Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Преглед на печата 2

Публикувано от Imotenbalon 
CR
Re: Преглед на печата 2
01-10-2009 - 13:58:05
Naskata Написал:
-------------------------------------------------------
> CR Написал:
>
>
> Вие от кое министерство или профсъюз пишете?
>
> Не се излагайте, пишете сякаш сте държавен
> служител и въобще не Ви интересуват проблемите с
> осигуровките, защото бюджета Ви ги плаща-разбирай
> повечето пишещи тук...
>
> А да сте замисляли с новите прагове, колко от
> светлата икономика ще мине в сивата ?
> А да знаете случайно, че не само работодателя, ами
> и работника плаща осигуровки?
> А да сте замисляли, че като им увеличавате на
> хората осигурителната тежест им свивате доходите и
> намалявате потреблението им, което пък довежда до
> намаляване на производството и ведно с борда
> (скопяваш износа) удушвате икономиката колкото и
> да е крехка да е тя...
>
> Важно е лозунги да има !
> И да се преследва класовия враг!
>

а, вие, не четете и не мислите.

ако вземаш 1000, а плащаш данък и осигуровки върху 300 - държавата и обществото имат пълното право да поискат започнеш да ги плащаш поне върху 340.

такива са стотици хиляди в БГ. допълнителната "тежест", ако въобще може да се нарече допълнителна тежест - това да си плащаш дължимото на държава по същия начин, по който съседа ти отсреща си плаща дължимото, за тези хора ще бъде минимална.

и да, това ще бръкне в джоба /незначително при това/ на някои хора, но това си е чисто техен и на работодателя им проблем, не на мен и на моя работодател, които облагаме всичко, което получаваме.

няма никаква несправедливост в това решение на това правителство.

въпреки че него изобщо не го харесвам.






Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-10-01 13:59 от CR.
Re: Преглед на печата 2
01-10-2009 - 14:12:35
А ако вземам 300, а не 1 000 ? И работя на половин ден?
Това са стотиците хиляди в БГ и още ще растат...

Спирам с тая полемика...


И, за да разберете колко смешно е твърдението ви, вижте какво сте написали:

"минималните осигурителни прагове същуествуват като инструмент за изкарване на светло на реалните заплатите на работниците.

прост пример. ако взимате 1000 лв. чисти, но ви осигуряват на минималния осигурителен праг за съответната категория професия - примерно 300 лв. от догодина работодателя ви ще бъде принуден да ви осигурява на 340 лв. "

Ако аз вземам 1000 и сега плащам заедно с работодаля осигуровки на 300, а догодина на 340-това ще направи ли бизнеса в който работя светъл ?! Пак ще е сив...

А ако бизнеса е светъл, аз заедно с работодателя ми ще плащаме осигуровки на 1 000 лева и ще е все едно дали прага е 300 или 340...



Вие щом не харесвате това правитество, явно ще приемате с радост неговите грешки и провали. Вдигането на праговете ще е голяма грешка и провал-най-вече на Дянков, защото явно го водят за носа...





Редактиран 3 път(и).Последна редакция на 2009-10-01 14:31 от Naskata.
CR
Re: Преглед на печата 2
01-10-2009 - 14:23:58
за 240 и в най-затънтените села вече трудно се хващат на работа хората.

реалната работна заплата няма нищо общо със средната статистическа, на база подадени договори в НОИ. тъй че тия краставици некъде другаде ще ги продаваме.

зарежи патетизма, пич, за несправедливата държава и приеми, че ако досега си прибирал 200 лева в пликче при заплата 500 и си плащал осигуровки на 300 си КРАДЕЦ и крадеш от МЕН и от СЪСЕДА ти. това, че крадете в съглашение с работодателя ти, не те прави по-невинен. защото АЗ плащам и твоите осигуровки поради поради по-висока ставка, която компенсира липсата на събираемост.

това че сега някой ще плати някакви мижави проценти (примерно 10% ДОД и 7-8% или там колкото са осигуровки) върху други мижави 5% увеличение на минималната осигурителна тежест, на която е осигуряван в момента, демек ще го ощипят с 5-10 лв, за сметка на скатаваните от него поне 200-300 е бял кахър.

ще го преглътнеш. а може следващия път като търсиш работа да потърсиш и светла такава.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-10-01 14:25 от CR.
Re: Преглед на печата 2
01-10-2009 - 14:32:40
CR Написал:
-------------------------------------------------------
> за 240 и в най-затънтените села вече трудно се
> хващат на работа хората.
>
> реалната работна заплата няма нищо общо със
> средната статистическа, на база подадени договори
> в НОИ. тъй че тия краставици некъде другаде ще ги
> продаваме.
>
> зарежи патетизма, пич, за несправедливата държава
> и приеми, че ако досега си прибирал 200 лева в
> пликче при заплата 500 и си плащал осигуровки на
> 300 си КРАДЕЦ и крадеш от МЕН и от СЪСЕДА ти.
> това, че крадете в съглашение с работодателя ти,
> не те прави по-невинен. защото АЗ плащам и твоите
> осигуровки поради поради по-висока ставка, която
> компенсира липсата на събираемост.
>
> това че сега някой ще плати някакви мижави
> проценти (примерно 10% ДОД и 7-8% или там колкото
> са осигуровки) върху други мижави 5% увеличение на
> минималната осигурителна тежест, на която е
> осигуряван в момента, демек ще го ощипят с 5-10
> лв, за сметка на скатаваните от него поне 200-300
> е бял кахър.
>
> ще го преглътнеш. а може следващия път като търсиш
> работа да потърсиш и светла такава.
>
>
>
> Редактирано 1 пъти, последният път 10/01/09
> 02:25PM от CR.


Простете нахалството ми, но Вие, какво точно работите????
CR
Re: Преглед на печата 2
01-10-2009 - 14:37:14
работя нещо, което ми позволява да виждам както осигуровките, така и реалните доходи, на такива крадци. няма работещ на трудов договор на половин работен ден който да взима 100 лева бруто на месец, но има бол осигуряващи се такива.

ти ще познаеш какво работя.
Re: Преглед на печата 2
01-10-2009 - 14:45:25
футболен мениджър :] winking smiley
CR
Re: Преглед на печата 2
01-10-2009 - 14:50:13
не точно, но ако уволнят пенев и ми предложат - бих се пробвал. *yes*
Re: Преглед на печата 2
01-10-2009 - 14:53:21
Извинявам се, че се намесвам в спора ви, но осигуровките донякъде са ми били болен проблем.

CR,
Има някаква логика, но само донякъде и е едностранчива. Има МРЗ има и мин. осигурителен праг, който е по-висок от МРЗ. Има си места, позиции, при това и в държавни структури, където заплащането е МРЗ.
Тук, къде е справедливостта спрямо работника, защото и той поема част от тези осигуровки?

Другият момент, който винаги много ме е дразнел и пречил е: плащане на обезщетения, осигуровки на борсата на хора, доброволно напуснали и не търсещи друга работа. Същото важи и за дисциплинарно уволнени!

Предварително искам да кажа, че заплащането, осигуровките е било пъти по-голямо, от това на борсата. Мотивът, размер приход, е назад,
пред мотива да си стои в къщи и без нищо да получава някаква сумичка, ведно със стаж.

Тук, къде е справедливостта, спрямо всички, които работим и внасяме осигуровки? Защото, тези пари излизат от джобовете на всички - работодатели и работници.
CR
Re: Преглед на печата 2
01-10-2009 - 15:05:50
Quote

Има МРЗ има и мин. осигурителен праг, който е по-висок от МРЗ. Има си места, позиции, при това и в държавни структури, където заплащането е МРЗ.

бъркаш. не е задължително да е по-висок.

за много от професиите МОП е = 240 = МРЗ

мисля, че заблудата ти идва от МОП = 260, който обаче е за самоосигуряващите се лица, а не наетите на трудов договор.

дори и метача-циганин в общината Х няма да пострада, АКО случайно държавата почне да го осигурява на 245 лева, щото това означава, че ще му вдигнат и заплата на толкова.

МОП 2009
Re: Преглед на печата 2
01-10-2009 - 15:48:26
Акцизите на горивата с лек ръст, този на цигарите скача с над 40%

Щатите, щото са по-бедни от нас нямат акциз върху горивата... sad smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход