Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Прецаках ли се?

Публикувано от Rafa23 
Прецаках ли се?
18-05-2009 - 10:33:06
Преди 2 години( когато цените бяха доста високи) купих на зелено 2 магазина. Единия за 280 другия за 320 хил. лева. Сега ги отдадох под наем още преди акт 16 съответно за 1500 и 1800 лева.....Какво мислите???
Re: Прецаках ли се?
18-05-2009 - 10:48:35
Еми... брутната ти печалба е малко под 8%. Само че има много неизвестни в уравнението - плащаш ли кредити за тия магазини, данъци върху наемите, някаква поддръжка сграден фонд (тук включвам данък сгради и такса смет)?

Rafa23 Написал:
-------------------------------------------------------
> Преди 2 години( когато цените бяха доста високи)
> купих на зелено 2 магазина. Единия за 280 другия
> за 320 хил. лева. Сега ги отдадох под наем още
> преди акт 16 съответно за 1500 и 1800
> лева.....Какво мислите???


Re: Прецаках ли се?
18-05-2009 - 11:09:27
От една страна 6-7 % печалба са добра доходност по време на дефлация, макар че нашенеца всичко под 100% печалба го смята за загуба.....
От друга има една дума - декапитализация. Също непозната за нашенеца. Тя ще ти е проблема.

Много зависи с кредит ли си купувал или с кеш. Ако си с кредит въпроса ти е риторичен. Ако е с кеш на човек спечелил 300 хил евра акъл не мога да давам smiling smiley

А и не знаем колко са сериозни наемателите.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-05-18 11:10 от bender.
Re: Прецаках ли се?
18-05-2009 - 11:17:23
Преди акт16 по ЗУД нямаш право да използуваш имота, ако те клепне някой имат право да ти спрат тока вода и така нататък така , че си пази наемателите да не духнат нанякъде и тогава съвсем ще си на далавера. Според мен ако си с кредит си се прецакал.

_________________
Re: Прецаках ли се?
18-05-2009 - 11:31:34
Ivel Написал:
-------------------------------------------------------
> Преди акт16 по ЗУД нямаш право да използуваш
> имота, ако те клепне някой имат право да ти спрат
> тока вода и така нататък така , че си пази
> наемателите да не духнат нанякъде и тогава съвсем
> ще си на далавера. Според мен ако си с кредит си
> се прецакал.
>
> Не се страхувай да правиш това, което не умееш.
> Спомни си, Ноевият Ковчег е бил направен от
> любители. Професионалистите са построили Титаник
> !!! ________ ::IvVa:: ™

Преди АКТ16 (Удостоверение за ползване) никой магазин не може да вземе търговско разрешително!!-значи наемателите работят НЕЗАКОНО!-до кога ли?
Re: Прецаках ли се?
18-05-2009 - 11:37:12
през 1999 купих магазинче 15м2 на много добро място за 15000 долара

в момента му вземам 500 евро наем

Определено мисля че си се прецакал ЮНАШКИ
Re: Прецаках ли се?
19-05-2009 - 05:32:00
500 000/3300/12=след 12.5 години ще си начисто,според мен е много време това.Пък и след 12 години няма да ти е 1 евро сиренето а 2(инфлация).
Взимай парите от наемите и реинвестирай в нещо друго,да ги върнеш по бързо.Според мен леко си се прецакал...Ама леко. :-)



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-05-19 06:42 от detonator.
Re: Прецаках ли се?
19-05-2009 - 08:45:46
Отговорът е въпрос на прекалено тънки сметки.Така без да се знаят разходите...няма да стане.
Re: Прецаках ли се?
19-05-2009 - 09:24:52
на мен ли ми се струва или като цяло струи негативизъм от мненията напоследък moody smiley
Не всички потребители тук са ошлайфани бизнесмени и не за всички изплащането на дадена инвестиция за под 8-10 години е сделката на живота им, а за над 10 - пълен провал. Предвид факта, че сега наемите също са се понижили и при стабилизиране на пазара вероятността да се покачват съобразно инфлацията е съвсем реалистична, не мисля, че точно това е моментът да се правят сметки за икономическа съобразност на инвестицията.
А примерът с магазин за 15 хил. и наем 500 долара, купен преди 10 години не е меродавен пример. Не, че не се е оказал изгодна инвестиция, просто е била направена в коренно различни условия. Аз познавам човек, който купи огромен магазин в центъра на Варна в средата на 90-те на много изгодна цена (да е била 2-3 пъти по-висока от 15-те хиляди, които колегата naughty е платил). Беше от конфискуваните имоти на една от пирамидите. Сега го дава под наем за над 5000 хил евро. Това не прави инвестицията на naughty нерентабилна winking smiley
Re: Прецаках ли се?
19-05-2009 - 10:14:29
Абе вие нормални ли сте? Човека си прибира по 3300лв всеки месец без да си мръдне пръста, а вие разправяте как не му била изгодна инвестицията.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход