Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Какво е заложено в цената на наема?

Публикувано от larido 
Re: Какво е заложено в цената на наема?
28-05-2009 - 17:00:53
Добре, ето агента идва и ми казва, че е намерил наемател за дългосрочен наем. Сключваме прословутият договор, стискаме си ръцете , но след 2-3 месеца наемателя си вдига чуковете и агента отново идва усмихнат и ентудиазиран с новия клиент за дългосрочен наем и разбирасе законната си комисионна *ok* Лично на мен нещо ми намирисва в тази сцена.
А това за "Упревление на имоти" в България е най-смешното нещо :} и капан за наивници.
Re: Какво е заложено в цената на наема?
28-05-2009 - 17:14:01
avatar
Geto Написал:
-------------------------------------------------------
> Добре, ето агента идва и ми казва, че е намерил
> наемател за дългосрочен наем. Сключваме
> прословутият договор, стискаме си ръцете , но след
> 2-3 месеца наемателя си вдига чуковете и агента
> отново идва усмихнат и ентудиазиран с новия клиент
> за дългосрочен наем и разбирасе законната си
> комисионна Лично на мен нещо ми намирисва в тази
> сцена.
> А това за "Упревление на имоти" в България е
> най-смешното нещо и капан за наивници.
>

Имаш ли надлежно подписан договор? Има ли точно разписани санкции при неизпълнение? Имаш ли накуп поне 2 наема + един депозит? Депозитът, в теб ли остава, ако наемателят напусне преждевременно? Можеш ли да съдиш наемателя за нарушението на договора?
Да!

Хубаво е да не приемаш хората директно за измамници. Кой е този наемател, който би превърнал в хоби местенето от квартира на квартира и плащането на комисиони месец през месец?

За управлението- не съм съгласна с генералните ти заключения.
За себе си знам едно- повече няма да се занимавам с управление- главоболията и загубата на време и усилия, не се покриват от тия 10%...........


Мозъчните гънки не се виждат, ама като ги няма,си личи!

За прост човек и силен вятър, прегради няма ...
Re: Какво е заложено в цената на наема?
28-05-2009 - 17:15:23
Ето ви един подарък - безплатен модел за европейски контракт за даване под наем. Всичко са предвидили. Камелия може да ви го преведе smiling smiley
[www.cllaj-rhone-alpes.com]
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход