Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Преглед на печата 2

Публикувано от Imotenbalon 
Re: Преглед на печата 2
21-12-2009 - 15:17:10
avatar
"Няма да коментирам етимологията на думичката изуми, нито на думичката образУвание във връзка с обучението на конвейр и неговите цели." - започваш да звучиш като Пунди...

Относно житейския опит - да не говорим за мен, а да вземем Барбарон, който споделя моето мнение (виж два поста нагоре) - той го има в изобилие и все пак недоумява.

Тъй като обикновено не си от тези, дето просто се заяждат най-вероятно имаш грешна представа за понятието програмист, нещо от рода на човек с компютърна грамотност, в най-добрия случай научил се да ползва някоя и друга програма от рода на Photoshop, "Exel" или "Corel DrOw", биха казали някои екс брокери-химици :]
Всъщност това е мнението на много хора, които не са в ИТ бранша.
Но е грешно, вЕрвай ми.
Както и да е, тъй като тук е форум за имоти няма да коментирам повече.
Re: Преглед на печата 2
21-12-2009 - 16:17:48
Quote
zlostyr
"Няма да коментирам етимологията на думичката изуми, нито на думичката образУвание във връзка с обучението на конвейр и неговите цели." - започваш да звучиш като Пунди...
Може и така да звуча. Незнам. Не чета Пунди, нито разклоненията му.

Quote
zlostyr
Относно житейския опит - да не говорим за мен, а да вземем Барбарон, който споделя моето мнение (виж два поста нагоре) - той го има в изобилие и все пак недоумява.
След 40 години всички даваме по малко фира. Нито аз, нито Барбарон е изключение. Вервай ми! Иначе биографията му може да впечатлява млад програмист като теб, но не и дърт пергиш като мен. smiling smiley

Quote
zlostyr
Тъй като обикновено не си от тези, дето просто се заяждат най-вероятно имаш грешна представа за понятието програмист, нещо от рода на човек с компютърна грамотност, в най-добрия случай научил се да ползва някоя и друга програма от рода на Photoshop, "Exel" или "Corel DrOw", биха казали някои екс брокери-химици :]
Всъщност това е мнението на много хора, които не са в ИТ бранша.
Но е грешно, вЕрвай ми.
Аз затова едните ги нарекох програмисти а другите погромисти! Вервай ми.
Но ти започна: да ми задаваш въпроси от рода на кое според тен е по-възможно - от програмист да стане брокер или от брокер - програмист - изхождайки от повечето от постовете ти тук - да демонстрираш превъзходството на програмистите над брокерите.
Пък аз съм от хората дето не считат, че превъзхождат чистачката, която им чисти жилището!
Та се опитах да сложа нещата на мястото им!

Quote
zlostyr
Както и да е, тъй като тук е форум за имоти няма да коментирам повече.
Аз се каня въобще да не коментирам. Вече втора седмица! smiling smiley
Re: Преглед на печата 2
21-12-2009 - 18:34:17
Жоро, smiling smiley

Какво ти става... ?

*drink1*
Re: Преглед на печата 2
21-12-2009 - 19:11:31
Цитат:

>..ами според мен е по-лесно да се стане програмист , отколкото брокер.......<

Келнееееер, двоен "Облак" , бели бъбречета (свински ташаци) на скара и кажи на оркестъра:
"Черен влак се композира" докато им се обърнат джуките като на Мис Мадагаскар !
Re: Преглед на печата 2
21-12-2009 - 19:37:59
Quote
Спиридон Тепавичаров
Цитат:

>..ами според мен е по-лесно да се стане програмист , отколкото брокер.......<

Келнееееер, двоен "Облак" , бели бъбречета (свински ташаци) на скара и кажи на оркестъра:
"Черен влак се композира" докато им се обърнат джуките като на Мис Мадагаскар !
Идваааа черния влак!
Re: Преглед на печата 2
21-12-2009 - 19:45:38
Quote
barbaron
21-12-2009 - 16:37:48
Quote
goro
... Пък аз съм от хората дето не считат, че превъзхождат чистачката, която им чисти жилището!
След 40 години всички даваме по малко фира. Нито аз, нито Барбарон е изключение. Вервай ми! Иначе биографията му може да впечатлява млад програмист като теб, но не и дърт пергиш като мен. smiling smiley
Goro, не става дума за превъзходство, а за необходими знания и умения. Хайде сега впечатли ни, като прочетеш произволно 20 реда от нашите 22 300 000 странички [www.google.fr] , и ни ги разтълкувай (или честно ни кажи, колко фрази не си разбрал).
После ние дъртите Програмисти на свой ред ще прочетем произволно 20 реда от твоите 61 300 000 странички [www.google.fr] , и ще ти ги разтълкуваме smiling smiley
Разбира се, не възнамерявам да продължавам толкова ТЪП спор smiling smiley

Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-12-21 17:55 от barbaron.

Барба,
понеже спора е тъп си се върнал след час и половина да редактираш поста си. Съжалявам че не можах да видя преднат редакция, а може и просто правописна грешка да е било. Нормално.

Иначе, как програмистите разбирата статиите за недвижими имоти си личи - нали от това започна този спор - кой как чете една статия - та няма нужда да се ровим в гугъл.

Имах един приятел - географ. Замръкнал една вечер на някаква гара в Търновско.
- Ти какво работиш бе? - пита го местното пиянде в ресторанта до чакалнята докато си пият бирата
- Географ съм.
- Ееее... като си географ, кажи... къде се намира Каспичан?
Обяснява му моят приятел.
- Ввверно мааму стара... Географ си...
Това преди 30 години. А днес и гугъл-мап има. Обзалагам се, че от география всички разбират... И най-много програмистите! smiling smiley

Та... Малко по сериозно. Няма професия дето да не изисква специални знания и умения. От преди времето на Адам Смит... и "разделението" на труда...
И, ако въпроса ти е лично към мен, не ми е проблем да прочета десетина страници код - да речем на с++ и да го разбера. Други въпроси са ми по-мъчни. Като това, как като се научи някой да чете и пише код на перл например и няколко алгоритъма, как започва да си мисли, че е по-умен от останалите?

Спиридоне!
Хубаво пишеш.
Поръчай едно и за мен.
Re: Преглед на печата 2
21-12-2009 - 19:50:33
Quote
Muza
Жоро, smiling smiley

Какво ти става... ?

*drink1*

Нищо Муза.

Като видя толкова умни момчета и момичета събрани на едно място, се вдъхновявам! smiling smiley

(Сега... Да си свърша "домашната" работа и се връщам да поспоря със Фло по въпроса за външно и вътрешно изолиран мозък smiling smiley )
Re: Преглед на печата 2
21-12-2009 - 19:51:48
Имаш го , Горо, cheers !
Както казват французите:" Може да не е истина , но добре казано !"
Re: Преглед на печата 2
21-12-2009 - 21:19:14
я се преместете в друга тема ,че "вестникът" замириса на ракия
....и не забравяите да кажете в коя тема се вихрят наздравици и се ядат вкусни мезета smiling smiley
Re: Преглед на печата 2
21-12-2009 - 22:04:58
Quote
dival
я се преместете в друга тема ,че "вестникът" замириса на ракия
....и не забравяите да кажете в коя тема се вихрят наздравици и се ядат вкусни мезета smiling smiley

Понякога, е много здравословно за микроклимата тук, такъв мирис... smiling smiley

После, тръгва по-леко. Иначе, се създават вътрешни напрежения, които ескалират по-късно, другаде... smiling smiley

*drink1*smiling smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход