Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Преглед на печата 2

Публикувано от Imotenbalon 
Re: Преглед на печата 2
18-04-2009 - 18:44:44
avatar
morski Написал:
-------------------------------------------------------
> 900 хил. британци дължат повече по ипотеката си,
> отколкото струва имота им
>
>
>
>
> Дали има в б-я такива българи.


Вчера четох, че се очаква да минат1,5 милиона до края на годината в УК.Но не ги мисля-спада на цените тук ще продължи и цялата 2010, но после ще се стабилизира, даже вече имало наченки на недостиг на жилища-спряха проектите още есента на 2007-инфото е от мой собствен опит, а и населението на страната нараства с близо 1 милион на година.Това е голямата разлика с България.
Иначе пишеше и за правилата за отпускане на ипотеки-25% самоучастие и кредит за 2,95 годишни дохода е като правило за фърст тайм байъра.А те са интересни, те движат всичките останали участници на пазара.
Имало и правителствена програма за подпомагането им-до 30% от цената на жилището-при бъдеша продажба държавата получава съответния процент от продажната цена.Не съм търсил подробности за програмата.
Re: Преглед на печата 2
18-04-2009 - 22:41:07
МВФ вещае тежка и продължителна криза

Großansicht des Bildes mit der Bildunterschrift: Източна Европа е зависима от притока на външни капиталиДокладът на МВФ "Перспективи за световната икономика" потвърждава лошите прогнози. Институцията предвижда продължителна икономическа криза и бавно възстановяване. Особено тежки ще са последиците за Източна Европа.


[www.dw-world.de]
Re: Преглед на печата 2
18-04-2009 - 23:18:30
Жилищата в Испания поевтиняха с една трета за година

[www.dnevnik.bg]
Re: Преглед на печата 2
18-04-2009 - 23:27:04
Клъцни - срежи


Резултатите от първото тримесечие извеждат като напълно реална необходимостта от по-нататъшно свиване на публичните разходи", се казва в доклада на финансовия министър. Неговото предложение е министрите сами да ревизират своите разходни политики и да предложат кои харчове могат да се свият още. Работи се и по сценарий за замразяване на пенсиите и двойно увеличение на бюджетния буфер, т.е. орязване на разходите с нови 10%. Сигурна мярка е и забавяне на увеличението на заплатите в публичния сектор. А най-песимистичните сметки дори предвиждат и 10-процентното им намаление.
Проблемът беше заложен още с гласуването на бюджета за 2009 г. Тогава реалният сектор вече усещаше кризата и беше ясно, че оптимистичните прогнози за ръст на икономиката от 4.7% от БВП и на приходите от почти 20% няма да се сбъднат. За да си осигурят обаче охолство преди изборите, управляващите запазиха тези цифри. За успокоение записаха, че при влошаване на икономическите показатели заложеният бюджетен излишък (2.2 млрд. лв.) може да не се изпълни и че 10% от разходите на всички ведомства (1.7 млрд. лв.), ще бъдат орязани.



[www.capital.bg]
Re: Преглед на печата 2
19-04-2009 - 09:10:31
Кризата и само кризата ще вкара цените на НИ в ред. Г-н Тепавичаров твърдо споделя мниението на своя приятел доктор Менгеле по този въпрос. Докторът е убеден че има топла и нежна връзка между дълбочината на кризата и индекса на продажбите на тоалетна хартия-справка поста ми от 4-та страница. 1300 години история доказвали че българинът разбира само от бой и от глад. Но бой все пак се носи- глад обаче не!
Така че кешаджиите да следят индекса и да купуват в подходящия момент

Успех!
Re: Преглед на печата 2
19-04-2009 - 09:31:28
Но трябва да се следи и индекса на търсенето на стари вестници.
Re: Преглед на печата 2
19-04-2009 - 21:18:39
Спиридон Тепавичаров Написал:
-------------------------------------------------------
Г-н Тепавичаров твърдо споделя мниението на
> своя приятел доктор Менгеле по този въпрос.
> Докторът е убеден че има топла и нежна връзка
> между дълбочината на кризата и индекса на
> продажбите на тоалетна хартия-справка поста ми от
> 4-та страница.


Този ли www.boinaslava.net/thirdreich/imena/Mengele.htm]тук]е вашия приятел? sad smiley
Re: Преглед на печата 2
20-04-2009 - 08:09:13
Проф. Иван Ангелов: Кризата танцува у нас. Бордът е спирачка. 1 евро =3,50-4 лв. през 2015 г.



Грешат хората, които се гордеят с фиксирания валутен курс. Време е да се мине към плаващ и да осигури по-меко приземяване, за да сме подготвени, когато ни приемат в еврозоната. Да изпускаме малко по малко парата от локомотива, тоест натрупаната инфлация. Трябва да обезценяваме лева плавно, както правят всички други източноевропейски страни, които не са във валутен борд. Плаващият курс е амортизатор. Когато го няма, той жестоко удря производството. Вземете за пример Литва, Латвия, Естония. Там спадът е с двуцифрени числа и това се дължи на фиксирания курс. Аз мисля, че към 2015 година левът ще бъде пуснат да плава свободно и тогава той ще скочи над 3,50, а може до 4 лева за евро.

[e-vestnik.bg]
Re: Преглед на печата 2
20-04-2009 - 09:18:19

Фло написал:

> Този ли www.boinaslawa.net...................../Mengele.htm е вашият приятел?<

Не, не е той.
"Менгеле" е прякорът му, а истинското му име е Гологански, но и тои като мен не си го харесва много.....

Весел празник
Re: Преглед на печата 2
20-04-2009 - 12:03:48
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход