Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Съвет за цена в Белоградчик

Публикувано от Котаракът с чизми 
Съвет за цена в Белоградчик
25-02-2009 - 09:09:10
*** Обявата е вече неактуална ***



Здравейте!

Искам да продам уникален имот в Белоградчик:

[www.imoti.net]

Какво бих могъл да искам?

За такова място 1000 лв.(500 евро) за кв.м. не е много, но се получава 420 хил лв.(210 хил. евро) eye popping smiley
Проблемът е, че всеки от клиентите се прави на луд и изтъква, че строежът не бил завършен, като се избягва въпроса за парцела и все смятат в какво състояние бил строежа(за да ме удебят в по-ниска цена)...

Излиза, че ако нямаше изобщо строеж, щеше да е по-коректен пазарлъка confused smiley ама тогава щеше да повтарят, че нямало дадена линия, проект и т.н..
Бихте ли ме ориентирали как стои въпроса в такива случаи и към каква цена да се ориентирам при такова положение?




Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-05-03 22:58 от Котаракът с чизми.
Re: Съвет за цена в Белоградчик
25-02-2009 - 17:37:23
avatar
Тъй като гледам, никой не ти е отговорил, аз лично на твое място бих кеширал много бързо, щом все още има инвеститори. Колко ти дават на кв. метър? Аз лично на 500 евро никога не бих купил на подобно място, моят съвет е да взимаш кеша и да бягаш от този имот. Сам сметни, какво трябва да построиш, колко пари да вкараш и как изобщо ще ги избиеш с имот по средата на нищото.
Re: Съвет за цена в Белоградчик
25-02-2009 - 18:17:10
avatar
Котарак, имота е чуден но не е за бизнес.Малко е земята и не може да се развие нищо което да връща инвестицията.Ако можеш да придобиеш още земя около теб или да договориш някой комшия да продава с теб ще имаш по добър шанс за добра цена.

210 хиляди е цена която само те залъгва че е възможна.С парите които искаш и сумите за довършване може да се купи готов хотел.
Успех
Re: Съвет за цена в Белоградчик
25-02-2009 - 19:36:23
gekko,
Благодаря, че взимаш отношение smiling smiley

Може би трябва да разкажа по-подробно...
Миналото лято имаше мераклии за около 100 хил. евро, обаче към юли така изведнъж секнаха - нещо изчакват май тая криза и не им се дава кеш. Както казах - никой не говори за цена за парцела, а всеки прави някакви сметки и забележки относно строежа... (макар че аз съм почти сигурен, че ако някой има желанието и средствата, би строшил или всичко или би оставил само основите, защото квадратна обикновена къща не е за такова място - аз я купих с плоча на първия етаж, но никога не бих направил такъв проект тип 60-те години)

Имотът си го бива - всъщност аз не исках да го продавам. В това е проблема.
Но сега вече разбирам, че нямам шанс да го завърша дори за себе си(стая след стая) - направих количествено-стойностна сметка с най-евтини материали и всякакви оптимизации, но цената за завършване не може да падне под 55 хил. лв. + 18% ДСР(доставно-складови разходи) = 65 000 лв., освен че ДСР-то ще ми е повече от 18%(така е по норма, но в града строителството не е развито и доста от материалите трябва да се транспортират от далече).

Може би като дойдеш и разгледаш друго ще говориш winking smiley
Ако имаш път насам *beer*
Re: Съвет за цена в Белоградчик
25-02-2009 - 19:53:24
OwnerBG,

Много ти благодаря за трезвия съвет!

Комшията направо си го молех да ми продаде, ама той непреклонен. Едва ли би се съгласил да продаваме заедно на друг. Само един комшия имам до мен(парцелът е в края на улицата а от другата страна е пешеходната зона на крепостта и самата стена на крепостта - човекопотокът е все от платежоспособни {изморени от слълбищата *ok* } туристи).

Каква цена би определил ти на мое място?
Re: Съвет за цена в Белоградчик
25-02-2009 - 20:50:37
avatar
Котаракът с чизми Написал:
-------------------------------------------------------
> OwnerBG,
>
> Много ти благодаря за трезвия съвет!
>
> Комшията направо си го молех да ми продаде, ама
> той непреклонен. Едва ли би се съгласил да
> продаваме заедно на друг. Само един комшия имам до
> мен(парцелът е в края на улицата а от другата
> страна е пешеходната зона на крепостта и самата
> стена на крепостта - човекопотокът е все от
> платежоспособни {изморени от слълбищата }
> туристи).
>
> Каква цена би определил ти на мое място?

Опитай с общината за земя или направо направи кръчма със съдружник ака нямаш средства.Повече от 20 000лв. не ти трябват
Re: Съвет за цена в Белоградчик
25-02-2009 - 21:54:36
Силно се съмнявам,че има здраво мислещ човек,който да даде толкова пари за каквото и да е в Белоградчик.Той навремето си беше умрял като град,сега направо не ми се мисли колко постоянно живеещи са останали...2000 има ли?
Re: Съвет за цена в Белоградчик
25-02-2009 - 21:58:08
avatar
Според мен е трябвало да го спазариш за сто и нещо хиляди евро още лятото, сега трудно ще се намери купувач на подобна цена. Не се и съмнявам че е красиво там, но просто 200К евро са доста пари за БГ, нали този които го купи ще трябва да ги избие някак си. Колко хора минават там дневно?
Re: Съвет за цена в Белоградчик
25-02-2009 - 22:05:30
OwnerBG Написал:
-------------------------------------------------------
>
> Опитай с общината за земя или направо направи
> кръчма със съдружник ака нямаш средства.Повече от
> 20 000лв. не ти трябват
>

Каква земя? В крепостта ли да вляза winking smiley

Де го тоз съдружник *smiley_ahh* (всичко живо е затънало в кредити)

Тука гладници от дългото пътуване, та по-скоро от механа би имало по-голяма печалба. Благодаря за идеята!
Успех и на тебе clap:
Re: Съвет за цена в Белоградчик
25-02-2009 - 22:24:11
gekko Написал:
-------------------------------------------------------
> Според мен е трябвало да го спазариш за сто и нещо
> хиляди евро още лятото, сега трудно ще се намери
> купувач на подобна цена. Не се и съмнявам че е
> красиво там, но просто 200К евро са доста пари за
> БГ, нали този които го купи ще трябва да ги избие
> някак си. Колко хора минават там дневно?


Аве наистина сега говорим за съвсем други пари - имаш право, но нали ти казвам, че не исках да го продавам. Все се надявах на нещо moody smiley

По данни на общината за миналата година(2008) града са посетили 90 хил. човека. Поне 25%(всеки четвърти) от посетителите минават по пешеходния маршрут. Или това прави 22 500 човека за година.
Тази година се очакват 250 хил. не само заради крупен инвеститор, който се е заел да модернизира повечето запустели от 20 години хотели, но и заради обширната пропаганда за "новите 7 чудеса на света" по нашите медии. Аз на прогнози не вярвам много, но лично разглеждах новомонтираната техника за засичане(камери), понеже имаше съмнение за несъответствие с посещенията и продадените билети на касата. Рекорда за един уикенд според камерите беше 1500 туристи!
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход