Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Минимален месечен разход на 3-членно семейство - БЕЗ КРЕДИТИ! - 2700 лв.!

Публикувано от ekoflex 
Re: Минимален месечен разход на 3-членно семейство - БЕЗ КРЕДИТИ! - 2700 лв.!
22-04-2009 - 10:20:07
avatar
vivic, аз не виждам никакъв проблем при месечен семеен доход от 10 000 лева,вноската по кредита ти да е 70% и да го върнеш за 2-3 години...
Иначе си прав,че е въпрос на финансова култура....
Анонимен потребител
Re: Минимален месечен разход на 3-членно семейство - БЕЗ КРЕДИТИ! - 2700 лв.!
22-04-2009 - 10:50:28
При 800 спестени на месец и лихва от 3% в момента, в който ще ги внесеш при 12-тата вноска ще си изкарал 133 лева от лихви. Ако ти ударят една такса от 3% за предсрочно погасяване на 12 * 800 = 288 лева.
Така че си "назад" с 155 лева.

Забележи, че през следващите години поради нарастване на "спестените" и съответно "предсрочно погасени" суми това "назад" ще нараства.
Анонимен потребител
Re: Минимален месечен разход на 3-членно семейство - БЕЗ КРЕДИТИ! - 2700 лв.!
22-04-2009 - 10:52:44
Представяш ли си какво става ако тези 10К вземат, че секнат?
Re: Минимален месечен разход на 3-членно семейство - БЕЗ КРЕДИТИ! - 2700 лв.!
22-04-2009 - 11:07:19
Айде сега финансова култура нямали хората. Ами то по тази логика потенциалните купувачи са нямали финансова култура и преди момента на покупктата - иначе щяха да спестят пари за апартамента и да не теглят кредит.

Аз поне като се знам как харча като се видя с пари предпочитам банката да ми взима всеки месец 60-70% та да не купувам простотии или да пълня гушите на шарлатани за какви ли не "услуги".
Анонимен потребител
Re: Минимален месечен разход на 3-членно семейство - БЕЗ КРЕДИТИ! - 2700 лв.!
22-04-2009 - 11:11:58
Ти по-добре се моли да ти растат доходите
Re: Минимален месечен разход на 3-членно семейство - БЕЗ КРЕДИТИ! - 2700 лв.!
22-04-2009 - 11:21:57
Quote

Ако ти ударят една такса от 3% за предсрочно погасяване на 12 * 800 = 288 лева.

Тинки, сложи 10% такса, по-аргументирано ще звучиш. и аз и други ти написаха, че банкови продукти БЕЗ такава такса съществуват, ако ти не си намерил си е твой проблем.


Quote

Аз поне като се знам как харча като се видя с пари предпочитам банката да ми взима всеки месец 60-70% та да не купувам простотии или да пълня гушите на шарлатани за какви ли не "услуги".

ей затова преглеждам редовно този форум, простотии като тази има постоянно...
ми направи си спестовна застраховка бе, толкова ли не ти увира главата как да пестиш, че трябва на банката да подаряваш пари само и само да не ги пропилееш. отдели си ги от заплатата, говори със счетоводителката една съма директно да ти я прехвърля в друга сметка, не по дебитната карта. варианти за затягане на финансовата дисциплина колкото щеш, ама накрая някой като изтрещи подобна идиотия като твоята става да се смееш ли да плачеш ли...
Re: Минимален месечен разход на 3-членно семейство - БЕЗ КРЕДИТИ! - 2700 лв.!
22-04-2009 - 12:02:06
Нормално е като отделяш едни и същи пари да погасиш кредита за приблизително еднакво време, назаисимо от първоначалните условия. Та честно казано не ми става ясно за какво спорим. Човек ако има финансова култура и не се шашка и има елементарни познания по математика си прави сметката.
Както можеш да предоговориш условия при предварително погасяване, така можеш да предоговориш и условия за намаляване на вноската (поне на теория) - така че ако доходите ти паднат - да увеличиш срока, но вноската пак да е поносима. С което постигаме същия ефект като при първоначалната идея на злостър.
Същността на въпроса е - човек трябва да си прави сметка на възможностите. Ако се изхвърляш - никакви врътки няма да ти помогнат да се оправиш, а ако си правиш добре сметката - ще ти излезе вярна и за по-кратък и за по-дълъг период.
Re: Минимален месечен разход на 3-членно семейство - БЕЗ КРЕДИТИ! - 2700 лв.!
22-04-2009 - 12:08:22
vivic - нещо май четеш каквото ти отърва. Къде съм казал, че ще си давам 60-70% на банката ей така защото са ми симпатични?

Идята ми беше, че вместо да рубуваш 30 години на банката, да изплащаш ипотеката с 20-30% и да изхарчиш още 30-40% за глупости, по-добре директно да си изплащаш на банката 60-70% и след 10 години да си свободен.

Също така съм 100% сигурен, че дори по горните схеми да плащаш малки вноски, но да спестяваш и на края на годината да довнесеш, събраната сума на края на годината ще е по-малка от тази, която би ти прибрала банката от големи вноски.

Просто човек като има свободни пари се изкушава да ги похарчи, боло то и само част от тях, но пак харчи повече от колкото, ако ги няма.

Ще дам един много прост пример. Някой може да каже, че е много бедняжки пример, но все пак:
Виждаш на улицата, че продават дюнери, преяжда ти се, имаш 10лв в джоба, не се замисляш и си купуваш. Обаче ако имаш 1лв в джоба ще се въздържиш и ще се прибереш в къщи да си сърбаш боба.
Re: Минимален месечен разход на 3-членно семейство - БЕЗ КРЕДИТИ! - 2700 лв.!
22-04-2009 - 12:19:36
gogo84 Написал:
-------------------------------------------------------

> Ще дам един много прост пример. Някой може да
> каже, че е много бедняжки пример, но все пак:
> Виждаш на улицата, че продават дюнери, преяжда ти
> се, имаш 10лв в джоба, не се замисляш и си
> купуваш. Обаче ако имаш 1лв в джоба ще се
> въздържиш и ще се прибереш в къщи да си сърбаш
> боба.


Ей колега,ти си в сайта на милионерите все пак...Тука въртим банките ,като пумпал и хвърляме по две -три хилядарки в евро на тоз-оня,кви дюнери бе? :]
Re: Минимален месечен разход на 3-членно семейство - БЕЗ КРЕДИТИ! - 2700 лв.!
22-04-2009 - 12:32:44
да, gogo84, всъщност си прав, извинявай че малко остро се изказах. има смисъл в това което казваш.

*beer*
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход