Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Какво е заложено в цената на наема?

Публикувано от larido 
Re: Какво е заложено в цената на наема?
23-05-2009 - 23:56:53
Темата се изчерпа, след като стана ясно, че договор за наем няма, а наемателката е прежалила депозита...
Re: Какво е заложено в цената на наема?
23-05-2009 - 23:57:26
Да ти дам нещо под наем? Благодаря за депозита
Eee, дидо, нали си бил винаги коректен с наметелите си winking smiley Или разрешаваш да задигна със себе си от твои мебели на същата стойност ? winking smiley
А ако всички ще тръгнат "да се занимават с простотии" ще се оправят ли нещата?
Що се касае за защитата, просто няма да стане на неговото и това е smiling smiley Аз ще си уроня достоиството ако сляза до неговото ниво.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-05-24 08:03 от larido.
Re: Какво е заложено в цената на наема?
23-05-2009 - 23:59:42
Scyther, просто ще го оставя да плати сметките и няма да платя за период в който съм стояла докато търся друга квартира.
Re: Какво е заложено в цената на наема?
24-05-2009 - 00:04:46
larido Написал:
-------------------------------------------------------
> Scyther, просто ще го оставя да плати сметките и
> няма да платя за период в който съм стояла докато
> търся друга квартира.

Успех! smiling smiley
Re: Какво е заложено в цената на наема?
24-05-2009 - 00:07:27
Благодаря на всичките за подкрепа! smiling smiley
Re: Какво е заложено в цената на наема?
24-05-2009 - 01:07:06
avatar
larido Написал:
-------------------------------------------------------

> Eee, дидо, нали си бил винаги коректен с
> наметелите си

Ами да! Че защо да ми задигат нещо?!

Извинявай, но тези 450лв. за теб нищо ли са? Доста хора работят за толкова на месец. Или - ако за теб са нищо - и можеш да ги прежалиш ей-така, тогава закакво е тази тема?!

А какво ТОЧНО означава - "да падна до неговото ниво" ?!?!

За кое ниво говорим? Или си прекалено голяма християнка, та даваш и другата буза?

Re: Какво е заложено в цената на наема?
24-05-2009 - 01:55:56
larido Написал:
-------------------------------------------------------
> Благодаря на всичките за подкрепа!

Какво да бладодариш? Ако не си повредил нещо от обзавеждането или нещо сериозно по апартамента, просто си отиваш и си искаш депозита, като си предоставиш платените сметки за ток, отопление, тел. и пр. Казвам ти го от опита на коректен наемодател и наемател. Наемодателя не трябва да очаква да си получи апартамента в състоянието, в което го е отдал под наем след няколко години.
Re: Какво е заложено в цената на наема?
24-05-2009 - 07:46:08
Извинявай, но тези 450лв. за теб нищо ли са? Доста хора работят за толкова на месец. Или - ако за теб са нищо - и можеш да ги прежалиш ей-така, тогава закакво е тази тема?!

дидо, да се бия ли с него за тези пари? Няма да плащам и тези сметки които ще дойдат за месяц май,макар че надали ще бъдат 450 лева.

""А какво ТОЧНО означава - "да падна до неговото ниво" ?!?! ""
Означава че наистина не мога да правя простотии, а това което той прави си е една простотия.

BulCan, нищо не е повредено, ламината се е захабил, но това е нормалното захабяване, все още не умеем да хвърчим и мазилка се е налющила по някои места,но с тия претенции трябва да се обърне към строитела на вопросната къща.
Дори и да платя сметките, няма да ми бъде върнат депозит. Какво, да ходя да водя дела за 900 лева?
А поблагодарих за това че сте написали мнението си по въпроса.
Открих тема за да разбера как се процедира в БГ в такива случаи, защото тук това е първи път когато живеех под наем.
Всъщност се надявам че в близките 1-2 години тази необходимост да отпадне.



Редактиран 4 път(и).Последна редакция на 2009-05-24 08:02 от larido.
Re: Какво е заложено в цената на наема?
24-05-2009 - 08:57:01
larido Написал:
-------------------------------------------------------
> Що се касае за защитата, просто няма да стане на
> неговото и това е Аз ще си уроня достоиството ако
> сляза до неговото ниво.

*bow* Явно нивото като цяло - и на наемателите, и на наемодателите - не е никак високо. Радвам се, че се позиционираш над него.

Scyther Написал:
-------------------------------------------------------
> Темата се изчерпа, след като стана ясно, че
> договор за наем няма, а наемателката е прежалила
> депозита...
>
Аз бих казал, че темата е неизчерпаема. Наемните отношения тук са толкова извратени, че нямат почти нищо общо със Законодателството. Може да се изпишат томове по тази тема.
Аз съм имал случай наематели да се изнесат от помещението заедно с електрическите контакти, които СИ БЯХА там, когато се нанесоха. Друг пък си бил платил няколко стъкла за стелажчетата и при изнасяне си взема един от тях, защото стъклата нямало да му вършат работа, а не иска да е капо...е на такива принципи се градят наемните отношения тук. *pardon*
Re: Какво е заложено в цената на наема?
24-05-2009 - 11:02:15
Zrfv Написал:
-------------------------------------------------------
Наемните
> отношения тук са толкова извратени, че нямат почти
> нищо общо със Законодателството.



Така е, от това страдат и наематели и наемодатели.

Какъвто и договор да имаш, наемателите могат да си се изнесът по всяко едно време и не можеш да им направиш нищо. Спомням си преди 19 години в Канада се бяхме изнесли от една къща 2 месеца преди да изтече едногодишния ни договор за наем, като бях предупредил хазаите точно 2 месеца предварително (устно) и те казаха ОК. В момента, в който се изнесохме заведоха дело, след 1 месец само бяхме на съд и ни осъдиха да платим 2 месеца наем. От тогава си знам, че предупреждения се правят само писменно с препоръчана поща (получава се срещу подпис).

Другите 3 неща, които според мен липсват (а са важни и нужни) в наемните отношения в България:

1. Всички сметки (ток, вода, телефон, отопление) трябва да се водят на името на наемателя и ако не ги плати и си замине да го търсят него, а не да спират тока или парното на жилището. Ако наемателя не ги плати, все има къде да го хванат - не може да си пусне телефон, ток и пр. на ново място, търсят го по кредитни карти, има си агенции, които се занимават само с издирване на каквито и да било длъжници. Наемодателя по никакъв начин не е отговорен за тези неплатени сметки, те не са на негово име.

2. Системата на депозит - при нанасяне трябва да се плащат 2 месечни наема, но на системата "първи и последен месец" т.е. последния месец наемателя след като е предупредил, че напуска не плаща наем (платил го е при подиписване на договора, само се доплаща ако междувременно е имало увеличение на наема след преподписване).

3. Държавата всяка година да издава разпоредба с колко процента максимум могат да се увеличават наемите - има си горна граница, а всеки наемодател си решава дали да увеличава и с какъв процент, но няма право да превишава горната граница. Процента в разпоредбата варира в зависимост от отчетената инфлация и промяна на цените на НИ като цяло.




Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-05-24 11:03 от BulCan.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход