Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Преглед на печата 2

Публикувано от Imotenbalon 
Re: Преглед на печата 2
15-01-2010 - 22:55:37
Quote
Boby
[dnevnik.bg]

На втория въпрос на ЕП дали Желева може да посрещне изискванията на ресора си, Барозу отговаря, че тя е номинирана за комисар след препоръка на българското правителство и с негово съгласие. "Относно нейната способност да покрие изискванията за комисар по международно сътрудничество, хуманитарна помощ и реакция при кризи, г-жа Желева - която два пъти е била избирана от българския народ за член на Европейския парламент и която понастоящем е външен министър на страната си - има необходимата обща компетентност, международен опит и показва нужното ниво на европейска ангажираност, за да изпълнява тези функции", казва в писмото още Барозу. С това обаче той не даде оценка на представянето на Желева по време на изслушването, както се очакваше.

Не ми прилича на подкрепа.

Не се заяждам изобщо, просто "има необходимата обща компетентност" ми звучи като подкрепа. "Нужното ниво на европейска ангажираност" пък като цитат от комсомолско събрание... Както и да е, не знам защо така "лично" приемам случая. По принцип това може би е последното нещо, което касае който и да е от нас.
Re: Преглед на печата 2
16-01-2010 - 00:24:13
Сигурен съм, че си правят много добре сметката за ЕК. Ще стане голям фал, ако по някаква причина не гласуват комисията. При всички положения още дълго Желева и България ще бъдат в устата на политици, журналисти и обикновени хора...
Re: Преглед на печата 2
16-01-2010 - 03:53:05
Всичко, което ми е в главата по казуса "Желева" (а покрай него и нашенските хави и възприемане на нещата), но което не бих могъл да изразя толкова точно и систематизирано намерих много добре написано тук:

[www.dnevnik.bg]

В един от коментарите се призоваваше да се споменават алтернативни имена за поста. Първото, което ми дойде на ум беше това на Соломон Паси. Пича би се справил блестящо с подобна длъжност и би си тежал много на мястото (даже ако беше той, би му подхождал и по-отговорен ресор). Меглена Кунева да си беше останала еврокомисар. Надежда Михайлова също би изглеждала къде-къде по-добре в ролята.

Вижте биографията и опита на спрягания за алтернатива Николай Младенов. Изключително подходящ изглежда за ресора, все ще намерят някой да го замести за военен министър (то каква ли и армия имаме, само му хабят способностите на този пост). Притежава и визия и излъчване и интелект:

[bg.wikipedia.org]
Re: Преглед на печата 2
16-01-2010 - 04:10:58
avatar
Quote
BulCan
Току-що чух по БТВ, че Барозу е подкрепил кандидатурата на Желева за еврокомисар, като я смята за компетентна за ресора, който ще оглавява. Ако не си бях направил труда да гледам цялото и изслушване пред европарламента без превод, можеше и да не обърна толкова внимание на това, но или аз съм луд или представянето и беше пълен провал. Изобщо даже и не коментирам дали има конфликт на интереси във връзка с фирмата и или не, представянето и държанието и просто беше като на слаба и абсолютно неподготвена, но в замяна на това нагла ученичка. Е, може да сме абсолютно спокойни, че не само нашия парламент е цирк. Държа да подчертая, че мнението ми не е базирано на политически пристрастия. Пак да беше някой от ГЕРБ, но да беше на ниво. Барозу поне да не се беше излагал, да беше казал, че просто подкрепя кандидатурата, без да обяснява, че я смята за напълно компетентна.

Колко време живя на запад и май неси ги разбрал как действат. Галят те по главата викат ти да, да, да и накрая бастун получаваш. Така че нашта селска поста е виждам вън от чадъра. Резила си бе доста очеваден. Абсолютно аманьорско представяне.
Re: Преглед на печата 2
16-01-2010 - 06:20:45
avatar
Re: Преглед на печата 2
16-01-2010 - 09:14:03
avatar
Quote
BulCan
Всичко, което ми е в главата по казуса "Желева" (а покрай него и нашенските хави и възприемане на нещата), но което не бих могъл да изразя толкова точно и систематизирано намерих много добре написано тук:

[www.dnevnik.bg]

В един от коментарите се призоваваше да се споменават алтернативни имена за поста. Първото, което ми дойде на ум беше това на Соломон Паси. Пича би се справил блестящо с подобна длъжност и би си тежал много на мястото (даже ако беше той, би му подхождал и по-отговорен ресор). Меглена Кунева да си беше останала еврокомисар. Надежда Михайлова също би изглеждала къде-къде по-добре в ролята.

Вижте биографията и опита на спрягания за алтернатива Николай Младенов. Изключително подходящ изглежда за ресора, все ще намерят някой да го замести за военен министър (то каква ли и армия имаме, само му хабят способностите на този пост). Притежава и визия и излъчване и интелект:



[bg.wikipedia.org]


Драги Булкане, ама много бъркаш с имената които са ти дошли наум.Ако и да си роден нашенец, прекалено дълго време си дишал другоземски въздух.
Соломон е с големи умения да си показва зъбите и да преговаря с роднини от еврейско-арабски произход, а Хубавото наде е от последните преводачки останала в политиката благодарение на бивш съпруг и добре премерени защити на бизнес интереси.
Точно този тип хора докараха на власт Хаджи Бойко.Единствения човек който се държи естественно, със всички грешки които може да натрупа.И ги трупа, но върви напред.Хич не съм му фен, но това е начина да се управлява по тези ширини.
Притеснението ми е какъв ще е следващия спасител.Май няма да е умерен интелигент или междунационален експерт.
Провижда ми се див и интелигентен националист с натрупан бизнес опит и сериозна подкрепа от руските братя.
Дано не съм прав.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-01-16 09:14 от OwnerBG.
Re: Преглед на печата 2
16-01-2010 - 09:56:39
Quote
dodo2
Министерството на правосъдието: Румяна Желева не е нарушила българското законодателство

Юристите са страшна работа smiling smiley

Глупости, в министерство на правосъдието се излагат. Всеки второкурсник по право знае, че Правилникът на НС в йерархията на нормативните актове е с ранг на закон.

Още нещо интересно: в предмета на дейност на дружеството, около което се завъртя скандала, е записано, че осъществява правни консултации... Румито обаче понятие си няма от право и самата тя го заявява.
Re: Преглед на печата 2
16-01-2010 - 10:17:45
Quote
BulCan
Всичко, което ми е в главата по казуса "Желева" (а покрай него и нашенските хави и възприемане на нещата), но което не бих могъл да изразя толкова точно и систематизирано намерих много добре написано тук:

[www.dnevnik.bg]

В един от коментарите се призоваваше да се споменават алтернативни имена за поста. Първото, което ми дойде на ум беше това на Соломон Паси. Пича би се справил блестящо с подобна длъжност и би си тежал много на мястото (даже ако беше той, би му подхождал и по-отговорен ресор). Меглена Кунева да си беше останала еврокомисар. Надежда Михайлова също би изглеждала къде-къде по-добре в ролята.

Вижте биографията и опита на спрягания за алтернатива Николай Младенов. Изключително подходящ изглежда за ресора, все ще намерят някой да го замести за военен министър (то каква ли и армия имаме, само му хабят способностите на този пост). Притежава и визия и излъчване и интелект:

[bg.wikipedia.org]

И двамата биха се справили доста по-добре. Моето предложение обаче е друго: Българка отказва евакуация от Хаити, иска да помага.
neo
Re: Преглед на печата 2
16-01-2010 - 11:50:50
АБСУРДИСТАН 2010

[capital.bg]
Ако нямате европейска здравна карта от 1 април граничарите може да ви спрат от пътуване. А може и да не ви спрат

Повредата не е във вашия чип [capital.bg]
Re: Преглед на печата 2
16-01-2010 - 13:47:34
Quote
stroitela
Quote
stroitela
Quote
stroitela
Цитат:
Според частни съдебни изпълнители тенденцията фирми да продават имуществото си заради невъзможността да си плащат дълговете ще продължава да се задълбочава. Така например участниците в такъв търг е възможно да се сдобият с нов двустаен апартамент в добър квартал в столицата на цена от около 20 000 евро.
[www.novinar.net]


Ррррррррррррррррррррррррръст на дълговете




Цитат:
България сред рисковите пазари на имоти


[www.novinar.net]
Рррррррррррррррррррррръст на рисковете





Цитат:
Пазарът на имоти у нас остава под стрес и тази година
[mediapool.bg]

Ррррррррррррррррръст на стреса



Цитат:
Прогнозират 1,5% спад в икономиката до края на 2010 г.
[www.monitor.bg]


Рррррррррррррррръст на спада



Цитат:
Сделките с жилища ще намалеят с 10% през 2010 г.
[www.segabg.com]


Рррррррррррррръст на намаляване на сделките


Цитат:
"Форос": Цените на жилищата ще продължат да падат и през 2010г.
[www.imoti.net]


Рррррррррррррррррръст на повишение на покачване на поскъпването *book*




Готовите да спестяват са 6%
[www.investor.bg]

Рррррррррррррррръст на спестителите :]





България е сред страните с най-висок процент на необслужвани кредити в Източна Европа и се очаква да остане в рецесия през тази година
[www.investor.bg]

Ррррррррррррррррррррррръст на кредитите /необслужваните/






Цитат:
Доходите ни намаляват както на годишна, така и на месечна база
[www.investor.bg]


Ррррррррррррррррррррръст и на доходите..........обратен! sad smiley





Цитат:
По-висок данък, ако няма домова книга?
[dnes.dir.bg]

Рррррррррррррррррррррррррррръст на данъците /жилищните/




Цитат:
Търговци се връщат на битака заради високите наеми в моловете
[paper.standartnews.com]

Ррррррррррррррррррррррррррръст на битаците




Цитат:
Преките инвестиции спаднаха до 7,8% от БВП
[www.monitor.bg]

Рррррррррррррррръст на инвестициите





Столичната община планира да продаде общински жилища на стойност 16 млн. лева през тази година.
[www.monitor.bg]

Рррррррррррррррррррррръст на плановете за продажба
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход