Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Нова еднофамилна къща-цена

Публикувано от laki 131 
Re: Нова еднофамилна къща-цена
04-06-2009 - 10:12:44
Не знам на колко реално са продали ,но вече си има собственици и си шътат къщите.
Сигурно са смъкнали от цената.Но колко не знам.Аз лично мога да продавам на каквато си цена искам но не по-малко от 750 евро за м2.
Re: Нова еднофамилна къща-цена
04-06-2009 - 10:25:07
laki 131 Написал:
> Здравейте.Завършвам нава еднофамилна къща.Два етажа по около 100 м2 на етаж +/таванско помещение
> реално ползване около 50 м2/ двор 300 м2,в съседство с много други еднофамилни къщи обитаеми
> на 100%.Къщата е на прекрасно място,в покрайнините на Пловдив с изглед към Родопите.

Не знам къде е твойта къща, но аз си търся една между Пловдив и квартал Коматево smiling smiley
Re: Нова еднофамилна къща-цена
04-06-2009 - 10:31:06
avatar
Не продаЛИ, а продаВАТ - има ли изобщо такива случаи наоколо напоследък?

Покупката на къща надали е най-спешното нещо за купувачите и сигурно седят и си чакат. Освен разни изпаднали като баба Ценка милионерката на OwnerBG, които са с пари паднали от небето, които не могат да ги оценят адекватно, може да клъвнат.

Защо не си направиш екперимент - пусни го на 800 EUR и виж дали ще намериш купувач (не просто обаждания, а истински), ако прецениш, че ти е неизгодно винаги можеш да го отсвириш с "намерих друг, който дава 1000".
Re: Нова еднофамилна къща-цена
04-06-2009 - 10:54:33
Ot kusta do kusta razlikata e kato ot Sofia do Busmanci,zavisi kakvo ima kato infrastruktura-ulici,kanalizacia,magazini,uchilista,destski gradini,bolnici..Spored men,ne si prodavai kustata,sega samo ste zagubish winking smiley
Re: Нова еднофамилна къща-цена
04-06-2009 - 10:59:52
avatar
dodo2 Написал:
-------------------------------------------------------
> Не продаЛИ, а продаВАТ - има ли изобщо такива
> случаи наоколо напоследък?
>
> Покупката на къща надали е най-спешното нещо за
> купувачите и сигурно седят и си чакат. Освен разни
> изпаднали като баба Ценка милионерката на OwnerBG,
> които са с пари паднали от небето, които не могат
> да ги оценят адекватно, може да клъвнат.
>
> Защо не си направиш екперимент - пусни го на 800
> EUR и виж дали ще намериш купувач (не просто
> обаждания, а истински), ако прецениш, че ти е
> неизгодно винаги можеш да го отсвириш с "намерих
> друг, който дава 1000".

Баба Ценка не е милионерка.
Ама добре звучи.
И знае какво иска. *pardon*
Re: Нова еднофамилна къща-цена
04-06-2009 - 11:09:29
Не пскай никаква обява. Всички агенции и всеки отделен брокер в Пловдив ще ти се обадят поне по три пъти на обявата, ще ти съсипят живота в следващите 2-3 месеца, ще те лъжат, че имат сериозен купувач на 200-300 Е по-ниска цена, ще те заплашват, че ще се минеш... Не пускай никаква обява. С идиоти не е работа да работиш - лудница е.

Ако имотът не ти тежи, не го продавй панически. Намери си хубава брокерка, кажи й, че ще работиш САМО с нея и ако ти се обади някой друг ще я заровиш жива на неизвестно място до гребната база. После чакай. Каквото има да става, ще става. Поддържай имота чист и изряден, гледай си здравето и дано работата да ти върви. Цените, които споменаваш, са възможни единствено при илюзия за стабилен пазар.
Бичи капани ще има - изборите, падането на борда, задържането на борда. Каквато и новина да се изсипе, хората все ще се юрнат към банките. На някои от банките времето им изтече, парите трябва да си намерят ново място. Българинът е луд по НИ, когато трябва да се заровят спестените пари.
Бичи капан ще има, но само за напълно готови и неизискващи допълнително разходи НИ. Къщи с дворчета - класика!
Ако ти е задължително за продване в близко време и не смяташ да я ползваш за живеене или да я дадеш под наем - натискай брокерката с голяма комисионна, пии хапчета за успокояване, иди в църква да запалиш свещ, стискай палци, чукай на дърво и прочие... Не знам дали ще ти помогнат тези мурафети, но на друго не можеш да се надяваш в момента.
Re: Нова еднофамилна къща-цена
04-06-2009 - 11:09:29
Не laki, няма логика и няма начин новопостроена къща с двор да струва колкото апартамент цена/м2! Но това разбира се много скоро ще стане ясно на всички хора! Не казвам, че след една година ще продадеш на 900 примерно, но със сигурност ще продадеш по-скъпо от един апартамент!
Re: Нова еднофамилна къща-цена
04-06-2009 - 11:31:24
hrabar Написал:
> Не laki, няма логика и няма начин новопостроена къща с двор да струва колкото апартамент цена/м2!
> Но това разбира се много скоро ще стане ясно на всички хора! Не казвам, че след една година ще
> продадеш на 900 примерно, но със сигурност ще продадеш по-скъпо от един апартамент!

Интересна преценка smiling smiley Реших да проверя за един нов град с 200 000 жители край Париж:

Цена Апартаменти/м2: Минимум: 2.200 ?, Максимум: 3.667 ?, Средно: 2.846 ?
Цена Къщи/м2: Минимум: 2.182 ?, Максимум: 3.042 ?, Средно: 2.613 ?
Re: Нова еднофамилна къща-цена
04-06-2009 - 14:10:13
barbaron Написал:
-------------------------------------------------------
> hrabar Написал:
> > Не laki, няма логика и няма начин
> новопостроена къща с двор да струва колкото
> апартамент цена/м2!
> > Но това разбира се много скоро ще стане ясно
> на всички хора! Не казвам, че след една година
> ще
> > продадеш на 900 примерно, но със сигурност ще
> продадеш по-скъпо от един апартамент!
>
> Интересна преценка Реших да проверя за един нов
> град с 200 000 жители край Париж:
>
> Цена Апартаменти/м2: Минимум: 2.200 ?, Максимум:
> 3.667 ?, Средно: 2.846 ?
> Цена Къщи/м2: Минимум: 2.182 ?, Максимум: 3.042 ?,
> Средно: 2.613 ?
>

Не се лъжи Барбароне. По белия свят по различен начин се смята квадратурата на самостоятелна къща и апартамент. Обикновено при апартаментите не се вземат предвид терасите, а че сто и др. неща. При къщите като цяло се брои всичко.
Предполагам, че и във Франция ще е така.
Разбира се има огромно значение и местоположението - ако къщата е нейде в полето може да дойде и по-евтина от апартамент, но ако е там където се строят и апартаменти е многократно по-скъпа от тях.
Re: Нова еднофамилна къща-цена
04-06-2009 - 14:21:25
LAKI,
Има някои неща, които не се разбират еднозначно.
Ясно ми е, че завършваш и мислиш за продажба, но не ми става ясно, дали си принуден от житейски или икономически причини да търсиш задължителна продажба.
Онова изречение, че може да продадеш на колкото си искаш, но не по-малко от 750 е м2, малко ме обърква.

Не е невъзможно да ценообразуваш и оферираш при къща на м2 . И все пак, защо си избрал точно този начин. Ако някъде до тебе се продава сходна къща, но с 1300 м2 парцел, веднага разбираме, че идеята се опорочава.
Имам подозрение, че си избрал този подход по няколко причини.
1. Парцелът ти е малък и не "натежава" много в м2 на къщата. Ти си знаеш, кога, при какви условия си го придобил. Ако беше с парцел 1300м2, купени ефективно преди 1 година, би ли ценообразувал и оферирал така?
2. Поради горнито обстоятелство "докарваш" цена на м2, която поне оптично стои добре към цените на м2 на апартаментите в града.
3. Мотивите ти за продажба изглежда са насочени към някакви хора, които основно търсят да си купят апартамент в града, но ти искаш да ги убедиш, че имаш едно далеч по-добро предложение за тях.
Ужким за удобство темата с ДДС въобще не я зачеквам и приемаме условно, че не съществува.

Имаш 2 етажа по 100 м2 и някаква част от подтаванното пространство, което ти субективно оценяваш като годни за ползване допълнително около 50 м2.
Това индиректно иде да подскаже, че в твойте представи имаш за продажба 250 м2 и би бил готов бързо на сделка при цена от 187 500 Е. Естествено, ще приветстваш всичко дошло отгоре.
Нека се върнем пак на тези 750 е м2. Откъде дойдоха те ?! sad smiley
Не е нужно да отговаряш, въпросът е риторичен. Предполагам, че си имал някаква целева печалба по проекта, която при условията на кризата е редуцирана до "възможно най-ниското нива" от твоя гледна точка.
И все пак числото 187 500 Е. иде да покаже ясно, че въпреки всичко кръгът на потенциалните ти клиенти не е сред тези, които се борят за няколко десеки Е м2 по-ниска цена от РЗП на апартамент в сграда-конфекция. На последните горната граница им е 60 - 80 к. Е. (неангажиращо предположение за Пловдив).

Тази ти цена може да накара някой случаен да спре поглед на предложението, но сделка ще направиш със задължително "неслучаен" клиент.
Търси този клиент и не се занимавай с дребни брокерски трикове.

Дали да си максимално активен или да изчакаш ?! Да ти кажа право - не знам.
Нещо ме кара да усещам, че многото чакане няма да доведе до нищо добро.

Успех, че времето сега ми свърши.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход