Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

МВФ: България е в тежък шок, идват фалити

Публикувано от kuku987 
Re: МВФ: България е в тежък шок, идват фалити
02-05-2009 - 23:49:00
avatar
Huba-Buba Написал:
-------------------------------------------------------
> виж темата за търговеца на зеленчуци или онзи
> който се гръмна до една банка в колата си и ще
> придобиеш някаква бегла представа


Търговецът на зеленчуци е болен от рак, със силни болки. Жена му и колегите му го казаха. Оня, дето се гръмна пред банката, управляваше чужди пари- недалновидно. Та, каква е истината за състоянието ни? spinning smiley sticking its tongue out
Re: МВФ: България е в тежък шок, идват фалити
03-05-2009 - 13:02:23
Някакъв с шивашки цех вчера се е обесил.
Re: МВФ: България е в тежък шок, идват фалити
03-05-2009 - 15:20:27
камелия,
Та, каква е истината за състоянието ни? spinning smiley sticking its tongue out
Re: МВФ: България е в тежък шок, идват фалити
03-05-2009 - 17:45:15
В своята същност всеки бизнес е управление на чужди пари, Камелия. Със собствен капитал работят само престъпниците.
Аз съм още жив, в производството съм, не съм с болки от рак, не съм алкохолик, нямам никакви психически отклонения и съм щастливо женен с две деца. Дано това да ти е достатъчно, за да ми повярваш - положението е толкова зле, колкото никога в моята скромна кариера не е било. Като се има предвид, че падането на Тодор Живков ме хвана на шприца... сещай се от колко време съм на трастиката. Нямам навик да рева и винаги търся решения, като и сега имам известни надежди, че ще успея да се измъкна с малки поражения, но такава предизвестена катастрофа не си спомням.

Много е грозно да се опитваш да сведеш всеобщата трагедия до отделни битови проблеми, несвързани по между си. Онзи бил с рак, този бил с орел, а останалите с щуки... Ако понамалиш малко жълтите вестници, ще можеш да видиш как бюджетът се продънва, а това е възможно най-лошата макроикономическа ситуация. Правителството НЯМА да намали разходите (защото това са си приходи за техните фирми), но приходите само до сега са два и нещо милиарда кинта по-малко. Отделно кражбите от ДДС, от акцизи (цигари, алкохол и горива на черно) и т.н. Отделно тепърва ще се появи ужасяващият проблем с (ново)безработните и бедни хора със задължения в пъти по-големи от възможностите им. На всичкото отгоре очакваме и поскъпвне на ток, парно, газ и всичко, което е монопол. И това на фона на една НАПЪЛНО неподготвена пасмина от "мениджъри" - костюмирани чалгаджии и кафеварки с цици.

Ако нещо от картината, която описвам, ти прилича на изолиран битов проблем... права си. Не се хаби да го изразяваш с емотикони с неясен контекст.
ven
Re: МВФ: България е в тежък шок, идват фалити
03-05-2009 - 18:12:56
Прав е Салвадор - покажете ми една държава на която МВФ да е помогнал и която да е процъфтяла? Няма. Зад МВФ седят големите пари, които си имат интереси. Благоденствието на България не е част от тези интереси, така че, който си мисли, че ако МВФ ни дадат някой и друг милиард и ще цъфнем е в една голяма заблуда.

Че криза има, така е - че ще е тежко, тежко ще е - но света няма да свърши smiling smiley

Затова всеки да си прави сметките и да внимава какво прави.





Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-05-03 20:32 от ven.
Re: МВФ: България е в тежък шок, идват фалити
03-05-2009 - 23:32:52
Quote

The IMF also lends to countries with balance of payments difficulties, to provide temporary financing and to support policies aimed at correcting the underlying problems; loans to low-income countries are also aimed especially at poverty reduction.

Никъде не пише, не МВФ е благотворителна организация с цел. Обикновено за държавите, които я докарат до там заема срещу условия е по-добрата възможност от свободното падане и пълния хаус.
Та мисълта ми беше - да не се "бършем" предварително с МВФ, защото не е то първопричината.
Re: МВФ: България е в тежък шок, идват фалити
03-05-2009 - 23:50:39
Както каза Владо-въргала в едно шоу ,,Криза бате заложих заложните къщи" smiling smiley
Re: МВФ: България е в тежък шок, идват фалити
04-05-2009 - 18:00:05
Има и друго - коя държава взела пари ,ги е върнала . Пример за това е либия и ирак които ни дължът пари , ние сигурно висим на поне 5 държави. А мвф е организация която заробва държави още от втората световна война с фалшиви необеспечени зелени хартийки -долари над 900 милиарда .
Re: МВФ: България е в тежък шок, идват фалити
04-05-2009 - 19:31:01
Измамата Обама се казва филма ,които ви препоръчвам да изгледате
Re: МВФ: България е в тежък шок, идват фалити
04-05-2009 - 19:47:43
Дайте нещо с превод - за филма говоря .
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход