Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Имам ИМОТ да ПРОДАМ – Колко и Как – Ценообразуване и Продажба!!!

Публикувано от Tod 
Re: Имам ИМОТ да ПРОДАМ – Колко и Как – Ценообразуване и Продажба!!!
20-05-2009 - 13:27:42
Все пак не разбрах, в тези девет европейски страни, където си бил, имот, който се дава под наем за 1500 евро с консумативите за около 100 000 евро ли си го купуваш?
Re: Имам ИМОТ да ПРОДАМ – Колко и Как – Ценообразуване и Продажба!!!
20-05-2009 - 13:35:06
Само ще добавя още едно нещо - българинът не продава имот, когато няма пари да си плати парното.

Така че не разчитай на обедняващите да си продават от глад имотите на всяка цена, защото те не го направиха по времето на Луканов, както и по времето на Виденов, няма да го направят и сега................

Много е грешна посоката, в която вървят мислите ти, не задълбавай натам, явно обиколките из деветте европейски държави са възпрепятствали опознаването на душевността българска........................ smiling smiley
Tod НЯМАШ имот, но за сметка на това искаш да си купиш ли?
20-05-2009 - 13:37:26
avatar
Тод не ми е имота в Стрелбище явно си нов във форума smoking smiley В Стрелбище бих си купил имот веднага ако ако цените паднат до тези нива и не съм единствен. Дори да нямам нужните средства кеш ще получа кредит, а банката би приела с удоволствие подобна гаранция - тристаен апартамент в кв.Стрелбище и примерно пък на любимата ми улица Нишава за петдесетина хиляди лева. Иначе сега ако се замисля така по спомени...1994-5г. една гарсониера във Варна примерно не в центъра е струвала около 15000лв / 7-8000 долара...т.е. да очакваме ли и такива нива как мислишsmiling smiley? *xxx*


Тази база с десетгодишния наем принципно важи за втори дом и ваканционен тип жилища. Или иначе казано имаш си жилище и ти предлагат да си вложиш парите във втори дом с инвестиционна цел. Да го отдаваш под наем. Т.е. в този случай твоята инвестиция не се разглежда толкова като дългосрочна, защото ти си купил този имот с цел бизнес, а не да живееш в него и да оставиш наследство за децата си, а да правиш пари от него. Разглеждайки по този начин инвестицията нейната цена би се определила именно по начина, който казваш - наем + разходи за подръжка + празни месеци + ремонти и т.н. равно на един колко си значи не бих дал повече от еди колко си.

Всичко това е точно така.

Но в София специално се купуват апартаменти на 80% със съвсем не спекулативна цел. Това са разликите между столицата ни и Банско, Пампорово, Слънчев бряг и т.н. В София никога не сме разчитали на пазар на чужденци, възращаемост от наеми и т.н. особено що се касае за жилищна площ. *yes*

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: Имам ИМОТ да ПРОДАМ – Колко и Как – Ценообразуване и Продажба!!!
20-05-2009 - 13:42:47
През 2003 познати живееха в тристаен в младост за 140 $ наем.
Апартамента бе обявен за продажба през Адрес , но в края на краищата го купи някакав съсед за фантастичната за тогава сума от 25000 евро , като брокерката не можеше да повярва за цената .

Re: Имам ИМОТ да ПРОДАМ – Колко и Как – Ценообразуване и Продажба!!!
20-05-2009 - 13:46:55
avatar
Imotenbalon Написал:
-------------------------------------------------------
> През 2003 познати живееха в тристаен в младост за
> 140 $ наем.
> Апартамента бе обявен за продажба през Адрес , но
> в края на краищата го купи някакав съсед за
> фантастичната за тогава сума от 25000 евро , като
> брокерката не можеше да повярва за цената .
>
>

Сигурно е така, а аз две години по-късно в Младост 3 съм давал под наем уникално мизерна гаросниера (хол и кухня без балкон 44кв.м.) в която не е правен ремонт НИКОГА точно за 140 евро и се отдаде за по-малко от 2 седмици - правех по 4-5 огледа през ден. Това беше една от най-евтините гаросниери в Младост въобще под наем. Годината беше 2005 или 2006г. и още не бяхме в ЕС.

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: Имам ИМОТ да ПРОДАМ – Колко и Как – Ценообразуване и Продажба!!!
20-05-2009 - 14:01:56
Я да се намешам и аз.
Сега първо за Европата- държа под наем малък,тухлен апартамент в нелош квартал на европеиска столица.Специално в моя случаи Tod еправ-цената е около 120 наема. Горе -долу така се движат и цените на подобните по качество и местоположение имоти.За други имоти- има и цени които са направо брутални, но пък със страхотно качество. Такива има доста. Има и евтиниики, но не са много за живеене без сериозен ремонт,а и трудно се намират.
И последно- дори и за имоти над средно качество цените са не по-високи от обявените в момента в София за сравними имоти.
Изводи?
Ми не знам.... напоследък се замислям за емиграция...
абе я *drink1* .
Tod
Re: Имам ИМОТ да ПРОДАМ – Колко и Как – Ценообразуване и Продажба!!!
20-05-2009 - 14:11:25
Не се било купувало спекулативно... :}

Че то повечето са взети инвестиционно!

Сега представи си колко са им имотечните вноски...
Колко са им месечните разходи...
Колко ще издържат...


Колкото повече се замислят - цените потъват с по 6000 евра на месец.

Нека си ги стискат.

Колкото до панелите - доста се поосвободиха и се нароиха наследствени.
Утре ще има още толкова.
Вдругиден толкова по толкова eye popping smiley

Така че влез в час.

clap: Който не е продал - все още не е закъснял. Който продаде СЕГА - догодина ще си купи ДВА! *ok*

*book* Ето ви всеприетите ценообразуващи формули:

1. Средна заплата - квадратен метър.
Ако средната заплата за региона е 250 евро, то един апартамент с реални 100кв трябва да е 25 000 евро.

2. 8-10 годишен наем.
Ако средният наем на 100кв е 250 евро, то за 9 години ще генерира 27 000 евро. Махаме ремонти и паузи между наематели - слиза под 25 000.

Това са формули за нормални апартаменти с инфраструктура, отстояния, разположение, напълно завършени и за реални квадратури.
Важи за времена без пренасищане на пазара, без кризи и дефлации - при пренасищане, кризи и дефлации цените са много по-надолу от тези!
Всичко останало е лудост и следствие от лудостта!
Tod
Re: Имам ИМОТ да ПРОДАМ – Колко и Как – Ценообразуване и Продажба!!!
20-05-2009 - 14:14:12
По-добре не си губете времето ами си намерете стабилен брокер който да ви реализира продажбата clap:


clap: Който не е продал - все още не е закъснял. Който продаде СЕГА - догодина ще си купи ДВА! *ok*

*book* Ето ви всеприетите ценообразуващи формули:

1. Средна заплата - квадратен метър.
Ако средната заплата за региона е 250 евро, то един апартамент с реални 100кв трябва да е 25 000 евро.

2. 8-10 годишен наем.
Ако средният наем на 100кв е 250 евро, то за 9 години ще генерира 27 000 евро. Махаме ремонти и паузи между наематели - слиза под 25 000.

Това са формули за нормални апартаменти с инфраструктура, отстояния, разположение, напълно завършени и за реални квадратури.
Важи за времена без пренасищане на пазара, без кризи и дефлации - при пренасищане, кризи и дефлации цените са много по-надолу от тези!
Всичко останало е лудост и следствие от лудостта!
Re: Имам ИМОТ да ПРОДАМ – Колко и Как – Ценообразуване и Продажба!!!
20-05-2009 - 14:16:24
Quote

Tod Написал:
-------------------------------------------------------
> Не се било купувало спекулативно...
>
> ...............................................
>
> -=- Който УСПЕЕ ДА продаде СЕГА - догодина ще си купи
> ДВА! -=-

П.С. Тод, извинявай за съкратения цитат! Барбароне пестя виртуална хартия
smiling smiley
Re: Имам ИМОТ да ПРОДАМ – Колко и Как – Ценообразуване и Продажба!!!
20-05-2009 - 14:37:18
avatar
Tod Написал:
-------------------------------------------------------
> По-добре не си губете времето ами си намерете
> стабилен брокер който да ви реализира продажбата
>

Е тук вече съм съглсасен с теб *beer*

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход