Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Имотният бранш видя край на кризата

Публикувано от patriot 
Re: оптимиско
29-05-2009 - 12:45:49
Znae6t Написал:
-------------------------------------------------------
> Ти знаеш ли кво значи бели пари за черни дни бе
> Прокопи ?! После виждаш ли запетайкити, знаеш ли
> кво е тва и за кво служи бе Прокопи ?!
> хахаха
>
> Кво банкова система е пред фалит бе Прокопи , ти
> луд ли си . И ако и да фалират банките ,кинтите са
> ти гарантирани от държавните фондове , бе Прокопи
> . А й по скоро ще фалират умници като теб,
> отколкото банките и държавите, гарантиращи
> влоговете .
>
> Що да си ги затварям в имот с падаща цена и нисък
> наем (с проблематични в 60-70 % от случая
> наематели ), като взимам повече пари от лихви .
> Кажи бе Прокопи
> хахаха
>
>
> Шокът на пазара на НИ ще отмине , ама според
> оптимистите след минимум 10-ина години Прокопи .
> Ти ако имаш друга информация , от космоса например
> или от баба Гица, сподели ..........
>
> Аре

А защо бе, умчо ти дадоха тез големи лихви по кредитите и колко милиарда наляха по света в банковия сектор, за да го закрепят.

Банките също толкова безотговорно и просташки (като теб) раздаваха пари без покритие и с ниско обезпечение.

Доверие се печели, а банковата система досега с нищо не е спечелила моето.

Аз на хазарт не ща да играя, аз избирам да си вложа парите в имот, а това, че ти си ги държиш в банка е твое право.

Ако искаш ги хвърли и в Дунава с надеждата да станат повече.
Re: Имотният бранш видя край на кризата
29-05-2009 - 12:58:35
avatar
gogo84 Написал:
-------------------------------------------------------
> Нека се радват хората. Сега след раздухването от 2
> дена по медиите, как вече сме стигнали дъното след
> месец като цените продължат да вървят на долу ще
> се спукам от смях


А ще се учудиш ли? Разбира се, че цените няма да се заковат с пирон веднага- независимо от нивото, до което са стигнали. Имотите са тежка машина- трябва повече време , за да проличи къде е спряла. Твърденията на Адрес са смешни- да направиш статистика на базата на 14 дни! :]
Сега журналята ще почнат да се трудят в обратната посока и след някой и друг месец, ще видим нещата по- ясно......... smiling smiley
Re: Имотният бранш видя край на кризата
28-05-2011 - 12:15:32
Quote
greenbul
из форума на www . investor . bg

Zashtontcho

Мнения: 82

Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
МнениеПуснато на: Пет Апр 24, 2009 11:37 am Заглавие: Малко коментари на пресата Отговорете с цитат
Гледам аз едно интервю в инвестора с арх. Весела Мирянова, дъщеря на Пламен Мирянов шеф и основател на Артекс инженеринг, избрана за бизнес-дама за 2008 г. и ми стана любопитно как отговаря на някои въпроси:

- Как очаквате да се движат цените на жилищата у нас тази година и по-конкретно в София?

Весела Мирянова написа:
Модерното качествено строителство на реномираните строители няма нищо общо със старото, с панелното строителство, при което цените може да паднат. Там вече може да се говори за цени от 600, 700, 800 евро на кв. м.

Не знам за какви цени може да се говори при панелките, ама цени над 800 евро/кв.м за панелка реално плащани даже лятото на 2008 в най-големия балон е нямало. Не знам за какво понижение се говори тука, може би за хипотетичните цени в сайтове като @#$%& или други подобни.

Весела Мирянова написа:
Цените на качественото луксозно строителство няма да намалеят.

Защо няма да намалеят? Защото дъщерята на тати казва? Защото на тати фирмата е по-силна от законите на търсенето и предлагането?

Весела Мирянова написа:
В момента те средно са 1400 до 1800 евро на кв. м.

Айде бе Smile Аз пък знам за оферти за "ноф мноу луксозин хапартамент до България и Каблешков за 800 евро метъра".

Весела Мирянова написа:
Лично ние правим отстъпки при например 100% плащане със собствени средства и цените може да достигнат 1200 евро. Правим отстъпки, но това е така, защото е време, когато се говори за криза и медиите изиграха една недобра роля за строителните фирми.

Ауу, лоши, лоши медии. Га писаха за скъпите надници на дюлгерите и поскъпването на мат`риалите ни ривахти, сига що ривети...

Весела Мирянова написа:
Естествено, не връщаме клиенти. За под 1000 евро цена на кв. м изобщо не може да се говори за качественото строителство.

Добре, и 10 пъти да го кажеш, трябва ли да повярваме?
- Тоест разчитате до голяма степен на името на компанията, независимо от кризата?

Весела Мирянова написа:
Аз самата считам, че това е криза на финансовите институции, не е криза на пазара... Смятам, че има търсене на жилища, просто клиентите, покрай медийната политика “изчаквайте, цените още ще паднат” все още не са толкова активни и изчакват.

Ето, пак лошите медии. Права е жената, всяко семейство в България си има един чувал с хиляди левове в него и го пази като паднат имотите есента да ходи да си купи още 2 хапартамента. На, всяка вечер стоят, гледат телевизия, радват се на чувала с парите и кроят планове да купуват хапартаменти на есен.

Весела Мирянова написа:
Специално ние не сме преставали да продаваме, точно в окото на бурята - декември и януари, имаме сделки за стотици хиляди, даже за милиони евро, специално за нашите офисни площи. Не сме имали нито прекъсване, нито спад на потока от клиенти в нашия офис.

Ама как, всички останали спряха, само вие не. На оня ден гледах километрични опашки от желаещи да си купуват от вас. Е как няма, като на тати дъщерята движи нещата, всичко е наред, ще има преизпълнение на петилетката напук и въпреки кризата. Каква криза, какви бури? Той и Станишев подвърди, че няма криза Smile Да, няма криза.

- Кои са основните критерии, по които българските клиенти избират жилище и има ли нещо важно, което изпускат?

Весела Мирянова написа:
Да, много е трудно клиентите да изберат жилище, да се оправят в това море от предлагане, особено сега, когато много колеги свалят безумно цените.

Лоши, лоши колеги. Лоши, лоши колеги и лоши, лоши медии. Но на тати дъщерята ще им каже тя на всички...

Весела Мирянова написа:
На изложението, което започва днес (BalPex), ще се продава един Наръчник на купувача, в чието създаване участвах.

Добре, хубаво е че сте участвали в създаването на наръчник. Ама защо на купувача, нали вие сте продавач. Да направиш наръчник как се строят комплекси - ок, нали ваш`та фирма е правила разни обекти. Ама да казваш на хората кое да купуват? Що не кажете по-добре колко реално излиза себестойността на кв.м и да покажете счетоводните отчети, ама не тия за пред банките, а истинските Smile

- Бяхте избрана за бизнес дама на 2008 г. На какви лични качества според Вас се дължи това отличие?

Весела Мирянова написа:
... Смятам, че съм строга, но и справедлива и щедра към екипа.

Като ми кажат строг, но справедлив се сещам за култовата реплика на героя на Тодор Колев от Опасен чар за бай Ставри от Софийския, който бил Строг, но справедлив. Строго-справедливата бизнес дама за 2008 - не го купувам това обаче Smile

Дали две години след обявяването на дъно и категоричното твърдение, че имоти под 1000 евро квадрата значи продажба под себестойност, не е време да отворим темата за да се посмеем с писанията на "на тати дъщерята".

Приземяване Приземяване Приземяване Приземяване Приземяване
Re: Имотният бранш видя край на кризата
28-05-2011 - 13:58:49
Весела е жена на Пламен Мирянов, освен ако и баща и е интересна персона.
Re: Имотният бранш видя край на кризата
28-05-2011 - 23:25:09
avatar
Quote
Весела
Не знам за какви цени може да се говори при панелките, ама цени над 800 евро/кв.м за панелка реално плащани даже лятото на 2008 в най-големия балон е нямало. Не знам за какво понижение се говори тука, може би за хипотетичните цени в сайтове като @#$%& или други подобни.

Онзи ден дадох пример с реална сделка от лятото на 2008 Надежда 3 за 1200 евро/м2, а купувач - с кредит. Питах тогава лелката (не Весела, а тукашната) за коментар, ама нищо не се получи smiling smiley


239% или 3.39 пъти повече е нарастнал броят на обявите с цена 400-600 евро/м2 в последните 3 месеца, сравнено с предпоследните три месеца

„Четвърти километър – на всеки километър”
Re: Имотният бранш видя край на кризата
29-05-2011 - 00:38:08
Реална сделка от 2008 72000Е за 66 кв.м. панел в Надежда1. Кеш. Предварителният договор беше в края на юли.
Реална сделка от 2011 35000Е за 45 кв.м. панел в Дружба2 с кредит от ДСК.

КОГАТО КАРТАТА И ТЕРЕНЪТ НЕ СЪВПАДАТ, ВЯРВАЙТЕ НА ТЕРЕНА.
Стара военна аксиома
Re: Имотният бранш видя край на кризата
29-05-2011 - 01:48:40
avatar
Моята чуденка беше друга - как се чувства сега човек, който е дал 1200 евро/м2 за панелка в Надежка, купено с кредит (т.е. реално му излиза 2400-3000 евро/м2) при положение, че сега в Надежда се продават 61 апартамента с цена в интервала 400-499 евро/м2 и още 207 в интервала 500-599? Какво такъв човек мисли за брокера тип "утре ще е двойно, един път се живее"?


239% или 3.39 пъти повече е нарастнал броят на обявите с цена 400-600 евро/м2 в последните 3 месеца, сравнено с предпоследните три месеца

„Четвърти километър – на всеки километър”
Re: Имотният бранш видя край на кризата
29-05-2011 - 07:45:02
Прави се че нищо няма. Колежката ми отсреща даде за 49кв гарсониера в Люлин - септември 2008 - 50к евра, С комисионни, такси 52к евра. (40к кредит)...
А е с 2 деца, как се събират не ми се мисли - и аз се правя че нищо няма и не питам дали са доволни децата и.
Добре че и вдигнахме заплата и няма проблеми с вноските.
Re: Имотният бранш видя край на кризата
29-05-2011 - 08:28:07
Хах, верно добре, щото на много хора доходите се формираха от канали зависими от кредитната експанзия и сега като бонус получиха намаляване на заплатата.

Приземяване Приземяване Приземяване Приземяване Приземяване
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход