Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

А ти другарю КЕШОВИК по пет стотинки ли взимаш доматите

Публикувано от OwnerBG 
Re: А ти другарю КЕШОВИК по пет стотинки ли взимаш доматите
16-05-2009 - 22:01:32
avatar
като си гледам горния пост-за София съдия-изпълнителите правят1/3 от сделките, за Варна дори 2/3??? eye popping smiley
Щи има и повторни търгове и т.н.
Така като стане-не ми я хвали.както се казва в нашето село(не е на гореспоменатата Пепа)-Такована, че отървана работа. winking smiley
Re: А ти другарю КЕШОВИК по пет стотинки ли взимаш доматите
16-05-2009 - 22:08:12

Дивал, аз и затова ти писах. Иначе, просто щях да отмина, както много други постове.
Re: А ти другарю КЕШОВИК по пет стотинки ли взимаш доматите
16-05-2009 - 22:09:09
gamper, ще се съглася с теб защото така представено -сметката горе-долу излиза

другото немаловажно е че както казваш - хората с кеш не са готови да участват на този пазар
това си е истината !
дали кешовика диктува пазара - отговорът е да , макар да не участва ( точно това се получава)
като чета коментарите , повечето учасници в дискусиите дават различен диапазон от време - от след изборите до към пролетта
лошото е че политици и медии крият мащаба на кризата , жалкото е че все повече хора осезателно я усещат в домовете си
Re: А ти другарю КЕШОВИК по пет стотинки ли взимаш доматите
16-05-2009 - 22:17:15
avatar
Нещо не мога да разбера.
Какво ви е виновен Дивал?!

Пример за това, как изглежда отстрани цялата история:

Нино, жена ми е страхотна жена. Има фирма, просперира, справя се повече от добре.
Представи си, че прочете постовете ти и те нарече прост оръфляк.

Любопитна ще ми е реакцията ти.

Дивал има право на избор - да гласува или не. Границата между двете решения е много тънка - току-виж гласувал в последния момент.

А на Вас, мадам, Ви свалям шапка за невероятния подход към човека. Ако "не цепите басма", то тогава къде остана тактичноста Ви?!
Re: А ти другарю КЕШОВИК по пет стотинки ли взимаш доматите
16-05-2009 - 22:19:35
avatar
Дивал, мнението ти е ценно за мен.Има и нещо по-гадно в тази ситуация-след всяка сделка през съдия изпълнител парите, отишли от продажбата на имота в банката -кредитор ще напускат страната(както и след всеки един процес на ликвидация-на фирма, предприятие и т.н.).Чуждата банка-кредитирала сделката през българската ще си прибира парите.И парите като цяло в България ще намаляват.
като добавим и процеса на деливъридж- срещу всяко евро, напуснало страната банките ще мога да отпускат 10 Е кредити по-малко, и за племенницата ми(която е на 6 години) става ясно, че кредити за имоти няма да има. Вобще банките ще гледат да оцеляват и преструктутират, а не да кредитират имоти.
Re: А ти другарю КЕШОВИК по пет стотинки ли взимаш доматите
16-05-2009 - 22:26:51
optimistko Написал:
-------------------------------------------------------

> Не ми хвали американеца!
>
> Ти знаеш ли как изглеждат американските
> реклами????
>
> Реклама, а след нея подробно разяснение, защото в
> противен случай "широко скроените" с "чувство за
> самоирония" "интелигенти" не биха я разбрали.
>
> Огромна част от тях не знаят кой е собствения им
> президент...........
>
> А зад непрестанните им гримаси, тъй като това не е
> дори усмивка (усмивката поражда топло чувство) се
> крие.........не самоирония.............., а
> глупост.
>
> Благодаря от изкуствени хора и изкуствени гримаси,
> те не се усмихват, просто се хилят
> глупаво........
>

Честно казано, благородно ти завиждам, че така с лека ръка генерализираш нещата и си имаш солидно мнение за американците и за западняците по принцип, така се оттърваваш от дилеми и сериозно задълбаване в материята, като в същото време считаш опита си за достатъчен. Живота е много по-лесен така. Предполагам, че си нямал или си имал минимални контакти (като турист и теле/кино зрител) с въпросните култури и това те услеснява значително в оформянето на мнение.

Както и да е, въпроса наистина е встрани от темата, която беше за "кешовиците" и продавачите на НИ. Моето скромно мнение е, че ако първите си изиграят правилно картите и имат търпение, ще попаднат на много добри оферти, отделен въпрос е когато тези оферти се появят дали ще имат все още желание да купуват в България, тъй като тяхното появяване ще бъде резултат от тотално сговняване на положението в страната.

Re: А ти другарю КЕШОВИК по пет стотинки ли взимаш доматите
16-05-2009 - 22:31:53
дидо, благодаря за подкрепата *bow*
gamper , точно че ресурса няма да го има - аз лично наистина се страхувам от "гърменето на банки "
Кредитите които се отпуска и широко рекламират са потрбителски и то за суми около 2.500 до 5000 евро - значи до тук сме някъде на нивата от 2004 та (може и да бъркам -може и 2002 ра ) когато 5-10 хил лева си бяха пари -не че сега не са , но някак си покраи еуфорията -много много не гледаха сериозно на подобни суми
нали знаеш че мечтите бяха в "хиляди евро "
Могат малко парички да влязат от фондове и евро програми , да се създадат малко работни места и това донякъде да тушира .......
в момента ситуацията е такава че ако някоя банка съвсем леко се разклати - всички хора щше започнат да теглят от всички банки -----пу пу пу - дано да не става
Re: А ти другарю КЕШОВИК по пет стотинки ли взимаш доматите
16-05-2009 - 22:39:08
avatar
Много ми е интересен баланса:

Кешовикът ходи по някакъв странен ръб - от една страна изчаква да падат още цените, а от друга страх от фалит на банката, където си държи кеша. Дали да го изтегли и да купи имот при падащ пазар, без ясна идея дали ще пада още, или да изгуби всичко при фалита на банката.

Депозит бокс - достатъчно сигурен ли е ? А бурканбанк?


*beer*
Re: А ти другарю КЕШОВИК по пет стотинки ли взимаш доматите
16-05-2009 - 22:42:29
avatar
Почти съм сигурен, че банките ще успеят да се реорганизират без да има фалити и паника-може да се обединят някои банки, ще закрият доста клонове и т.н.
Просто следва едно сериозно свиване на икономиката на България-повече от 10 % и оцеляване на наистина жизнеспособните фирми.
Дано поне наистина следващото правителство успее да повъзвърне доверието на ЕК и пуснат отново парите от фондовете.И най-вече дано селскостопанската реколта да е добра.
Re: А ти другарю КЕШОВИК по пет стотинки ли взимаш доматите
16-05-2009 - 22:43:49
Дидо,

Нищо сигурно няма в този живот...

Дивал,
Аз не те подкрепям, затова ще бъдеш глобен на следващата среща с една бира winking smiley *beer*
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход