Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Имам ИМОТ да ПРОДАМ – Колко и Как – Ценообразуване и Продажба!!!

Публикувано от Tod 
Re: Имам ИМОТ да ПРОДАМ – Колко и Как – Ценообразуване и Продажба!!!
20-05-2009 - 19:26:29
optimistko Написал:
-------------------------------------------------------
> Нула лева на кв.м. наем!!!!!!
> Абе ти да не си от червените бабички и още да си
> вярваш, че всичко е държавно? И е без пари?
>
> Що не ходиш да си купиш един имот за нула лв. на
> кв.м. вместо да се абиш по форумите!

Не само 0 наем, ами може да им поемат и консумативите!
Момче, нали ти казах, че има още много да учиш!
Рекламата (присъствие) и клиентелата не са без пари!
Има места, на които клиентелата ходи заради някоя определена фирма! Та на тези места "другите" плащат наемите!
Хайде, напрегни си малко мозъчето!
Re: Имам ИМОТ да ПРОДАМ – Колко и Как – Ценообразуване и Продажба!!!
20-05-2009 - 21:08:22
Конструктивен диалог се е заформил тука.
Брокери се карат за кеш. При това убедително.
Нали не ви пукаше, господа?! Нали не ви интересуваше?!

Като не ви натискат, защо звъните?
Re: Имам ИМОТ да ПРОДАМ – Колко и Как – Ценообразуване и Продажба!!!
20-05-2009 - 21:18:02
В София има около 70 посолства, като някои от тях сигурно са с минимален персонал, а големите посолства май си имат и закупени резиденции и жилищни площи дори и за по-младшия персонал. Част от персонала е от българи. Резиденциите зад Студ град мисля не са под наем, Руснаците си имат цели блокове (сигурно половината са празни), новото американско е достатъчно голямо да има и жилищна част (предполагам само), Румънското също сигурно има жилищна част.
Явно това остана последната линия на отбраната - персонала на 20-30 посолства ....
Re: Имам ИМОТ да ПРОДАМ – Колко и Как – Ценообразуване и Продажба!!!
20-05-2009 - 22:24:27
Естествено че посолствата си имат сгради за посолства, но наемат апартаменти за живеене на служителите си. А това е просто един пример, и МВФ наемат, и всички чужди компании наемат жилища за служителите си, за експертите, които пристигат с договори за по няколко месеца,повечето са краткосрочни наеми, на хотелски принцип и цените разбира се са по-високи. За висшия ешалон в тез компании има и вилички с басейнчета, питай боянчани, ще ти разкажат.

Не тъй дребнаво и повърхностно, аз не пиша наръчник, а просто вкратце изразявам мнение и се обосновавам и очаквам отсреща същото. Та Горо да каже като толкоз знае, колко мисли че струват трите типа имота.

Знае, или просто си чеше....................................езика.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-05-20 22:47 от optimistko.
Re: Имам ИМОТ да ПРОДАМ – Колко и Как – Ценообразуване и Продажба!!!
20-05-2009 - 23:02:23
Апокалиптиците...днеска попаднах на някаква крайно безумна тема в Инвестора с главен герой подвизаващият се тук acen12345 или каквото беше там.Предлагам да му вдигнете един паметник...на брега на морето някъде...да се вижда и да се върти...винаги с лице към слънцето като тоя на Туркменбаши.След което да идете да наскачате от някоя скала...по-височка така...
Толкова глупости накуп,колкото изчетох вчера и днес...признавам си,в живота си не бях чел.Някакъв малоумник (забравих вече къде) обясняваше,че ни чакала още по-страшна криза от тая при Виденов,понеже тогава работели големите промишлени предприятия и особено Кремиковци,дето бил едва ли не стожера на БГ иконмиката.
Абе вие нормални ли сте?Тая кочина е в технически фалит от момента в който е станало ясно,че рудата в кремиковската мина не струва за нищо.Това е било преди 40 години някъде.Ама не...дъртите комунистически тикви са продължавали да наливат пари в каца без дъно.Руснаците пресушават Аралско море,за да поливат памуковите полета.Трябвали са им 5 години само за да построят напоителните инсталации,а ние отдавна сме ги имали.Обаче продължаваме да ги ползваме за производството на пшеница и силажна царевица в момент,когато в половината свят е имало свръхпроизводство на тия продукти и цената им е била смешна.Само защото някой кретен е казал,че Добруджа е житницата на БГ и следователно там не може да се отглежда нищо друго освен жито.Години,когато светът и особено соцлагера е страдал от недостиг на лен и памук и цената му е била космическа...

Защо смятате,че БГ няма ресурс да излезе от кризата?Ако китайците и индийците мислеха като вас,отдавна да са измрели от глад...Строителното безумие приключи,приемете факта и осъзнайте най-после,че освен строителството,на тоя свят и в тая държава съществуват и други бизнеси.И нито строителството ще изчезне в кризата,нито тия други бизнеси ще изчезнат.Не гледайте от гледната точка на брокери.Това,че пред очите ви са само проблемите на строителите,не значи,че другите нямат или че светът започва и завършва със строителството.Излезте малко от тия офиси...Всъщност ако общувах само с таксиметраджии,вероятно и аз щях да смятам,че таксиметраджийството е водещия бизнес в БГ и всяка криза в него на практика ще затрие държавата.Обаче...няма да я затрие...Не знам грешно ли четете пазара или грешно го разбирате.Пълно е с пазарни ниши,които български производители могат да заемат точно насред кризата и някои вече го правят.Обаче вие си мантрувате тука за срив,апокалипсис и анархия и това е!И никой не търси възможности.
Re: Имам ИМОТ да ПРОДАМ – Колко и Как – Ценообразуване и Продажба!!!
20-05-2009 - 23:17:50
salvador, съгласен съм
Преди няколко дни писах тук някъде , че бизнесът с охлюви е страхотен (дори по време на криза) , също така миди ......
но българина не му се разработва бизнес 2-3 години тои иска веднага да спечели
Направете по една оранжерия за домати и краставици и продаваите само и единствено по курортите на ресторантите - гарантирам добър доход - ама нали е по лесно да внасяме от Турция и Гърция ....като има балами в БГ да плащат по 5 лева за кило домати .....
Много са възможностите ...ама и мързела е много ....
Циганията е обхванала държавата .......а тинеиждърите гледат със зяпнала уста своя бог Азис .....
краи на коментара
Re: Имам ИМОТ да ПРОДАМ – Колко и Как – Ценообразуване и Продажба!!!
20-05-2009 - 23:26:45
Вижте обява "купува"

Търся тристаен, тухла, ново и качествено строителство в София в район със сравнително добра среда.

Плащам със собствени средства целия или по-голямата част, като цената трябва да е съобразена с това че сме в средата на 2009 г.

Предложения на e-mail: ivelin@gmail.com или на лично съобщение.
Ще бъда благодарен ако има снимки на околността/сградата/жилището.

Благодаря!



Пусната е тук .....направи ми впечатление , че купувачът -купува и плаща със собствени средства .....
но цената трябва да е съобразена с годината ?????

а някои казваше че хубавия имот бил като хубавото вино - колкото повече отлежава - толкова по хубаво става ......
Re: Имам ИМОТ да ПРОДАМ – Колко и Как – Ценообразуване и Продажба!!!
20-05-2009 - 23:37:07
dival Написал:
-------------------------------------------------------
> Вижте обява "купува"
>
> Търся тристаен, тухла, ново и качествено
> строителство в София в район със сравнително добра
> среда.
>
> Плащам със собствени средства целия или
> по-голямата част
, като цената трябва да е
> съобразена с това че сме в средата на 2009 г.
>
Това също не мога да го разбера-какво се купува.? Целия или по-голямата част!!Ами ако купи по-голямата част, другата какво ще я прави продавача?



> Предложения на e-mail:
> ivelin@g
> 09;ail.com или на
> лично съобщение.
> Ще бъда благодарен ако има снимки на
> околността/сградата/жилището.
>
> Благодаря!
>
>
>
> Пусната е тук .....направи ми впечатление , че
> купувачът -купува и плаща със собствени средства
> .....
> но цената трябва да е съобразена с годината ?????
>
> а някои казваше че хубавия имот бил като хубавото
> вино - колкото повече отлежава - толкова по хубаво
> става ......


Re: Имам ИМОТ да ПРОДАМ – Колко и Как – Ценообразуване и Продажба!!!
20-05-2009 - 23:49:56
Мдаа..май е вярно това за особената среда в която живеем.Скоро четох за някакви оранжерии в Полша.Купили са вече фалирало стопанство и започнали да правят екопродукция.В смисъл...друга химия освен препаратите срещу буби няма...дори торовете им са естествени.Питат ги стандартните глупости за кризата...и човека си казва в прав текст,че криза при тях няма и не се очаква да има.Изнасят продукция за ресторантите на световно известни хотелски вериги и на места където се държи на чистата продукция и прясно приготвената храна.Като ги питаха за конкуренция...човека вдигна рамене и каза нещо от рода на...."ми то,таковата...ние конкуренция нямаме...единствени сме-никой не иска да работи така".Което им се отразявало зле всъщност,защото липсата на конкуренция им демотивирала хорта в известна степен.По Европа имало такива стопанства,ама не успявали да докарат толкова ниска цена.Отделно,че с торовете имали проблем...оборския тор го ползвали нещо по линия на възобновяемите енергийни източници и имало недостиг...
Жоро как са имотите в Гърция?
21-05-2009 - 00:03:15
avatar
goro Написал:
-------------------------------------------------------

> Продавач,
> Този път, съвсем смешки взе да пишеш!
> Веднага купувам едно ваканционно жилище в полите
> на Витоша за 5 до 10 годишния му наем! Плащам в
> брой!
> > Тази база с десетгодишния наем принципно важи
> ЗА ВСИЧКИ ЖИЛИЩА
> Сега, дали ще 10 или 12 или 7 годишен, в случая не
> е толкова важно.
> Инвестиция, а купуването на дом е също толкова
> инвестиция, колкото и образованието и всяка друга
> икономическа дейност, която не се изплаща за 6-7
> години си е живо набутване! Нека от
> сантименталност на собствения дом да му добавим до
> 10-12 години (за сантименталните, не за мен).

Жорка ама ти тука ли си бил бе човек smiling smiley? Драго ми е отново да се позаяждаш с мен smiling smiley Е щом важи за всички жилища и си сигурен...значи много високи тези цени по целия свят бе човек тц тц тц незнам как са в Атина цените на наемите или примерно в Букурещ спрямо продажните цени и важи ли там тази формула ЗА ВСИЧКИ ЖИЛИЩА?


> Тези приказки, за постоянното нарастване на цените
> на имотите ми напомнята онези времена когато една
> лада струваше 8100 в магазина и след като си я
> карал една година я продаваше за 18000
> Дай да сме сериозни все пак!
>


Жорка ама да знаеш, че още веднъж изкажеш ли се по мой адрес без да си прочел какво съм писал - диалог няма да водя с теб *book* Много важно неписано правило - ПЪРВО ЧЕТИ, А ПОСЛЕ ПИШИ! Специално за хора като теб съм сложил не един, а цели три линка в подписа си за да не ми се налага да ставам като папагал и да повтарям едно и също като например: НЕ ЦЕНИТЕ НЯМА ДА РАСТАТ ПОСТОЯННО И НЕ НИКОГА НЕ СЪМ КАЗВАЛ ЧЕ ТЕ САМО ЩЕ РАСТАТ! Това специално повторение беше единствено и само за Жорката от Гърция! Каква лада какви комунисти бе човеко - отношението ти го приемам като да ме наплюеш в лицето...:g:

След това лирично отклонение Жоре мога да те попитам коя година за последно в София един имот се е изплащал за 6-7 или 10 години от наемите? *write*


Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход