Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Преглед на печата 2

Публикувано от Imotenbalon 
Re: Преглед на печата 2
17-04-2009 - 12:44:26
koganev Написал:
-------------------------------------------------------
> morski Написал:
> --------------------------------------------------
> -----
> > 900 хил. британци дължат повече по ипотеката
> си,
> > отколкото струва имота им (в момента -
> добавката е много важна)
> >
> >
> >
> >
> > Дали има в б-я такива българи. (има много в
> момента - добавката също смятам за важна)
>
> Какво означава това?
>
> 1. Ако британците нямат намерение да изплащат
> ипотеките си, то тогава те губят, банките също
> губят, а онези, които са взели парите от
> продажбата, печелят.
> 2. Ако британците имат намерение да изплащат
> ипотеките си с ясното съзнание, че при НИ
> моментното състояние на пазара ИЗОБЩО не е важно,
> то онези, които са продали НИ печелят, банките
> също печелят, а британците с кофти ипотеки за
> известно време губят.
>
> Каква е ролята на првителството на британците? Да
> осигури достатъчно спокойствие у гражданите си, да
> посредничи за диалог м/у длъжници и банки, да
> осигури добри условия за работа на гражданите си,
> за да могат да работят и да си върнат загубеното.
>
> Какво се случва в ВБ - не знам.
> Но в България нищо от горните не се случва...
>
> Изводи.
> 1. Британците най-вероятно ще получат пълна
> подкрепа от правителството си.
> 2. В България всеки ще се оправя сам, което при
> сегашното правителство е възможно най-добрият
> сценарии. Пази Боже тези да ми помагат...
>
>

Неадекватно е да се "помага", помощ в този вид е неприемлива за мен, като данъкоплатец. Когато някой вземе решение той трябва да е готов за последствията. Вместо да се намалят данъците, парите от същите да се наливат в набутали се е крайно неприемливо. Ако при всяка криза, Държавата налива логиката казва, че хората ще разчитат, че като забъркат бакии някой ще ходи след тях и ще мете. А изгорелите на борсата, земеделието, промишлеността??? Много по - логично е да се остави пазара сам да регулира, по този начин ще си впрегнем задниците и ще работим. Все се чака някой да оправя! Всеки сам трябва да се оправя, когато ножа опре до кокала човек винаги намира начин да се отлепи от тинята. Удачен пример за това как действа "помоща" на Държавата са хилядите мургави паразити чакащи социалните. Ако им се стопират, ако Държавата влезне в основната си роля да предотвратява престъпленията същите ще легнат по улиците и ще мрът или ще хванат лопатата? Все си мисля, че ще изберът бач вместо мор. Та така и с кредитите.
Иначе парите на тези, които ги изработват ще се попиляват за тези, които не са ги заслужили, вместо срещу данъците да получават екстри ще получат да не казвам какво.

Re: Преглед на печата 2
17-04-2009 - 20:51:35
avatar
Между 30 и 40 % от избирателите не изключват да продадат гъза си

П.П. Не знам за дъно при имотите, обаче горното и статията като цяло демонстрират според мен абсолютно дъно при деградацията на обществото.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-04-17 20:54 от dodo2.
neo
Re: Преглед на печата 2
17-04-2009 - 21:11:08
Клубът на недоволните наематели [www.capital.bg]
Re: Преглед на печата 2
17-04-2009 - 21:31:33
dodo...ае...замислял съм се...какво ще правя,ако дойде някой и каже "на ти 50 лева,гласувай за Х".И стигнах до извода,че най-вероятно ще прибера парите и ще гласувам за който е там...До сега в БГ съм гласувал два пъти-веднъж за президент и веднъж за кмет.Парламентарните избори са ми безинтересни-в БГ има прекалено много партии с реални шансове да влязат в парламента.Да бяха 2-3....ама те са поне 5-6.Ужас...нито лидерите им мога да запомня,нито програмите,нито им знам историята кой от къде идва и какво може.
Re: Преглед на печата 2
17-04-2009 - 22:28:58
avatar
Като не гласуваш, всъщност гласуваш на първо място за ДПС, след това за БСП, мога да ти го покажа чисто математически, но сигурно и сам можеш да се сетиш, а се съмнявам, след като осъзнаеш този факт, да се чувсташ особено горд.
А ако гласуваш срещу заплащане пък, по-голяма перверзия няма.
Последното е лично мнение, а това преди него - факт.
Re: Преглед на печата 2
17-04-2009 - 23:50:02
salvador,

50 лв са повече от 30 сребърника

ХИТРЕЦ СИ ТИ
Re: Преглед на печата 2
18-04-2009 - 00:54:32
Манете ги изборите,ще гласуваме това е ясно.Оспамихте темата.


:g:
Re: Преглед на печата 2
18-04-2009 - 01:05:00
Да бе...ясно...насред лятото,тъкмо открит риболовния сезон,най-хубавото време за палатки,скари,бири,манастири...някой ще седне да се занимава с избори.Да видим дали на изборите за евродепутати ще се замъкнат да гласуват повече от 30% от избирателите...Има само един начин да се завлека до другия край на квартала,където е секцията-ако наистина няма нищо,ама съвсем нищо друго да правя...
Re: Преглед на печата 2
18-04-2009 - 01:56:23
avatar
По тази причина нищо чудно ДПС да имат този път 40% за евродепутати (май някои са забравили предните избори, когато Доган беше в неловката ситуация на временно спечелил изборите с 26% и се чудеше какво му е дошло на главата).
Re: Преглед на печата 2
18-04-2009 - 07:06:38
Наръчник на строителя! :]
[www.dnes.bg]
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход