Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Преглед на печата 2

Публикувано от Imotenbalon 
Re: Преглед на печата 2
03-06-2009 - 13:48:38

Специално Прокредит са си слепи котета,тя кризата си я има от края на 2006г.,а те миналата година взимаха офиси на поразия,направиха им ремонти за по 100000 евра, плащаха им високи наеми няколко месеца и сега ги освобождават,ха направете си сметката. *xxx* *xxx* *xxx*
Re: Преглед на печата 2
03-06-2009 - 22:22:50
Аз внасях пари там преди няколко дена. Вътре служителките нещо за съкращения си говриха...
Re: Преглед на печата 2
03-06-2009 - 23:48:46
greenbul Написал:
-------------------------------------------------------
> Аз внасях пари там преди няколко дена. Вътре
> служителките нещо за съкращения си говриха...


Хе, преди 3 месеца закарах познат да си сменя изтеклата карта в експресбанк. Чаках в колата, но се забавиха и реших да отида да видя какво става. Мазна касиерка със самочувствието на едър капиталист, бавно и важно попълваше нещо. Издразни ме наглото държание и скоростта на "обслужването". Моят познат също. На тръгване му споделих тихо "Споко. Тия всичките са бъдещи безработни, но още не го знаят."
Онази мазната взе, че ме чу. Като се разтресоха едни сланини, сякаш съм я ударил с електрошок. Никога няма да забравя физиономията й...
Re: Преглед на печата 2
04-06-2009 - 00:18:41
Цитат:
Канал 1, икономически новини:
"Латвийските банки вдигат двойно лихвените си проценти - от 12% на 24%, заради опасения от девалвация на местната валута"

Всичко е стабИИИИлно, много е стабИИИлно




Цитат:
Земеделците преживявали с 60 лв. на месец
[www.segabg.com]

Жизнь!




Цитат:
Магазини в "Сити център София" отново затварят
[www.segabg.com]
Сега наемателите предлагат да плащат наеми, които са изчислени като процент от оборота на съответния търговец

Комунизма се завръща! Спете спокойно деца



Цитат:
Апартаменти на половин цена Реално сделки обаче се сключват на още по-ниски цени, след допълнителни намаления и преговори с продавачите
[paper.standartnews.com]

Совите не са това което са
*book*
Re: Преглед на печата 2
04-06-2009 - 09:03:30
stroitela Написал:
-------------------------------------------------------
> Цитат:
> Канал 1, икономически новини:
> "Латвийските банки вдигат двойно лихвените си
> проценти - от 12% на 24%, заради опасения от
> девалвация на местната валута"

Латвия, ли? Брей какво съвпадение. Предишният световен шампион по надуване на имотния балон преди България. Лихвите ли вдигат? Ай стига бе, нали и дори да стане девалвиране, хората с кредити в лева само ще спечелят. И въобще какъв борд ще пада. Тези хора нима не знаят, че борда са едни чичкови дето не зависят по никакъв начин от икономиката и рано сутрин след като сръбнат кафето казват, че курса е фиксиран. Добре че София е центъра на Вселената и тук такива работи няма да стават.
Re: Преглед на печата 2
04-06-2009 - 09:27:31
Аз пък вчера предупредих баща ми, че ще изгори с тези депозити. Направо му казах да гледа кога има падежи до края на месеца и да си тегли парите, а и преди падежите да ги тегли - няма да е голяма загуба на фона на риска. А той за моя най-голяма изненада взе, че се замисли и май разбра какво му говоря... Но да видим - предишния път изгоря бая мангизи, дано да му държи влага.

Възрастните хора, които продадоха за стотици хиляди разни парцели и ниви, сега са в транс от високите лихви. Гъчат всичко в банките и не спят, пресмятайки печалбите. За тях лихвата е печалба... Горките. Българинът на възраст приема парите като нещо, което трябва да се трупа и да не се пипа, за да може да се извади при крайна нужда. Животът така ги е учил. Точно тази нелоша българска черта ще използват политическите мекерета, за да се опитат да направят поредното преразпрделение и парите на последните имащи да отидат за пореден път в ръцете на червената мафия. Все пак управляващите до сега не са направили нито една социалистическа операция - време им е на финала да опитат.
Мисля, че всеки от вас трябва да предупреди възрастните си родители и роднини, за да знаят какво предстои. По-добре и по-правилно е да фалират банките поради липса на ресурс, отколкото да обеднеят хората. Банките - ебал съм ги. Все някоя ще остане.
Теглете! Моментът е почти критичен. Събитията ВИНАГИ започват малко преди очаквания старт. Когато се играе курвачката, като начало е важно да тръгнеш преди тълпата... а нататък - както дойде. Колкото повече ви говорят от телевизора, че слуховете са безпочвени, толкова повече трябва да бързате.
Re: Преглед на печата 2
04-06-2009 - 10:46:21
[news.expert.bg]

Съветът ни към продавачите е да намалят възможно най-много офертните си цени и да не оставят резерв в цените на имотите, защото така много по-трудно ще стигнат до преговори с потенциални купувачи", съветва Михаил Чобанов, изпълнителен директор на Бългериан Пропертис.
Re: Преглед на печата 2
04-06-2009 - 11:39:54
Това е голямото надлъгване. искам да взема 50 000 евро затова казвам 60 000, да може след пазарене да стане 50 000. Да ама купувачи няма. Няма, няма ама изведнъж оп и някой му се наложи да продава. За да излезе от общия облак на непродаваеми, казва истинската цена 50 000, да ама купуваичте знаят, че ще свали 10 000 и в крайна сметка му плащат 40 000. Другите продавачи виждат, че с оферта 60 000 вече никой не се обажда, а тези с 50 000 вече продават, решават и те да слезат на 50 000, до момента в който всички го направят. Да ама като всички го направят за да излезеш от обалака, трябва да пуснеш на 40 000, ама купувача зане, че сваляш 10 000... е така се завърта спиралата на срива. Сега сме в горна мъртва точка - има оферти, няма купувачи, чакат се първите кито ще им се наложи да продават.
Re: Преглед на печата 2
04-06-2009 - 16:59:36
Re: валутен борд
Изпратено от: status (IP съхранено)
Дата: February 4, 2009 01:55PM

hrabar Написал:
-------------------------------------------------------

> Но по-важният въпрос е защо Хърсев(а той заклевам
> се има прекрасна представа за СИТУАЦИЯТА) и други
> като него, не алармират.


ха-ха-ха .
Обаче Хърсев не е народен будител - той е финансист и работи за такива дето ще спечелят или поне няма да загубят от евентуално падане на борда.
А това са банките и към този момент те имат огромен интерес "кеша" на народонаселението да си стои и се акумулира при тях.
Щото ,според мен , единствените реални и необременени средства на разположение в банките са именно депозитите на физическите лица. Другите т.нар ."депозити на фирми" всъщност не са спестени средства а средства по различни обслужващи бизнеса сметки и голяма част от тези оборотни средства са също "заемен оборотен капитал" .
И ако ,"не дай боже" спестителите се усъмнят в борда и тръгнат да си дърпат парите от банките / нещо което фирмите няма как да направят с оборотните си сметки!/ тогава кво става с банките - как ще погасяват те самите зъдълженията си към "майките" и по синдикираните кредити ?



НЕДЕЙ , Коганев , не дърпай котето за опашката , не говори за теглене на депозити от банките щото ти е бедна фантазията какво ще се случи ако повече хора те прочетат и вземат, че те послушат. Всеобщата хитрост автоматично ще се превърне в масова глупост .... и жална им майка на спестителите , на длъжниците и т. н. smoking smiley
Re: Преглед на печата 2
04-06-2009 - 17:29:15
Цитат:
Латвия разтресе Източна Европа

[banks.dir.bg]

Когато гръм удари, как ехото.........
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход