е 100% по-добро от къртене на полу-паднала мазлилка и правене на нова полипропиленова или полиетиленова инсталация. Надявам се, че като химичка няма да почнеш да ми изтъкваш предимствата на поцинкованите тръби.

ПП наистина не знам, може пък панела да е наистина отремонтиран и да му трябва една боя циклене на паркета и тапети. Тогава обаче по брокерски тертип щеше да пише абсолютно всички плюсове, а не ИМА НЯКОИ ДОБРИ ПОДОБРЕНИЯ - примерно кухнята на остъклен с винкел балкон.

Автора на темата да ме извини, ама при тая оскъдна информация, просто не мога да пиша друго. Ако беше писано, че е направен тотален ремонт, който принципно на панела трябва да се извърши, може би нещата щяха да са други.



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2009-06-11 14:38 от kopan.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход