Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Преглед на печата 2

Публикувано от Imotenbalon 
Re: Преглед на печата 2
12-11-2009 - 22:17:01
Барба като гледам търговете и на какви цени се продава банките не могат и 50% да върнат то ако беше 132% излиза че банките са на далавера от фалитите и за това вдигат лихвите :}
Re: Преглед на печата 2
12-11-2009 - 22:21:22
барба....в здравното осигуряване няма натрупване.Това не са пенсии.Принципът е 100% разходо-покривен.Планират в началото на годината приходите и според тях се връзва бюджета.Няма резерви от предишни години...Отделно той бюджета никога не стига и касата от 5-6 години е само на дефицит.За последно парите стигаха някъде в първите години от управлението на Симеон.От там нататък дефицитите растат всяка година и всяка година залагат още по-големи бюджети...които накрая естествено излизат на още по-голям дефицит.Дефицита се допълва от държавния бюджет.Т.е. държавата си стана трети осигурител.Последните промени в закона просто бетонираха установеното вече статукво.
Re: Преглед на печата 2
12-11-2009 - 22:31:29
avatar
Здравната каса си е една черна каса. Цялото население (или поне тези, които са "осигурени"winking smiley вкарват някакви пари, а вътре в касата парите се разпределят както му кефне на правителството. И когато на "осигуреното лице" му се наложи да ползва здравни услуги получава трохи. Да вземем например зъболекарските услуги. Всяка година имаш право на един преглед и една пломба (или нещо такова). Ако обаче 5 години не си правиш пломби на 6-ата пак си на една пломба. Аз съм осигурен от самото създаване на здравната каса, осигуровките ми със сигурност са няколко хиляди лева и тази година пак ще имам право на една пломба. Благодаря...
В нормалните държави не е така, доколкото съм чувал. Мисля че в Щатите си имаш сметка, по която се трупат пари, които можеш да ползваш, когато ти е необходимо, дори можеш да прехвърляш на други лица (за ползване на медицински услуги). Нека някои от живеещите в чужбина да споделят.
За мен в България тази каса се използва усилено за точене на пари. Всички си спомнят как когато стартира в повечето областни градове веднага си построиха/наеха луксозни сгради, похарчиха големи суми за всякакви ненужни неща, просто защото никой не им държи сметка. С риск да бъда оплют от някои форумци, това бе една от "заслугите" на правителството на Иван Костов. Обаче явно далаверата е доста голяма, защото нито едно от следващите правителства не направи дори опит да промени системата.
Re: Преглед на печата 2
12-11-2009 - 23:16:04
[banks.dir.bg]

Държавата дава 90% за саниране на панели
БТА - 12 Ноември 2009, 16:51

Предприети са действия за създаване на схема за "зелени инвестиции", чрез която в България да постъпят финансови ресурси от продажбата на свободните емисии на парникови газове на страната ни. Това каза министърът на околната среда и водите Нона Караджова при представянето на работата през първите 100 дни от управлението на новото ръководство на министерството. Желанието на Министерството на околната среда и водите /МОСВ/ е със средствата да се финансират проекти на граждани за саниране на панелни сгради. Предвижда се 90 на сто да е безвъзмездното финансиране от държавата, а 10 на сто - съфинансирането от гражданите.

От МОСВ се надяват да успеят да продадат максимално бързо свободните квоти, но отбелязаха, че няма голям интерес. Осъществени са срещи с потенциални купувачи на емисии. Ако се продаде цялото количество по цени от 2008 г., получените средства ще са около един милиард евро.
Re: Преглед на печата 2
12-11-2009 - 23:31:15
Naskata Написал:
-------------------------------------------------------
> С 2% по-висока здравна вноска от 2011 г.
>
> Какво обещаваха преди изборите, сега какви ги
> дробят...

И с 20% да я вдигнат вноската хората като се осигуряват на минимална заплата все тая. И така ще е докато всеки не получи някакъв стимул да плаща повече пари за здраве. Щот сега сме много солидарни и тези дето се осигуряват на 290, и тези на 2000 лева получават точно същото нищо.


Re: Преглед на печата 2
12-11-2009 - 23:36:38
salvador Написал:
-------------------------------------------------------

> От МОСВ се надяват да успеят да продадат
> максимално бързо свободните квоти, но отбелязаха,
> че няма голям интерес. Осъществени са срещи с
> потенциални купувачи на емисии. Ако се продаде
> цялото количество по цени от 2008 г., получените
> средства ще са около един милиард евро.
>


Според мен правителството спешно трябва да упражни натиск за сваляне на цените на боба! Това ще ни даде предимство при разпределение на квотите за вредните емисии и ще имаме основание да удвоим този милиард! *book* Горницата ще инвестираме във внос на боб, да се борим за устойчиво развитие и още един милиард!
Re: Преглед на печата 2
13-11-2009 - 01:20:14
Имаше интерес към квотите...всъщност...Обаче кризата сви промишленото проиводство и на практика в момента има свръхпредлагане на квоти.До 3-4 години едва ли ще има пак добър пазар за това...трябва промишленоста да тръгне и да навакса забавянето от миналата и тая година.Иначе пазара има потенциал.Доста съм изчел за тоя протокол от Киото и търговията с емисии...късно тръгна пазара като цяло и не е развит.За това и така пострада от кризата.
Re: Преглед на печата 2
13-11-2009 - 09:24:56
Naskata Написал:
-------------------------------------------------------
> С 2% по-висока здравна вноска от 2011 г.
>
> Какво обещаваха преди изборите, сега какви ги
> дробят...


БЕ-СЕ-ПЕ! БЕ-СЕ-ПЕ!
С бенсеремуса........ ще победим!
:} :}
Re: Преглед на печата 2
13-11-2009 - 11:52:07
stroitela Написал:
-------------------------------------------------------
> Naskata Написал:
> --------------------------------------------------
> -----
> > С 2% по-висока здравна вноска от 2011 г.
> >
> > Какво обещаваха преди изборите, сега какви
> ги
> > дробят...
>
>
> БЕ-СЕ-ПЕ! БЕ-СЕ-ПЕ!
> С бенсеремуса........ ще победим!
>


Много си снощен, пич ...
smoking smiley
Re: Преглед на печата 2
13-11-2009 - 11:53:52
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход