Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Пичове не разбрахте ли че над 300 е/м2 нема кой да купи?

Публикувано от tao 
Re: Пичове не разбрахте ли че над 300 е/м2 нема кой да купи?
30-04-2009 - 14:34:58
avatar
Tod Написал:
-------------------------------------------------------
> Re: Пичове не разбрахте ли че над 300 е/м2 нема
> кой да купи?
>
> Това сега на някои им изглежда смешно но есента ще
> е като пропусната възможност.
> А на глупците които си стискат кочинките - ще имат
> съдбата да го правят мнооого дълго време още...
> всъщност докато узреят... или докато някой им го
> наследи...
>
>

Пропусната възможност за какво? Да получат жълти стотинки срещу един имот, само защото са се поддали на паниката, всявана от хора, за които гроздето е винаги кисело? Ти, в някакъв специален палат ли живееш, та хорските жилища са "кочинки"? Или просто чакаш като лисицата- гарванът да отвори човка, че да му лапнеш сиренцето? :]
Каквито и заклинания да правите- ти и другите мераклии за подаръци, няма да стане. Ще продават само тези, които са притиснати от обстоятелствата. А те не са много и не могат да срутят пазара до лелеяните от вас нива. Другите ще чакат- имота не иска храна и вода, данъците не са непосилни, а наематели, които да ги поемат, винаги могат да се намерят. smiling smiley
Re: Пичове не разбрахте ли че над 300 е/м2 нема кой да купи?
30-04-2009 - 14:40:34
avatar
Scyther Написал:
-------------------------------------------------------

> Да, но как се убеждава "инвеститор" с 80 000 евро
> кредит за панелка, че ще дойде време за 300
> евро/кв да си мечтае? Той не е смогнал 2+2 да
> сметне, ти чакаш акъл да има... Единственият начин
> да се убеди е принудителният, чрез ЧСИ...

Ти, колко такива инвеститора познаваш? Защото аз, нищо че съм брокер, не познавам някой, купил 3ст. панел за инвестиция. Гарсониери- да. Обикновено за отдаване под наем. И до този момент, без наематели не са останали.
Що за удоволствие изпитвате, да мислите че вие сте най- умните, а всички останали са безмозъчни? eye popping smiley
Re: Пичове не разбрахте ли че над 300 е/м2 нема кой да купи?
30-04-2009 - 14:55:23
avatar
Ками, кой е безмозъчен и кой не е, се разпознава безпогрешно с времето.

Я ми кажи, колко "мозъчни" са тези закупили имот по време на пика на имотният балон ? *angel*
Re: Пичове не разбрахте ли че над 300 е/м2 нема кой да купи?
30-04-2009 - 16:15:56
avatar
valsodar Написал:
-------------------------------------------------------

> Я ми кажи, колко "мозъчни" са тези закупили имот
> по време на пика на имотният балон ?

А кой знаеше, че точно юли- август е пика? Че след това банките ще спрат кранчето? Тук няколко пъти се постват писания- предупреждения за балониране- още от 2004г. Някой да ги е взел насериозно? Не само тук- по целия свят? Тези, които са купили, са имали условията да го направят. Банките са им внушили, че проблем няма. Тъй като повечето хора са купували първо жилище, нормално е и сега да не ги интересува какво става с цените. Стига да нямат проблем с изплащането на ипотеката.
Вчера говорих с инвеститори, които довършват блок в Надежда. Булбанк не им е променила въобще % на лихвата. Но и те са стриктни във всичко. Така че, нещата не са черно- бели. Банките нямат интерес от нередовни платци и правят всичко възможно да предоговорят ипотеките. Масово въвеждат изплащане само на главницата за 2г., например............ smiling smiley
Re: Пичове не разбрахте ли че над 300 е/м2 нема кой да купи?
30-04-2009 - 16:42:28
avatar
Да, права си - иска се огромно количество интелект и наколко дипломи в сферата на финансите, за да може човек да прецени спекулативен ли е един пазар или не.

Още по-трудно е това да стане , когато е воден от мотива "Само аз да не се мина ! " , мотив подсилен от па-пакащи банкери в рекламите, от убедителни брокери които имат поне още 50 кандисали клиента за имотът на мечтите ти...

Да, те тия дето се удавиха в морето на мечтите не са виновни.

Няма виновни , а има жертви.

Странно защо всичко ми напомня на едни изявления от процеса в Нюрнберг - ние само изпълнявахме заповеди.

Брокерите , тези на продавачите за по-висока цена и щедра комисионна.
Банките, за по-висок брой раздадени кредити, без оглед на риска по тях.
Инвеститори гонещи златният си шанс по време на всеобщ възход.
Щастливи новодомци казали "Сбогом Мамо сбогом Тати" , отмъстили си на алчните хазяи.

Всички те са били безгрешни.

Само дето сега мислят малко по иначе.

И на някои не им издържат нервите и съвеста, и почват да се гърмят пред банки и хвърлят от балкони.
kid
Re: Пичове не разбрахте ли че над 300 е/м2 нема кой да купи?
30-04-2009 - 16:58:29
Ками банките си гледат интереса на 100%, но за твърде висока сметка за клиента.
След всичко, което видяхме мисля, че кредити няма да се теглят дълго време.

>Масово въвеждат изплащане само на главницата за 2г., например

Той - клиента, така или иначе изплаща главницата за 2-5 години при тези високи лихви, а останалите 25-28г какво плаща - става роб. Купуването на жилища с ипотеки на супер високи цени, е адски вредно за икономиката и край на тази порочна практика ще бъде сложен във всички империи, за да оцелеят.
Индустриите на запад, винаги са били на голяма почит и развитите държави няма да си унищожат това, което ги прави силни. Необходимо е да спрат кредитирането - и те го спряха вече. Интересите на обикновения собственик нямат никакво значение.

Поздрави *drink2*
Re: Пичове не разбрахте ли че над 300 е/м2 нема кой да купи?
30-04-2009 - 17:07:08
avatar
valsodar ,
По твоята логика, не биваше въобще да живеем през всичките тези години. За да не се минем. Няма неспекулативен пазар- такова чудо не е измислено още. Дали ще е силно или слабо спекулативен- въпрос на цикличност. Така че, или живееш в действителността и използваш възможностите, нищо че носят риск, или обикаляш по кофите и събираш празни бутилки, ако те мързи да си копаеш градинката на село.
Re: Пичове не разбрахте ли че над 300 е/м2 нема кой да купи?
30-04-2009 - 17:08:43
avatar
Ками, само един последен въпрос - правиш ли разлика между разумният и необоснованият риск ?!
Re: Пичове не разбрахте ли че над 300 е/м2 нема кой да купи?
30-04-2009 - 17:10:53
avatar
kid Написал:
-------------------------------------------------------
> Ками банките си гледат интереса на 100%, но за
> твърде висока сметка за клиента.
> След всичко, което видяхме мисля, че кредити няма
> да се теглят дълго време.
>
> >Масово въвеждат изплащане само на главницата
> за 2г., например
>
> Той - клиента, така или иначе изплаща главницата
> за 2-5 години при тези високи лихви, а останалите
> 25-28г какво плаща - става роб. Купуването на
> жилища с ипотеки на супер високи цени, е адски
> вредно за икономиката и край на тази порочна
> практика ще бъде сложен във всички империи, за да
> оцелеят.
> Индустриите на запад, винаги са били на голяма
> почит и развитите държави няма да си унищожат
> това, което ги прави силни. Необходимо е да
> спрат кредитирането - и те го спряха вече.
> Интересите на обикновения собственик нямат никакво
> значение.
>
> Поздрави

Прав си, но аз говоря за вече отпуснатите кредити и за това, как действат банките с тях. Защото, най- големия рев тук е за хората с ипотеки. И внушението, че всички те ще останат без жилища..............*drink1*
Re: Пичове не разбрахте ли че над 300 е/м2 нема кой да купи?
30-04-2009 - 17:50:39
И аз Валсадор имам един въпрос към теб - какво спечелиха умните и много мислещи и знаещи хора , които от 2004г. чакаха да свърши ръста на цените?
Освен да ставате смешни със злобата, че някой няма да успее да реализира планираната печалба през 2009 година какво точно постигнахте?
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход