Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Минимален месечен разход на 3-членно семейство - БЕЗ КРЕДИТИ! - 2700 лв.!

Публикувано от ekoflex 
Re: Минимален месечен разход на 3-членно семейство - БЕЗ КРЕДИТИ! - 2700 лв.!
18-04-2009 - 13:04:31
Едно време сърбите викаха-Нема пари брато како ке живиме ова месец, българин го пита -ами как я карате тогава . Сърбинана казва - като свършат парите Обменяме 100 марки и готово. :] И българина харчи повече от колкото вади -как става (някой казват на кредит)



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-04-18 13:05 от filmatoplo.
Re: Минимален месечен разход на 3-членно семейство - БЕЗ КРЕДИТИ! - 2700 лв.!
18-04-2009 - 13:45:50
Съвсем между другото да спомена, че предната седмица 2 възрастни изкарахме с 60 евро за храна цяла седмица. Не се оплаквам, ами се хваля. Тъй като бяха празници, така и не научих кога точно работят магазините. :]
Пиша го това за да се замислите върху цените в България. И въобще не сме се лишавали...
Re: Минимален месечен разход на 3-членно семейство - БЕЗ КРЕДИТИ! - 2700 лв.!
18-04-2009 - 14:53:59
reni_dim ...Ако някой кара в БГ кола за 20 хиляди и се оплаква как не му стигат парите за храна и обувки...то в икономическата култура на тоя човек има нещо много дълбоко объркано!Да...когато ти трябва някаква кола,да си влачиш задника от точка А до точка В всеки ден,Голф 2 е много,ама много добро решение.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-04-18 14:56 от salvador.
Re: Минимален месечен разход на 3-членно семейство - БЕЗ КРЕДИТИ! - 2700 лв.!
18-04-2009 - 15:49:40
Аз не визирам цени.Дай боже вси4ки да карат коли от по 20 хиляди и нагоре.Ти какво предлага6 -да седнем в москви4и ли?И да,опаквам се,защото не искам да си вла4а задника,а да живея нормално!
Re: Минимален месечен разход на 3-членно семейство - БЕЗ КРЕДИТИ! - 2700 лв.!
18-04-2009 - 15:53:13
salvador Написал:
-------------------------------------------------------
> reni_dim ...Ако някой кара в БГ кола за 20 хиляди
> и се оплаква как не му стигат парите за храна и
> обувки...то в икономическата култура на тоя човек
> има нещо много дълбоко объркано!Да...когато ти
> трябва някаква кола,да си влачиш задника от точка
> А до точка В всеки ден,Голф 2 е много,ама много
> добро решение.
>
>
>
> Редактирано 1 пъти, последният път 04/18/09
> 02:56PM от salvador.


Да, и аз съм забелязал, че в България масово хората карат автомобили, които далеч не отговарят на доходите им. Те се амортизират страхотно поради плачевното състояние на пътищата, а и като цяло не се връзват на обствановката. Отделно предполагам, че цените на застраховките и данъците им са много високи. Според моите разбирания за финансова ефективност, кола за над 20 000 лв. е нормално да се купува при поне 14-15 000 лв. месечен доход на домакинство. При 3000-4000 лв. месечен доход, кола от 5000-6000 лв. е горна граница (такива коли се предлагат много на втора ръка, ако се познават марки и модели и се следят световни статистики за надеждност, цени за поддръжка и пр. може да се избере кола в този ценови диапазон, която да е хем надеждна, хем удобна и приятна за шофиране, хем с ниски такси за експлоатация и поддръжка).

Това, което много ме учудва се високите цени на храните. Защо се получава така, не мога да разбера. Аз не съм видял стока в супермаркет, освен алкохол и цигари, която в Канада да не е по-евтина от България (някои стоки в пъти), много месни и млечни продукти са по-евтини даже и в западна Европа, където по принцип ако идвам от Канада или САЩ ми се струва скъпо, но ако идвам от БГ евтино. Няма логика в тази работа. Селските стопани протестират заради мизерни изкупни цени, някъде по веригата нещо не е наред.
Re: Минимален месечен разход на 3-членно семейство - БЕЗ КРЕДИТИ! - 2700 лв.!
18-04-2009 - 16:20:56
Quote

Защо се получава така, не мога да разбера.
И аз. Освен разликата в цените, би трябвало да има още нещо. Например качество. Или начин на хранене. Или нещо друго... Или комбинация от тези неща.
А за колите има едно обяснение - умри, но гъзар бъди! Всичко е за сметка на подръжката на автомобила и на лишения в ежедневните разходи.
Re: Минимален месечен разход на 3-членно семейство - БЕЗ КРЕДИТИ! - 2700 лв.!
18-04-2009 - 16:28:31
АБЕ ПРАВЕТЕ СМЕТКА ЗА С ДВЕ ДЕЦА МИНИМУМ (както съм аз) ! ЗАЩОТО ТЕ СА БОГАТСТВОТО !

И КАКВО - АКО НЯМАШ ПОВЕЧЕ ОТ 2700/МЕС. ЩЕ СЕ ЛИШИШ ОТ ВТОРО ЛИ?

ЕЙ БОГА МИ СИГУРЕН СЪМ, ЧЕ СЪС СЪЩИТЕ 2700 ЩЕ ИЗДАЯНИШ И С ДВЕ И ЩЕ БЪДЕШ ПО-ЩАСТЛИВ?

ekofleks,
ДА ТИ ПОКАЖА ЛИ ОТ КОЯ ГЛЕЗОТИЯ В ТВОЯТА РАЗБИВКА МОЖЕШ ДА СЕ ЛИШИШИ?



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-04-18 16:29 от 3.14.
na
Re: Минимален месечен разход на 3-членно семейство - БЕЗ КРЕДИТИ! - 2700 лв.!
18-04-2009 - 16:35:55
salvador Написал:
-------------------------------------------------------
> Добре...с всичко се съгласих...ама с колите
> наистина прекалявате,при това на едро.Какви са тия
> коли за 20 хиляди...че и обезценка им смятате.Кола
> за в БГ на цена повече от 2-3 хиляди е живо
> набутване.Ни горива имаме,ни пътища за толкова
> скъпи коли.


всички карат коли, ама разход "спестявания за кола" или "месечна лизингова вноска" никой не е включил- тогава аз да попитам след 2-3 години като купувате нова кола парите от къде че дойдат и защо не минават през "бюджета"?
по принцип разхода за колата не е добре да е повече от 10% от месечния доход; ама българина нали е комплексар ще похарчи и 110% *bow*
Re: Минимален месечен разход на 3-членно семейство - БЕЗ КРЕДИТИ! - 2700 лв.!
18-04-2009 - 16:50:23
всички карат коли, каквито могат да си позволят и каквито им доставят удоволствие,
комплексари са разните глупаци по форумите, които правят сметка на другите хора какви коли карали и с какви пари ги поддържали, всички сте икономисти бе, как така сметнахте какъв трябва да ми е дохода за колата, да не говорим за умника с мнението, че в България кола за 2000 - 3000 лв си е било набутване. То щото да не се набутвате затова сигурно кара голф или някой корейски боклук.
Гледайте си във вашето канче и мислете как да си купите и вие добра кола, а не мислете за тия с хубавите коли, те си знаят работата щом ги карат, щото коли с висене и комплекси по форумите не се купуват.



" ИМОТНАТА КРИЗА " - мечтите на бедните да се сдобият с имот, ех мечти, мечти и май само мечти
Re: Минимален месечен разход на 3-членно семейство - БЕЗ КРЕДИТИ! - 2700 лв.!
18-04-2009 - 16:52:17
Пунди, защо не се съсредоточиш върху прогнозите за ръст в цените на имотите през следващия месец? И без това там ти е силата.
Вероятно като обясниш обяснимото има шанс да вденеш колко нелепи са ти някои твърдения за цените на имотите.
----
ase2, разбира се, че ще правя сметка другите какви коли карат? Най-малкото е, че трябва да карам сред колите на другите, повечето от които поради техническото си състояние, в следствие на "подръжката" си, са неуправляеми торпеда. Отделно от това ме е блъскал юнак без застраховка, който и избяга.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-04-18 17:01 от Купувач.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход