Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Прецаках ли се?

Публикувано от Rafa23 
Re: Прецаках ли се?
21-05-2009 - 20:03:41
Вижте какви наеми има при нас , правиш едно 10 квадратово магазинче от алуминиева дограма и го даваш за 5000 лева- 70 дни лято . Магазинчето струва 2000 лева - избиваш парите веднага и всяко друго лято си на чисто. Някой имат и по 5 такива. 2 лета и аз имах- после собственика на местото вдигна наема и го продадох. Значи местото нее твое - някъде на търговска уличка , договаряш се за наем от 5 години или без пари с уговорка че след истичане на срока магазина остава негов.Пък да купуваш магазини за 300 000 Е *tired* с тия пари мойто може да се случи от Резово до Шабла .Гледаш на бабата дворчето с домати , даваш и 1000 лева и поставяш павилиона - winking smiley .
Re: Прецаках ли се?
21-05-2009 - 20:35:33
Не виждам какво общо имат бараката в двора на бабата с доматите и един магазин с такава цена. Тези 'ден-до-пладне' търговийки бяха актуални, но лека полека ще си замират. за разлика от тях, един магазин от тухли и бетон на добро търговско място е на практика вечен и доходите от наем са доста по-стабилни winking smiley Докато на първия вариант може да се спре всеки с 1000 лв в джоба, то хората с възможности да осъществят втория, са доста по-малко winking smiley Самият пазар на тези имоти е доста по-различен като цяло, а и не виждам как човек с 300 хил. евро ще се хване на дига барачки по хорските дворове *huh*
Въпреки че бях чел някъде, че това е форумът на милионерите smiling smiley , дори и тук не вярвам да са чак толкова много тези, които разполагат с такава сума свободни пари. А може и да греша, знам ли ... *huh*
Re: Прецаках ли се?
21-05-2009 - 21:27:50
Не ги слушай тупаните, дето само висят във форумите и не са купили, а и няма да купят ништо през живота си Справил си се добре, а и няма все да е криза
Re: Прецаках ли се?
21-05-2009 - 21:41:58
абе вале63, не виждаш ли че нито питащият е купил нещо за XXXk евро през живота си, нито отговарящите са направили нещо такова. тоя форум е за чесане на езици и тук таме бъзване на такива палави въпросчета smoking smiley
ще ти дойде някой инвестирал милиони да пита в имоти.нет за съвет... комедия :]
Re: Прецаках ли се?
22-05-2009 - 13:00:47
Барачки ли , я прочети нещо на Доналд Тръмп или за Китайския мениджмънт . Мак Доналдс или КФЧ неса ли барачки пръснати по целия свят - следи ми мисълта . Малка инвестиция,продажба на илюзии ,създаване на търговски продукт без конкуренция и висока ликвидност , продаване на франчайс или отдаване под наем . А да се закотвиш само на едно место с такава сума - не може да бъдеш гъвкав , не може лесно да се отървеш от имота и наема е хиледна от стойноста. Прочети първото изречение или отначало *yes*
Re: Прецаках ли се?
22-05-2009 - 19:36:40
filmatoplo Написал:
-------------------------------------------------------
> Барачки ли , я прочети нещо на Доналд Тръмп или за
> Китайския мениджмънт . Мак Доналдс или КФЧ неса ли
> барачки пръснати по целия свят - следи ми мисълта
> . Малка инвестиция,продажба на илюзии ,създаване
> на търговски продукт без конкуренция и висока
> ликвидност , продаване на франчайс или отдаване
> под наем . А да се закотвиш само на едно место с
> такава сума - не може да бъдеш гъвкав , не може
> лесно да се отървеш от имота и наема е хиледна от
> стойноста. Прочети първото изречение или отначало


*ok*
забрави: +търговска марка
Re: Прецаках ли се?
22-05-2009 - 22:14:27
filmatoplo Написал:
-------------------------------------------------------
> А да се закотвиш само на едно место с
> такава сума - не може да бъдеш гъвкав , не може
> лесно да се отървеш от имота и наема е хиледна от
> стойноста. Прочети първото изречение или отначало

Ако става дума за магазин на оживена търговска улица, то 'отърваването' от такъв имот никога не е било проблем. ПОнастоящем може да е мааалко по-тегаво, но ситуацията в момента е достатъчно необичайна, за да не се ползва за пример.
Следя обявите за продажба и отдаване под наем на магазини в топ-търговските част на Варна от няколко години. Мога да ти кажа, че такива обекти винаги са били дефицитни както за наемане, така и за отдаване под наем. Как така никой от техните собственици не се сети, че не е гъвкав и че се е 'закотвил', загробил и не знам си какво още? Вместо да се хванат да търсят начин да подават илюзии, те за избрали един толкова банален начин да си изкарват доходи.
Истината е, че всичко зависи от гледната точка, нагласата и това, дали човек ще заложи на търговски нюх или чиста проба прагматизъм. За хора като теб този начин на изкарване на пари е неефективен. За хора като мен - без амбиции за бизнес или гонитба на максимална печалба - това е напълно задоволителна инвестиция, осигуряваща стабилен месечен доход. 'Целта оправдава средствата'. За мен в този си вариант тя я оправдава, но с уговорката, че става дума за обект на търговска улица. Авторът така и не се появи да внесе повече яснота, но дори и да еподхвърлен кьорфишек, не виждам нищо лошо в това, да си пофилософстваме по въпроса. Ясно е, че, ако форумът гъмжеше от милионери, които се чудят къде да си вложат милионите, отдавна щеше да е с ограничен достъп winking smiley
Re: Прецаках ли се?
23-05-2009 - 00:05:00
Единия магазин е в Студентски град до Фантастико, другия е в една нова бизнес сграда на Ботевградско шосе (след OMV) . Купил съм ги на зелено преди 2 години- КЕШ. Не съм теглил кредит. Исках да ги работя, обаче......нали се сещате. Настъпиха кофти времена. За това реших да ги дам под наем. Един познат бокер ми каза че е добре ако за 14 години инвестицията се връща е добър наем. Пуснах ги в началото на обща стойност 3500, но след пазарене от страна на бъдещите наематели свалих по малко. Казах си че е по-добре да взиамам по-малко отколкото да ми седчт празни. и все пак ме мъчи този въпрос.......ПРЕЦАКАХ ЛИ СЕ? ....и още едно пояснение- Не съм милионер! .....парите са семйни , не само мои.
И между другото........почвам да правя довършителни работи в единия за да може наемателя да се нанася вече.........И ТЪРСЯ ЕВТИН ГРАНИТОГРЕС.....нещо до 10 лв квадрата ! Някой да има идея къде да намеря ? Черпя една бутилка сливова. 50 градуса ! smiling smiley
Re: Прецаках ли се?
23-05-2009 - 10:40:42
Е ти направо разби надеждите на критикарите тук - нито си милионер, нито кредит си теглил, даже си с намерение да си развиваш бизнес в помещенията. Просто все още има хора, които срещат трудност да приемат, че има и такива с по-серизни финаннсови възможности от средностатистическите
Дори и след поясненията аз не смятам, че си се 'набутал' (тази красива българска думичка). Не вярвам да сте вложили последните си пари в начинанието и теракотът сега да го слагате с потребителски кредит smiling smiley
А иначе не бива да приемаш за чиста монета всяко нещо, което ти казва брокерът.
Re: Прецаках ли се?
23-05-2009 - 14:34:24
Ти ако за 2г. беше сложил парите на влог досега щеше да си 20% отгоре, сега можеш ли да им вземеш парите които си дал, май не. То интересното наесен и след новата година ще се усети. Ако остане тройна ламя още един мандат Не само че си се прекарал ами направо си се прее...
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход