Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Минимален месечен разход на 3-членно семейство - БЕЗ КРЕДИТИ! - 2700 лв.!

Публикувано от ekoflex 
Re: Минимален месечен разход на 3-членно семейство - БЕЗ КРЕДИТИ! - 2700 лв.!
18-04-2009 - 01:40:04
avatar
Има, просто е много рисково. Независимо, че голяма част от хората имат разходи доста под тези, които си сметнал, нямат навика да предвиждат "непредвидените" (заради самото им име) и страдат двойно.

Затова измислената ни държава трябваше да въведе задължителни ограничения при теглене на кредит и то не само "% от приходите на семейството", ами и "не по-малко от", защото едно е в ЕУ то да е 60%, друго е тук, където тези 60% не стигат за хляб, мляко и сметките за ток и парно на повечето.

Вместо това, кредитната истерия беше подклаждана, за да може измисленото правителство да отчита космически кух растеж 3 години.
Re: Минимален месечен разход на 3-членно семейство - БЕЗ КРЕДИТИ! - 2700 лв.!
18-04-2009 - 01:43:49
avatar
а бе по скоро търсиш начин с повече труд, да докарваш още малко доход отгоре, но проблема е, че в кризата много трудно са намират законни източници на доходи, поради което пазара на жилища е замрял.
Re: Минимален месечен разход на 3-членно семейство - БЕЗ КРЕДИТИ! - 2700 лв.!
18-04-2009 - 01:49:51
avatar
Как? С работа в някой от стотиците нови заводи и предприятия за производство ли? smiling smiley
Re: Минимален месечен разход на 3-членно семейство - БЕЗ КРЕДИТИ! - 2700 лв.!
18-04-2009 - 01:55:49
avatar
dodo2 Написал:
-------------------------------------------------------
> Как? С работа в някой от стотиците нови заводи и
> предприятия за производство ли?


Точно от тук идва безизходицата.
Дори и да имаш добро желание, много трудно се намират възможности за допълнителен труд (срещу заплащане ) в момента, а от там и дохода си седи един и същ и няма прогрес. А не му се види и края на падението.


na
Re: Минимален месечен разход на 3-членно семейство - БЕЗ КРЕДИТИ! - 2700 лв.!
18-04-2009 - 04:26:19
Чимиджимичамиджоми Написал:
-------------------------------------------------------
> Пич, как успяваш да изхарчиш 350 лева само за
> колата си?!? Аз правя на ден 60 километра в София
> и пак не стават толкова? 300 лева облекло на
> месец??? 3600 на година??? Ти само "Versace" ли
> носиш? И детето и то
??? 3600 за лекарства и
> козметика на година за тричлинно семейство също ме
> разбиват. Тук мога направо да умра от смях или вие
> сте едно много болно семейство! Ако пък режийните
> на жилището ти са 5 бона на година, то ти си
> виенчанин или нюйоркчанин (ако в тези пари не си
> включил наем). Що за непредвидени разходи са 4200
> на година? Загуби на борсата ли? Ти направо ме
> разби!!!
> Единствените разходи, които са реални са тези за
> храна. От друга страна, тези за почивка+забавления
> са занижени (600 лева при средно заможно
> семейство). Сметката ти е грешна както и да я
> погледнеш.


с 300 лева една риза на Версаче не можеш да си купиш, камо ли за повече; за 3 членно семейство сметката му е доста реалистична; естествено някои хора харчат повече, други по-малко; един чифт обикновени дънки е 50лв; обувки 1оолв и т.н
Нещо важно, което пропускаш в бюджета си е спестявания за пенсиониране, обучение и др.
Също към разходите за колата прибави или месечното обезценяване, или хипотетична лизингова вноска, или спестяване за автомобил (тъй като това ти е скрит разход )



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-04-18 04:31 от na.
Re: Минимален месечен разход на 3-членно семейство - БЕЗ КРЕДИТИ! - 2700 лв.!
18-04-2009 - 08:22:38
avatar
Напълно съм съгласен с бюджета на ekoflex...
Нашия също се движи някъде там,кога малко нагоре,кога малко надолу...
Поради факта,че според някои тове е безумно много,ще се опитам да пресметна само разходите по 12 годишната ми дъщеря...
1.Дневни - 10 лева,в най-добтия случай.Вярно,някой карат и с два....само,че за мен варианта детето ми да кара само на банички и дюнери някак не ми се вързва...един студен чай или кола от 0,5лв е два лева.Закуска,един топъл обяд/нещо готвено/ са още 5-7 лв...
Та 10-ката наистина си отива...
Та 22 учебни дена по 10 лв са си 220 на месец...
2.Знаете на какво ниво е образованието у нас,за съжаление...Учим в едно от най-елитарните училища и въпреки това се наложи да ходим и на частно....по език,математика и български език....170 лева на месец....
3.През уикенда....едно кино и един Мс.Доналдс...20-лева или 80лв.на месец...
4.Дрешки и обувки да речем на пролет и на есен...нека да са само по 300лв,което си е смещно малко,ама и това трупва още по 50 лв .към месечната сметка...
5.Сложете два грипа годишно и две посещения при зъболекар....ей ви ги поне още 200 на година...
6.Има и други разходи,транспорт.за книги,театър,някоя екскурзия от училище,ама хайде тях няма да ги смятам....
Та....по-груби сметки,едно дете за да живее що годе нормално си требват по около 550 лева на месец ....
Re: Минимален месечен разход на 3-членно семейство - БЕЗ КРЕДИТИ! - 2700 лв.!
18-04-2009 - 08:29:58
mirandi Написал:
-------------------------------------------------------
.
> Та....по-груби сметки,едно дете за да живее що
> годе нормално си требват по около 550 лева на
> месец ....


winking smiley Да а а-хм! А минималната пенсия е 125 лв.! Затова имаме много пенсионери и малко деца!
Re: Минимален месечен разход на 3-членно семейство - БЕЗ КРЕДИТИ! - 2700 лв.!
18-04-2009 - 08:40:31
avatar
Права си,фло...ако не трябваше и да помагам и на родителите си...със сигурност щях да имам поне още едно дете....
Re: Минимален месечен разход на 3-членно семейство - БЕЗ КРЕДИТИ! - 2700 лв.!
18-04-2009 - 09:21:32
Старата ми кола излизаше около 350 лева на месец. Новата не съм я смятал ама знам, че задното лагерче на старата беше 30 лева, а на новата 230, тъй че 350 лева няма как да ми е разхода, ама ме е страх да го сметна. Храната излиза 350 лева на човек, ако се храниш що годе здравословно здравословно. Дрехи - един чифт нови обувки 250-300 лева, парцалки по една за 100 лева на месец - 1500 лева на година ( не е много щото едим нсец не взмеш парцалка, следващия вземеш яке за 400 лева и па тая). Разходите по жилището са около 300 лева на месец +/- в зависимост от сезона.

за двама души до тук имаме 19 800 на година което е 1650 на месец, така че с едно дете и останалите неща 2700 на месец си е съвсем ама съвсем нормална сметка за поддържане на среден стандарт у нас. Тук не са включени купуването на техника, излизането по заведения, почивките в чужбина, ски ваканцията, незибежните разходи от това да живееш в България - кражба на автомобил/обир на жилище по около веднъж на 10 години, платено здравеопазване, да не дава господ, вноски за задължителни фонд за черни дни, които да ти позволи около година финансова независимост в случай на финансова и икономическа криза.

Ами ако включим обезценката на активите. Днес купуваш кола за 20000 лева след 3-4 години струва 10. Купуваш жилище за 120 000 евро след 3-4 години струва 30-40 000 ...
Re: Минимален месечен разход на 3-членно семейство - БЕЗ КРЕДИТИ! - 2700 лв.!
18-04-2009 - 09:45:20
Друго няма да коментирам, само ще кажа, че mirandi е много прав за разходите на децата. Аз съм в подобно положение като неговото (дъщеря на 14) и да ви кажа тои се справя доста добре с разход само 550 лева на месец. За другите членове на семеиството не смея да смятам, защото сметката съвсем не излиза и не мога да си обясня как връзвам бюджета.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход