Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Файлетони от времето на имотният балон...

Публикувано от bender 
Re: Файлетони от времето на имотният балон...
22-04-2009 - 17:14:27
Брокерски трилър по Джеймс Хадли Чейс

... Ипотекаря вървеше по разбитият път в Манастирски ливади. Пред него се изпречи мякащият брокер който му пробута маломерният двустаен, хилейки се нагло и прохъхри:
- Накъде така, ипотекарю?
Ипотекаря не отговори. Само повдигна леко покривалото на кошничката, измъкна оттам своя стар "Хеклер и Кох" с полуавтоматичен затвор и дебалансирани куршуми, и с четири отсечени изстрела от упор отнесе във вихър от кървави пръски черепа на брокера...
Re: Файлетони от времето на имотният балон...
22-04-2009 - 17:14:47
Имотнно балонна приказка, по Реймънд Чандлър

Тази вечер духаше летен вятър през Околовръсното - от онези сухи и горещи ветрове, които се изнизват от планинските проходи, къдрят косите, опват нервите и сърбят по кожата. В такива вечери запиванията завършват с бой.
Хрисими по природа ипотекари опипват с пръст острието на месарския нож и съзерцават вратовете на банкерите си. В такива вечери нагъл брокер може да се появи зад стъклото на кантората ви......
Re: Файлетони от времето на имотният балон...
22-04-2009 - 17:15:19
Роман от Марио Пузо

Едрият мъж зад бюрото в дъното на стаята се раздвижи. Очите му проследиха как старата брокерка пред него прехвърли бастунчето си от другата страна на високия стол за посетители, а после го върна обратно. Макар и приглушена, силната, непривична за слуха му джазова музика отвън го накара да се намръщи и той махна леко с ръка на телохранителя до прозореца. Когато капаците щракнаха един в друг и в стаята се възцари полумрак, той отново се обърна към посетителката.
- И какво точно искате от мен, signora ? - гласът на дон Ипотеко Банкерони бе дълбок и хрипкав и сякаш излизаше от тялото му не съвсем в синхрон с движението на тънките, но изразителни устни под елегантните, напомадени мустачки.
- Кръстнико!... Mia filia... т.е. - внучка ми, малката ми брокерка,... дон Банкерони!!! Отначало този pazzo... откачен изверг - Апокалиптико - правеше на смешна мен, но само колкото да примами бедното дете да се включи във форума и сега тя е посмешището на имоти нет......
Сеньората се разхълца отново и дон Банкерони довърши вместо нея:
- Вече съм чувал тези му думи, signora! И ви благодаря, че навреме се обърнахте към мен, в този щастлив ден, в който омъжвам най-малката си дъщеря. Разбирам ви напълно и мисля, че само след минути моят consigliere ще направи на Апокалиптико предложение, на което той няма да може да откаже...
Re: Файлетони от времето на имотният балон...
22-04-2009 - 17:29:30
фейлетон от асен1975:

всички сравняват бг банкера с мишка.макар и привидно да е едно и също,има разлика:
за да хванеш мишка,трябва да заложиш капан и стръв(сирене).
за бг банкера не трябва да му залагаш капан,защото той сам си слага и после сам си скача в него.
winking smiley
Re: Файлетони от времето на имотният балон...
22-04-2009 - 21:25:18
bender - свеж си и познаваш добре авторските стилове *ok*

:} :} :}
перфектно чувство за хумор

продължи моля и с други автори *book*
Re: Файлетони от времето на имотният балон...
22-04-2009 - 21:38:40
Много, много хубаво.....

Пропусна Балзак

Аз се сещам нещо такова :

Банкерът имаше типично англо-саксонско лице с толкова блед тен, че човек е в състояние да предположи, че се задава световна финансова криза. Беше висок и слаб, костюмът му издаваше благосъстояние и стремеж към изящество, неприсъщо за един мъж на неговата възраст.
Абе обикновен п.....ст.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-04-22 21:42 от optimistko.
LKK
Re: Файлетони от времето на имотният балон...
22-04-2009 - 22:08:39
Много, много свежо! *ok*
Re: Файлетони от времето на имотният балон...
22-04-2009 - 22:08:54
avatar
Бендер - *bow*

Нещо по Христо Калчев? Да си дойдем в реалността...
Re: Файлетони от времето на имотният балон...
22-04-2009 - 22:20:54
браво!

*ok*
Re: Файлетони от времето на имотният балон...
22-04-2009 - 22:23:07
Ти ти ти си добър *bow*
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход