Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Прецаках ли се?

Публикувано от Rafa23 
Re: Прецаках ли се?
19-05-2009 - 10:24:36
Взима 3300 ако парите са били негови, а не заем.
И не че нещо, ама ако бяха на депозит парите щеше да получава 4500. Иначе и аз на смятам че мога да давам акъли на човек с Е300 000 (колкото и дребна сума да са според някои хора тук winking smiley).
Re: Прецаках ли се?
19-05-2009 - 10:56:57
Такива имоти обикновено се купуват с пари кеш. Знам го от човек, който се занимава точно с такъв тип имоти. Също така, не знам кой и при какви условия би се решил да тегли ипотека на такава сума, а и не знам коя банка би го отпуснала, макар и да става дума за апогея на еуфорията в този сектор. Все пак не става дума за имоти за 30 хил лева, а 300
Re: Прецаках ли се?
19-05-2009 - 11:00:17
По добре половин милион кеш отколкото някакви наеми с мижава доходност.Той е имал 500к ама сега тези пари ги няма има два имота.
За колко могат да се продадат тия имоти сега?Ами ако цената им падне със 30%?Ако и наемите паднат с 30%.Какви са сметките тогава?
:g:
Re: Прецаках ли се?
19-05-2009 - 11:15:13
И да паднат цените и наемите, ако магазините са както се казва "на кюше" винаги ще си намери наематели.

Ако цените на имотите и наемите паднат с 30 процента, то и другите стоки и услуги ще паднат, защото като цяло покупателната възможност на народа започва да намалява.

Тя кризата не е само имотна, а икономическа.

Ми той човекът вместо 3300 и 2000 да взима, пак ще оцелее.

Поне няма да трепери за работното си място, както правят много други.



Re: Прецаках ли се?
19-05-2009 - 11:18:41
detonator Написал:
-------------------------------------------------------
> По добре половин милион кеш отколкото някакви
> наеми с мижава доходност.Той е имал 500к ама сега
> тези пари ги няма има два имота.
> За колко могат да се продадат тия имоти сега?Ами
> ако цената им падне със 30%?Ако и наемите паднат с
> 30%.Какви са сметките тогава?
>


Ами, ако удари хиперинфлация ? (99 % вероятност)
От кеш-а 500 ще остане за семки...
eye popping smiley
Re: Прецаках ли се?
19-05-2009 - 11:20:19
Аз не бих нарекъл наем от 3000 лв 'мижава доходност'. Не съм някой велик икономист или бизнесмен нюх, обикновен лаик съм, но мисля, че на всеки стана ясно, че за момента могат да се правят само спекулации за това, как точно ще се движат цените на имотите в отделните сегменти. Може да паднат с 30%, може и с 10% може и да си останат същите, защото пазарът специално на такива имоти никога не е можел да се похвали с голямо предлагане и прогнозите там са най-неясни. Фактът, че скъпите магазини винаги са били с тенденция към повишаване на цените си мен лично би ми действал успокояващо. 'Прецакването' може да се отдаде единтсвено на рецесията в момента, която, въпреки песимистичните очаквания, не очаквам да трае 100 години
Re: Прецаках ли се?
19-05-2009 - 11:21:23
Naskata
Ами, ако удари хиперинфлация ? (99 % вероятност)
От кеш-а 500 ще остане за семки...
--------------------------------------------------

Наска левчето никой не го коментира. А в долар, евро и други подобни надали ще има хипеинфлация.
Re: Прецаках ли се?
19-05-2009 - 11:31:36
bender Написал:
-------------------------------------------------------
> Naskata
> Ами, ако удари хиперинфлация ? (99 % вероятност)
> От кеш-а 500 ще остане за семки...
> --------------------------------------------------
>
>
> Наска левчето никой не го коментира. А в долар,
> евро и други подобни надали ще има хипеинфлация.


Няма, приятелю, ненаказано печатане на пари...
Хиперинфлацията е част (последната) от антикризистния модел -и в евро и в долари, еле пък в паунди и шв.франкове...
За левовете-прав си-не си заслужава коментар... winking smiley

А дали инвестицията е добра в конкретния случай, по-важно според мен е не колко, а къде е търговския обект... ЛЛЛ (Локация, Локация, Локация)



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-05-19 12:14 от Naskata.
Re: Прецаках ли се?
19-05-2009 - 12:14:49
optimistko Написал:
-------------------------------------------------------
> Ми той човекът вместо 3300 и 2000 да взима, пак ще
> оцелее.
>
> Поне няма да трепери за работното си място, както
> правят много други.

Тук optimistko е много прав. А и как мислите, че се опазват 500к кеш? Нито в банка да ги държиш, нито в сейф, а да не говорим за под дюшега.
Все си мисля, че по-добре с доход 3000лв до живот, който ще расте с инфлацията, отколкото колкото и да било пари в кеш.
Re: Прецаках ли се?
19-05-2009 - 13:16:00
не е казано каде е имота и по колко е купен на кв.м. . тогава ще оценим инвестицията. ако е купен на ниска цена на зелелно и е построен риска е минал и вероятно може и да има капиталова печалба а не загуба.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход